Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Biatlonovou sezonu 2023/2024 ozdobilo MS v Česku, globus mají Bö a Vittozziová

  10:09aktualizováno  17. března 2024 23:53
První startovní výstřel Světového poháru padl 25. listopadu 2023 ve švédském Östersundu, naposledy závodníci vyběhli 17. března 2024 v kanadském Canmore. Vrcholem biatlonové sezony bylo mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, které proběhlo od 7. do 18. února 2024. Seriál ovládl Johannes Thingnes Bö z Norska, je to jeho pátý velký glóbus. Celkové prvenství mezi ženami získala poprvé v kariéře Italka Lisa Vittozziová. Nejlepším výsledkem českého týmu bylo páté místo Terezy Voborníkové z vytrvalostního závodu na Holmenkollenu. Podívejte se na kompletní výsledky závodů.
Momentka z biatlonového závodu ve švédském Östersundu, kde začne biatlonová sezona 2023/2024.

Momentka z biatlonového závodu ve švédském Östersundu, kde začne biatlonová sezona 2023/2024. | foto: Petr Slavík/Český biatlon

1 Östersund: 25. listopadu - 3. prosince

Sobota 25. listopadu
Smíšená štafeta dvojic: 1. Samuelsson, H. Öbergová (Švéd.) 37:46,9 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. Laegreid, Arnekleivová (Nor.) -13,8 (0+6), 3. Claude, Simonová (Fr.) -42,2 (2+12), 4. Fak, Klemenčičová (Slovin.) -47,4 (0+5), 5. Eder, Hauserová (Rak.) -56,9 (0+10), 6. Hartweg, Basergaová (Švýc.) -59,9 (1+8), ...12. Mareček, Voborníková (ČR) -1:39,2 (0+8).

Smíšená štafeta: 1. Francie (Fillon Maillet, Jacquelin, Braisazová-Bouchetová, Jeanmonnotová) 1:09:09,9 (1+5), 2. Norsko (T. Bö, J.T. Bö, Knottenová, Tandrevoldová) -15,7 (0+7), 3. Itálie (Bionaz, Giacomel, Wiererová, Vittozziová) -39,7 (1+9), 4. Německo -55,7 (0+8), 5. Česko (Krčmář, Karlík, Davidová, Jislová) -57,4 (0+9), 6. Švédsko -2:28,0 (0+9).

Neděle 26. listopadu
Vytrvalostní závod žen: 1. Vittozziová (It.) 44:03,9 (1 tr. minuta), 2. Preussová -0,1 (0), 3. Voigtová (obě Něm.) -10,1 (0), 4. Knottenová (Nor.) -46,5 (1), 5. Schneiderová (Něm.) -1:01,0 (1), 6. Hauserová (Rak.) -1:07,7 (0), ...30. Voborníková -3:36,1 (2), 44. Davidová -4:24,8 (5), 70. Vinklárková -6:38,9 (3), 82. Charvátová -7:51,2 (7).

Vytrvalostní závod mužů: 1. Rees 51:27,2 (1 tr. minuta), 2. Strelow (oba Něm.) -12,1 (1), 3. J.T. Bö (Nor.) -25,0 (2), 4. Rastorgujevs (Lot.) -29,1 (1), 5. Stalder (Švýc.) -29,3 (1), 6. Strömsheim (Nor.) -39,3 (1), ...14. Krčmář -1:40,0 (2), 28. Mareček -2:41,2 (1), 59. Václavík -4:52,3 (4), 60. Štvrtecký -4:59,7 (5), 88. Karlík (všichni ČR) -7:44,6 (6).

Středa 29. listopadu
Štafeta žen: 1. Norsko (Johansenová, Arnekleivová, Knottenová, Tandrevoldová) 1:18:48,3 (0 tr. okruhů + 9 dobíjení), 2. Švédsko (Magnussonová, Perssonová, E. Öbergová, H. Öbergová) -41,6 (1+9), 3. Německo (Hettichová-Walzová, Grotianová, Voigtová, Preussová) -47,9 (0+4), 4. Švýcarsko -2:19,9 (0+10), 5. Francie -2:23,4 (1+10), 6. Česko (Voborníková, Jislová, Davidová, Charvátová) -2:47,9 (3+13).

Čtvrtek 30. listopadu
Štafeta mužů: 1. Norsko (Strömsheim, T. Bö, J. T. Bö, Christiansen) 1:14:28,4 (0 tr. okruhů + 7 dobíjení), 2. Francie (Perrot, Jacquelin, Fabien Claude, Fillon Maillet) -20,6 (0+11), 3. Německo (Zobel, Nawrath, Doll, Kühn) -50,5 (1+16), 4. Rakousko -1:44,5 (0+2), 5. Itálie -1:45,0 (0+16), 6. Švédsko -2:17,9 (2+16), ...10. Česko (Krčmář, Štvrtecký, Mareček, Václavík) -2:37,7 (0+11).

