22. M. Kadlec, 80. P. Reinberk, 90. M. Trmal
21. P. Olayinka, 63. P. Musa

Střely na branku: 3:5; Střely mimo: 2:4; Rohové kopy: 2:5
Počet diváků: 7 032 (87 % z kapacity 8 121)

Slovácko ještě na jaře nedalo gól, po domácí porážce s Ostravou remizovalo v Mladé Boleslavi a opustilo elitní šestku.

Slavia po nečekané prohře na Bohemians si doma pak poradila s Opavou a má v čele třináctibodový náskok. Pikantní bude zápas pro Patrika Hellebranda, který v lednu přestoupil do Slavie právě ze Slovácka.

Hellebrand však začne utkání stejně jako v prvních dvou jarních kolech coby náhradník. Trenéři přesto udělali v sestavách změny. U Slovácka bude na kraji obrany Reinberk místo Jurošky a do útoku se vrací Zajíc místo Klimenta. Slavii chybí obránce a kapitán Bořil, kterého zastoupí Holeš, a záložník Ševčík, místo něhož čeká soutěžní slávistická premiéra Oscara Dorleyho. Kapitánskou pásku Slavie ponese odchovanec Slovácka Kúdela.

Slovácku dneškem začíná náročnější týden, ve středu se pak tým střetne ve čtvrtfinále poháru doma s Libercem a v neděli bude hrát ligu v Teplicích.

1. FC SlováckoSlovácko(4-5-1)

29 Trmal
Trmal
Divíšek
56. min Juroška o hráči
Hofmann
3 Kadlec
Kadlec
Reinberk
Petržela
78. min Šimko o hráči
20 Havlík
Havlík
Daníček
Sadílek
Navrátil
51. min Zahustel o hráči

Holeš
70. min Júsuf o hráči
Olayinka
Stanciu
6 Zima
Zima
46. min Masopust o hráči
19 Oscar
Oscar
17 Provod
Provod
46. min Tecl o hráči
33 Musa

Rozhodčí: Berka - Vlček, Vaňkát
Počet diváků: 7 032

Hlediště se krátce před začátkem plní, ačkoliv na něj klub stanovil vyšší vstupné - minimálně 350 korun. Zdá se, že by mohlo dorazit kolem šesti tisíc diváků. Téměř zaplněný je kotel slávistických fandů, jichž dorazily asi čtyři stovky.

Počasí je na začátek února příjemné. Teploměr ukazuje téměř deset stupňů, obloha oblačná, vítr skoro nefouká.

Týmy jsou na trávníku, který domácí pořadatelé ještě těsně před výkopem pokropili, což by mělo pomoct rychlosti hry.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Slavia
Úvodní výkop obstarali hráči Slovácka.

1

Slovácko se pokusilo z rozehrávky o nákop do pravého křídla, míč však skončil v autu.

2

Prodloužený slávistický centr z levé strany se dostal do vápna k Coufalovi, jehož pohotová střela šla kus vedle brány.

3

Na obranné polovině zůstává u postranní čáry ležet slovácký Petržela, kterého po odkopnutí míče fauloval Stanciu.

5

Sadílkův centr z pravé strany na Zajíce odvrátil před bránou Kúdela na první roh v zápase. Z něj se Slovácko neprosadilo, po rozehře nakrátko se míč vrátil až na polovinu hřiště.

8

Coufal dvakrát po sobě centroval z pravé strany, poprvé míč odvrátila z vápna slovácká obrana, druhý pas byl nepřesný. Následně se dopustil drobného útočného faulu na brankáře Musa.

11

Moc pěkná útočná kombinace slováckých obránců, kdy Kadlec před vápnem šikovně prostrčil míč Divíškovi. Na jeho dobrý centr z levé strany u přední tyče nedosáhl pokrytý Sadílek.

13

Po faulu na Havlíka zahrávalo Slovácko přímý kop z 25 metrů. Sadílkovi však střela nevyšla, byla příliš vysoká.

