Slavia je předloňským vítězem poháru, soutěž vyhrála i v letech 2018 a 2019, celkově má šest triumfů. V letošním ročníku měla za soupeře jen druholigové týmy: venku zdolala Duklu, Karvinou a naposled ve čtvrtfinále doma Vyškov.

Bohemians nikdy v samostatné české historie nehráli finále, mezi nejlepšími čtyřmi byl jen na jaře 2019.

I tento zápas bude začínat se zpožděním, což je iniciativa fotbalu proti spěchu.

Úvodní výkop přichází provést tenistka Petra Kvitová.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

Kolář
o hráči
Douděra
o hráči
117. min Hronek o hráči
5 Ogbu
Ogbu
o hráči
17. min Ousou o hráči
3 Holeš
Holeš
o hráči
D. Jurásek
o hráči
77. min M. Jurásek o hráči
Masopust
o hráči
68. min Lingr o hráči
o hráči
77. min Jurečka o hráči
van Buren
o hráči
106. min Tecl o hráči

o hráči
112. min Vrána o hráči
Jindřišek
o hráči
Jánoš
o hráči
90. min Mužík o hráči
16 Dostál
Dostál
o hráči
63. min Kovařík o hráči
20 Drchal
Drchal
o hráči
63. min Kadlec o hráči
33 Prekop
Prekop
o hráči
90. min Necid o hráči
17 Hála
Hála
o hráči
112. min Novák o hráči

Rozhodčí: Černý - Caletka, Podaný

1

Začal první poločas utkání Slavia - Bohemians

2
Důležité

Kolář si připisuje pěkný zákrok. Akce hostí byla sice zastavena odpískáním ofsajdu, přesto si veterán v brance Slavie zvedl sebevědomí.

3

Hned vzápětí pěkná Juráskova akce na levém křídle. Obešel dva soupeře, svojí slabší pravačkou vypálil, Jedlička chytá.

5

Masopust hledal spoluhráče před brankou Bohemians, Hůlka hlavou odvrací na roh.

5

Po dvou odrazech má míč v rukou Jedlička.

7

Domácí se snaží zatápět klokanům rychlou hrou po křídlech.

8

Jsou to pochopitelně především Douděra a Jurásek, kdo se starají o zásobování vápna centrovanými míči.

9

Van Buren dostal přihrávku k brance, důsledně ho pokryl Jánoš.

10

Douděra si to namířil k brance hostí, nechal za sebou nohy a přepadl před brankáře Jedličku. Vymodlil si z toho alespoň rohový kop.

12

Drchalův úprk na útočnou polovinu vystrašil Slavii. Drchal v nejlepší možné chvíli vysunul do gólové šance Prekopa, toho Kolář vychytal.

14

Erik Prekop (Bohemians) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 0:1
Prekop se odpoutal od svého strážce, jímž byl Ogbu, a zároveň s tím se rozběhl na průnikovou přihrávku. Z úhlu šel sám na Koláře, kterého překonal na zadní tyč.

14

Ogbu souboj odnesl bolestivým zraněním, během akce už ležel na zemi a zůstává na ní doteď.

16

Záběr České televize ukázal, že Ogbu a Prekop se střetli hlavami, na faul Prekopa to nevypadá, ale bolestivé to je pořádně.

17

Ogbu je dokonce odnášen na nosítkách.

17
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Igoh Ogbu, nahradil ho Aiham Ousou

19

Slavia se snaží vrátit k nátlakové hře. Na Zafeirisův centr sice vybíhal brankář Jedlička, ale přiběhl i Vondra a pomohl mu.

21

Klokani si trpělivě budují svoje šance. Köstl v tísni zakončil hlavou vedle.

22
Důležité

Jurásek vyzval Zafeirise, který v dosud největší šanci domácích ze zhruba sedmi metrů přestřeluje.

