Sparta hraje v letošním pohárovém ročníku potřetí venku: v Domažlicích vyhrála 6:1, v Ostravě 3:2. S Libercem prohrála ligové utkání v současném ročníku, doma podlehla 1:2.

Liberec si v letošním Mol Cupu poradil postupně v Rokycanech (5:1), ve Frýdku-Místku (6:0) a doma vyprovodil Olomouc 4:1.

Sparta nastupuje s několika změnami proti obvyklé sestavě. V ní chybí Kuchta, Sörensen, Sadílek a Wiesner. Místo nich hrají Minčev, Panák, Laci a Mejdr.

Liberec se kromě hráčů se zdravotními problémy dnes musí obejít také bez fotbalistů, kteří jsou U Nisy na hostování ze Sparty, v čele se stoperem Plechatým.

FC Slovan LiberecLiberec(3-5-2)

Vliegen
Gebre Selassie
36. min Valenta o hráči
30 Prebsl
Prebsl
Purzitidis
28 Ndefe
Ndefe
86. min Rabušic o hráči
8 Červ
Červ
15 Doumbia
Doumbia
11 Frýdek
Frýdek
97. min Varfolomejev o hráči
Preisler
86. min Polyák o hráči
19 Rondič
Rondič
77. min Olatunji o hráči
29 Tupta
Tupta
77. min Mészáros o hráči

AC Sparta PrahaSparta(3-4-3)

Kovář
41 Vitík
Vitík
27 Panák
Panák
91. min Sörensen o hráči
Krejčí
19 Mejdr
Mejdr
116. min Karabec o hráči
Kairinen
20 Laci
Laci
63. min Sadílek o hráči
30 Zelený
Zelený
Čvančara
89. min Daněk o hráči
11 Minčev
Minčev
63. min Kuchta o hráči
Haraslín
88. min Mabil o hráči

Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Mokrusch

Do liberecké sestavy se naopak vrací kapitán Gebre Selassie, který se vyléčil z nepříjemné virózy.

V Liberci panuje slunečné, ale chladné počasí s teplotou těsně nad nulou.

Oba týmy jdou do utkání v rozdílném rozpoložení. Liberci se v úvodu jarní části sezony moc nedaří, v pěti kolech nejvyšší soutěže získal jen pět bodů.

Sparťané se po zimní přestávce naopak rozjeli. Po úvodní remíze v Olomouci čtyřikrát za sebou vyhráli a ve vítězných duelech nastříleli 16 gólů.

Tribuny na desetitisícovém stadionu U Nisy jsou hodně prořídlé, ani atraktivní soupeř jako Sparta nepřitáhl lidi do hlediště.

Hrací plocha vypadá na zimní poměry pod Ještědem relativně slušně, ale je vidět, že předchozí utkání mu dala zabrat.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Sparta

1

Výkop měla Sparta ve žluto-rudých dresech. Domácí jsou klasicky v modrém.

1

Domácí měli hned v úvodu velkou šanci: Preisler poslal parádní centr do šestnáctky z levé strany, Rondič však zblízka hlavičkoval přímo do brankáře Kováře.

3

Purzitidis fauloval ve středu pole Čvančaru.

4

Imad Rondič (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Sparta 1:0
Tupta vběhl do šestnáctky, kde zamotal hlavu obráncům a poslal křížnou přízemní střelu na zadní tyč, kam si naběhl Rondič a zblízka doklepl balon do odkryté branky. Bylo to na hraně ofsajdu, ale sudí ukazuje na střed hřiště, vše v pořádku.

9

Kovář snadno stáhl míč ze vzduchu po trestném kopu Liberce.

11

Minčev pálil ve vápně z voleje, Purzitidis však jeho střelu ztlumil a Vliegen ji chytil.

12

Roh pro Spartu.

12

Po sérii hlaviček v šestnáctce Liberce a střele Panáka se domácí horkotěžko ubránili.

14

VAR zkoumal zákrok Krejčího na Červa ve vápně Liberce, ale bude se hrát dál.