Pátek 1. prosince
Sprint žen: 1. Jeanmonnotová (Fr.) 21:04,1 (0 tr. okruhů), 2. Knottenová -8,5 (1), 3. Arnekleivová (obě Nor.) -17,6 (1), 4. Preussová -18,3 (2), 5. Voigtová (obě Něm.) -20,0 (1), 6. Tandrevoldová (Nor.) -23,8 (2), ...37. Davidová -1:51,5 (3), 56. Jislová -2:22,3 (3), 64. Voborníková -2:38,6 (3), 87. Charvátová -3:32,1 (6), 91. Vinklárková (všechny ČR) -3:47,9 (3).

Sobota 2. prosince
Sprint mužů: 1. Nawrath (Něm.) 24:02,0 (0 tr. okruhů), 2. T. Bö -18,7 (0), 3. Sörum (oba Nor.) -19,8 (0), 4. Samuelsson (Švéd.) -26,7 (2), 5. Dale-Skjevdal -46,6 (1), 6. Strömsheim (oba Nor.) -48,2 (0), ...25. Krčmář -1:51,9 (2), 41. Karlík -2:09,0 (1), 46. Mareček -2:23,4 (2), 54. Václavík -2:39,5 (3), 61. Štvrtecký (všichni ČR) -3:01,2 (4)

Neděle 3. prosince
Stíhací závod žen: 1. Jeanmonnotová (Fr.) 31:41,3 (0 trest. okruhů), 2. Preussová -0,3 (1), 3. Voigtová (obě Něm.) -18,5 (1), 4. Arnekleivová (Nor.) -24,7 (1), 5. Tandrevoldová (obě Nor.) -35,9 (2), 6. H. Öbergová (Švéd.) -1:03,2 (2), ...18. Davidová -2:38,9 (2), 23. Jislová (obě ČR) -3:13,3 (1)

Stíhací závod mužů: 1. Samuelsson (Švéd.) 31:38,4 (3 trest. okruhy), 2. Nawrath (Něm.) -5,1 (2), 3. Christiansen -7,2 (1), 4. T. Bö -29,6 (1), 5. Strömsheim (všichni Nor.) -38,2 (2), 6. Ponsiluoma (Švéd.) -42,5 (2), ...34. Václavík -3:23,4 (2), 36. Karlík -3:37,5 (4), 37. Krčmář -3:39,8 (5), 42. Mareček (všichni ČR) -3:48,4 (3).

2 Hochfilzen: 8. - 10. prosince

Pátek 8. prosince
Sprint mužů: 1. T. Bö 24:37,5 (0 tr. okruhů), 2. Laegreid (oba Nor.) -4,9 (0), 3. Samuelsson -10,0 (1), 4. Ponsiluoma (oba Švéd.) -18,4 (1), 5. Dale-Skjevdal -19,2 (2), 6. Christiansen (oba Nor.) -26,5 (1), ...23. Krčmář -1:29,9 (2), 33. Václavík -1:53,0 (2), 42. Mareček -2:05,6 (2), 49. Štvrtecký -2:19,0 (3), 78. Karlík (všichni ČR) -3:19,6 (5).

Sprint žen: 1. Tandrevoldová (Nor.) 20:59,9 (0), 2. E. Öbergová (Švéd.) -4,9 (1), 3. Braisazová-Bouchetová (Fr.) -19,7 (1), 4. Häckiová-Grossová (Švýc.) -20,0 (1), 5. Vittozziová (It.) -24,4 (0), 6. Knottenová (Nor.) -40,4 (2), ...10. Jislová -57,7 (0), 16. Voborníková -1:16,3 (1), 29. Charvátová -1:45,3 (3), 47. Davidová -2:09,1 (4), 75. Vinklárková (všechny ČR) -3:22,9 (3)

Sobota 9. prosince
Stíhací závod mužů: 1. J.T. Bö 33:05,1 (1 trest. okruh), 2. Dale-Skjevdal -22,6 (3), 3. T. Bö -28,4 (2), 4. Laegreid (všichni Nor.) -39,2 (2), 5. Samuelsson (Švéd.) -48,5 (3), 6. Jacquelin (Fr.) -52,8 (2), ... 20. Krčmář -2:50,2 (4), 34. Mareček -4:20,2 (4), 43. Václavík -4:46,1 (7), 53. Štvrtecký (všichni ČR) -5:33,6 (5)

Stíhací závod žen: 1. E. Öbergová (Švéd.) 29:44,6 (1), 2. Häckiová-Grossová (Švýc.) -11,2 (1), 3. Tandrevoldová (Nor.) -13,9 (1), 4. Vittozziová (It.) -32,0 (1), 5. Simonová (Fr.) -1:01,5 (1), 6. H. Öbergová (Švéd.) -1:14,6 (0), ...11. Voborníková -2:00,1 (0), 16. Jislová -2:56,6 (2), 19. Charvátová -3:16,5 (3), 35. Davidová (všechny ČR) -4:08,7 (4).

