Góly: 24. V. Jurečka, 41. V. Jurečka (pen.), 61. V. Jurečka, 89. V. Jurečka

Žluté karty:
23. M. Kadlec, 34. M. Doski, 67. F. Vecheta

Střely na branku: 9:2; Střely mimo: 4:2; Rohové kopy: 13:3
Počet diváků: 14 771 (76 % z kapacity 19 370)

Slavia se chce po další stříbrné sezoně důstojně rozloučit s vlastními fanoušky. Poslední zápas v klubu odehraje nigerijský útočník Peter Olayinka, který má namířeno do Crvene zvezdy Bělehrad.

Páté Slovácko má kolo před koncem pořád naději, že se potřetí v řadě podívá do evropských pohárů. V Edenu by však muselo zvítězit a zároveň by potřebovalo, aby čtvrtí Bohemians doma podlehli Olomouci.

Na hřišti už se rozcvičují oba celky. Hlediště se pomalu plní, většina fanoušků nadále zůstává před stadionem v přilehlé domácí fanzóně.

Probíhá ceremoniál k poslednímu zápasu záložníka Petera Olayinky, který od léta Slavii opustí. Klub mu předává speciálně vyrobený pohár na míru, jenž nese jméno „Olayincup“.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

28 Mandous
Mandous
Douděra
72. min Bořil o hráči
Provod
72. min Lingr o hráči
Zafeiris
72. min Pech o hráči
19 Oscar
Oscar
Olayinka
78. min Šmiga o hráči
11 Tecl
Tecl
84. min van Buren o hráči

Brandner
46. min Vecheta o hráči
Trávník
87. min Kudela o hráči
20 Havlík
Havlík
14 Doski
Doski
46. min Kalabiška o hráči
Juroška
67. min Sinjavskij o hráči
Mihálik
7 Holzer
Holzer
80. min Šimko o hráči

Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Machač
Počet diváků: 14 771

Svou chvíli si užije také Vladimír Šmicer, který 24. května oslavil padesáté narozeniny. Z rukou slávistického předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka přebírá výroční dres a zmenšeninu domácího stadionu.

Oba celky jsou na svých polovinách, utkání za malou chvíli začne. Úvodní výkop budou mít na starosti domácí.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Slovácko

1

První akci domácích rozjížděl nákopem Tomáš Holeš, Davida Juráska u čáry ale míč přeletěl.

2

Domácí kombinují na svojí polovině, pomalu se dostávají bezpečnou hrou kupředu.

3

Zleva do vápna zabíhal s míčem Jurečka, pálil ale jen do připraveného Nguyena.

5

Pomalý postupný útok znovu začíná až od brankáře Mandouse. Přímý nákop na Olayinku poté domácím nevyšel.

6

Ogbu zkusil vybídnout jednoho z krajních nabíhajících hráčů, ale k míči měl daleko jak Jurásek, tak Jurečka.

7

Douděra z hloubky nakopl do běhu Teclovi, jenže před ním byl rychlejší brankář Nguyen, který balon chytl do rukavic.

8

Doski se na středu hřiště opřel do Tecla, čímž získal balon, poté předal doleva Juroškovi, který ale z první bránu přestřelil.

9

Provod se napravo zbavil obránce a poslal do běhu Jurečkovi, který mu chtěl míč patičkou vrátit, jenže do cesty se postavil Kadlec, po jehož zásahu domácí fanoušci reklamovali ruku. Rozhodčí zůstal klidný.

11

Jurásek zkoušel zleva nacentrovat z první na nabíhajícího Olayinku, před ním nakopl míč do vzduchu jeden z obránců. Nguyen pak v nepříjemné situaci raději vyboxoval balon z vápna.

13

Douděra snadno posunul míč na nabíhajícího Tecla, který střelou na přední tyč trefil Nguyena. Celou akci nakonec zrušil asistent zdviženým praporkem.

14

Jurásek si dobře zpracoval dlouhý nákop do běhu, prudce přihrával do malého vápna, kde byla ale dobře zformovaná hostující obrana.

15

Hosté se dostávají dopředu jen zřídka, veškeré pokusy velmi rychle likvidují domácí stopeři.

15

Velmi blízko byl teď Olayinka ke vstřelení svého jedenapadesátého gólu ve Slavii! Tecl mu sklepával hlavou povedený centr na zadní tyč, jenže nigerijský záložník nedokázal přesně zakončit.

16

Oscar dostal míč před vápno od Douděry, který se prosmýkl kolem hostujících obránců. Nedokázal však přihrát přesně, jeho nabídka byla navíc zblokovaná.

17

Slavia dostává už druhý rohový kop v řadě, ten první směřoval daleko za vápno. Co další?

18

Až na druhou stranu hřiště mířil Zafeiris. Tam byl připravený Jurásek, který z voleje trefil prvního hráče. Další roh.

18

Tentokrát rozehrávka na přední tyč, kde odvracela hostující obrana. Za vápnem Jurásek přenesl hru doprava, odkud Douděra přihrával Teclovi, který na penaltovém puntíku i s tečí obránce selhal.

19

Ani čtvrtý roh v řadě neměl úspěch. Míč však po Jurečkově zakončení doputoval až do Nguyenových rukavic.

21

Hostům se nedaří pořádně rozehrát. Nguyenův nákop od branky směřoval přímo do zámezí.

22

Olayinka dostal na levé straně přesnou přihrávku do volného prostoru od Zafeirise, zkoušel však ještě posouvat do lepší pozice Jurečkovi, nicméně příliš rychlý pokus sebral Nguyen.

23
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Kadlec (Slovácko)

23

Domácí budou mít po faulu Kadlece na Provoda k dispozici přímý kop z dobré pozice za vápnem.

