Sparta uhrála v pěti zápasech na jaře jen dva body a má stejnou bilanci jako poslední Příbram. Horší už je pouze Zlín.

Karviná naopak po zimní přípravě patří k nejlepším. Třikrát vyhrála, dvakrát remizovala. Ani jednou přitom nedostala gól.

Sparťané vstoupili do restartované ligy nevýrazným domácím výkonem s Plzní. Prohráli 1:2, což pro ně byl vzhledem k průběhu utkání ještě milosrdný výsledek.

Utkání bude podléhat jinému režimu než předchozích sedm víkendových zápasů 26. kola. Může za to epidemiologická situace v regionu. Zápasu se mohou zúčastnit jen osoby, které jsou nezbytně nutné. Počet není specifikován. Více informací: Důl Darkov ovlivní i fotbal, souboj Sparty v Karviné ve zvláštním režimu

MFK KarvináKarviná(4-5-1)

26 Bolek
Bolek
2 Ndefe
Ndefe
60. min Ba Loua o hráči
Janečka
65. min Marek Hanousek o hráči
Šindelář
Rundič
14 Moravec
Moravec
8 Smrž
Smrž
78. min Želizko o hráči
Eduardo Santos
6 Qose
25 Taiwo
Taiwo
79. min Vukadinovič o hráči
10 Lingr
Lingr
79. min Guba o hráči

Moberg Karlsson
82. min Matěj Hanousek o hráči
9 Kanga
Kanga
90. min Karabec o hráči
Krejčí
10 Dočkal
Dočkal
82. min Trávník o hráči
20 Hložek
Hložek
90. min Vindheim o hráči
30 Tetteh
Tetteh
75. min Drchal o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dobrovolný

Sparťanský trenér Kotal zásadně překopal obranu: na pravý kraj dal Sáčka místo Vindheima, vlevo je Frýdek, Hancko se vrátil na stopera. Další změnou je nasazení Karlssona, Kanga se vrátil do středu pole.

V Karviné prší, tak buďme zvědavi na to, jak to ovlivní už tak zvláštní okolnosti zápasu.

Na tribunách těsně před výkopem vidíme několik diváků. Mávají zelenobílou karvinskou vlajkou a poskakují.

1

Začal první poločas utkání Karviná - Sparta

1

Rozehrála Sparta, a to tak, že Štetina po šesti vteřinách zakopl míč do autu.

1

Obrovská hrubka v obraně hostí, Taiwo za ní zůstal sám, nastartoval směr Heča a prostřelil ho.

1

Taiwa marně stíhal Sáček, který se nechal jako poslední muž v obraně Sparty obehrát jako dorostenec.

2

Tak moment, rozhodčí ještě komunikuje s mužem u videa.

2

A Zelinka se jde osobně podívat na video.

3

Těch pár lidí na tribunách v Karviné nespokojeně pohvizduje.

3

Podle záběru O2 TV to vypadá, že se zkoumá zákrok na Hložka na polovině Karviné. Hložek upadl, ztratil míč a Karviná ho poslala do brejku na Taiwa.

4

Gól je odvolán, pokračujeme za bezbrankového stavu!

5

Janečka posílá balon dopředu. Heča vyběhl před pokutové území a odkopl.

5

Tetteh v ofsajdu.

7

Karviná je aktivní, Lingr vede další její útok.

7

Frýdek si poradil na levé straně obrany, vrátil míč Hečovi.

7

Nepovedená rozehrávka Karviné směřuje do autu, vhazovat bude Sparta.

7

Sáček odstavený od balonu tělem, podle rozhodčího ho Taiwo fauloval.

8

Tetteh na hrotu útoku ubráněn Šindelářem.

9

Janečka utíkal po pravém křídle, Štetina mu skluzem odpálil míč do autu.

10

Tetteh využil Šindelářovy liknavosti, prohnal se mezi domácími zadáky a zakončil po zemi těsně vedle karvinské branky.