Neděle 10. prosince
Štafeta mužů: 1. Norsko (Laegreid, T. Bö, J. T. Bö, Christiansen) 1:15:38,5 (0 tr. okruhů + 5 dobíjení), 2. Francie (Perrot, Jacquelin, Fabien Claude, Fillon Maillet) -28,7 (0+6), 3. Německo (Zobel, Kühn, Nawrath, Doll) -1:06,9 (1+9), 4. Itálie -1:24,1 (0+11), 5. Ukrajina -2:24,9 (0+3), 6. Švédsko -2:36,4 (2+14), ...12. Česko (Mareček, Štvrtecký, Karlík, Václavík) -5:22,7 (3+18).

Štafeta žen: 1. Norsko (Arnekleivová, Skoganová, Knottenová, Tandrevoldová) 1:07:39,0 (0+6), 2. Švédsko (Magnussonová, Brorssonová, H. Öbergová, E. Öbergová) -31,6 (0+10), 3. Francie (Guigonnatová, Jeanmonnotová, Braisazová-Bouchetová, Simonová) -1:01,5 (1+8), 4. Itálie -1:14,7 (0+5), 5. Německo -1:22,9 (0+7), 6. Rakousko -2:20,1 (0+10), ... 8. Česko (Voborníková, Charvátová, Davidová, Jislová) -2:40,8 (2+12).

3 Lenzerheide: 14. - 17. prosince

Čtvrtek 14. prosince
Sprint žen: 1. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 22:13,0 (0), 2. Tandrevoldová (Nor.) -12,2 (0), 3. Vittozziová (It.) -17,2 (0), 4. Simonová (Fr.) -39,7 (1), 5. E. Öbergová (Švéd.) -52,0 (1), 6. Skoganová (Nor.) -55,7 (0), ...9. Voborníková -1:23,1 (0), 18. Davidová -1:44,7 (2), 33. Charvátová -2:28,7 (3), 37. Jislová -2:35,2 (3), 76. Vinklárková (všechny ČR) -4:48,3 (3).

Pátek 15. prosince
Sprint mužů: 1. Doll (Něm.) 23:15,8 (0 tr. okruhů), 2. J. T. Bö (Nor.) -5,4 (1), 3. Nawrath (Něm.) -36,8 (1), 4. Laegreid (Nor.) -39,1 (0), 4. Horn (Něm.) -39,1 (1), 6. Kühn (Něm.) -44,3 (0), ...25. Krčmář -1:33,1 (2), 30. Štvrtecký -1:46,7 (2), 43. Mareček -2:17,8 (3), 75. Karlík (všichni ČR) -3:19,6 (4).

Sobota 16. prosince
Stíhací závod žen: 1. Braisazová-Bouchetová 27:31,0 (3), 2. Simonová (obě Fr.) -25,2 (2), 3. Skoganová (Nor.) -1:13,6 (2), 4. Preussová (Něm.) -1:16,0 (2), 5. E. Öbergová -1:27,3 (4), 6. Perssonová (obě Švéd.) -1:28,1 (2), ...9. Davidová -1:36,3 (1), 20. Voborníková -2:39,6 (4), 23. Jislová -2:51,4 (1), 50. Charvátová (všechny ČR) -5:34,0 (8).

Stíhací závod mužů: 1. J. T. Bö 32:30,0 (3 trest. okruhy), 2. Strömsheim -24,7 (2), 3. Laegreid (všichni Nor.) -29,1 (1), 4. Ponsiluoma (Švéd.) -40,9 (3), 5. Dale-Skjevdal (Nor.) -50,5 (3), 6. Fillon Maillet (Fr.) -57,5 (3), ... 26. Krčmář -2:36,0 (4), 35. Štvrtecký -3:13,0 (4), 36. Mareček (všichni ČR) -3:13,7 (2).

Neděle 17. prosince
Závod s hromadným startem žen: 1. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 36:04,6 (0 tr. okruhů), 2. E. Öbergová -5,5 (2), 3. H. Öbergová (obě Švéd.) -10,6 (2), 4. Vittozziová (It.) -29,1 (0), 5. Tandrevoldová (Nor.) -29,7 (2), 6. Simonová (Fr.) -43,1 (3), ...15. Davidová -1:52,8 (4), 18. Voborníková -2:04,4 (4), 26. Jislová (všechny ČR) -3:34,7 (4)

Závod s hromadným startem mužů: 1. J. T. Bö 35:00,1 (2 tr. okruhy), 2. Dale-Skjevdal -14,6 (1), 3. T. Bö (všichni Nor.) -21,8 (1), 4. Ponsiluoma (Švéd.) -43,5 (3), 5. Christiansen -49,8 (3), 6. Sörum (oba Nor.) -51,1 (3), ...8. Krčmář (ČR) -58,2 (1).

4 Oberhof: 4. - 7. ledna

Pátek 5. ledna
Sprint mužů: 1. Doll (Něm.) 24:12,2 (1 tr. okruh), 2. Laegreid -1,8 (1), 3. Strömsheim -5,4 (1), 4. J. T. Bö (všichni Nor.) -19,6 (2), 5. Fak (Slovin.) a Kühn (Něm.) oba -29,8 (0), ...35. Štvrtecký -2:03,6 (3), 40. Mikyska -2:09,3 (1), 42. Hornig -2:15,2 (1), 43. Krčmář -2:16,4 (3), 50. Mareček (všichni ČR) -2:29,6 (3).

