Žluté karty:
24. K. Mészáros, 41. B. Čolič

Střely na branku: 3:3; Střely mimo: 5:4; Rohové kopy: 9:5
Počet diváků: 1 630 (24 % z kapacity 6 681)

Boleslav v prvním play off o Evropu po šesti zápasech vyhrála. Vítězství 2:1, které ji před odvetou staví do role favorita, trefil před koncem záložník Dominik Mašek.

České Budějovice jsou nováček, už jen účast v dodatečném play off je pro ně úspěchem.

Týmy nastupují na hrací plochu, panuje horké letní počasí. Domácí budou hrát v černobílém, Boleslav oblékla bílé dresy.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Ml. Boleslav

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-5-1)

Sivok
87. min Talovjerov o hráči
Kladrubský
75. min Novák o hráči
Mészáros
46. min Havelka o hráči
9 Šulc
Šulc
20 Javorek
Javorek
46. min Táborský o hráči
11 Čavoš
Čavoš
27 Mršič
Mršič
73. min Brandner o hráči

Ladra
66. min Douděra o hráči
Janošek
Budínský
80. min Mašek o hráči
25 Túlio
Túlio
85. min Mazuch o hráči
18 Fulnek
Fulnek
85. min Stránský o hráči
Jiří Klíma
65. min Wágner o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkát
Počet diváků: 1 630

Náhradníci
Ml. Boleslav
2

Hned v úvodu velká šance Dynama. Šulc vlétl mezi hostující beky, posunul míč doprava na Benjamina Čoliče, který tvrdou ranou neprostřelil Šedu.

3

Další velká příležitost aktivních Jihočechů. Obránce soupeře znovu obral Šulc, předal míč Mršičovi, který se ale nedostal ke střele. Balon ještě posouval na Čavoše, kterému rána levou nesedla.

5

Dominantní pětiminutovka Budějovic. Domácí vlétli do zápasu s velkým elánem.

7

Boleslav rozehrála první rohový kop. Přetažený centr ale nebyl nebezpečný, domácí se snadno ubránili.

7

Jaroslav Zelený (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Č. Budějovice - Ml. Boleslav 0:1
Další roh už ale nebezpečný byl a znamená navíc i vedoucí gól utkání! Dlouhý centr na zadní tyč od Dominika Janoška dolétl k Jaroslavu Zelenému, jenž přesnou hlavičkou otevírá skóre.

10

Pro domácí je to šok, obzvlášť po dobrém začátku. Nyní potřebují dát dva góly a žádný nedostat, aby se alespoň prodlužovalo.

12

Na dlouhý míč proti Ladrovi trochu nejistě vyběhl domácí brankář Křížek. Ve spolupráci se Sivokem ale situaci zvládli.

13

Na Mršičův střílený centr nedosáhl žádný ze spoluhráčů, Šeda ale musel zasahovat a bude z toho roh.

14

Po něm bylo ve vápně živo, k zakončení se drali Kladrubský i Havel, ale obránci byli důraznější. Akce skončila hlavičkou Sivoka nad branku.

17

Hosté si na chvíli oddechli, kopali i roh, ale tentokrát se ke střele nedostali.

19

Dynamo hraje do plných a s tím si tolik neví rady. Po ztrátě Šulce vyrazil do brejku soupeř, Janošek oslovil Jiřího Klímu, který ale míč netrefil vůbec dobře.

22

Dobře kopnutý roh boleslavského kapitána Budínského doletěl až na malé vápno, kde si překvapený Havel skoro srazil míč do sítě. Naštěstí pro domácí odrazil balon do míst, kde stál Křížek.

24

Po rohu černobílých se do vápna proháčkoval Schranz, z úhlu zkusil vystřelit, ale Šeda míč vyrazil.

24
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Karol Mészáros (Č. Budějovice)

27

Zatažení hosté čekají v obranném bloku a nikam se neženou. Aktuální výsledek jim dává velkou výhodu a Boleslav ví, že se nemusí nikam hnát.

30

Teď Středočeši po delší době zahrozili i v útoku. Fulnek se dostal k odraženému míči a jeho pokusu moc nechybělo.

33

Dynamo srovnalo na rohy na 4:4, skóre z něj ale dorovnat nedokázalo.

34

Naopak na druhé straně se snažil umístit ostrý centr Budínský a jeho zajímavé myšlence chybělo jen lepší provedení.

37

Jihočeši se teď trápí v rozehrávce už na vlastní půlce a volné tempo posledních desítek vteřin soupeři vyhovuje.

39

Za dlouhým nákopem se vydal Mészáros, donutil Zeleného k chybě, ale při kličce se dostal mimo hřiště.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Benjamin Čolič (Č. Budějovice)

43

Chybná rozehrávka Dynama otevřela šanci pro Jiřího Klímu, který ale vysoko přestřelil.