10

Karvinští ve dvou napadli Hancka a hosté raději odkopávají na tribunu.

10

Další mezera v karvinské obraně. Moberg Karlsson si do ní naběhl do šance, místo ohrožení branky ale ještě hledal někoho ze spoluhráčů.

11

Kangova táhla střela, Bolek ji vytáhl zpod břevna na roh.

12

Domácí tento roh ubránili, jeden ze zadáků hlavou nadrazil balon do Bolkových rukavic.

13

Štetina se v obraně hostí dostal do souboje jeden proti jednomu proti Lingrovi. Pomohl si důrazně tělem a situaci ustál.

14

Frýdek se vymotal ze skrumáže a z levého křídla adresoval centr před branku. Tam nikdo nebyl.

15

Tetteh zatáhl míč až ke koncové čáře, odevzdal dozadu Kangovi, ten uvolnil Karlssona a jeho ránu vykopl z malého vápna Eduardo.

15

Sparta po šoku v první minutě, kdy málem prohrávala, seštelovala svoji hru a diktuje tempo.

17

Vysoký Hložkův míč se snesl až k Bolkovi, který uklidňuje rozehrávku.

18

Tetteh stál sám proti Bolkovi, byl v podobné pozici jako Taiwo v 1. minutě, ale brankáře neprostřelil.

19

Karvinská hra je čím dál děravější, provětral ji i Hložek a jeho střílená přihrávka skončila až u Bolka.

20

Lingr rozehrál standardku na polovině Sparty. Překopl všechny svoje spoluhráče a míč skončil v zámezí.

21
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)
Záložník Sparty držel Lingra rukama.

22

Eduardo napřáhl z obrovské dálky, po zemi mířil vedle.

22

Janečka ve středu hřiště napadal Kangu, pod nohama mu odebral míč, a rozhodčí píská faul.

22
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Gigli Ndefe (Karviná)

24

Dočkal poslal ze standardky míč do ohně. Eduardo ho hlavou odvrátil.

24

Další Dočkalova pobídka, Karlsson ji usměrnil na branku. Minul levou Bolkovu tyč.

24

Karviná uspěchala rozehrávku, Štetina se nerozpakoval a balon odkopl co nejdál od sebe.

25

Lingr rozehraje standardku po Sáčkově faulu na Taiwa.

26

Šlo to z levé strany na přední tyč, kde si Sparta vše pohlídala.

26

Hostům nevyšlo vhození z autu, Štetina zahrál až na tribunu.

28

Tetteh v těsném souboji s Eduardem. Doběhl s ním až do autu, kde oba žuchli na zem a přátelsky see objali.

28

Dva hosté se srazili hlavami v pokutovém území Karviné. Krejčí do odnesl hůř než Štetina, na nohy se mu nechce.

30

Sparta v deseti, protože Krejčí sedí s bílým fáčem přitisknutým na obličeji za postranní čarou.

31

Sparta se šikovně dostala do pokutového území, Tetteh pustil míč za sebe a Frýdek vypálil těsně vedle pravé Bolkovy tyče.

31

Karviná o sobě dala vědět, Rundič měl prostor na levém křídle a velmi přesně našel Lingra. Tomu střela z první nesedla.

32

Ondřej Lingr (Karviná) vstřelil gól. Karviná - Sparta 1:0
Tak to je šok! Na šance Sparty odpovídají domácí kombinační akci, zakončenou Ndefeho centrem na Lingra. Ten dostal na penaltovém puntíku volno od Sáčka, otočil se a přesně vypálil k tyči.

34

Dočkalův prudký centr usměrnil hlavou na branku Tetteh. Hlavička nebyla prudká a šla přímo do Bolka.

34

Sparta je zase v jedenácti, Krejčí je zpět.

35

Karlsson uhrál souboj s Rundičem, který se při podklouznutí zranil a svíjí se na zemi.

36

V deseti jsou teď domácí, Rundič ale vypadá, že to bude chtít zkusit.