Sprint žen: 1. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 22:43,0 (2), 2. Preussová (Něm.) -4,4 (0), 3. Chauveauová (Fr.) -4,6 (1), 4. Magnussonová (Švéd.) -17,6 (0), 5. Hettichová-Walzová (Něm.) -23,8 (0), 6. Knottenová (Nor.) -28,2 (1), ...41. Jislová -2:12,1 (2), 49. Charvátová -2:26,3 (4). 59. Davidová -2:49,1 (5), 67. Voborníková (všechny ČR) -3:11,2 (4).

Sobota 6. ledna
Stíhací závod mužů: 1. Strömsheim 33:04,2 (2 tr. okruhy), 2. Laegreid -17,8 (2), 3. Dale-Skjevdal -36,4 (1), 4. T. Bö -45,5 (3), 5. J. T. Bö (všichni Nor.) -50,3 (4), 6. Claude (Fr.) -53,2 (1), ...30. Krčmář -3:26,8 (2), 32. Štvrtecký -3:43,8 (4), 38. Mareček -4:10,6 (2), 45. Hornig (všichni ČR) -4:45,4 (2)

Stíhací závod žen: 1. Simonová 31:45,2 (2), 2. Braisazová-Bouchetová (obě Fr.) -18,9 (3), 3. Tandrevoldová (Nor.) -44,4 (2), 4. E. Öbergová (Švéd.) -53,8 (3), 5. Jeanmonnotová (Fr.) -55,3 (1), 6. Knottenová (Nor.) -1:00,0 (2), ...23. Charvátová -3:18,6 (3), 31. Jislová -3:31,2 (1), 38. Davidová (všechny ČR) -4:07,8 (3).

Neděle 7. ledna
Štafeta mužů: 1. Norsko (Strömsheim, Laegreid, T. Bö, J. T. Bö) 1:17:34,2 (0 tr. okruhů + 7 dobíjení), 2. Německo (Rees, Doll, Nawrath, Horn) -2:01,9 (1+15), 3. Itálie (Zeni, Bionaz, Hofer, Giacomel) -2:50,5 (0+16), 4. Švédsko -3:37,9 (1+11), 5. Švýcarsko -3:42,6 (1+15), 6. Česko (Mareček, Mikyska, Krčmář, Hornig) -3:48,1 (0+10)

Štafeta žen: 1. Francie (Jeanmonnotová, Braisazová-Bouchetová, Chauveauová, Simonová) 1:12:42,5 (0+12), 2. Norsko (Arnekleivová, Skoganová, Knottenová, Tandrevoldová) -9,3 (0+10), 3. Švédsko (Magnussonová, Perssonová, H. Öbergová, E. Öbergová) -33,5 (1+8), 4. Itálie -3:33,9 (3+11), 5. Německo -4:20,6 (3+15), 6. Česko (Voborníková, Davidová, Charvátová, Jislová) -4:39,6 (2+16).

5 Ruhpolding: 10. - 14. ledna

Středa 10. ledna
Štafeta žen: 1. Francie (Jeanmonnotová, Richardová, Chauveauová, Simonová) 1:08:44,5 (0 tr. okruhů+4 dobíjení), 2. Švédsko (Magnussonová, Perssonová, Brorssonová, E. Öbergová) -8,7 (0+3), 3. Německo (Hettichová-Walzová, Schneiderová, Preussová, Kebingerová) -46,7 (0+3), 4. Švýcarsko -1:22,3 (0+7), 5. Ukrajina -1:36,1 (0+4), 6. Itálie -1:40,7 (0+9), 7. Česko (Voborníková, Charvátová, Davidová, Jislová) -2:33,1 (0+8).

Čtvrtek 11. ledna
Štafeta mužů: 1. Norsko (Laegreid, Dale-Skjevdal, T. Bö, Christiansen) 1:09:49,6 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Strelow, Kühn, Doll, Nawrath) -45,0 (2+7), 3. Itálie (Zeni, Bionaz, Hofer, Giacomel) -58,7 (0+10), 4. Francie -1:11,0 (1+10), 5. Rakousko -1:22,8 (0+2), 6. Slovinsko -1,23,8 (0+2), ... 9. Česko (Mikyska, Krčmář, Mareček, Hornig) -2:18,2 (1+7).

