45. M. Frýdek
32. K. Mara, 37. J. Hromada, 57. J. Kuchta, 78. T. Malínský, 84. O. Karafiát, 90. F. Nguyen, 90. I. Rondič

Střely na branku: 3:4; Střely mimo: 6:2; Rohové kopy: 6:7
Počet diváků: 12 236 (65 % z kapacity 18 944)

V zápasech Sparty s Libercem tradičně dominují domácí. Severočeši na podzim soupeře pod Ještědem porazili 3:1, ale v Praze na Letné prohráli už osmkrát v řadě.

Je deset minut do výkopu, hlediště se pomalu plní, ale na velkou návštěvu to nevypadá, podle odhadů je v hledišti kolem 10 tisíc diváků.

Sparťanský trenér Jílek nasadil sestavy z generálky proti Malmö, která se týmu nepovedla, prohrál 0:2. Poprvé v letošním ročníku hraje kapitán Dočkal, který téměř rok léčil achilovku.

Liberec během zimní přestávky přišel o tří klíčové hráče: Potočného, Musu a Oscara, s nimi odešlo 17 gólů. Nahradit střelce Potočného s Musou se pokusí Kuchta, novou tváří do zálohy místo Oscara je Hromada, host ze Slavie.

o hráči
72. min Sáček o hráči
Trávník
o hráči
9 Kanga
Kanga
o hráči
61. min Plavšič o hráči
Krejčí
o hráči
78. min Kozák o hráči

o hráči
56. min Alibekov o hráči
14 Baluta
Baluta
o hráči
89. min Fukala o hráči
o hráči
64. min Rondič o hráči

Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Koval
Počet diváků: 12 236

Mužstva nastupují na hřiště, jako poslední s velkým odstupem Kanga, který se u východu z tunelu pomodlil.

Zástupci sparťanského vedení gratulují k sedmdesátinám Milanu Čermákovi, který hrál za Spartu v sedmdesátých letech minulého století. Dalším oslavencem je šedesátiletý Ivan Čabala, jedna z opor týmu z druhé poloviny osmdesátých let a začátku devadesátých let.

Předzápasový program se protahuje, dalším oceněným je domácí obránce Frýdek, který nastupuje ke stému ligovému utkání.

Tribuny se před výkopem přece jen zaplnily, v ochozech může být kolem patnácti tisíc diváků.

Výkop má Sparta.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Liberec

1

Sparťané hrají dozadu, míč si vyměňují obránci a pak následuje odkop Heči.

2

Po nákopu Lischky a zásahu hostujícího Mikuly sbírá míč hostující gólman Nguyen.

3

Kanga si kryl míč a rukou nechtěně zasáhl do obličeje Malinského, sudí píská faul pro Liberec na polovině hřiště.

4

Liberec rozjel první útok, ale Hybš dostal příliš dlouhou přihrávku a musel pak hrát dozadu.

5

Vindheim vyvážel míč, ale v souboji se s ním dostal do autu. Vrátil se na své místo a pak se divil stejně jako Liberečtí, že Pechanec ukázal aut pro Spartu.

6

Poprvé u míče kapitán Dočkal, převzal skákavou přihrávku a v tísni ji vrátil dozadu.

7

Domácí standardka z levé strany, přízemní centr Dočkala šel nepříjemně za obranu, ale nikdo z jeho spoluhráčů tam nedobíhal.

7

Hostující Kuchta už už se ve vápně dostával přes sparťanského stopera Hancka, ale souboj neustál a míč skončil v autu.

8

Vindheim špatně přečetl situaci, když mohl Krejčímu naběhnout do volného prostoru na křídlo. Ale zůstal stát a rozběhl se, až když Krejčí dam míč poslal. Přihrávku nedoběhl.

9

Vindheim odkopává do autu, Liberec zůstává na polovině Sparty.

9

Frýdek v přerušené hře ukopl míč Malinskému, který chtěl rychle rozehrát aut. Sudí Pechanec domácího zadáka důrazně varoval.

10

Chaluš při bránění Tetteha poslal odkop do protihráče Mikuly, ale Liberec si nakonec situaci pohlídal, byť Ngueyn musel v tísni poslat míč do autu.

12

Hráči obou týmů se lidově řečeno kopou za uši, přesné přihrávky neexistují, jen zkažené a spousta nákopů nikam.

14

Nepřesnosti kupí i Kanga, snaží se hrát rychle od nohy, ale zatím posílá míče jen na kopačky soupeře.

15

První střela, hodně nepřesná, vyslal ji hostující Baluta.