38

Zmatky v pokutovém území před Bolkem, Tetteh bez otálení vypálil a jen teč nadzvedla balon nad břevno.

38

Krejčího hlavička dopadla Bolkovi do rukou.

39

Sáček u pravé lajny před střídačkami přetlačil v souboji Taiwa a vybojoval aut.

40

Hosté se do pokutového území nedostali, Karviná organizovaně brání.

41

Frýdek stažený k zemi Smržem. Domácí si dávají pozor, aby jim Sparta nefrnkla do nějaké mezery směrem na branku.

42

Štetina si hledal prostor pro přetažený centr až moc angažovaně, Janečku fauloval rukama.

43

Opět ostrý souboj na pravé straně karvinské obrany, Frýdek se tam přiřítil do souboje a kdo ví, o co se zranil tak bolestivě, že se teď svíjí na zemi.

44

Lingr si v hlavičkovém souboji pomohl známou „stoličkou“ a Sáček to pocítil velmi silně.

44

Hosté po Lingrovi vystartovali a trochu se to strká.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Lingr (Karviná)

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Štetina (Sparta)

45

Nastavují se tři minuty. Je to hlavně za VAR na začátku zápasu.

45

Hložek nastavený čas zahájil útočným faulem.

45

Hložek hledal Dočkala, domácí obránce byl rychlejší a dostal se s míčem na noze ven ze souboje.

45

Karviná vhazuje na útočné polovině.

45

Karviná několikrát za sebou vhazuje, hosté odvracejí míče hned za čáru a tak čekáme na konec poločasu.

45

Rundič poslal dopředu Smrže, který se pokusil protlačit balon skrz sedícího obránce, skoro se mu to povedlo, ale do střely se mu postavil další ze sparťanů.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Karviná - Sparta

46

Domácí se dlouhým nákopem dostali do autu, Sáček si chystá vhazování.

47

Nepřesnost předvedla i Sparta. Sáček nedostihl balon.

48

Dočkal vyslal dopředu Karlssona, který začal druhý poločas na levém křídle. Odtud poslal centr do Bolkových rukavic.

48

Hložek startoval Sáčka, kterému při postupu do pokutového území míč utekl.

48

David Moberg Karlsson (Sparta) vstřelil gól. Karviná - Sparta 1:1
Tak tenhle taktický tah se trenéru Kotalovi vydařil náramně! Moberg Karlsson si navedl míč z křídla víc do střelu hřiště a pravačkou krásně trefil na zadní tyč.

50

Kanga sice neustál souboj na půlící čáře a Karviná se zmocnila míče, ale je pod usilovným napadáním rudých.

51

Šindelář se z toho pokusil vyjet, což zastavil Tetteh faulem.

52

Lingr zdvojen a Kanga hned otáčí hru dlouhým pasem. Moravec ho v karvinské obraně dostihl.

52

Kanga zahnal Krejčího až k rohovému praporku, odkud odchovanec Zbrojovky neměl možnost nic moc vymyslet.

53

Štetina se dostal do útoku a vracel do druhé vlny. Karlsson tento pas přeběhl a pak už nedokázal zabrzdit a vrátit se zpět, aby mohl ohrozit branku.

54

Janečka s Lingrem vedli odpověď domácích, po jejich nedorozumění Sparta začne od Heči.

55

Krejčí si kryl míč tělem, Smrž ho zezadu srazil. Ale je to v bezpečné vzdálenosti od Bolka.

56

Adam Hložek (Sparta) vstřelil gól. Karviná - Sparta 1:2
Hlavičkový souboj před brankou dokázali domácí ještě ustát, ale odražený míč si našel za velkým vápnem Hložek, navedl si ho na střelu a krásně se trefil do stejného místa jako Karlsson.

57

Blesková akce, Karlsson prostrčil míč před sebe Tettehovi a ten vzdor skluzu bránícího hráče nezadržitelně trefuje síť. Předcházel tomu ale ofsajd, gól je odvolán.