Pátek 12. ledna
Sprint žen: 1. Tandrevoldová (Nor.) 19:25,4 (0), 2. Brorssonová (Švéd.) -18,2 (0), 3. Vittozziová (It.) -19,0 (0), 4. Jeanmonnotová (Fr.) -24,8 (0), 5. E. Öbergová (Švéd.) -33,9 (2), 6. Hettichová-Walzová (Něm.) -35,0 (0), ...8. Charvátová -47,5 (1), 19. Voborníková -1:03,3 (0), 21. Jislová -1:09,4 (1), 46. Davidová (všechny ČR) -1:55,6 (2)

Sobota 13. ledna
Sprint mužů: 1. Christiansen (Nor.) 22:27,2 (0 tr. okruhů), 2. Giacomel (It.) -16,9 (1), 3. T. Bö (Nor.) -20,1 (0), 4. Jacquelin (Fr.) -20,9 (0), 5. Dale-Skjevdal (Nor.) -23,0 (2), 6. Strelow (Něm.) -33,8 (1), ...29. Krčmář -1:21,2 (1), 49. Mareček -1:51,8 (2), 58. Hornig -2:01,6 (1), 79. Štvrtecký (všichni ČR) -2:21,5 (3)

Neděle 14. ledna
Stíhací závod žen: 1. Vittozziová (It.) 30:30,7 (1 tr. okruh), 2. Tandrevoldová -0,7 (1), 3. Arnekleivová (obě Nor.) -9,1 (0), 4. Jeanmonnotová (Fr.) -31,1 (2), 5. Häckiová-Grossová (Švýc.) -43,2 (2), 6. Preussová (Něm.) -44,5 (2), ...11. Davidová -1:05,4 (0), 16. Voborníková -1:20,5 (1), 25. Charvátová -2:12,8 (5), 28. Jislová (všechny ČR) -2:15,9 (3)

Stíhací závod mužů: 1. Dale-Skjevdal 30:38,0 (2 tr. okruhy), 2. Christiansen -1,7 (3), 3. J.T. Bö (všichni Nor.) -2,4 (3), 4. Jacquelin (Fr.) -9,6 (3), 5. Strelow (Něm.) -14,7 (1), 6. Giacomel (It.) -24,1 (4), ...40. Hornig -2:40,0 (1), 2. Mareček -2:43,1 (2), 51. Krčmář (všichni ČR) -3:52,9 (5)

6 Anterselva: 18. - 21. ledna

Čtvrtek 18. ledna
Vytrvalostní závod mužů (kratší verze na 15 km): 1. J. T. Bö 37:28,0 (0), 2. T. Bö (oba Nor.) -1:36,1 (2), 3. Kühn (Něm.) -1:44,0 (2), 4. Dale-Skjevdal (Nor.) -1:47,3 (3), 5. Ponsiluoma (Švéd.) -1:58,6 (3), 6. Christiansen (Nor.) -2:16,4 (2), ...47. Mikyska -5:16,1 (4), 64. Hornig -6:11,0 (3), 72. Václavík -6:58,9 (7), 82. Karlík -7:53,3 (6), 85. Štvrtecký (všichni ČR) -8:08,9 (8)

Pátek 19. ledna
Vytrvalostní závod žen (kratší verze na 12,5 km): 1. Häckiová-Grossová (Švýc.) 36:49,02 (0), 2. Simonová -20,2 (2), 3. Jeanmonnotová (obě Fr.) -31,4 (1), 4. Voigtová (Něm.) -37,2 (0), 5. Arnekleivová -41,1 (1), 6. Knottenová (obě Nor.) -52,2 (1), ...11. Jislová -1:57,9 (0), 27. Davidová -3:28,8 (5), 31. Voborníková -3:35,5 (3), 48. Charvátová (všechny ČR) -4:49,1 (6).

Sobota 20. ledna
Smíšená štafeta dvojic: 1. Voigtová, Strelow (Něm.) 38:58,0 (0 tr. okruhů + 1 dobíjení), 2. Tandrevoldová, Christiansen (Nor.) -11,2 (0+8), 3. Hauserová, Eder (Rak.) -28,3 (0+4), 4. Passlerová, Hofer (It.) 37,9 (1+6), 5. Bendikaová, Rastorgujevs (Lot.) -39,1 (1+6), 6. Minkkinenová, Invenius (Fin.) -41,4 (0+7), ...12. Charvátová, Hornig (ČR) -1:45,2 (2+8).

Smíšená štafeta: 1. Norsko (Arnekleivová, Knottenová, T. Bö, J. T. Bö) 1:04:36,3 (0+8), 2. Itálie (Wiererová, Vittozziová, Bionaz, Giacomel) -22,3 (0+5), 3. Švédsko (Magnussonová, E. Öbergová, Nelin, Ponsiluoma) -1:07,8 (0+9), 4. Švýcarsko -1:20,6 (0+8), 5. Francie -1:33,5 (0+6), 6. Česko (Voborníková, Davidová, Mareček, Mikyska) -2,16,6 (1+10).

Neděle 21. ledna
Závod s hromadným startem mužů: 1. Christiansen 35:51,4 (1 tr. okruh), 2. Dale-Skjevdal -10,7 (2), 3. Sörum (všichni Nor.) -14,0 (1), 4. Fillon Maillet (Fr.) -20,1 (0), 5. J.T. Bö -23,3 (4), 6. T. Bö (oba Nor.) -34,4 (1).

