Góly: 90. A. Mabil (pen.), 90. A. Mabil (pen.), 90. J. Kuchta

Červené karty:
88. G. Ndefe

Střely na branku: 5:4; Střely mimo: 7:7; Rohové kopy: 1:6
Počet diváků: 7 258 (73 % z kapacity 9 990)

Sparta ve středečním šlágru doma díky penaltě ve 14. minutě nastavení udolala Plzeň 2:1 a udržela krok se Slavií. Letenské mužstvo trápí řada absencí. Kvůli žlutým kartám budou chybět kapitán Ladislav Krejčí mladší a bek Jaroslav Zelený, trest za vyloučení nepustí do hry křídelníka Martina Minčeva a poslední zápas kvůli zranění nedokončili útočník Tomáš Čvančara a stoper Asger Sörensen.

„Může se stát, že uděláme třeba pět změn v základu, obavy z toho ale nemám. Všichni, co tu jsou, jsou schopni bojovat za tým a teď to musí ukázat,“ uvedl sparťanský trenér Brian Priske. „Mým jediným úkolem je soustředit se na zápas v Liberci. Souběžně hraným zápasům se věnovat nebudu, budeme se stoprocentně koncentrovat na sebe. Víme, jaká je teď situace a o co se hraje,“ dodal dánský kouč.

Sedmý Slovan, který na úvod sezony na Letné nečekaně zvítězil 2:1, má pouze teoretickou šanci poskočit do skupiny o titul. Na šestou Olomouc, s níž má vyrovnané vzájemné zápasy (1:1 a 2:2), ztrácí tři body. Sigma ale před domácím utkáním s jedenáctou Ostravou drží o 10 branek lepší skóre, což je další rozhodující kritérium.

Oba týmy se aktuálně rozcvičují na hrací ploše.

Fukala
77. min Mikula o hráči
25 Ghali
Ghali
84. min Preisler o hráči
8 Červ
Červ
11 Frýdek
Frýdek
65. min Doumbia o hráči
27 Valenta
Valenta
84. min Mészáros o hráči
29 Tupta
Tupta
77. min Rondič o hráči

Panák
46. min Pavelka o hráči
4 Vydra
Vydra
28 Wiesner
Wiesner
20 Laci
Laci
61. min Daněk o hráči
Sadílek
82. min Goljan o hráči
17 Höjer
Höjer
10 Karabec
Karabec
82. min Schánělec o hráči
9 Kuchta
Kuchta
Haraslín
46. min Mabil o hráči

Rozhodčí: Starý - Nádvorník, Váňa
Počet diváků: 7 258

V Liberci panuje slunečné, ale chladné a větrné počasí, teploměr ukazuje 12 stupňů.

V liberecké sestavě jsou dvě změny: v útoku místo Rondiče nastoupí Olatunji, v obraně Prebsl místo Plechatého, který nemůže hrát, protože U Nisy hostuje právě ze Sparty.

Absence Sparty vypadají následovně: Peška, Čvančaru, Sörensena, Mejdra a Kairinena nepustí na hřiště zdravotní důvody, Krejčího, Minčeva a Zeleného disciplinární trest.

Sparta na začátku března zvítězila v Liberci ve čtvrtfinále domácího poháru po obrovské bitvě až po penaltách.

Liberec na závěr základní části chytil formu: šest kol po sobě neprohrál a zvítězil ve třech z posledních čtyř ligových zápasů.

Sparta jako jediná na jaře v lize neprohrála a od říjnové porážky na Slavii 0:4 nenašla přemožitele v 19 soutěžních zápasech v řadě.

Sudí přivádějí oba týmy na hrací plochu.

Sparta bude mít U Nisy domácí atmosféru, její fanoušci tvoří v hledišti většinu.

Domácí tým nastoupí v modrém, hosté ve žluto-rudé kombinaci.

Výkop budou mít domácí.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Sparta

3

Sparta zahrávala trestný kop z levé strany, balon letěl na zadní tyč, Panák si však v souboji pomohl faulem.

4

Brankář hostů Kovář se mimo vápno srazil s Olatunjim, vyhodnoceno jako faul libereckého hráče.

7

V úvodu utkání vidíme oťukávání obou soupeřů.

9

Liberecký Valenta zůstal chvíli otřesený na trávníku, ale se soupeřem se střetl vlastní vinou.

11

Po přetaženém centru hostů skončil míč v zámezí.

12

Wiesner se snažil vysunout Vitíka, ale balon byl moc dlouhý.

13

Liberec zahrával trestný kop z dálky, Frýdkův centr nedolétl ani do šestnáctky.

13

Matěj Valenta (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Sparta 1:0
Obrana hostů sice předchozí Frýdkův trestňák odvrátila, míč se však znovu odrazil k Frýdkovi, ten poslal dlouhý nákop z poloviny hřiště, balon si na hranici vápna ze vzduchu parádně zpracoval Valenta a levačkou nekompromisně propálil Kováře. Sparťanská obrana zaspala.

15

Roh Sparty k ohrožení branky nevedl.

19

Laci se dostal ke střele z 20 metrů, ale mířil velice nepřesně.

19

Liberec mohl zvýšit: po dlouhém výkopu od branky a souboji ve středu pole se míč dostal k Tuptovi, ten se ve vápně zbavil obránce a vypálil, Kovář však jeho střelu vyrazil.

22

Nebezpečný centr Liberce na zadní tyč sebral hostující Wiesner.

23

Höjer vypálil z levé strany z hranice šestnáctky přímo do brankáře Vliegena, který nadvakrát balon zkrotil a odolal i ataku Kuchty.

