58. D. Pavelka, 84. A. Karabec
37. M. Hlavatý

Střely na branku: 12:5; Střely mimo: 13:4; Rohové kopy: 10:4
Počet diváků: 11 671 (62 % z kapacity 18 944)

Sparta v posledním domácím utkání šťastně uťala sérii pěti remíz a i kvůli chybě rozhodčích porazila Hradec Králové (2:1). Minule už jednoznačně zvítězila v Brně (4:0) a teď se může dočasně vyhoupnout na druhé místo před Slavii.

Pardubice, které vede bývalý sparťan Radoslav Kováč, jsou v tabulce poslední; minule však zvládly duel s Jabloncem (1:0).

Sparťanský kouč Priske opět postrádá kapitána Krejčího, který po zranění odehrál dvě utkání a zase se vrátil na marodku. Trápí ho svalové potíže. Naopak poprvé od prvního kola je v sestavě levý záložník Haraslín, který léčil zranění kolene.

Vypadalo to na nižší návštěvu, než jsou na Letné v letošním ročníku zvyklí. Ale nakonec se hlediště zaplňuje a kolem deseti tisíc lidí by tady opět být mohlo.

AC Sparta PrahaSparta(4-5-1)

Kovář
28 Wiesner
Wiesner
83. min Fortelný o hráči
Sörensen
46. min Zelený o hráči
41 Vitík
Vitík
17 Höjer
Höjer
15 Jankto
Jankto
25. min Karabec o hráči
13 Daněk
Daněk
67. min Mejdr o hráči
Pavelka
Sadílek
Haraslín
67. min Minčev o hráči

Zahradníček
66. min Sychra o hráči
Janošek
76. min Vacek o hráči
6 Icha
Hlavatý
85. min Tischler o hráči
Helešic
65. min Rosa o hráči
P. Černý
66. min Lima o hráči

Rozhodčí: Černý - Caletka, Antoníček
Počet diváků: 11 671

Náhradníci
1

Začal první poločas utkání Sparta - Pardubice

1

První míč letěl hned z výkopu do pokutového území Sparty na Kostku.

1

Kovář vyrazil pardubický centr z rohového kopu.

2

Už je na míči vysoce favorizovaná Sparta, domácí si chystají postupný útok.

2

Fanoušci Sparty si hned po 100 vteřinách zabouřili. Přišlo jim, že někdo z hostů hrál v pokutovém území rukou.

3

Rozhodčí Černý na chviličku pozdržel vhození autu a hned dal rukou pokyn, ať se pokračuje. Čili přezkoumáno a bez penalty.

5

První výraznější tlak Sparty vrcholil zahráním rohového kopu, s nímž si obrana hostí poradila.

6

Janktova přízemní střela zpoza šestnáctky skončila vedle tyče.

7

Osmělil se i Daněk, jehož rána vyšla zpoza dvojice hráčů Pardubic. Jeden z nich ji tečoval.

8

Asger Sörensen (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Pardubice 1:0
Rohový kop sice obrana hostí ještě odvrátila, ale jen na sparťanské kopačky. Höjer si vzal centr ze strany na starost podruhé a to už končí přesnou Sörensenovou hlavičkou z malého vápna k tyči.

10

Pardubické napadání málem skončilo i ziskem míče. Sparta se nakonec s obtížemi z vlastní poloviny dostala.

11

V ofsajdu zůstal Zahradníček.

12

Lehký Vlčkův faul ve středovém kruhu přerušuje hru.

13

První zákrok má za sebou i Kovář. Janošek vyslal do pokutového území Helešice, jehož rána byla poměrně prudká, ale taky vysoká a do středu branky. Kovář ji kryje rukama.

14

Janktovi nevyšla klička před pokutovým územím hostí. Při snaze získat míč fauloval.

14

Dominik Janošek (Pardubice) vstřelil gól. Sparta - Pardubice 1:1
Krásná branka srovnává stav zápasu! Zahradníček našel metr za penaltovým puntíkem Janoška, který nabral míč pravačkou ve výši pasu a nechytatelně zavěsil ho horního rohu.

16

Pardubice odhodily ostych. Další centr poslal do vápna domácích Vlček, tentokrát centr přeletěl všechny a skončil za brankou.

17

Sledujeme zápas plný šancí. Wiesner nabil proti noze Haraslínovi, jehož střela mířila k tyči, jeden z hráčů hostí ji ale zvedl nad břevno.

18

Z rohového kopu zakončil Wiesner hlavou nad.

19

Haraslín si tak dlouho chystal střelu na pravačku, až mu do ní skočil Vlček.

19

Ještě o něco hůř si vedl Sadílek, jehož rána uletěla daleko vedle.

21

Už po dvaceti minutách musí hlasatel uklidňovat domácí fanoušky, jejichž hanlivé skandování na adresu Slavie duní z tribuny.