Závod s hromadným startem žen: 1. Simonová 34:42,5 (1), 2. Jeanmonnotová (obě Fr.) -8,9 (0), 3. Häckiová-Grossová (Švýc.) -20,7 (1), 4. Voigtová (Něm.) -28,6 (0), 5. Knottenová (Nor.) -46,4 (2), 6. Vittozziová (It.) -49,3 (1), ...22. Davidová -2:56,8 (6), 24. Jislová -3:13,2 (1), 30. Voborníková -6:00,4 (9).

MS v Novém Městě na Moravě: 7. - 18. února

Program světového šampionátu naleznete ve speciálním článku.

7 Holmenkollen: 29. února - 3. března

Pátek 1. března
Vytrvalostní závod žen: 1. Tandrevoldová (Nor.) 44:13,1 (1 tr. minuta), 2. E. Öbergová (Švéd.) -28,8 (2), 3. Lienová (Nor.) -32,0 (1), 4. Vittozziová (It.) -51,2 (2), 5. Voborníková (ČR) -1:08,6 (1), 6. Voigtová (Něm.) -1:19,5 (1), ...10. Davidová -2:01,9 (3), 11. Jislová -2:03,1 (1), 45. Charvátová (všechny ČR) -4:25,1 (4).

Vytrvalostní závod mužů: 1. Laegreid 49:31,0 (0 tr. minut), 2. T. Bö -28,5 (1), 3. Christiansen (všichni Nor.) -1:05,6 (1), 4. Perrot (Fr.) -1:06,4 (1), 5. J. T. Bö (Nor.) -1:14,9 (2), 6. Rastorgujevs (Lot.) -1:44,0 (1), ...15. Krčmář -2:58,8 (1), 57. Mikyska -7:19,5 (5), 67. Hornig -8:20,9 (4), 78. Karlík -9:28,1 (7), 79. Mareček (všichni ČR) -9:36,5 (6).

Sobota 2. března
Závod s hromadným startem žen: 1. Häckiová-Grossová (Švýc.) 35:46,3 (2 tr. okruhy), 2. Simonová -16,8 (4), 3. Jeanmonnotová (obě Fr.) -22,3 (3), 4. Tandrevoldová (Nor.) -23,3 (3), 5. Vittozziová (It.) -24,7 (3), 6. Arnekleivová (Nor.) -41,8 (4), ...8. Voborníková -57,9 (1), 12. Davidová -1:11,3 (5), 28. Jislová (všechny ČR) -3:50,0 (4).

Závod s hromadným startem mužů: 1. Laegreid (Nor.) 37:52,0 (1 tr. okruh), 2. Doll (Něm.) -6,4 (2), 3. Nelin (Švéd.) -9,9 (1), 4. Claude -15,3 (2), 5. Jacquelin (oba Fr.) -17,7 (3), 6. Nawrath (Něm.) -18,6 (1), ...23. Krčmář (ČR) -2:13,6 (2).

Neděle 3. března
Smíšené dvojice: 1. Arnekleivová, Christiansen (Nor.) 38:43,6 (1 tr. okruh + 8 dobíjení), 2. Magnussonová, Samuelsson (Švéd.) -0,1 (0+7), 3. Minkkinenová, Invenius (Fin.) -31,3 (0+6), 4. Häckiová-Grossová, Hartweg (Švýc.) -44,5 (2+8), 5. Jeanmonnotová, Jacquelin (Fr.) -1:11,8 (1+11), 6. Grotianová, Strelow (Něm.) -1:19,9 (2+8), ...9. Jislová, Mareček (ČR) -1:56,7 (1+9)

Smíšená štafeta: 1. Francie (Simonová, Chauveauová, Fabien Claude, Fillon Maillet) 1:03:48,6 (0+6), 2. Švédsko (Brorssonová, E. Öbergová, Nelin, Ponsiluoma) -32,2 (0+8), 3. Norsko (Tandrevoldová, Lienová, T. Bö, J. T. Bö) -35,9 (1+10), 4. Itálie -46,4 (2+9), 5. Německo -59,4 (0+10), 6. Slovinsko -2:40,1 (1+9), 7. Česko (Voborníková, Davidová, Krčmář, Mikyska) -3:30,6 (1+13)

8 Soldier Hollow: 8. - 10. března

Pátek 8. března
Štafeta mužů: 1. Norsko (Laegreid, T. Bö, J. T. Bö, Christiansen) 1:13:12,3 (3 tr. okruhy + 5 dobíjení), 2. Itálie (Braunhofer, Giacomel, Bionaz, Hofer) -26,5 (0+8), 3. Německo (Strelow, Kühn, Doll, Nawrath) -27,3 (0+8), 4. USA -1:30,0 (1+9), 5. Švédsko -1:46,5 (1+9), 6. Rakousko -3,12,1 (0+8), ... 11. Česko (Krčmář, Mareček, Štvrtecký, Hornig) -4:23,5 (1+11)