44

Domácím závěr poločasu hrubě nevychází, hodně kazí a koukají jeden po druhém.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

Poločas odvety je za námi, Boleslav vede v Budějovicích 1:0 a míří za postupem. Hosté svoji jedinou velkou šanci využili a vstřelili důležitou branku. Dynamo tlačí, ale hra do plných mu nejde. Navíc musí aktuálně vstřelit dva góly, aby se alespoň prodlužovalo.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Ml. Boleslav

46

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Petr Javorek, nahradil ho Ivo Táborský

46

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Karol Mészáros, nahradil ho Filip Havelka

47

Budějovičtí udělali o pauze dvě změny, posílili ofenzivu a ženou se dopředu.

48

Domácí kopali roh, ale vůbec se nedomluvili a o míč snadno přišli.

50

Jihočeši se nedomluvili ve vápně, Křížek se vrhl pod nohy Janoška, ale domácí se štěstím situaci ustáli.

51

Sudí Hrubeš ještě řeší situaci s kolegou u videa.

52

A nakonec se půjde osobně podívat na záznam, jestli šlo o penaltu.

53

Tři minuty se nehrálo zbytečně, Karel Hrubeš nařídil odkop od branky.

55

Jihočeši ale ani po přerušení nemohu najít lehkost v kombinaci a snadno přicházejí o míče.

56

Počet diváků 1 630 (24 % z kapacity 6 681)

57

Dva veteráni mohli vrátit domácí do hry! Kladrubský centroval, Táborský se natahoval po hlavičce, ale nakonec balon umístil jen těsně vedle.

59

Znovu v akci Kladrubský, brankář Šeda tentokrát jeho centr vyboxoval.

61

Další roh Budějovic, domácí tlačí, ale ve druhé půli se ještě nedostali k pořádnému zakončení.

64

Janoškovu střelu tečoval mimo dosah Křížka útočník Jiří Klíma. Situaci zkoumá videorozhodčí.

65

Jiří Klíma (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Č. Budějovice - Ml. Boleslav 0:2
Tak gól platí, Jiří Klíma se raduje z gólu, kdy ho trefila střela spoluhráče Janoška. Hosté jsou blízko postupu.

65

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jiří Klíma, nahradil ho Tomáš Wágner

66

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Ladra, nahradil ho David Douděra

68

Před domácími stojí prakticky neřešitelný úkol - za 22 minut plus nějaké nastavení musí vstřelit čtyři branky, aby postoupili.

71

Horejšův tým to nevzdává, ale Boleslav si v poklidu hlídá komfortní náskok.

73

Po centru Kladrubského se o střelu pokusil Havelka, ale ze vzduchu nedokázal míč pořádně trefit.

73

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Matej Mršič, nahradil ho Patrik Brandner

75

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jiří Kladrubský, nahradil ho Pavel Novák

76

Po rohu se ve vápně poroučel k zemi Tatajev a hosté se dožadují penalty. Sudí opět konzultuje situaci s videem.

77

Už se znovu hraje, penalta to nebude.

78

Ve vápně si zpracoval míč a otočil se s ním Ivo Táborský, ale nedal ráně patřičnou razanci.

80

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Lukáš Budínský, nahradil ho Dominik Mašek

83

Utkání i celý dvojzápas je rozhodnuté, vědí to už asi všichni na stadionu. Hosté se uklidnili, už si dovolí víc i směrem dopředu. A Budějovice už nemají moc sil na odpor.

85

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Marco Túlio, nahradil ho Ondřej Mazuch

85

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jakub Fulnek, nahradil ho Vojtěch Stránský

86

Do hry se chystá i domácí Maksym Talovierov, což zřejmě znamená, že se s kariérou rozloučí Tomáš Sivok, domácí kapitán.

87

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Tomáš Sivok, nahradil ho Maksym Talovjerov

87

Sivoka vyprovází ze hřiště potlesk ve stoje.

89

Utkání už se skutečně jen dohrává.

90

Nastavovat se budou 4 minuty.

90

Čavošova rána na tribunu jako by symbolizovala dnešní budějovické trápení.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2

90

Dnešní utkání i celý dvojzápas je u konce. Boleslav vyhrála v odvetě v Budějovicích 2:0 a postupuje do finále skupiny o Evropu. Jihočeši si sebrali šance už v závěru prvního duelu a také na startu odvety, kdy brzy inkasovali. Středočeši byli zkušenější a produktivnější, postupují zaslouženě.

2. března 2024 15:00Ml. Boleslav-Č. Budějovice 3:1
23. září 2023 15:00Č. Budějovice-Ml. Boleslav 1:2
25. února 2023 15:00Ml. Boleslav-Č. Budějovice 2:2
3. září 2022 16:00Č. Budějovice-Ml. Boleslav 0:2
30. dubna 2022 16:00Ml. Boleslav-Č. Budějovice 1:0
24. dubna 2022 16:00Č. Budějovice-Ml. Boleslav 2:3
10. dubna 2022 16:00Ml. Boleslav-Č. Budějovice 2:0
6. listopadu 2021 15:00Č. Budějovice-Ml. Boleslav 2:1