23

David Douděra (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 1:1
Několikrát mohli hosté odehrát míč pryč od své branky, sešívaní utahovali šrouby a nakonec trochu kuriózně srovnávají. Schranz chtěl uklidit do sítě Juráskův centr, zakončení mu sice nesedlo, ale balon se odrazil přímo před Douděru, který z metru dorazil.

25

Schranz hlavičkuje vedle.

26

Prekop se vytáhl za nepřesným centrem, stačil ho jen usměrnit do zámezí.

27

Prekop si dnes hodně troufá. Zase se chtěl pustit mezi dva stopery domácích, ti si s ním poradili.

28

Křapka dorazil balon do domácí sítě, to už ale sešívaní nehráli, byl pískán ofsajd Bohemians.

29
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Hála (Bohemians)
Hála sestřelil Zafeirise.

32

Přiostřuje se, což jen přiživuje bouřlivou atmosféru na stadionu.

35

Zafeiris ukazuje, proč dostal dnes důvěru v základní sestavě. K přihrávkám přidal i zakončení hlavou.

36

Prekop se pokusil vysunout Drchala, toho zastavil a od míče oddělil Ousou.

37

Köstl si elegantně obhodil svého obránce, akce Bohemians pokračuje přihrávkou na Dostála.

37

Dostálův centr končí vedle Kolářovy branky.

39

Hála rozehrál standardku dloubáčkem směrem k brance, kde číhal Köstl. Ten si však míč nezpracoval.

40

Zafeiris hledal za zadní tyčí Ševčíka, také jemu utekl míč za čáru.

43

Sešívaní hledají mezeru v obraně Bohemians, jejich trpělivá hra drží klokany před jejich brankou.

44

Hosté se zvládají posunovat podle toho, jak Slavia přenáší hru, a to je zdobí.

45

Prekop si v pokutovém území domácích chystal střelu, pak ji chtěl zastavit, jenže zavadil špičkou kopačky o trávník a upadl.

45

Nastavuje se pět minut.

45

Prekop představuje pro Slavii stabilní nebezpečí. Jeho hlavičku musel chytit Kolář v pádu k tyči.

45

Útok Slavie ztroskotal a opět jdou hosté do brejku. Hůlka si došel pro faul.

45
Důležité

Jurásek zazdil velmi nadějný útok Slavie, který se hrnul od poloviny hřiště. Prováhal čas ke střele nebo k přihrávce před branku.

45

Jedličkovi se nepovedl odkop od branky. Krátce před poločasem bude Slavia vhazovat.

45

A vybojovala si i standardku, centr do vápna pošle Ševčík.

46

Slavia zkouší stejný modus operandi jako obvykle, vysunuje se Jurásek. Přešel přes Köstla, přihrávka mu nesedla.

47

Slavia se ihned pouští do nátlakové hry, nechce s rozhodnutím utkání čekat moc dlouho.

48

Douděrův centr téměř z nulového úhlu dopadl na břevno a odtud putoval na horní síť.

49

Drchal nastavil „stoličku“ Holešovi, pro něho je dopad na trávník velmi bolestivý.

51

Hostům se podařilo odtlačit Slavii trochu dál od své branky, takže tlak sešívaných už není tak citelný.

52

Ševčík to chtěl zrychlit a překonat průnikovou přihrávkou, poslal ji za branku.

54

Ševčík z rohu našel hlavu někoho z domácích, odraženého míče se ujal Zafeiris. Hůlka jeho přihrávku srazil na další roh.

54
Důležité

Van Buren vyslal Zafeirise do otevřené obrany. Na poslední chvíli se přihnal obránce, který Zafeirisovi míč ukopl.

55

Schranzovu přihrávku hosté odkopávají do autu.

56

Před pokutovým územím hostí se na míč dostával Jánoš, Schranz ho raději hned fauloval.

57
Důležité

Van Buren si ze vzduchu stáhnul dlouhý pas, z úhlu vyslal přízemní ránu, Jedlička vyráží na roh.

58

Holeš trefil Hůlku, míč se k němu vrací.

58

Převaha Slavie opět začíná být drtivá, hosté si teď rádi vydechnou před dalším rohovým kopem, už devátým.