Sprint žen: 1. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 20:42,7 (1 tr. okruh), 2. Tandrevoldová (Nor.) -13,4 (0), 3. Jeanmonnotová (Fr.) -19,2 (0), 4. Vittozziová (It.) -29,1 (0), 5. Knottenová (Nor.) -48,2 (0), 6. Gandlerová (Rak.) -1:02,0 (0), ...11. Davidová -1:24,1 (2), 16. Voborníková -1:42,7 (1), 24. Jislová -2:03,0 (0), 26. Charvátová -2:04,7 (2), 62. Otcovská (všechny ČR) -3:39,4 (3)

Sobota 9. března
Štafeta žen: 1. Norsko (Arnekleivová, Lienová, Knottenová, Tandrevoldová) 1:04:15,5 (0 tr. okruhů + 5 dobíjení), 2. Německo (Hettichová-Walzová, Grotianová, Voigtová, Kinková) -17,2 (0+7), 3. Švédsko (Magnussonová, Brorssonová, H. Öbergová, E. Öbergová) -42,0 (0+10), 4. Rakousko -1:36,0 (0+5), 5. Česko (Jislová, Voborníková, Davidová, Charvátová) -1:40,5 (2+6), 6. Francie -2,01,8 (2+10)

Sprint mužů:
1. Perrot 22:19,8 (0 tr. okruhů), 2. Jacquelin (oba Fr.) -3,9 (2), 3. Botn -11,3 (0), 4. Laegreid (oba Nor.) -12,9 (1), 5. Samuelsson (Švéd.) -16,3 (0), 6. Wright (USA) -20,0 (1), ...30. Krčmář -1:32,7 (1), 33. Štvrtecký -1:39,6 (2), 60. Hornig -2:16,3 (0), 82. Karlík -3:02,6 (4), 97. Mareček (všichni ČR) -4:21,5 (5)

Neděle 10. března
Stíhací závod žen: 1. Jeanmonnotová (Fr.) 26:51,7 (1 tr. okruh), 2. Vittozziová (It.) -0,4 (1), 3. Simonová (Fr.) -1:01,0 (2), 4. Knottenová (Nor.) -1:09,1 (2), 5. Häckiová-Grossová (Švýc.) -1:14,9 (2), 6. Tomingasová (Est.) -1:24,7 (2), ...9. Davidová -1:26,4 (2), 12. Voborníková -1:56,8 (0), 27. Charvátová -3:19,8 (4), 44. Jislová (všichni ČR) -4:41,5 (4)

Stíhací závod mužů: 1. J. T. Bö 30:02,0 (1 tr. okruh), 2. T. Bö (oba Nor.) -6,4 (2), 3. Jacquelin (Fr.) -7,1 (3), 4. Laegreid (Nor.) -7,7 (2), 5. Samuelsson (Švéd.) -40,5 (3), 6. Giacomel (It.) -48,8 (3), ...49. Štvrtecký -5:15,3 (7), 50. Hornig -5:17,4 (1), 51. Krčmář (všichni ČR) -5:51,0 (8)

9 Canmore: 14. - 17. března

Čtvrtek 14. března
Sprint žen: 1. Vittozziová (It.) 19:38,2 (0 tr. okruhů), 2. Jeanmonnotová (Fr.) -5,5 (0), 3. Häckiová-Grossová (Švýc.) -8,6 (0), 4. Simonová (Fr.) -19,4 (1), 5. H. Öbergová (Švéd.) -20,7 (0), 6. Gandlerová (Rak.) -27,7 (1), ...12. Voborníková -44,5 (0), 16. Charvátová -56,5 (1), 25. Davidová -1:13,5 (2), 49. Jislová -2:15,8 (2), 63. Otcovská (všechny ČR) -2:45,9 (2)

Pátek 15. března
Sprint mužů: 1. J. T. Bö (Nor.) 23:37,0 (0 tr. okruhů), 2. Giacomel (Fr.) -1:02,7 (1), 3. T. Bö (Nor.) -1:04,2 (1), 4. Jacquelin (Fr.) -1:12,2 (1), 5. Botn (Nor.) -1:13,2 (0), 6, Samuelsson (Švéd.) -1:16,3 (1) ...33. Krčmář -2:48,1 (2), 37. Štvrtecký -2:53,6 (2), 39. Mareček -2:54,5 (0), 56. Hornig -3:19,3 (0), 61. Karlík (všichni ČR) -3:28,1 (2)

Sobota 16. března
Stíhací závod žen: 1. Vittozziová (It.) 28:15,9 (1 tr. okruh), 2. Jeanmonnotová -12,2 (3), 3. Braisazová-Bouchetová -19,4 (3), 4. Simonová (Nor.) -1:03,2 (3), 5. Guigonnatová (všechny Fr.) -1:07,6 (2), 6. Gandlerová (Rak.) -1:13,4 (3), ...8. Davidová -1:16,5 (3), 20. Voborníková -2:06,7 (3), 24. Charvátová -2:36,1 (5), 48. Jislová (všechny ČR) -4:16,6 (2)

Stíhací závod mužů: 1. J. T. Bö (Nor.) 34:38,0 (3 tr. okruhy), 2. Samuelsson (Švéd.) -11,2 (1), 3. Perrot -11,6 (1), 4. Jacquelin (oba Fr.) -33,5 (4), 5. T. Bö (Nor.) -37,9 (2), 6. Giacomel (It.) -1:09,3 (4), ...24. Krčmář -3:00,4 (2), 48. Hornig -5:24,14 (3), 49. Mareček -5:29,45 (3), 50. Štvrtecký (všichni ČR) -5:55,9 (7).