18

Poslední minuty byly v podání obou týmů především plné nepřesností.

19

První roh Slavie. Stanciu z levé strany dobře centroval, od přední tyče ale míč odvrátil jeden z domácích hráčů.

21
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Peter Olayinka (Slavia)
Olayinka před polovinou hřiště podkopl Navrátila, který táhl brejk do otevřené slávistické obrany.

22
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Kadlec (Slovácko)

23

První střela na bránu v utkání. Slavista Stanciu k ní napřáhl ze střední vzdálenosti, s pokusem mířícím doprostřed brány ale neměl Trmal potíže.

24

Milan Petržela (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Slavia 1:0
Po centru z levé strany se snažil před bránou skluzem zakončovat Zajíc, ale vyběhnutý brankář Kolář dokázal na zemi zasáhnout. Pak mu míč sebral Sadílek, přihrál pod sebe Petrželovi, který se při dorážce do prázdné brány nemýlil.

26

A Slovácko se opět hrne vpřed. Na pravé straně vápna dal Navrátil pod sebe Petrželovi, jeho nebezpečný centr od brány odvrátil jeden ze slávistů.

29

Přímý kop pro Slavii od levé postranní čáry. Stanciu z něj poměrně tvrdě vystřelil, u své pravé tyče byl ale připravený Trmal.

32

Coufalův centr z pravé strany doputoval k Musovi, jenž v tísni bránu vysoko přestřelil.

35

Slovácko odvrátilo téměř jasný gól. Při slávistickém brejku se Stanciu středem dostal do střelecké pozice, jeho pokus brankář Trmal pravačkou jen přibrzdil, míč mířící do prázdné brány nakonec těsně před čárou dokázal vykopnout Divíšek.

38

Olayinka na pravé straně přihrál za obranu Provodovi, těsně před ním byl u míče v roho vápna gólman Slovácka.

41

Na stadion začaly svítit sluneční paprsky, fanoušci Slovácka si jich v závěru první půle užívají tradičním rituálem - svlečení do půl pasu.

42

První ofsajd zápasu, který byl odpískaný slováckému Sadílkovi.

43

Po autovém vhazování Slavie na pravé straně prověřil Stanciu skákavou střelou z hranice vápna gólmana Trmala, jenž byl ale u své levé tyče včas.

44

To mohla být trestuhodná chyba. Olayinka obral v rohu vápna Divíška, následný Coufalův centr před bránu ale pak nebyl přesný.

45

Na začátku jednominutového nastavení se po přihrávce z pravé strany dostal ve vápně ke střele slovácký Navrátil, bránu ale minul.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0
STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu: 1:3. Střely mimo: 2:3. Rohové kopy: 1:2.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Slavia
Slávistický trenér Trpišovský nebyl s hrou svého týmu v první půli spokojený, připravil tak hned dvě poločasová střídání.

46

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Zima, nahradil ho Lukáš Masopust

46

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Provod, nahradil ho Stanislav Tecl

47

Po slávistickém vhazování na pravé straně se snažil do vápna vniknout Coufal, sudí ale akci zastavil. Po souboji zůstal na zemi ležet domácí Navrátil, který potřebuje i ošetření.

49

Přímému kopu Slovácka se slávisté ubránili a vyrazili rychle vpřed. Křížný centr Olayinky z pravé strany pak ale nebyl přesný.

50

Stanciu z přímého kopu z levé strany poslal míč za zadní tyč, kde se k hlavičce dostal Tecl, ale zakončil do boční sítě.

51

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Jan Navrátil, nahradil ho Ondřej Zahustel
Navrátilovi kotník zraněný v úvodu druhé půle nedovolil plnohodnotně pokračovat v utkání.

53

Pro Olayinkův křížný centr si před bránou snadno přišel gólman Slovácka.

54

Vytažení hráči Slovácka napadáním dostali brankáře Koláře a jeho spoluhráče do úzkých, hosté se ale nakonec z těžké situace dokázali vykombinovat.