22

Po nešetrném zákroku končí na trávníku Jankto, jeden z masérů se o něho stará už za lajnou.

22

Ze sparťanské lavičky se raději zvedl k rozcvičce Karabec.

22

Kuchta hlavou usměrnil centr ze standardky, prostor mezi tyčemi trefil, Markovič však bez potíží zasáhl.

23

Kostka v dobré pozici před sparťanskou brankou, zřejmě zakončoval z ofsajdu.

24

Karabec se skutečně chystá vstoupit na hřiště. Bolestivě faulován je ve stejné době Pavelka, ten ale střídat nebude muset.

25

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jakub Jankto, nahradil ho Adam Karabec

26

Kovář špatnou rozehrávkou nabízí míč hostům.

26

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Pardubice 2:1
Dlouho to neplatilo a už je míč v brance Pardubic. Karabec kolmicí za obranu (tady se bude ještě zkoumat případný ofsajd) vysunul Haraslína, ten dal před prázdnou branku Kuchtovi a je to 2:1.

27

Přihrávka na Haraslína byla nejen milimetrově přesná, ale i v pořádku, a tak Sparta podruhé vede.

28

Odpověď okamžitě veze před branku Pražanů Hlavatý. Zpoza velkého vápna vyslal skákavou ránu, po níž se k tyči musel Kovář vrhnout hodně rychle.

30

Karabec je vidět, zase vedl akci Sparty. Po jeho předávce Wiesnerovi je zde roh pro domácí.

32

Po rozehrání za pokutové území přišla nečekaná střela od Daňka. Markovič si nemohl být jistý, zda mu nezaplave, i tak si na brankové čáře poradil.

32

A okamžitě vzruch na opačném konci hřiště! Kostka málem utekl Höjerovi, který ho ani nadvakrát nedokázal zastavit. Nakonec musel být rád, že ukopl míč na roh.

33

Ten se hodně nepovedl Helešicovi.

33

Hlavatý si troufl na střelu z ještě větší dálky než před pár minutami, možná to uspěchal. Mířil vedle.

35

Pardubice bombardují branku Sparty ranami z dálky, palbu vede Hlavatý a jeho další rána skončila na břevně!

37
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Hlavatý (Pardubice)
Hlavatý se nechal nabudit až moc, zákrok na Wiesnera přehnal.

38

Kuchta zblízka hlavičkuje do Markovičových rukavic!

40

Driblér Haraslín prošel mezi několika obránci Pardubic, uvolnil Wiesnera a ten už nahrával do pokutového území. Po několika odrazech míče se hosté ubránili.

41

Snažení Pardubic zastavuje zdvižený praporek.

42

Höjer chtěl nahrávat na střed, do cesty se mu postavil Zahradníček.

43

Po vzájemném střetu zůstávají na trávníku Pavelka a Hlavatý.

44

Sparta se před poločasem snaží zklidnit hru.

45

Daněk si navedl míč na levačku do pokutového území. Míč po jeho střele končí vysoko nad, zdálo se, že byl tečován, ale bude se odkopávat od branky hostí.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Ještě jeden Markovičův odkop na polovinu domácích, tam ve vzdušném souboji vládne Vitík.

46

Zasahovat do stoperské dvojce během zápasu je vždy ošidné, Spartě se to dnes přihodilo. Zelený začíná dvěma přihrávkami na jistotu k brankáři.

47

Haraslínova střela před Markovičem skočila. Brankář Pardubic ji těsně nad zemí chytá.

48

Za sparťanskou brankou skončil přetažený Ichův centr.

50

Pardubické snažení se snaží narušovat napadající Kuchta, zbytek domácí sestavy čeká.

51

Černý se pokusil vysunout Helešice, který míč na hrací ploše nestihl.

52

Sparta si vypracovala roh.

52

Po Pavelkově hlavičce musel na přední tyči zasahovat Markovič. Míč nezkrotil, utekl mu za čáru, Sparta si roh zopakuje.

53

Daněk po jeho rozehrání střelou trefil Ichu.

54

Po střetu s Karabcem leží jeden z pardubických hráčů na trávníku. Hosté rozpřahují ruce, Sparta ale pokračuje dál v útoku.

55

I oslabeni hosté svoje pokutové území ubránili tak, že se do něho nikdo ze Sparty nedostal.

57

Do souhry mezi Wiesnerem a Daňkem se na křídle pohotově vložil Hranáč.

58

Markovič řeší trochu zmatků ve svém vápně chycením míče.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Pavelka (Sparta)
Hlavatý dostal od kapitána Sparty loktem do obličeje.

60

Lukáš Sadílek (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Pardubice 3:1
Haraslín si to znovu z levého křídla namířil do pokutového území, ale tentokrát místo vlastní střely předal Sadílkovi a ten táhlou střelou křížem ke vzdálenější tyči zvyšuje. Na tohle Markovič nemohl dosáhnout.

