Góly: 69. R. Reiter (vla.), 82. V. Beneš

50. O. Zmrzlý
23. L. Jawo, 82. V. Procházka

Střely na branku: 5:6; Střely mimo: 5:4; Rohové kopy: 9:3
Počet diváků: 2 192 (17 % z kapacity 12 541)

Zápas má nevšední náboj z pohledu tabulky: šestá Sigma hostí předposlední Zlín, přičemž rozdíl mezi oběma kluby je pouhé tři body.

V Olomouci jemně prší, moc diváků na stadion dosud nedorazilo, ale to neznamená, že nás pánové fotbalisty nemohou potěšit kvalitní hrou. Těšíme se na ni, vítejte u online přenosu.

Sigma bodovala v posledních čtyřech kolech, ale také Zlín chce výš, minule porazil Liberec.

Po zranění se vrací záložník Filip Zorvan, začne na lavičce Sigmy.

Poulolo
46. min Vodháněl o hráči
Chvátal
7 Breite
Breite
Spáčil
46. min Zorvan o hráči
Navrátil
89. min Zifčák o hráči
15 Zmrzlý
Zmrzlý
13 Chytil
Chytil
90. min Sláma o hráči
14 Růsek
Růsek
86. min Vraštil o hráči

Hlinka
84. min Didiba o hráči
Janetzký
62. min Hrubý o hráči
Čanturišvili
21 Silný
Silný
84. min Vukadinovič o hráči
10 Jawo
Jawo
62. min Fillo o hráči
11 Dramé
Dramé
62. min Bartošák o hráči

Rozhodčí: Nehasil - Pečenka, Hádek
Počet diváků: 2 192

Sigmě chybí marodi Greššák, Macík, Ventúra. V béčku se pomalu vrací útočník Vaněček.

1

Začal první poločas utkání Olomouc - Zlín

1

Výkop měli hosté.

1

Chvátal z přímého kopu posílá na přední tyč zajímavý centr, hosté odvrací.

1

A první možnost. Chytil krásně narazil na penaltě míč Spáčilovi, který z první v dobré pozici branku minul!

3

Krásný průnik Chytil. Z ostrého úhlu se prodral až před branku, ale u tyče Rakovana nenachytal. Roh.

4

Zmrzlý centruje z rohu, hlavičuje Růsek, vedle branky.

5

Růsek došlápl Koláře, faul.

5

Poulolo ve vzduchu výborně přeskočil Jawa, založil tím kontr. Chytil vybojoval další roh.

5

Chvátalův centr odvrací na první tyči Kolář, Sigma začala aktivně.

7

A velkou šanci měli hosté zničehonic. Poulolo špatně přihrál Zmrzlému, a situaci neodcouval, Zlín vyrazil do brejku, který volný ve vápně zakončoval placírkou po zemi Drame, Trefil vyrazil nejistě před sebe, kde už už dorážel Silný, ale stoper Sigmy jej zablokoval na poslední chvíli.

9

Poulolo poslal ostrý pas po lajně, Kolář situaci podcenil, Chytil se dostal k míči a hledal ve vápně v gólové pozici Růska, jeho na poslední chvíli přeskočil Procházka, to byl velice důležitý počin stopera Zlína.

10

Dobrý průnik Drameho, který dobře centroval na zadní tyč, ale tu nestihl zavřít Reiter.

13

Po srážce potřebují ošetřit Růsek s Kolářem.

15

Sigma je v soubojích zatím silnější. Teď je postupně vyhráli Beneš, Chytil, Růsek i Poulolo.

16

Růsek na malém prostoru u lajny proti trojnásobné přesile předvedl naprosto precizní práci s míčem.

18

Chytil rychle hodil aut a Růsek byl v dobré pozici, ač z úhlu. Rakovan skvěle vyběhl a vyráží.

20

Chytil krásně patičkou u praporku vysunul Zmrzlého, který ale s centrem otálel, nakonec míč poslal do vápna krásně z první Navrátil, hledal Spáčil, ale toho hosté pokryli za cenu rohu.

21

Breite rozehrál roh po zemi na Chvátala, ale míč mu skočil a bránu vysoko přestřelil.

23
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lamin Jawo (Zlín)
Pokorný byl u míče dřív, Jawo šel do souboje šlapákem, jasná karta.

24

Janetzký zmateně odvrací míč na další roh, ačkoli se chtěl spíše zohnout.

26

Chytil na půlce ztratil míč, padl k zemi, okamžitě vstal a sprintoval až k vlastnímu vápnu, pak zase dotahoval k vápnu Zlína kolegy Růska s Navrátilem. Skvělý přístup.

26

Jawo nejprve nabíjel za vápno Dramému, ale tomu skočil do rány Beneš. Tak to zkusil sám. A vysoko přestřelil.

30

Sigma kontroluje míč častěji, ale musí si ve vysokém postavení dávat pozor na laciné ztráty, Zlín má vpředu zajímavé hráče.

33

Poulolo zkusil hru zrychlit dlouhým krosem, Růsek tohle doběhnout nemohl.

