Opava už nutně potřebuje zabrat, vyhrála jediné z posledních deseti kol a od poslední Příbrami ji dělí jediný bod. Se Slováckem doma v posledních dvou zápasech remizovala.

Slovácko nedostává góly, neinkasovalo v pěti z posledních šesti zápasů. Patří mu průběžná šestá příčka, která v nadstavbě znamená boj v titulové skupině.

Domácí už se mohou opřít o útočníka Železníka, který chyběl proti Bohemians kvůli zranění. Druhou změnou v sestavě Opavy je ve středu obrany, kde Hnaníček nahradí Žídka.

Dvě změny jsou i na straně Slovácka. Karetní trest vypršel Reinberkovi, který se vrací do sestavy na úkor Jurošky. Na hrotu pak začne Jurečka místo Zajíce.

Slezský FC OpavaOpava(4-4-1-1)

Fendrich
Harazim
15 Rychlý
Rychlý
19. min Hošek o hráči
Hnaníček
Helešic
46. min Hrabina o hráči
44 Sus
Zavadil
10 Souček
Souček
60. min Řezníček o hráči
77 Dordič
Dordič
60. min Zapalač o hráči
Železník
67. min Schaffartzik o hráči
47 Texl

1. FC SlováckoSlovácko(4-5-1)

29 Trmal
Trmal
17. min Porcal o hráči
Reinberk
85. min Mareček o hráči
Daníček
Divíšek
Kalabiška
Petržela
73. min Juroška o hráči
Sadílek
Dvořák
46. min Zajíc o hráči
20 Havlík
Havlík
Navrátil
Jurečka
46. min Kohút o hráči

Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock

1

Začal první poločas utkání Opava - Slovácko

2

Dvořák si v souboji se Zavadilem pomáhal rukama, domácí tak měli přímý kop ve středu hřiště. Hnaníček hledal Dordiče, ale poslal míč jen do autu.

3

Souček si splnil defenzivní úkoly a odebral míč Dvořákovi před opavským vápnem.

4

Kalabiškův centr z levé strany doletěl jen Fendrichovi, který si ho bez problému ohídal.

5

Petržela sklepl míč hrudníkem Trmalovi trochu nepřesně. Gólman Slovácka se po balonu musel vrhnout, aby ho neuzmul nikdo z domácích.

6

Havlík přenesl diagonálním nákopem hru na Kalabišku, který pak ale přetlačil Suse jen za pomoci rukou.

9

Petržela vypíchl míč Dordičovi a mohl jít do brejku, jenže pak si ho sám dal příliš daleko od kopačky.

10

Divíšek přerušil možný protiútok domácích, když si u pravé lajny vyšlápl na Dordiče. Ten jeho faul ještě chvíli rozdýchával, už ale pokračuje ve hře.

12

Petržela se prosmýkl velkým vápnem a nahrával pod sebe před bránu, tam ale byl jeden z opavských stoperů.

13

Navrátil šel sám na Fendricha, který jeho ránu na zadní tyč pohotově vykryl. Krásnou nahrávkou ho vysunul Sadílek.

15

Po faulu na Helešice rozehrával přímý volný kop Zavadil. Za jeho dobrým centrem se hnal Rychlý, jenže místo míče hlavou trefil Trmala. Oba jsou teď v péči klubových zdravotníků.

17

Pořadatelé přispěchali s nosítky, Trmal pokračovat nemůže. Rychlý sice odešel po svých, ale i on bude střídat.

19

Střídání Opava: ze hřiště odešel Adam Rychlý, nahradil ho Jan Hošek

17

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Matouš Trmal, nahradil ho Radek Porcal

20

Jurečka natahoval nohu na přihrávku z hloubi pole, nedosáhl. Míč tak propadl k Fendrichovi.

21

Lukáš Železník (Opava) vstřelil gól. Opava - Slovácko 1:0
Brankář Porcal se neuvedl zrovna nejlépe. Při odkopu napálil míč do atakujícího Železníka, který pak míč poslal do odkryté brány.

24

Slovácko mohlo ihned vyrovnat! Reinberkův centr zakončoval Jurečka do tyče, odražený balon pak Sadílek poslal nad.

25

V další dobré pozici byl vepředu Sadílek, který ještě hlavou hledal na zadní tyči Jurečku. Tomu však chyběl krok.

28

Souček skvělým zákrokem sebral míč Petrželovi a táhl protiakci domácích, Petržela ho však dohnal a fauloval.

29

Porcal teď napravil svoje prvotní zaváhání, a tentokrát Železníka ve vápně vychytal.

30

Divíšek našel krásným pasem ve vápně Petrželu, který ale Fendricha nepřekonal.

32

Reinberk zboural u rohu velkého vápna Helešice. Verdikt sudího se mu nelíbí, Opava má přímý kop.