59

Hosté mají míč pod kontrolou, dvě branky zvedly jejich sebevědomí.

60

Jednoduchá akce s finálním pasem na úplně volného Hložka. Jeho rána je sražena na rohový kop.

60

Namlsaný Kanga si troufl na ránu z voleje, místo branky ohrozil rohový praporek.

60

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Gigli Ndefe, nahradil ho Adriel D’Avila Ba Loua

61

Ba Loua je jedním z nejlépe přihrávajících hráčů první ligy. Uvidíme, jak změní hru Karviné v poslední půlhodině.

62

Kanga zastavil karvinský odkop, Sparta pokračuje v náporu.

64

Bořek Dočkal (Sparta) vstřelil gól. Karviná - Sparta 1:3
Frýdek od levého rohového praporku přetáhl centr na zadní tyč, Hložek hrudí sklepl balon pro Dočkala a ten zblízka skóruje.

65

Domácí jsou otřeseni, což je pochopitelné. Chystají si další střídání.

65

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Marek Janečka, nahradil ho Marek Hanousek

67

Ba Loua předvedl svoje umění a poslal plachtící centr dopředu. Smrž ho nezpracoval.

68

Tetteh podruhé za sebou v ofsajdu.

69

Dočkal musel počkat, až mu spoluhráči přibrzdí, aby je nevystavil do ofsajdu. Rychlý útok hostí podržen.

70

Kangova střela sražena ke Krejčímu, ten měl na malém vápně tutovku, jistému gólu zabránil skluzem Šindelář.

71

Domácím nevyšla zpětná přihrávka a Kanga vyrazil do samostatné akce. Před prázdnou brankou hledal Karlssona, na poslední chvíli akci přerušil Eduardo.

72

Karviné asi odchází i psychika, vepředu se nedokáže udržet, rychle odevzdává míče v prohraných soubojích.

72

Pro domácí je to velice těžké, protože v prvním poločase klidně mohli vést 2:0 a sahat po výhře, místo toho jim hrozí debakl.

74

Dočkal zahrál roh na bližší tyč, Šindelář si s tím poradil.

75

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Benjamin Tetteh, nahradil ho Václav Drchal

76

Hložek rval silou míč do vápna, na zemi mu v tom zabránil Taiwo.

77

Sparta si kombinačně vynutila převahu v pokutovém území, Hancko zakončil Drchalovu akci přízemní bombou do levé Bolkovy nohy.

78

Hosté hrají v naprostém klidu. Karlsson pod tlakem poslal balon z útočné poloviny až k Hečovi, ten z voleje vrátil zpět a hosté pokračují v náporu.

78

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Vojtěch Smrž, nahradil ho Ivan Želizko

79

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Abdulrahman Taiwo, nahradil ho Vukadin Vukadinovič

79

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Ondřej Lingr, nahradil ho Dávid Guba

80

Drchal se dral za balonem po levém křídle, zastavil ho praporek pomezního.

82

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Moberg Karlsson, nahradil ho Matěj Hanousek

82

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Michal Trávník

85

Kangův centr se snesl na hlavu Krejčího, ten zblízka přehodil branku.

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Rundič (Karviná)

87

Karviná to ještě zkusila, Vukadinovič si ale naběhl do ofsajdu.

88

Drchalův pokus srazil Rundič na roh.

89

Po rohu nedůrazná Hanckova hlavička.

89

Sáček se vložil do karvinské rozehrávky a udržel balon na polovině domácích.

90

Sparta kontroluje míč a chystá si další střídání, které ji ještě víc přiblíží k tříbodovému zisku.

Adam Karabec (Sparta) vstřelil gól. Karviná - Sparta 1:4
Už se zdálo, že Sparta nikam nespěchá. Pak se míč po další kolmé akci dostal ke Karabcovi, ten se v pokutovém území ideálně zorientoval a zavěsil pod břevno.