15

Další roh pro Spartu.

16

Gebre Selassie centr Kairinena odhlavičkoval do bezpečí.

17

Nepříjemná srážka domácího Preislera s Kairinenem nedaleko vápna Liberce.

18

Trestný kop Haraslína z asi 25 metrů o kousek minul domácí branku.

20

Prebsl zablokoval centr Haraslína, Sparta má další roh.

21

K Mejdrovi se snesl míč na hraně šestnáctky, ale netrefil ho dobře.

22

A další roh Sparty

22

Obrovská šance hostů. Vliegen vyboxoval míč dost nepřesvědčivě, hosté se udrželi v šestnáctce a Haraslín tvrdě pálil. Vliegen jeho střelu zázračně vyrazil, následovalo však další zakončení Sparty a Ndefe vykopl míč z brankové čáry.

26

Vliegen musel za vápno a odkopnout míč před Minčevem.

27

Zápas se hraje ve velkém tempu.

27

Frýdek vybojoval roh pro Liberec.

28

Liberec rozehrál nakrátko, následoval centr na zadní tyč, kde hlavičkoval Purzitidis do zámezí.

29

Tupta dostal balon do volného prostoru u lajny, ale v běžeckém souboji s protihráčem s ním skončil v autu.

29

Hosté odvrátili Ndefeho centr zprava.

31

Gebre Selassie se postavil do cesty Haraslínovi a pochroumal se přitom tak, že musí být ošetřován.

32

Gebre Selassie se vrací na hřiště, ale nemůže došlápnout na nohu. Dál to nepůjde. Tohle je pro Liberec velká ztráta.

35

Liberec hraje o deseti, než vystřídá.

36

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Theodor Gebre Selassie, nahradil ho Matěj Valenta

36

Preisler ve středu pole fauloval Mejdra.

37

Valentův nákop dopředu byl snadným soustem pro brankáře Kováře.

37

38

Liberečtí odkopli do bezpečí.

40

Sparta vytrvale útočí.

41

Útočící Tupta ztratil balon a následně fauloval.

42

Valenta vyvážel míč, ale nerozuměl si s Tuptou. Předtím ovšem Krejčí držel Rondiče a neumožnil mu náběh po lajně.

45

Minčevův zblokovaný centr skončil ve Vliegenových rukavicích.

45

Rozhodčí nastaví pět minut.

45

Preislerův centr do vápna z přímého kopu hosté odvrátili do bezpečí.

47

Sparta začala stejně aktivně, jak skončila první poločas.

48

Na hřišti ošetřován po střetu s Minčevem domácí Prebsl.

48

49

Po centru Mejdra zprava míč poskakoval v domácím vápně a jako první u něj byl Vliegen.

50

Roh pro Spartu, už sedmý.

50

Balon létal kolem brankové čáry Liberce ale po hlavičkách Krejčího a Zeleného se domácí ubránili a následoval útočný faul hostů.

53

Přetažený centr Sparty uklidil Preisler na roh.

54

Laci zastavil rodící se brejk Liberce.

56

Vitík potřebuje ošetření po Tuptově přišlápnutí.

57

Vitík se vrací do hry.

59

Čvančara patičkou vysouval Minčeva, ale Vliegen byl u míče dřív.

60

Po rychlé akci Liberce dával Frýdek dloubák na zadní tyč, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

61

Tupta přes tři hráče prokličkoval až do šestnáctky, ale dal si balon příliš od nohy a Kovář zasáhl úspěšně.

63

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Qazim Laci, nahradil ho Lukáš Sadílek

63

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Martin Minčev, nahradil ho Jan Kuchta

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Čvančara (Sparta)
za protesty.

67

Frýdek zpoza vápna přestřelil branku Sparty.

69

Rondič přešel přes Panáka a vřítil se zleva do šestnáctky, přihrál nabíhajícímu Doumbiovi, jehož střelu z 15 metrů zastavil obránce Zelený.