26

Vysunutí Olatunjiho skončilo ofsajdem.

27

Karabec to zkusil ze střední vzdálenosti, jeho přízemní střela však skončila daleko vedle domácí branky.

29

Höjer rozehrál trestný kop na zadní tyč, kde číhal Vydra a přestřelil z branku. Po souboji s protihráčem upadl, ale penalta se nepíská.

30

Na druhé straně se vřítil s míčem do vápna Olatunji, ale po kontaktu s protihráčem ztratil rovnováhu a o balon přišel. Ani tady sudí neodhalili žádný nedovolený zákrok.

34

Po faulu Olatunjiho kopala Sparta trestný kop z nadějné vzdálenosti, Haraslín však přestřelil domácí branku.

37

Sparta podnikla rychlý kontr do rozhozené obrany, ale situaci nakonec před Haraslínem uhasil Ndefe a bude se kopat od branky.

39

Faul hostů ve středu pole.

39

Rychle rozehraný trestňák na Valentu, ten si znovu na hraně vápna perfektně míč zpracoval ze vzduchu, ale byl v ofsajdu.

41

Frýdek vystřelil ze zhruba 20 metrů, trefil jen bránícího hráče.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Gigli Ndefe (Liberec)
za faul.

44

Olatunji přenesl hru na volnou levou stranu, Ghali se uvolnil v rohu šestnáctky, ale vystřelil nepřesně.

45

Červ pálil z dálky daleko mimo cíl.

45

Nastavují se 2 minuty.

45

Tupta se uvolnil v šestnáctce a pálil kousek vedle sparťanské branky.

47

Sparta začala druhou půli s vervou, Ndefe odvracel centr do vápna na roh.

47

Rohový kop Liberec odvrátil, i když fanoušci hostů se dožadovali ruky.

47
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Wiesner (Sparta)
za faul na Ghaliho, který musel být ošetřen.

52

Karabec hledal dlouhým centrem nabíhajícího Mabila, míč však skončil v zámezí.

53

Olatunji se ve vápně uvolnil přes dva hráče ke střele, jeho střelu však nakonec zblokoval Höjer.

54

Ghali zpoza šestnáctky technickým obloučkem mířil nad.

54

Střelu Höjera liberecká obrana zblokovala, míč se odrazil k Pavelkovi, který asi z 19 metrů prudkou ranou přestřelil.

56

Frýdek centroval na zadní tyč, nikoho nenašel.

57
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Pavelka (Sparta)

58

Po chybě sparťanské defenzivy vnikl zleva do šestnáctky Frýdek, technickou střelou na zadní tyč však těsně minul branku.

59

Roh pro Spartu.

59

Míč jen prolétl napříč vápnem.

59

Počet diváků 7 258 (73 % z kapacity 9 990)

61

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Qazim Laci, nahradil ho Kryštof Daněk

62

Kuchta dostal nadýchaný míč za obranu, sám před Vliegenem však nedokázal míč trefit dobře.

62

Sparta stupňuje tlak.

64

Ghali obešel dva hráče, jeho střelu nakonec hosté zablokovali.

65

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Christian Frýdek, nahradil ho Mohamed Doumbia

67

Roh pro hosty.

68

Rozehraný nakrátko, bez ohrožení branky.

68

Tupta sprintoval za dlouhým balonem, brankář Kovář však u něj byl dřív.

69

Žlutou kartu obdržel trenér hostů Brian Priske.

72

Centr na Mabila na zadní tyč byl příliš dlouhý.

73

Mabil to zkoušel technicky z rohu vápna a těsně minul protilehlou stranu liberecké branky.

75

Kuchta vybojoval roh pro Spartu.

75

Mabil zahrával na přední tyč, kde byl jen liberecký obránce.

78

Dvě obrovské šance Liberce. Doumbia překvapivou přihrávkou našel ve vápně Rondiče a ten z těžké pozice trefil břevno. Akce pokračovala a po centru Olatunjiho hlavičkoval zblízka Mikula, Kovář však vyrazil jeho střelu na roh.

79

Z rohu domácí hosty neohrozili.

81

Hostům se nabízí trestný kop z místa kousek od rohového praporku. Liberec se ubránil.

87

Po pádu Kuchty ve vápně bude Sparta kopat penaltu.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Imad Rondič (Liberec)

88
Červená karta

Červenou kartu dostal Gigli Ndefe (Liberec)
po druhé žluté následuje červená.

90

Awer Mabil (Sparta) proměnil pokutový kop. Liberec - Sparta 1:1
Vliegen sice vystihl směr, ale na přesně umístěnou razantní střelu neměl nárok.

90

Utkání bude nastaveno o 9 minut...

90

Olatunji z hranice vápna pálil do středu branky, Kovář vyrazil.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Vitík (Sparta)

90

Liberec bude kopat trestný kop asi z 25 metrů.

90

Doumbiova technická střela mířila nad branku.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Vydra (Sparta)
za surový faul na Mészárose, tohle měla být červená.

90

Sudí se jde podívat na monitor. Dostane Vydra červenou?

90

Tak omyl, nejde o faul, ale o situaci ve vápně Liberce a Sparta bude kopat druhou penaltu v závěru zápasu.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Červ (Liberec)

90

Awer Mabil (Sparta) proměnil pokutový kop. Liberec - Sparta 1:2

90

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Liberec - Sparta 1:3
Kuchta si naběhl na dlouhý balon, vyhrál souboj s obránci a přeloboval Vliegena.