Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

O nás

Zpravodajský portál iDNES.cz nabízí již od 12. ledna 1998 čerstvé informace z domácího zpravodajství, ze světa i z oblasti magazínů. Největší webový portál společnosti MAFRA, a.s. vznikl v době, kdy v České republice bylo jen velmi málo internetových stránek a internet se ještě nestihl rozšířit mimo velká města. Ještě v roce 2001, kdy splaskla internetová bublina, si spoustu lidí myslelo, že jde o slepou větev distribuce médií. MAFRA však do iDNES.cz neustále investovala a tak se stal zpravodajskou jedničkou už rok a půl od svého vzniku.

Kontakty na redakci iDNES.cz

 • Máte tip či postřeh k obsahu portálu iDNES.cz

  Napište přímo editorům na

 • Máte problémy s reklamou?

  Narazili jste na problematickou reklamu po technické nebo obsahové stránce? Napište nám na

 • Objevili jste chybu či nepřesnost?

  To je nám líto a budeme rádi, když napíšete přímo autorovi nebo nás informujete na

 • Sociální sítě

  Máte tip či postřeh k profilům portálu iDNES.cz na sociálních sítích? Napište nám na

 • Pokud chcete použít naše fotografie či videa

  Napište přímo editorům na

Vedení redakce

Matyáš Kaiser

šéfredaktor

Od května 2018 do března 2023 vedoucí zpravodajství iDNES.cz a MF DNES. Dříve řídil domácí a zahraniční redakci iDNES.cz. Rok a půl připravoval pořady iDNES.tv jako dramaturg a editor. V médiích pracuje od roku 2009, zkušenosti sbíral hlavně v Rádiu Impuls, nejposlouchanejší rozhlasové stanici na trhu. Prošel pozicemi videoeditora, reportéra zpravodajství, vedoucího speciálních projektů, dramaturga a editora zpravodajství. Od dubna 2023 je šéfredaktorem iDNES.cz

Zobrazit více Zobrazit méně

Petr Kelin

ředitel redakce

Zobrazit více Zobrazit méně

Jaroslav Beránek

vedoucí redakce Premium

Zástupce šéfredaktora iDNES.cz zodpovědný za sportovní zpravodajství a obsahovou část iDNES Premium. Sedm let pracoval v redakci Lidových novin, z toho dva roky byl vedoucím sportovního oddělení. V roce 1999 nastoupil do redakce iDNES.cz, kde se podílel na vzniku sportovní rubriky. Mimo jiné byl zpravodajem na osmi olympijských hrách (1992-2012) a několika fotbalových šampionátech.

Zobrazit více Zobrazit méně

Tomáš Franěk

vedoucí zpravodajství

Ve vydavatelství MAFRA pracuje od roku 2013, deset let působil ve sportovní redakci iDNES.cz a MF DNES nejprve na pozici eléva a fotbalového externisty, později jako šéfeditor a zástupce vedoucího rubriky. Od dubna 2023 vede zpravodajství iDNES.cz.

Zobrazit více Zobrazit méně

Tomáš Ventura

vedoucí ekonomické rubriky

V roce 1998 dokončil studium na VŠE, po škole nastoupil do MF DNES jako ekonomický redaktor. Na jaře 2001 přestoupil na iDNES.cz, kde se dál věnoval ekonomice. Od ledna 2008 je zástupcem šéfredaktora iDNES.cz, v současnosti má na starosti ekonomickou rubriku.

Zobrazit více Zobrazit méně

Ivana Kchimelová

vedoucí magazínových příloh

V květnu 1990 nastoupila do Lidových novin, od prosince 1994 začala pracovala v MF DNES jako editorka krimi stránky a publicistiky. Od roku 1999 přestoupila do zpravodajství na iDNES.cz. Po jedenácti letech, které přerušila mateřská dovolená, se stala vedoucí webových regionů a od roku 2014 vedla všeobecné zpravodajství. Od prosince 2017 je vedoucí webových magazínů a zástupkyní šéfredaktora iDNES.cz.

Zobrazit více Zobrazit méně

Ondřej Trunečka

vedoucí sportovní rubriky

V iDNES.cz je od podzimu 2001, od září 2008 vede sportovní redakci. Mimo jiné byl zpravodajem na olympiádě v Pekingu (2008), na fotbalovém mistrovství Evropy v Rakousku a Švýcarsku (2008), v Polsku a na Ukrajině (2012), ve Francii (2016) či na světovém šampionátu v Jižní Africe (2010) a Brazílii (2014). Od listopadu 2012 vede spojenou sportovní redakci iDNES.cz, MF DNES a Lidových novin. S týmem MF DNES a iDNES.cz se stal novinářským mistrem republiky ve futsale a především v dubnu 2012 s českou reprezentací vybojoval v Krakowě titul fotbalových mistrů Evropy.

Zobrazit více Zobrazit méně

Monika Zavřelová

vedoucí kulturní rubriky

Je vedoucí kulturní rubriky MF DNES a iDNES.cz. V médiích se pohybuje od šestnácti let a s redakcí iDNES.cz a MF DNES začala spolupracovat v roce 2013. Moderuje diskusní pořad Rozstřel. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Zobrazit více Zobrazit méně

Jan Váca

vedoucí iDNES.tv

Natáčení a střihu videoreportáží se na iDNES.cz věnuje od roku 2000. Podílel se na vzniku video obsahu, od března 2009 je za něj odpovědný v rámci celého portálu. S televizní tvorbou začínal v devadesátých letech na TV NOVA.

Zobrazit více Zobrazit méně

Šéfeditoři

Jan Zvolánek

šéfeditor

V iDNES.cz začal pracovat v roce 2001 jako redaktor. Působil na pozicích vedoucího ekonomické či kulturní rubriky. Dnes zastává pozici šéfeditora.

Zobrazit více Zobrazit méně

Marek Dvořáček

šéfeditor

Ve vydavatelství MAFRA začínal jako editor olomoucké mutace deníku MF DNES. Poté přešel do iDNES.cz, kde postupně působil jako redaktor zpravodajství, vedoucí kulturní rubriky, šéf Zpráv a hlavní editor. Od srpna 2012 je šéfeditorem iDNES.cz.

Zobrazit více Zobrazit méně

Vítězslav Bureš

šéfeditor

Zobrazit více Zobrazit méně

Blogy

Patrik Banga

vedoucí blogů

Ve vydavatelství Mafra začínal v roce 2007 jako editor diskusí a příležitostný komentátor. Psal také do rubriky Názory MF DNES. Později začal editovat blogy iDNES.cz, kde působí dodnes. Od začátku roku jako vedoucí týmu editorů blogů a diskusí.

Zobrazit více Zobrazit méně