70
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)
za nesportovní chování.

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lubomír Tupta (Liberec)

73

VAR posuzoval zákrok Purzitidise na Čvančaru v domácím vápně, ale penalta to nebude.

76

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Liberec - Sparta 1:1
Vytrvalý tlak Sparty nese ovoce. První střelu hostů ještě LIbdrečtí zblokovali, ale míč se ve vápně odrazil ke Kuchtovi, ten si posunul balon na levačku a neomylně ho uklidil pod břevno.

77

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Lubomír Tupta, nahradil ho Karol Mészáros

77

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Imad Rondič, nahradil ho Victor Olatunji

78
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dominik Preisler (Liberec)

82

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Liberec - Sparta 1:2
Čvančara po centru z pravé strany hlavičkoval do tyče, balon se odrazil ke Kuchtovi, a ten svým druhým gólem z pozice střídajícího hráče zblízka otáčí zápas ve prospěl Sparty.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marios Purzitidis (Liberec)
za faul.

85

Mészáros centroval zprava před branku, Kovář byl venku včas.

86

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Gigli Ndefe, nahradil ho Michael Rabušic

86

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Dominik Preisler, nahradil ho Tomáš Polyák

88

Akce Liberce skončila útočným faulem Olatunjiho.

Michael Rabušic (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Sparta 2:2
Akce střídajících hráčů: Mészáros odcentroval zleva a Rabušic v pádu prudkou hlavičkou vyrovnává. Kovář si sice na míč sáhl, vytáhnout ho mimo branku ho však nedokázal.

90

90

Mejdr napálil balon z voleje z hranice vápna, balon z brankové čáry vykopl Mészáros.

90

Útočnou akci hostů v šesté minutě nastavení zastavil ofsajd.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 2:2

91

Začalo první prodloužení utkání Liberec - Sparta

91

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Filip Panák, nahradil ho Asger Sörensen

94

Prodloužení začalo v opatrnějším stylu, šance se zatím nerodí.

96

Útočný faul Sparty.

97

Útočný faul Liberce.

97

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Christian Frýdek, nahradil ho Ivan Varfolomejev

98

Olatunji vysunul Polyáka do vápna, ten dával za sebe na Mészárosze, ten však balon netrefil.

99

Olatunji zůstal ležet na trávníku.

100

Po krátké ošetření bude pokračovat.

103

Po centru Mabila zleva skončil míč ve Vliegenových rukavicích.

105

Sadílek po přihrávce zprava trefil uvnitř malého vápna břevno.

105

Kuchta chtěl po kontaktu s Prebslem penaltu, ale nic se nepíská, hráč Sparty byl navíc v ofsajdu.

105

Běží třetí minuta nastavení prvního prodloužení.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 2:2

106

Začalo druhé prodloužení utkání Liberec - Sparta

106

Polyákův centr z pravé strany byl příliš dlouhý.

107

Po centru Mabila hlavičkoval Kuchta v těžké pozici mimo.

109

Narážečka Mabila na Daňka v liberecké šestnáctce nebyla přesná a míč sebral Vliegen.

110

Vitík odkopl balon před nabíhajícím Olatunjim.

111

Kovář stáhl ze vzduchu centr Mészárose.

112
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Varfolomejev (Liberec)
za tvrdý faul na unikajícího Daňka.

113

A Daněk zůstává ležet na hřišti.

114

Daněk bude pokračovat.

114

Kairinen centroval z trestňáku do mlýnice hráčů a Vitík hlavičkoval, pro Vliegena to však byla celkem snadná práce.

119

Karabec centroval z pravé strany, Krejčí trkl balon k tyči, ale neměl velkou razanci a Vliegen ho chytil.

120

Útočný faul Mabila.

120

Nastavují se tři minuty.

120
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jaroslav Zelený (Sparta)
za faul na Purzitidise.

120

Ještě jedna standardka pro Liberec.

120

Polyák střílel z hranice vápna vysoko nad.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 2:2