24

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Slovácko 1:0
Tady bude hostující brankář Nguyen litovat. Jurečka zkusil vystřelit přímo, míč přelétl zeď a lehce zaplaval, což brankáře zmátlo, zazmatkoval a nechal balon kolem sebe zaletět do brány.

26

Na druhé straně zkusil vystřelit Mihálik, rána z dálky doprostřed brány Mandouse nepřekvapila.

28

Z protiútoku zkoušel zahrozit Holzer, probil se až na levou stranu, odkud odcentroval do vápna. Tam před nabíhajícím Mihálikem na poslední chvíli odkopl míč na roh Zafeiris.

28

Velká šance pro hosty! Po rohovém kopu nakrátko odcentroval na zadní tyč Trávník a našel Kadlece, který z bezprostřední blízkosti bránu překopl.

32

Holeš při kombinaci s Teclem naběhl až do vápna, kde zkoušel přihrávat pod sebe, jenže místo spoluhráčů našel jen hlouček hostujících obránců.

34
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Merchas Doski (Slovácko)

35

Ani tentokrát Olayinka nemůže slavit! Doski špatně zpracoval a nechal Jurečku, aby postupoval sám. Ten poté předal doleva Olayinkovi, který zkoušel technicky obstřelit Nguyena, ale výtečný brankář míč vyškrábl.

36

A zase Nguyen! Po rohovém kopu Zafeirise míč vypadl před Holešem, který vyslal dělovku přímo do padajícího brankáře.

39

Douděra si všiml nabízejícího se Zaferise a zkusil jej obloučkem vyzvat ke spritu. Svou přihrávku ale poslal jen do zámezí.

40

Oscar protancoval až do vápna a v kritické chvíli jej od míče odstavil Kadlec. Rozhodčí si chvíli v hlavě situaci přehrával, ale nakonec ukázal jasně: Penalta!

41

K pokutovému kopu se postaví Jurečka.

41

Václav Jurečka (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Slovácko 2:0
Zamířil doleva, kam skákal i brankář Nguyen. O tyčku se pak míč odrazil do sítě a Jurečka může slavit podruhé.

47

Slávistický gól neplatí. Olayinka s pomocí teče střílel, ale Nguyen byl připravený. Na zadní tyči ještě doklepával Tecl, jenže rozhodčí po konzultaci s videem gól neuznal kvůli ofsajdu.

50

Jurásek zleva centroval z první, ale pouze do rukavic připraveného Nguyena.

51

Havlík zkoušel vybídnout nabíhajícího Holzera, jeho přihrávku přizvedl domácí obránce, hosté následně nabídnutý roh nevyužili.

53

Mihálik centroval na Vechetu, tomu se ale balon prodloužit nepovedlo.

54

Olayinka zleva prosprintoval až do vápna, předkládal Jurečkovi, ale před ním míč ukopl Daníček.

54

Ogbu za půlkou fauloval unikajícího Trávníka, hosté se opět mohou na chvíli dostat dopředu.

58

Domácí ofsajd teď přerušil útočné snažení. To je v posledních minutách vedeno pomaleji a postupně.

59

Hosté se přeci jen dostali dopředu, po přihrávce od Kadlece střílel Daníček, ale pouze doprostřed brány, kde stál připravený Mandous.

60

Tecl se po nákopu od Juráska dostal do ideální pozice, ze které ještě zkoušel přihrávat pod sebe. Olayinka míč netrefil, Provodova střela byla zablokovaná.

61

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Slovácko 3:0
Přesto domácí nepolevili. Zleva dostal přesnou Teclovu přízemní přihrávku Jurečka, který jen snadno doklepával do prázdné brány.

63

Po hezké kombinaci Douděry s Provodem mířil druhý jmenovaný opět do vápna, kde byl ale připravený Kalabiška, který míč odkopl.

67

Ošklivě se na útočné polovině domácích střetl Vecheta s Ogbuem. Oba hráči zůstávají ležet na trávníku. Domácí stoper se drží za sval a žádá si ošetření.

67
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Vecheta (Slovácko)

67

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Pavel Juroška, nahradil ho Vlasij Sinjavskij

69

Jurečka s Teclem si vyměnili míč, prvního jmenovaného pak odstavil Daníček, který zároveň zahrál na roh.

69

Zpoza vápna pálil Jurásek. Přízemní střela ale minula pravou tyč.

70

Z dálky to po přihrávce od Sinjavského zkoušel Havlík, ale vysoko přestřelil.

74

Jurásek zahrával roh na přední tyč, kde však stál odkopávající Vecheta.

76

Do velké tlačenice po rohu servíroval Bořil, ani Olayinka, který se s míčem snažil vymotat, ale nezakončil přesně. Následuje další roh.

77

Po něm se slávisté dokázali vykombinovat k další šanci. Jurečka sklepával pod sebe na malé vápno, ale tam byli jen připravení hostující obránci.

78

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Peter Olayinka, nahradil ho Daniel Šmiga

79

Po rohu se na zadní tyči objevil Jurečka, který ale hlavičkoval vedle tyče.

80

Sinjavskij svým povedeným individuálním průnikem vybojoval hostům roh.

80

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Daniel Holzer, nahradil ho Patrik Šimko

81

Trávníkův roh vyboxoval Mandous. Před Kalabiškou pak stíhal odkopnout Oscar.

83

Daníček málem zkazil i snadný odkop. Centr do vlastního vápna jen lízl nohou a ten těsně minul levou tyč.

84

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Tecl, nahradil ho Mick van Buren

87

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Trávník, nahradil ho Martin Kudela

89

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Slovácko 4:0
Čtvrtý gól pro střelce Jurečku! Z rychlého protiútoku pelášil po levé straně Jurásek, který předložil před prázdnou bránu Jurečkovi, který se nemýlil a jednoduše doklepl.