Slovácko je šesté a pokud zvítězí, může svou lichotivou pozici ještě vylepšit. Odstupy od Mladé Boleslavi, Ostravy a třetího Jablonce jsou těsné.

Slovácko už v aktuální sezoně porazilo Slavii, Spartu i Plzeň. V Olomouci na podzim remizovalo 2:2.

Kromě hlavní tribuny, kam má přístup omezený počet pracovníků zajišťujících televizní přenos, novinářů, činovníků obou klubů a jejich partnerů, jsou zbylé tribuny zcela prázdné. Sektor, který jindy patří kotli domácích fanoušků, zakrývá obří plachta v klubových barvách, kterou doplňuje transparent s nápisem „MODROBÍLÍ“. Celkem může být na stadionu kvůli vládním nařízením nanejvýš 300 lidí.

Půl hodiny před úvodním výkopem oba týmy trénují. Svítí jim do toho slunce, většinu dne ale v Uherském Hradišti poměrně silně pršelo, trávník tak jistě bude mokrý, což prospěje rychlosti hry.

Petržela
79. min Zahustel o hráči
20 Havlík
Havlík
Sadílek
Daníček
Navrátil
86. min Kalabiška o hráči
Jurečka
70. min Zajíc o hráči

Hála
88. min Greššák o hráči
22 Breite
Breite
8 Houska
Houska
13 Chytil
Chytil
72. min Daněk o hráči
20 Falta
Falta
72. min Zahradníček o hráči
39 Juliš
Juliš
85. min Yunis o hráči

Rozhodčí: Klíma - Moláček, Caletka

Oba týmy se před obnovením ligy střetly v přípravě se dvěma druholigovými soupeři. Slovácko zvítězilo 4:1 nad Prostějovem a 1:0 nad Třincem. Olomouc Prostějovu 0:4 podlehla, následně ve dvojzápasu zdolala Brno 3:1 a 2:0.

V podavače míčů se dnes promění trenéři mládeže, je mezi nimi i několik bývalých hráčů Slovácka včetně gólmana Petra Drobisze, který později chytal i za Olomouc.

Na hřiště jako první nastoupila základní sestava Olomouce, což potleskem ocenil jen jeden z novinářů. Minutu po nich na trávník v úplném tichu vběhl slovácký kapitán Vlastimil Daníček a krátce poté i jeho zbylí spoluhráči.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Olomouc
Úvodní výkop obstarali hráči Olomouce.

1

Z hlavní tribuny v úvodu žádné skandování nezní, slyšet jsou jen pokyny hráčů a trenérů.

2

Po dlouhé pauze to chce ještě trochu srovnat mířidla. Olomoucký Vepřek vystřelil zpoza vápna a míč poslal na střechu tribuny, kde vyplašil holuby.

4

Slovácko odpovědělo dvěma rohovými kopy z levé strany. Sadílkovy centry bez potíží odvrátila olomoucká obrana.

6

Po dlouhém nákopu ze slovácké obrany na levé straně prošel za obranu Navrátil, přihrál pod sebe do vápna Jurečkovi, který se ale k míči nedostal.

8

Nyní si oba hráči pozice vyměnili. Jurečka na hraně vápna přihrál za sebe Navrátilovi, u míče byl ale dřív protihráč, Navrátil tak při snaze o pohotovou střelu kopl do prázdná.

10

To už byla zajímavější příležitost. Petržela při útoku středem prostrčil míč do pokutového území Jurečkovi, jenž ale v tísni zakončil jen slabě.

14

Slovácký brankář Trmal se snažil založit útok dlouhým nákopem, na který ale Reinberk na pravém křídle neměl šanci dosáhnout.

16

Dobrou práci nohama pod tlakem předvedl olomoucký brankář Mandous, na kterého pár vteřin po sobě dotírali domácí Jurečka a Navrátil.

17
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Stanislav Hofmann (Slovácko)
za faul na Hálu.

17

Z následného přímého kopu, z výhodné pozice zhruba tři metry za vápnem, olomoucký Houska jen těsně minul horní roh brány.

20
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vlastimil Daníček (Slovácko)
za zatažení za dres při olomouckém protiútoku. Sudí ponechal Sigmě výhodu, při pozdějším přerušení se ale k tomu vrátil.

22

Olomouc mohla jít do otevřené obrany, Sladký ale přihrál Julišovi na paty.

23

Dobrá šance Olomouce. Falta z levé strany vápna přihrál před bránu Julišovi, jehož pohotová střela šla těsně vedle bližší tyče.

25

Slovácký brejk táhl po pravém křídle Petržela, před bránu mu nabíhalo hned několik spoluhráčů, centr ale stáhl ze vzduchu gólman Mandous.

29

Slovácký Sadílek na pravé straně patičkou šikovně vrátil míč do vápna Reinberkovi, který se ale k přihrávce nedostal.

30

Po rychlém olomouckém přenesení hry pálil neobsazený Sladký z pravé strany vápna tvrdě, bránu však asi o půl metru překopl.

30

Olomouc byla v posledních minutách nebezpečnější, Slovácko se proto nyní snažil vyburcovat jeden z fanoušků na hlavní tribuně. Na jeho skandování zareagovaly potleskem další desítky přítomných. Byl to první výraznější projev fandění v zápase.

33

Velmi nepovedenou střelu z velké dálky předvedl slovácký kapitán Daníček.