15

Liberec zahrával první roh, ale sparťané se ubránili.

16

V posledních minutách se hraje na polovině Sparty, domácí se nedokážou k ničemu dostat.

17

Zaplněné hlediště má zatím trpělivost, sparťané svůj tým povzbuzují, i když se hráčům nedaří.

19

První útočná akce Sparty, která vedla k náznaku příležitosti. Trávník rozehrál míč do volného prostoru na Vindheima, na jeho centr nabíhal Hložek, ale byl obráncem přikrytý.

20

Kanga už to měl na střelu, ale z rohu vápna ještě centroval na zadní tyč. Hostující Hybš míč odvrátil.

22

Liberec měl výhodu standardky z pravé strany, ale Baluta kopl centr hodně mizerně.

22

Na trávníku po souboji s Balutou zůstal ležet domácí Frýdek a musí být ošetřován.

23

Frýdek se drží za břicho, ale je v pořádku a pokračuje ve hře.

24

Po akci Kangy a sraženém centru Frýdka první roh pro Spartu. Dočkalův centr hostující Chaluš odhlavičkoval.

25
Důležité

Hosté při brejku běželi dva na jednoho, ale Malinský v souboji Vindheim rozhodil a bylo po velké šanci. Nakonec z toho je standardka pro Liberec z rohu velkého vápna.

26

Kamso Maro střílel levačkou přes zeď, která míč tečovala na roh.

26

Roh Liberce domácí odvrátili, ale hosté byli zpátky v útoku. Baluta se dostal do vápna, ale pak to pokazil. Ani nevystřelil, ani nepřihrál.

28
Důležité

První šance i první střela Sparty. Tettech zatáhl míč po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel Trávníka, který si míč ve vápně přiťukl a pak z 10 metrů pálil vysoko nad.

29

Domácí šli do brejku, Kanga vybojoval míč ve středu pole, vyslal do pravého křídla Dočkala, ale ten nebyl rychlejší než Hybš.

30

Půl hodina pryč, ani jeden tým nevystřelil na bránu, domácí i hosté vyprodukovali jediný pokus mimo.

30
Důležité

Tutovka pro Spartu. Trávník s Vindheimem podrželi míč na pravé straně, vyslali kolmici na Tetteha, který utekl obránců a od pravé tyče přihrál zpátky na malé vápně, kde Kanga míč přeběhl a neodkázal ho usměrnit do prázdné brány.

32
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kamso Mara (Liberec)
Ve vzdušném souboji trefil do hlavy Hložka.

34

Kanga z levé strany hledal dlouhým centrem na zadní tyči Vindheima, ale ten přes bránícího Hybše míč nezasáhl.

35

Kanga se první dotykem zbavil Chaluše a mezi ním a Karafiátem běžel sám na bránu. Ale když už se chystal vypálit ve vápně, míč zapomněl za sebou.

35
Důležité

Frýdek ve vápně přetlačil Mikulu a pálil z levé strany. Nguyen nohou míč vykopl. To byla nebezpečná střela.

37

Standardka pro Spartu. Dočkal centroval z levé strany, jeho pas Karafiát odhlavičkoval.

37
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Hromada (Liberec)
Za hrubý faul zezadu na Kangu. Host ze Slavie může být rád, že vyvázl jen se žlutou kartou.

39

Hru kouskuje velké množství faulů, víc se nehraje než hraje.

40
Důležité

Příležitost Liberce. Pešek se na levé straně vápně až příliš snadno zbavil Vindheima, jeho utěšenou ránu ze 16 metrů k bližší tyči Heča vyrazil na roh.

40

Liberecký roh nebezpečí pro domácí bránu nepřinesl.

42

Kanga nádherným pasem vyslal za obranu Hložka, jemu však míč při zpracování odskočil od nohy příliš, čehož využil gólman Nguyen a míč sebral.

44

Hostující obrana měla potíže s centry Dočkala a následně Vindheima z pravé strany, Krejčí se málem dostal do tutové šance, ale míč přeběhl.

45

Sudí Pechanec nastaví jednu minutu. První poločas nebyl povedený ani z jedné strany, Liberec neměl vůbec nic, Sparta jednu šanci a jednu nadějnou příležitost. Jinak spousta nepřesností a faulů.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Frýdek (Sparta)

Důležité

Tutovka pro Liberec. Hečovi vypadl lehký centr ze strany od Baluty, Pešek dorážel z malého vápna, ale trefil jen ležícího Heču. Největší šance zápasu.