58

Jurásek po rohu zůstal u tyče, čímž se vystavil do ofsajdu.

59
Důležité

Vondra se prodral do pokutového území Slavie, vyzval k zakončení Hálu, tomu se vystřelit nepovedlo.

60

Jurásek se při cestě do vápna vyhnul Köstlovi, potřeboval si balon hodit na levačku, to ho přibrzdilo.

62

Douděra šel z pravé strany na Dostála, místo kličky přihrával, kope už dvanáctý roh.

62

Míč si pro sebe stahuje Jedlička, hned vyhazuje směrem k Jánošovi.

63

Hosté to uspěchali, zase se musí vracet.

63

Další z ojedinělých útoků Bohemians končí střelou. Köstl si to ke Kolářovi namířil středem, prudce vypálil, trefil však přímo brankáře.

65

Dva hráči Bohemians se srazili při bránění, Slavia se pokusí využít nabídnuté přečíslení.

65

Jurásek chtěl obranu klokanů překvapit přihrávkou šajtlí, poslal ji do zámezí.

66
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Köstl (Bohemians)
Köstl se pořádně nedíval kolem sebe, kopl kolem sebe po míči nohou ve výši pasu a trefil Schranze do břicha.

68
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Ondřej Lingr

70

Nápor domácích v posledních minutách polevil, sešívaní se nadechují.

72

Z Oscarova pasu sice nic velkého nebylo, ale Slavia zůstává na míči.

72

Van Buren se dostal do blízkosti branky, dal pod sebe, Lingrovu střelu však někdo v chumlu srazil vedle branky.

74

Prekop vybojoval standardku, nákop před branku skončil ofsajdem hostí.

75

Lingr předal napříč vápnem Douděrovi, ten si zase navedl míč víc na osu hřiště, jen mu nevyšla střela.

78

Van Buren musel zastavit svůj brejk, protože měl proti sobě dva strážce.

79

Z brejku se stal postupný útok, Lingr před vápnem nabil Van Burenovi. Jeho střela šla nad.

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Mick van Buren (Slavia)
Hůlka vybojoval faul ve středovém kruhu. Ze dvou hráčů domácích, kteří po něm sahali rukou, ho stál Van Buren.

81
Důležité

Hosté přežili velké šance domácích! Jurečku vychytal na brankové čáře Jedlička, dorážku vykopl z prázdné branky Kadlec.

82

Hála se mohl utrhnout do brejku, Oscar se k němu stačil dostat a hlavou trknout balon ke Kolářovi.

83

Balon, odražený od domácích kopaček, skončil u Jedličky.

84

Martin Hála (Bohemians) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 1:2
Nebudete věřit, co se tady stalo! Domácí obrana se pokusila vystavit Hálu do ofsajdu, to se nepovedlo, Hála šel za míčem do ostrého úhlu a odtud přeloboval vybíhajícího Koláře!

86
Důležité

Po sklepnutí hlavou byl sám před brankou hostí Jurečka, levačkou trefil balon z první a poslal ho nad!

87

Slavia se snaží ještě sevřít klokany. Ti jsou staženi všichni pod míčem a obětavě brání.

88

Jurečkovo zakončení se odrazilo od Kadlece, Slavia má další roh.

88

Přetažený centr skončil u opačné autové čáry.

89
Důležité

Holeš se prosmýkl mezi dvěma bránícími hráči, míč měl na pravačku, poslal ho těsně nad!

89

Jindřišek zastavil na polovině hostí M. Juráska, klokani se přesunují na polovinu Slavie.

90

Tam rozhodčí pískají útočný faul Köstla.

90

Na rohy je to aktuálně už 14:0 pro Slavii. I čtrnáctý pokus hosté ubránili.

90

90

Na zemi mimo hru zůstal ležet Křapka, rozhodčí přerušuje hru, ukazuje na hodinky, že daný čas nastaví.