33

Zavadil to zkusil přímo na bránu, ale jen do míst, kde byl připravený Porcal. Slovácký gólman míč vyboxoval.

35

Dordič zamezil protiútoku faulem na Petrželu.

37

Dvořák dostal míč od Reinberka trochu za sebe, přesto se snažil ho ještě hrudníkem sklepnout k Navrátilovi. Ten už ale byl v jiném prostoru, než Dvořák myslel.

39

Harazim tělem čistě odstavil od balonu Navrátila, domácí protiakci pak zastavil ofsajd.

41

Reinberk zkusil pro změnu odcentrovat levou, Dvořáka ani Jurošku však nenašel.

43

Dordič si troufl nasadit jesle Petrželovi, míč k Hoškovi ale protlačil až nadvakrát.

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45

Tak ještě velká šance před odchodem do kabin. Helešic se opřel do míče ze Zavadilova přímého kopu, ale bránu překopl.

49

Další spálená tutovka Slovácka! Kalabiška sklepl míč před bránu k Zajícovi, jehož hlavičku dobře vychytal Fendrich. Dorážku už si obránci Opavy pohlídali.

46

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Michal Kohút

52

Kalabiška nenechal po své straně projít Suse, jenže jen a pouze za cenu faulu.

54

Petržela si chtěl vymodlit faul před opavským vápnem. Zavadil mu ale odebral míč čistě.

57

Do nebezpečné situace se dostal Sadílek, jehož ránu ve vápně domácí zblokovali.

58

Navrátil to zkusil zpoza vápna technicky, ale míč zakroutil nad Fendrichovu bránu.

59

Kohút se dostal do další příležitosti, jenže hlavičkoval nad!

60

Střídání Opava: ze hřiště odešel Bojan Dordič, nahradil ho Petr Zapalač

60

Střídání Opava: ze hřiště odešel Filip Souček, nahradil ho Jan Řezníček

61

Navrátilovi nechali opavští až příliš prostoru. Rychlonohý fotbalista pak nahrál na hranici vápna Sadílkovi, jehož ránu srazil na roh Zavadil.

62

Přímo z rohu Slovácko bránu neohrozilo, ale pak se do míče opřel Havlík, který donutil Fendricha zasáhnout.

64

Milan Petržela (Slovácko) vstřelil gól. Opava - Slovácko 1:1
Vyrovnávací branka visela ve vzduchu dobrých pět minut. Spolupráce střídajících Zajíce a Kohúta nakonec vyústila v přihrávku na Petrželu, který pak jen placírkou uklidil míč k tyči.

66

Sadílek si pomohl rukama, což zapříčinilo pád Texla. Rozhodčí přisoudil míč domácím.

67

Střídání Opava: ze hřiště odešel Lukáš Železník, nahradil ho Jan Schaffartzik

68

Zavadil poslal ze standardky prudký balon někam na penaltu, kde si s ním obránci Slovácka poradili.

69

Navrátil se šikovně uvolnil u levé lajny a předal míč Kalabiškovi. Ten se u vápna skácel k zemi, ale sudí jen pokynul rukou, že se má zvednout ze země.

70

Reinberkův centr spoluhráče nenašel, obránce Slovácka si navíc při kopnutí do míče ublížil a nyní je v péči mediků.

73

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Jan Juroška

74

Harazim zkusil z první poslat míč za hostující obranu, ale narazil jen na Divíška.

75

Zajíc si pokryl míč před Hoškem, který si nelámal hlavu s nějakým brzděním a útočníka Slovácka zezadu zboural.

76

Zavadil ve středu hřiště doslova zahodil Sadílka. Havlíkův centr z přímého kopu ale proletěl domácím vápnem nikým nezasažen.

78

Fendrich vyboxoval míč do bezpečí, když se němu snášel po Juroškově akci z levé strany.

79

Divíšek zkusil odcentrovat z velké dálky, Fendrich ale před Zajícem stihl zasáhnout.

80

Zajíc se probíjel opavským vápnem, nakonec se míč od Zapalače odrazil na roh.

81

K míči se po standardce přimotal Juroška, z první ale zakončoval daleko od brány.

82

Juroška věděl, kudy běží Zajíc, a naslepo k němu chtěl míč nasměrovat. Našel pouze opavské obránce.

83

Schaffarzik byl vepředu úplně sám, klička na Havlíka mu nevyšla a u míče jsou tedy znovu hosté.

84

Divíšek to zkusil zpoza vápna, ale trefil jen střed brány, kde Fendrich neměl s jeho střelou přílišné starosti.

85

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Petr Reinberk, nahradil ho Daniel Mareček

87

Opava ještě nenechává útočné snahy, z vybojovaného rohu ale Zavadil odcentroval jen k Porcalovi.

89

Mareček se ihned uvedl střelou, když se ke němu odrazil míč z vápna od Hnaníčka. Rána sice letěla na bránu, ale Fendrichovi moc starostí nenaděla.