Neděle 17. března
Závod s hromadným startem žen: 1. Jeanmonnotová (Fr.) 32:55,0 (1 tr. okruh), 2. Hettichová-Walzová (Něm.) -11,9 (1), 3. Guigonnatová -15,8 (0), 4. Braisazová-Bouchetová (obě Fr.) -22,1 (4), 5. Gandlerová (Rak.) -25,6 (1), 6. H. Öbergová (Švéd.) -31,2 (2), ...16. Voborníková -1:28,6 (2), 22. Jislová -2:15,9 (3), 24. Charvátová -2:30,3 (5), 26. Davidová (všechny ČR) -2:35,7 (7)

Závod s hromadným startem mužů: 1. J. T. Bö 36:03,4 (1 tr. okruh), 2. Dale-Skjevdal (oba Nor.) -44,5 (3), 3. Jacquelin (Fr.) -1:07,2 (3), 4. Giacomel (It.) -1:15,1 (4), 5. T. Bö (Nor.) -1:19,9 (4), 6. Ponsiluoma (Švéd.) -1:23,8 (4).

Konečné pořadí SP žen: 1. Vittozziová (It.) 1091, 2. Jeanmonnotová 1068, 3. Tandrevoldová (Nor.) 1044, 4. Braisazová-Bouchetová 1025, 5. Simonová 994, 6. Häckiová-Grossová 853, ...16. Voborníková 409, 18. Davidová 361, 26. Jislová 264, 32. Charvátová 195.

Konečné pořadí SP mužů: 1. J. T. Bö 1262, 2. T. Bö 1080, 3. Dale-Skjevdal 949, 4. Laegreid (Nor.) 862, 5. Christiansen 817, 6. Jacquelin 712, ...28. Krčmář 252, 55. Štvrtecký 44, 64. Mareček 30, 74. Václavík 15, 85. Karlík 5, 92. Hornig, 94. Mikyska oba 1.

Autor:

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)

  • Nejčtenější

Program, výsledky a postupový klíč Eura 2024: Češi remizovali s Gruzií, vyzvou Turecko

10. června 2024  16:31,  aktualizováno  22.6 19:57

Čeští fotbalisté zahájili základní skupinu mistrovství Evropy 2024 v Německu těsnou porážkou s...

Portugalsko - Česko 2:1, fotbalisté vedli, ale dali si vlastní gól a padli v nastavení

18. června 2024  19:48,  aktualizováno  23:31

Lipsko (Od našeho zpravodaje) Čeští fotbalisté sahali v prvním utkání mistrovství Evropy po senzační remíze s Portugalskem,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Gruzie - Česko 1:1, fotbalisté tlačili. Soupeř mohl i vyhrát, držel ho gólman

22. června 2024  13:51,  aktualizováno  17:07

Hamburk (Od našeho zpravodaje) Čeští fotbalisté ve druhém utkání na mistrovství Evropy jen remizovali s Gruzií 1:1. Hráli sice...

Szoboszlai pomohl, pak se navezl do zdravotníků: Byli jste na hřišti pozdě

24. června 2024  7:17,  aktualizováno  20:56

Jako správný kapitán sehrál klíčovou roli v obou zásadních momentech utkání. Nejprve dělal co mohl,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Belgie - Slovensko 0:1, senzaci zařídil Schranz, favoritovi sebral dva góly VAR

17. června 2024  17:21,  aktualizováno  20:12

Od sedmé minuty, kdy se po chybě obrany prosadil Schranz, hájili těsný náskok. A i díky pořádné...

ONLINE: Albánie - Španělsko 0:1, favorit dominuje, úvodní gól střílí Torres

24. června 2024  19:54,  aktualizováno  21:37

Sledujeme online Základní skupina B fotbalového mistrovství Evropy vrcholí posledními dvěma zápasy. Španělé už mají...

ONLINE: Chorvatsko - Itálie 0:0, přímý souboj o postup, kdo se bude radovat?

24. června 2024  19:52,  aktualizováno  21:01

Sledujeme online Obhájci titulu mistrů Evropy proti třetímu nejlepšímu týmu z posledního světového šampionátu....

Szoboszlai pomohl, pak se navezl do zdravotníků: Byli jste na hřišti pozdě

24. června 2024  7:17,  aktualizováno  20:56

Jako správný kapitán sehrál klíčovou roli v obou zásadních momentech utkání. Nejprve dělal co mohl,...

Rád bych jednou vařil na mistrovství světa, říká kuchař národního týmu

24. června 2024

Premium Dívám se, jak sype cukr do vody, a přemítám, jak se z takového základu stane výtečné slané jídlo....

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...

Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...