35

Zmrzlého centr propadl až k překvapenému Růskovi, od kterého se u malého vápna odrazil k Rakovanovi.

38

Lamin Jawo (Zlín) vstřelil gól. Olomouc - Zlín 0:1
Jawo se lehce protáhl do vápna, kde zblízka překonal Trefila placírkou k bližší tyči. Levá strana obrany Sigmy zaspala. Nejspíš tam byl Pokorný.

38

Zlínský kapitán Procházka zakřičel: Pojďme hrát, do pi.e! A Jawo za deset vteřin udeřil...

40

Podobná situace jako při gólu, tentokrát za Poulola zaběhl Silný a Trefil na čáře předvedl vynikající zákrok špičkou kopačky.

40

Zajímavé je, že trenér Jílek nechal na lavičce krajního beka či křídlo Jiřího Slámu, který z posledních tří zápasů gólem a dvěma asistencemi výrazně dopomohl k pěti bodům Sigmy. Upřednostnil Poulola, respektive Zmrzlého.

44

Poulolův vysoký padající list sbírá Rakovan, jak se na podzim sluší.

49

Zmrzlý přihrál na přední tyč, kde svedl souboj Chytil s Rakovanem, zlínský brankář se výborně roztáhl a nohou zasáhl.

50

Vodháněl pálí z voleje ve vápně, branku ale minul.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Zmrzlý (Olomouc)

51

Vodháněl připravil gólovku Chytilovi, který měl ale míč trošku za sebou a sám před Rakovanem zakončil zblízka slabě, zlínský gólman byl na zemi opět včas.

54

Čanturašvili přihrávkou zahnal Janetzkého, odkop od brány Sigmy.

55

Beneš ve vzduchu naremploval Silného, faul. Ač se sudím Nehasilem olomoucký kapitán hlasitě nesouhlasí.

58

Dobrá akce Sigmy. Breite uvolnil do křídla Vodháněla, jemuž přízemní centr do kapsy nevyšel, sbírá jej Rakovan, ovšem ani Chytil ani Růsek nešli na bližší tyč, jak velí povinnost.

60

Breite se na půlce pustil do kliček, Silný mu míč vzal a vyrazil do kontru. Olomouci pomohl Zmrzlý, roh pro Zlín.

62

Ruku Hlinky řeší VAR, sudí Nehasil jde k videu.

65

Tak branka Hlinky neplatí pro ruku, jak si sudí Nehasil ověřil u videa.

65

Dělovku Navrátila zpoza vápna boxuje Rakovan.

69

Rudolf Reiter (Zlín) vstřelil vlastní gól. Olomouc - Zlín 1:1
Ostrý centr Chvátala si na zadní tyči do vlastní brány posílá Reiter.

69

Smolné momenty pro Zlín: nejprve neuznaná branka kvůli ruce Hlinky po intervenci VAR, záhy vlastenec Reitera. Přitom za ním nestál nikdo ze sigmáků.

74

Benešovi zaběhl za záda Silný, který pohotově centroval, ale míč sebral Trefil, který se rychle vrhl na trávník.

76

Fotbal nabírá slušné tempo, domácí chtějí strhnout vedení na svoji stranu.

77

Zorvanova šílená přihrávka na Pokorného. Vystihl ji Bartošák a ve vápně měl další dva spoluhráče na osamoceného Beneše. Bartošák však trestuhodně posílá lehký centr do náruče Trefila. Zlín mohl jít do vedení. Zlomová situace?

79

Chytil kolmicí chtěl vysunout Zmrzlého do gólovky, ale Rakovan byl u míče dřív.

80

Zlín má také své možnosti. Ale Čanturašvili se místo střely z mírného úhlu ukličkoval.

80

Chytil se otočil kolem Simerského, který fauloval. Chytil burcuje diváky, kteří chtějí gól.

82

Vít Beneš (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Zlín 2:1
Zmrzlý poslal z přímáku ukázkový centr na hlavu kapitána, který se zblízka nemýlil.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Václav Procházka (Zlín)
Za protesty.

82

Počet diváků 2 192 (17 % z kapacity 12 541)

84

Čanturašvili střílí za vápnem, trefuje Simerského, od kterého se míč odráží těsně vedle tyče!

86

Vukadinovič mohl srovnat. Sigmáci ustupovali, navedl si míč až na vápno, ale do šibenice jej nezakroutil.

89

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jan Navrátil, nahradil ho Pavel Zifčák

89

Roh pro Sigmu po průniku Chytila.

90

Sigma už hraje na čas, místo centru se snaží balon udržet u praporku, Breite však fauluje.

90

Sudí přidá 5 minut.

90

Zlín tlačí, Didiba pálí, zřejmě gólovou střelu blokuje Beneš.

90

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho Jiří Sláma

90

Hrubý kroutil zpoza vápna střelu do vinklu, Trefil famózně vyráží na roh!

90

Na roh šel i brankář Rakovan, Sigma získala míč, Chvátal z dálky míjí prázdnou branku!