90

Oscar se pokusil probít do koncovky, míč se k němu po zakončení zblízka vrátil, tak Oscar nůžkami přihrával do ohně. Jedlička má míč v rukou.

90
Střídání

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Erik Prekop, nahradil ho Tomáš Necid

90

Z nastaveného času uběhlo tři a půl minuty, moc se zatím nehrálo.

90

Hála pohrozil domácím stoperům, že by jim mohl vypíchnout rozehrávku.

90

Van Buren se hnal za nákopem přes Křapku, pomohl si faulem.

90

Jedličkův odkop končí v autu, Slavia podnikne další akci z vlastní poloviny.

90

Douděrův centr nadzvedl hlavou Křapka, následně Jánoš odkopává balon na polovinu Slavie.

90

Pět minut je za námi.

90

Köstl pro jistotu zakopává míč na rohový kop, do útoku jde i domácí brankář Kolář.

90

Ondřej Lingr (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 2:2
A na konci šesté nastavené minuty víme, že tento večer ještě nekončí! Douděra vrátil centr od zadní tyče zase před branku, kde byl úplně osamocený Lingr a z půl metru do prázdné branky vyrovnává.

90
Střídání

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Adam Jánoš, nahradil ho Ladislav Mužík

90

Končí osmá minuta nastavení, Bohemians jsou na polovině Slavie, ale na tvářích jejích hráčů je vidět hluboké zklamání.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 2:2

91

Začalo první prodloužení utkání Slavia - Bohemians

91

Slavia na nic nečeká a pokouší se soupeře ještě víc zatlačit do země. Hra se stěhuje před Jedličku.

92

Po minutě a půl už nechtěl čekat Van Buren, zpoza vápna vystřelil slabě a na brankáře.

92

M. Jurásek byl nebezpečnější, jeho ránu na bližší tyč vyráží Jedlička.

93

Ševčík poslal k brance na zteč Zafeirise, ten je tak namlsaný, že pálil z nulového úhlu, a podle očekávání míč do branky neprocpal.

95

Mužík se pokusil zvednout prapor Bohemians ranou z dálky.

96

Vypadá to, jako kdyby se domácí vybouřili, a zase budou chvilku vyčkávat.

96

M. Jurásek šel z pravého křídla do dvou hráčů, do jednoho z nich se natlačil a porazil ho. Obdoba basketbalového prorážení, útočný faul.

97

Slavia je téměř celou dobu na míči, hosté ho rychle odevzdávají.

97

Hosté se ve třech srotili kolem Van Burena, čímž jeho útok ubránili.

99

Sedmnáctý rohový kop domácích sražen, kopat se bude osmnáctý.

99

I ten skončil nastřelením hráče Bohemians, jmenovitě Kovaříka, míč se odráží na aut.

101

Teď se obléhání branky hostí zase zintenzivňuje.

101

Ousou dal do útočného souboje před brankou Bohemians moc síly, Necid padá, je to faul.

102

Ousou trefil jednoho z hráče hostí ve vápně do břicha, po jeho zvednutí rukou hlediště bouří, ale penalta tohle není ani omylem.

102

M. Jurásek se pokusil vzniklého chaosu využít, pálil zpoza vápna, namířil nad.

104

Ještě minutu a půl a hosté budou mít polovinu prodloužení za sebou. Už to pro ně musí být pekelně těžké.

105
Důležité

Oscar v čisté šanci trefuje boční síť!

105

Domácí se sice rozčilují, že byl Van Buren ve vápně nedovoleně zastaven, což ještě zkoumá VAR, ale tohle měl Oscar dát.

105

Pokračuje se bez penalty.

105

Na křídle hosté přehustili prostor, úspěšně se tam brání snaze Slavie o centr.

105

Douděrův centr po teči končí za brankou, domácí ještě zahrají 20. rohový kop.

105

Končí to útočným faulem Van Burena. Blíží se konec první poloviny prodloužení.

Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kovařík (Bohemians)
Kovařík vzal Douděru přes kotníky.

107

Jedlička teď už nespěchá s odkopem, pro Bohemians to bude o přežití do penalt.