62

Sparta je při chuti, zejména Haraslín hýří aktivitou. Do jeho rány se skrčil jeden z hráčů Pardubic a nadzvedl ji nad břevno.

64

Po rohu musí Markovič krýt Wiesnerovu hlavičku zblízka.

64

Markovič selhal při rozehrávce, přišel o míč a zachránilo ho břevno! Trefil ho Kuchta.

64

Kuchta nemá dost, po zisku míče na útočné polovině uháněl sám na brankáře a zakončil nad!

64

Chlumecký a Daněk se srazili hlavami na půlící čáře, do hřiště okamžitě vbíhají maséři obou týmů.

65

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Matěj Helešic, nahradil ho Bernardo Rosa

66

Vojtěch Sychra (Pardubice) vstřelil gól. Sparta - Pardubice 3:2
Prvním dotekem s míčem snižuje Sychra, pro něho vynikající vstup do zápasu a pro nás nová zápletka!

66

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Tomáš Zahradníček, nahradil ho Vojtěch Sychra

70

Hosty vyrovnání povzbudilo, opět se snaží něco vymyslet na polovině Sparty.

70

Nepřesná rozehrávka je zahání až k Markovičovi, Kuchta s Minčevem okamžitě vybíhají napadat.

71

Chlumecký s vypětím všech sil u rohového praporku bránil Mejdra. Když už si myslel, že má vyhráno, píská mu rozhodčí faul.

72

Martin Minčev (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Pardubice 4:2
Sadílek posadil míč na Minčevovu hlavu a je to zase o dva!

73

Počet diváků 11 671 (62 % z kapacity 18 944)

73

Tomáš Wiesner (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Pardubice 5:2
Pardubická obrana je v troskách a domácí toho s chutí využívají. Po parádní Minčevově přihrávce křížem přes pokutové území zvyšuje zblízka pod břevno nezadržitelně nabíhající Wiesner.

75

Chlumeckého akci na křídle zastavit včasným obranným zákrokem Mejdr.

76

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Dominik Janošek, nahradil ho Kamil Vacek

76

Vacek poprvé v akci, nebyla moc úspěšná. U rohového praporku mu do zámezí utekla prudká přihrávka.

77

Lima nahrál přes hlavu naslepo za obranu Sparty, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

78

Karabec, který po výborném vstupu na hřiště přestal být tolik vidět, chtěl do pokutového území poslat Sadílka. Obrana Pardubic byla proti.

79

Z Wiesnerova centru hlavičkoval pod břevno Kuchta. Markovič akrobaticky vyrazil nad.

80

Jeden z hostí nechtěně přizvedl centr Sparty na přední tyči a nachystal ho tak k zakončení Minčevovi. Ten hlavou minul.

82

Kuchtovi hra Sparty na jednoho útočníka viditelně svědčí. Bylo to vidět v minulých dvou zápasech a dnes je to markantní. Další jeho zakončení kryje Markovič.

83

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Tomáš Wiesner, nahradil ho Jan Fortelný

84

Na průnikovou přihrávku skrz sparťanskou obranu si naběhl Lima. Zelený ho stíhal snaživě, ale nestihl, a Lima vypálil, leč rána mu nesedla a šla vedle.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Karabec (Sparta)

85

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Michal Hlavatý, nahradil ho Emil Tischler

86

Zatímco Pardubice útočí, nad hřiště se z kotle domácích snesl hustý dým. Vidět toho moc není.

86

Rozhodčí Černý přerušuje zápas.

87

Aby byla ostuda domácích fans kompletní, za dýmovou clonou opět skandují Jude Slavie.

87

Hodí se připomenout, že když se tento pokřik ozývá, zbytek diváků na stadionu píská.

88

Nadále se nehraje a protahuje se zápas, který spěl ke klidnému konci.

89

Už se opět hraje, z tribuny toho moc vidět není, nad plochou ale zřejmě již viditelnost ke hře stačí.

90

Úder loktem schytal střídající Lima.

90

Nastavuje se pět minut.

90

Na protilehlé straně od hlavní tribuny vidíme spor o aut. Chystal se k němu Kostka, rozhodčí Černý však dává míč Spartě.

90

A ta má krátce poté rohový kop.

90

Míč na přední tyči propadl k Pavelkovým nohám, blízko ke kapitánovi Sparty ale stál Vacek a zasáhl.

90

Höjer u postranní čáry uspěl v souboji s Vackem. Napřed zastavil jeho akci a pak na něm vybojoval aut.

90

Už se hraje tři minuty přes čas. Chlumecký vystřelil z dálky, přízemní střelu bez potíží kryje Kovář.

90

Fortelný neprostřelil tlačenici před Markovičem.

90

Půl minuty před koncem ještě jedna dobrá pozice na hlavičku pro Minčeva. Čelem míč jen líznul.