56

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Josef Divíšek, nahradil ho Jan Juroška

54

Stanciu prošel mezi obránci do vápna a po kontaktu s Hofmannem upadl na zem. Sudí situaci konzultovat s videorozhodčím.

56

Hráči Slovácka podruhé zastavili gólovou střelu! Tentokrát Masopustovu hlavičku dokázal těsně před bránou vyhlavičkovat Hofmann.

56

Následovat mohl slovácký brejk, rozběhnutý Zajíc ale dlouhý nákop nedokázal zpracovat.

60

Po rohovém kopu Slavie hlavičkovat Olayinka nepřesně.

63
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petar Musa (Slavia)
za úder do obličeje Daníčka na polovině hřiště.

64

Po Havlíkově centru z přímého kopu zastavil slováckou akci odpískaný ofsajd.

66

Na Olayinku šla kolmice do brejku, slávistický ofenzivní hráč byl ale před vápnem pokrytý.

68

Stanciu napřáhl k tvrdé střele skryté za obráncem, kterou brankář Trmal od své levé tyče vyrazil na roh.

70

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Holeš, nahradil ho Abdalláh Hilál Júsuf
Brzké závěrečné střídání Slavie ještě navyšuje už tak značnou ofenzivní sílu týmu.

72

Slovácko si mohlo chvíli vydechnout v útoku díky nařízenému přímému kopu. Z něj ale Havlík míč jen odevzdal slávistickému brankáři.

77

Slavia stupňuje tlak, do zakončení se ale nedostává.

78

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Patrik Šimko
Slovácký kouč naopak svým posledním střídáním posiluje defenzivu.

79

Zajíc se dostal ve vápně do zajímavé pozice, šikovnou patičkou se ještě snažil přihrát pod sebe Juroškovi, pas ale neprošel.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Reinberk (Slovácko)

82

Při obranném zákroku se ve vzduchu srazili hlavami slováčtí hráči Šimko a Zahustel, kterému i teče z hlavy krev. Slovácko tak bude pokračovat alespoň nějakou chvíli v deseti.

84

Zahustel se na hřiště vrátil s ovázanou hlavou. Střídat už ale domácí nemůžou, stejně jako slávisté.

86

Zahustel mohl ovázanou hlavou rozhodnout, ale nedal! Slovácký Sadílek centroval z levé strany vápna před bránu, kde byl volný Zahustel, jeho hlavičku zblízka dokázal brankář Kolář skvělým zákrokem vytáhnout nad břevno.

86

Počet diváků 7 032 (87 % z kapacity 8 121)

89

Ondřej Zahustel (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Slavia 2:0
Napodruhé se Zahustel gólu hlavou dočkal. Po autovém vhazování na pravé straně Šimko vnikl do vápna a poslal nadýchaný křížný pas na zcela volného Zahustela, jenž se hlavou u vzdálenější tyče prosadil.

90

Sudí přidá ke druhé půli pět minut. Dokáže ještě favorit zápas aspoň zdramatizovat?

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matouš Trmal (Slovácko)
za zdržování hry.

90

Hráči Slovácka v nastavení kontrolují hru, Slavii na dostřel brány nepouštějí.

90

Žlutou kartu za protesty dostal slovácký trenér Svědík.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0

90

STATISTIKY CELÉHO ZÁPASU: Střely na bránu: 3:5. Střely mimo: 2:4. Rohové kopy: 2:4.

30. března 2024 18:00Slovácko-Slavia -:-
21. října 2023 18:00Slavia-Slovácko 2:0
27. května 2023 16:00Slavia-Slovácko 4:0
26. února 2023 15:00Slavia-Slovácko 2:0
4. září 2022 19:00Slovácko-Slavia 1:1
8. května 2022 19:00Slavia-Slovácko 3:0
13. února 2022 15:00Slovácko-Slavia 0:1
12. září 2021 19:00Slavia-Slovácko 2:1