107

Köstl sice neprovedl autové vhazování moc přesně, ale míč se ke klokanům vrací.

108

Ani tak jejich pobyt na útočné polovině neměl dlouhého trvání.

109
Důležité

Další obrovská šance, sražená střela končí před Lingrem, ten zblízka trefuje brankáře.

109

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 3:2
Střílený centr Douděry šel na malé vápno, tam Jurečku víc trefil, než by si ho střídající hráč Slavie zpracoval, a po krátkém souboji s dvojicí obránců Jurečka zvedá zakončení pod břevno.

111

Hosté si okamžitě chystají dva nové hráče na střídání.

112

A hosté se nevzdávají! Mužík se dostal ke střele pravačkou, Kolář si na ni na čáře počkal.

113

Tecl čaruje u rohového praporku. Křapku ještě kličkou obešel, dobíhající Vrána od něho míč odkopl do autu.

113

Lingr převzal iniciativu, sice si míč lehce ukopl, ale došel si zkušeně pro faul.

114

Po pokusu o patičku končí na zemi jeden z hráčů domácích, o faul se nejednalo.

115

Hosté mají potíže dostat se na polovinu Slavie, ta ji i za pomoci odkopávání do zámezí drží daleko od své branky.

116

Jurečka udržel míč proti přesile Bohemians, díky tomu si domácí mohou přihrávat a soupeř běhá.

116

Tecl se pokusil korunovat svůj průnik do vápna přihrávkou do šance, tu mu hosté zablokovali.

117

Sešívaní už kombinování přehnali, hosté je přinutili k chybě.

117
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Douděra (Slavia)
Douděra se s naivním výrazem v obličeji motal kolem míče, který si Bohemians chtěli vzít pro autové vhazování, a za zdržování vidí kartu.

117
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Douděra, nahradil ho Petr Hronek

118

Tecl se nadechoval k sólu, neměl však potřebnou rychlost.

118

Mužík s Necidem se pokusili překonat obranu Slavie, rozhodčí jednomu z nich píská útočný faul.

119

A teď zase domácí gólman Kolář nespěchá s rozehrávkou.

119

Hosté ze sebe dolují zbytky sil aspoň k napadání, nicméně domácí si počínají suverénně.

120
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Vrána (Bohemians)

120

Už hrajeme poslední minutu prodloužení, nákop Bohemians skončil u stoperů v červenobílém.

120

Ještě se bude hrát tři minuty nad čas.

120

Kovařík se po akci na levém křídle hlásil k vhazování, nicméně rozhodčí ho zastavuje a dává míč domácím.

120

Ti by měli vhazovat pod kotlem Bohemians, ze kterého začínají létat kelímky s pivem.

120

Lingr se pod tuto spršku vydal a vhazuje.

120

Novák si zkusil najít skákající míč před brankou domácích, jeden ze zadáků Slavie byl rychlejší. Výsledkem je odkop do bezpečí.

120

Další nákop Jindřiška směřuje na Necida, ten není v tempu a nemá kontrolu nad balonem.

120

Jurečka zdržuje hosty na jejich polovině taktickým faulem.

120

Nákop před vápno Slavie tančí nad hlavami hráčů, pořád se to neodráží k nikomu v dresu Bohemky.

120

Nakonec situaci skokem po míči řeší Kolář.

120

Jurásek dovezl útok Slavie před vápno hostí, kde ho fauloval Jindřišek. Toto vypadá jako potvrzení výsledku, protože nastavený čas již vypršel. A ještě může Slavia zvýšit.

120
Důležité

M. Jurásek trefil někoho ze soupeřů za zdí, odražený míč skáče přímo před branku a tam Lingr trefuje brankáře Jedličku!

120

Skončilo druhé prodloužení. Zápas byl ukončen 3:2

120

Tohle semifinále bylo strhující. Klokani už se asi viděli ve finále, nakonec se ale fotbalová obec dočká „požadovaného“ derby pražských S. Hrát se bude na Letné.