48

Liberec v úvodu druhé půle lepším týmem, z pravé strany se řítil do vápna Malinský, ale střelu poslal hodně vedle. Sklidil posměch publika. I proto, jak se vyjadřoval na adresu sparťanů po vzájemném utkání loni na podzim.

50

Sparťané si vůbec nerozumějí, Trávník poslal dlouhý pas za obranu, na který nikdo nenabíhal.

52

Sparťanský brankář Heča zazmatkoval po malé domů, měl štěstí, že Kuchta ho přestal nepadat.

53

Dočkalův prudký přízemní centr Trávník šikovně pustil na Hložka, ale ten míč ve vápně nezpracoval.

54
Důležité

Další velká šance Liberce: po Hanckově špatné přihrávce vyrazili hosté z vlastní poloviny do brejku, na jehož konci byl Baluta, ale v pádu z malého vápna bránu minul.

56

Kamso Mara už podruhé během krátké doby fauloval Trávníka, musí si dávat pozor, z první půle má žlutou kartu.

56
Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jakub Hromada, nahradil ho Achmed Alibekov

57

Poprvé se z hlediště ozývá pískot, sparťané jsou po přestávce bezradní.

57
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kuchta (Liberec)
Sudí Pechanec sečetl Kuchtovi několik faulů, tím hostující útočník podtrhuje svůj velmi slabý výkon.

59

Další nepřesnost domácích a pískot sílí.

61

Snad poprvé u míče v druhé půli nevýrazný Hložek, uvolnil se na hraně vápna a vypálil vedle.

61
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Guélor Kanga, nahradil ho Srdjan Plavšič

61

Domácí fanoušky stažení Kangy překvapilo, přece jen patřil spíš k těm lepším hráčům, byť i on zůstal daleko za očekáváním. Hložek se tak posunul na pozici podhrotového hráče.

63

Sparťanská nadějná akce, po rychlém brejku Tetteh vysunul nabíhajícího Hložka, který se řítil středem do vápna. Ale nechal se doběhnout Mikulou a nezakončil.

64

Centr z pravé strany do vápna Liberce, kde osamocený Hancko hlavičkuje nad bránu. To byla možnost.

64
Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Imad Rondič

66

Hostující gólman Nguyen si v klidu počkal na sraženou střelu Hložka, který pálil z dvaceti metrů.

67

Hybš čechral míč do vápna na Balutu, sparťané jeho pokus zblokovali na roh.

68

Utěšená a povedená rána Krejčího z 25 metrů, míč však letěl přímo do středu bránu, Nguyen připraven.

70

Plavšič ve sprintérském souboji uspěl proti útočícímu Malinskému, pak mu jako poslední hráč udělal kličku a publikum bouřilo nadšením.

70

A teď ochozy vydechly zklamáním, Hložek se probil do střelecké pozice, ale ještě přihrál do méně výhodné Trávníkovi. Jeho pokus hosté zblokovali.

71
Důležité

Liberecký náhradník Rondič se chytá za hlavu, po zpětné přihrávce se otočil na malém vápně kolem Hancka, vypálil na zadní tyč, ale trefil Lischku. To by asi jinak Heča neměl.

72
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Michal Sáček

74

Po akci Trávníka se do zakončení protlačil Hložek, ale jeho střelu hosté srazili na roh.

74

Centr z rohu hosté odvrátili.

74

Počet diváků 12 236 (65 % z kapacity 18 944)

76

Tomáš Malínský (Liberec) vstřelil gól. Sparta - Liberec 0:1
Hosté udeřili z rychlé akce, Baluta vyvezl míč, dal míč za obranu, Lischka míč nezachytil a Malinský tvrdou ranou proměnil sólo.

78

Hosté si gól zasloužili víc než domácí, ve druhé půli měli víc šancí.

78
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Libor Kozák

78
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Malínský (Liberec)
za nesportovní chování při oslavě gólu.

79

Sparta vrhla všechny síly do útoku, zahrávala druhý roh krátce za sebou. Hancko hlavičkoval nad.

81

Odražený míč po standardce napálil z voleje Hancko, bránu hostů neohrozil.

82

Domácí jsou v útoku bezradní, ve druhém poločase si vyloženou šanci nevytvořili.

84

Hosté hrozí z brejků, Hancko v poslední chvíli ukopl míč před Rondičem.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Karafiát (Liberec)
za faul na Trávníka.

85

Hostující Hybše nešikovným odkopem daroval Spartě roh. Po něm měl šanci Sáček, ale vysoko překopl bránu.

87

Domácí fanoušci po další nepovedené akci pískají. Vzápětí se jejich hněv obrací na zdržujícího brankáře Nguyena.