36

První opravdová tutovka v zápase. Sadílek ve vápně přihrál pod sebe na střed Jurečkovi, který byl zcela volný. Pokusil se tak o střelu po otočce, ránu ale namířil doprostřed brány, kde míč pohotově boxoval gólman.

37

Jurečka se mohl dostat znovu do zakončení, na Reinberkův centr od pravé postranní čáry ale u vzdálenější tyče těsně nedoskočil.

41

Olomoucký Chytil už se dostával za Kadlece coby posledního hráče Slovácka a skončil na zemi, sudí ale odpískal jeho ofsajd.

42

Následně zaútočilo Slovácko. Navrátil na pravé straně přihrál Divíškovi, jehož centr ve vápně hlavičkující Jurečka přizvedl nad bránu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu: 2:1 . Střely mimo: 2:4. Rohové kopy: 2:0.

45

Na to, že fotbalisté hrají první ligové utkání po dlouhé pauze, navíc na stadionu téměř bez diváků a zcela bez atmosféry, byl zatím k vidění docela dobrý fotbal. V úvodu a závěru první půle bylo nebezpečnější Slovácko, uprostřed poločasu zase hrozila Olomouc.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Olomouc

46

Slovácký Jurečka uháněl s míčem vpřed, ve vápně však podklouzl, čímž zajímavá akce skončila.

48

Olomoucký Chytil se z levé strany snažil při brejku přihrát před bránu Hálovi, míč ale po zemi doputoval jen k brankáři Trmalovi.

49

Rána slováckého Reinberka z hranice vápna šla do brankáře Mandouse.

53

Při svém třetím rohu v zápase předvedlo Slovácko nacvičenou akci. Havlík z levé strany nacentroval do vzdálenější části vápna, odkud pohotově tvrdě pálil neobsazený Petržela. Míč ale poslal nad bránu.

55

Slovácko kombinovalo na hranici vápna, domácí snažení ukončil odpískaný Jurečkův ofsajd.

57

Centr olomouckého Falty z přímého kopu z pravé strany přinesl krátký závar před bránou, na zakončení však nedošlo.

58

Při následném brejku ustál Navrátil faul a v pokračující akci se ve vápně snažil dostat k míči. K němu jej ale Hála ve spolupráci s brankářem nepustili. Domácí se marně dožadovali odpískání malé domů nebo žluté karty za předchozí faul.

60

Slovácko je v posledních minutách nebezpečné. Při další šanci se Petržela ve vápně kličkou zbavil protihráče a tvrdě vystřelil, brankář Mandous vytáhl vynikající zákrok.

63

Další slovácká možnost. Navrátil se na hranici vápna vyhnul protihráči a vystřelil, trefil ale clonícího soupeře.

64

Slovácko je dál v útoku. Nyní Jurečka potáhl míč po hraně vápna z pravé strany na levou, střelou pak ale bránu minul.

65

Chytil na pravé straně vápna vybojoval v souboji s Kadlecem první roh pro Olomouc v zápase.

66

Falta z rohového kopu poslal míč jen do rukavic brankáře.

67

Útočníkům obou týmů nyní krátce po sobě sudí odpískal ofsajdy.

68

Klid na stadionu narušila rána dělobuchu, který byl odpálený někde mimo stadion.

70
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Radim Breite (Olomouc)

73

Daníček vypíchl olomouckou rozehrávku, přešel přes protihráče a na hranici vápna byl rázem ve střelecké pozici. Horní roh brány však trestuhodně těsně minul.

75

Na už pátý roh Slovácka v zápase reaguji lidé na hlavní tribuně skandováním „My chceme gól!“ Přidalo se i několik fanoušků z ulice. Sadílkův centr z pravé strany ale nebezpečí nepřinesl.

79

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Ondřej Zahustel

81

Hra v posledních minutách upadla. Dokáže se některý z týmů v závěru vybičovat vítěznému výkonu?

82

Centr domácího Havlíka z přímého kopu odvrátila z vápna olomoucká obrana.

84

Skrumáž před bránou Olomouce. Kadlec poslal centr na zadní tyč na Sadílka, jeho pohotové zakončení před bránou na zemi zastavil Vepřek.

90

Střela zpoza vápna nevyšla čerstvému Kalabiškovi, míč poslal vysoko nad bránu.

90

Kalabiška šel uprostřed tříminutového nastavení k vápnu a skončil na zemi, sudí ale faul v nebezpečném místě neodpískal, na což domácí hráč reaguje nelibě.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Reinberk (Slovácko)

90

Proti žluté kartě se ohradil slovácký kouč Svědík, kterému se sudí za protesty rozhodl dát také žluté napomínání.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0

90

STATISTIKY CELÉHO ZÁPASU: Střely na bránu: 4:1. Střely mimo: 6:4. Rohové kopy: 5:1.

2. prosince 2023 15:00Olomouc-Slovácko 1:1
5. srpna 2023 15:00Slovácko-Olomouc 0:2
20. května 2023 15:00Slovácko-Olomouc 2:2
4. února 2023 15:00Slovácko-Olomouc 0:0
21. srpna 2022 16:00Olomouc-Slovácko 1:2
2. dubna 2022 16:00Slovácko-Olomouc 1:0
9. února 2022 14:30Olomouc-Slovácko 0:0
30. října 2021 18:00Olomouc-Slovácko 0:3