České Budějovice - Ostrava je souboj dvou týmů, které jsou s náskokem čtyř bodů těsně nad příčkami, z nichž týmy musí absolvovat baráž o udržení. Baník v jarní části ze sedmi kol vyhrál jediné utkání a čtyřikrát prohrál.

Oba celky jsou již na trávníku. Domácí zavádí kapitán Králik, který se vrací po karetním trestu. Za hosty bude chytat kapitán Laštůvka.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Ostrava

3

Úvodní útoky obou celků skončily neúspěšně.

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(3-4-3)

Čermák
86. min Čavoš o hráči
Hellebrand
86. min Broukal o hráči
Potočný
78. min Mršič o hráči
Adediran
55. min Penner o hráči
10 Škoda
Škoda
17 Zajíc
Zajíc
78. min Matoušek o hráči

FC Baník OstravaOstrava(4-1-4-1)

Laštůvka
3 Sanneh
Sanneh
85. min Juroška o hráči
31 Říha
Říha
Pojezný
Fleišman
78. min Šehič o hráči
20 Cadu
Cadu
85. min Smékal o hráči
Kuzmanovič
78. min Miškovič o hráči
22 Kaloč
Kaloč
10 Šín
Šín
72. min Tijani o hráči

5

Quadri si po kontaktu ve vápně zkoušel vymodlit penalty. Místo ní si od rozhodčího vyslechl napomenutí, že podobné snahy o pokutový kop nechce vidět.

7

Důležitým zákrokem přerušil brejk soupeře Havel. Je z toho první roh zápasu pro hosty.

8

Kuzmanovičův roh proskákal vápnem a zakončovat mohl Šín. Z výhodné pozice však trefil střed branky, kde výborně reflexivně zasáhl Šípoš.

9

Velká příležitost i na druhé straně. Hbitý Quadri se dostal před soupeře a vlétl do vápna, tam už se chystal na gólové zakončení, ale Fleišman mu v klíčovou chvíli balon ukopl.

12

A znovu byl v akci rychlonohý Quadri Adediran. Našel si dlouhý výkop Šípoše, ale znovu svůj pronik nezakončil ani střelou.

13

Po rychlém rozehrání přímého kopu, centru Adedirana a zpětné hlavičce Škody zakončoval přesně Lukáš Havel. Sudí však po konzultaci s videem branku odvolal.

16

Divoké chvíle na obou stranách. Po neuznané brance se domácí znovu řítili dopředu. Jenže Havel ztratil míč při rozehrávce a dal šanci Šínovi. Ten však nadějný brejk zbrzdil.

17

Druhý roh pro hosty.

18

Tentokrát centroval Fleišman a obraně Dynama pomohl Potočný.

20

Baník měl záhy další výhodu rozehrávky od rohového kopu. Šípoš si pro míč nedošel, a tak mohl zakončovat Almási. Hlavou ale minul.

22

První roh rozehrávalo i Dynamo. Rychlý náběh Potočného obrana nezachytila, ale domácí křídelník nebyl v zakončení přesný.

25

Po rychlé akci centroval zleva Plavšič, balon odkopl Sladký, i když si na něj brankář Šípoš křikl, že „má“.

27

Čermák roh rozehraný na krátko poslal na hlavu Škody, který ale hlavičkoval nad.

29

Adediran vnesl svěží vítr do obrany Baníku. Následné pokračování Zajíce však překazilo ofsajdové postavení domácích.

30

Michal Škoda (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Ostrava 1:0
Jihočeši se dostávají do vedení. Přetažený centr Čoliče vracel před branku Michal Škoda a obránce Říha si ho srazil do vlastní sítě.

31

Platnost branky ještě posvětil VAR, teď už vedení Dynama platí.

33

Důrazný Kaloč vletěl už poněkolikáté do Hellebranda, který potřebuje ošetření. Sudí však kartu zatím netasí.

36

Jihočeši jsou každopádně aktivnější a tlačí se dál dopředu. Rozproudilo to i fanoušky.

38

U branky soupeře se připomněli i hráči Baníku. Kuzmanovičův centr byl nápaditý, ale neměl pochopení u spoluhráčů.

41

Dynamo se však dál tlačí dopředu. Je až překvapivé, jak vysoko domácí hrají a jak sbírají odražené míče.

43

Sladký se lehce postavil do cesty Cadua, ten padl a sudí píská faul. Domácí sice protestují, pro Baník to však znamená přímý kop z výhodné pozice.

45

Jiří Fleišman (Ostrava) vstřelil gól. Č. Budějovice - Ostrava 1:1
A nabídnutou šanci také Baník využívá. Fleišman využil toho, že zeď kompletně nadskočila a chytrým podstřelem překonal Šípoše.

45

Nastavovat se budou čtyři minuty.

45

Dynamo se i po vyrovnání tlačí dopředu a chce získat vedení zpět.

45

Odvážná hra Dynama samozřejmě znamená i šanci na brejky pro soupeře. Teď se Baníku jedna taková otevřela, ale nedohrál situaci do zakončení.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

První poločas je za námi, platí stav 1:1. Dynamo je aktivnější, i když si nevytvořilo zástup šancí, ani vlastně nevystřelilo na branku. Jeden gól mu však sebral VAR, druhý už platil po nešťastném zásahu hostujícího Říhy. Baník vytěžil z mála šancí jedinou branku a díky Fleišmanovi vyrovnal.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Ostrava

48

Sledujeme rozvážný vstup do druhého poločasu. Oba celky jsou opatrnější než v prvním dějství.

50

Potočný šajtlí hledal někoho ve vápně, jeho spoluhráči však byli obsazení.

52

Čermák trefil ve vápně ruku jednoho ze soupeřů, ale sudí Berka ukazuje „hrajte dál“.

53

Stejný názor měl následně i VAR.

55

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Quadri Adebayo Adediran, nahradil ho Nicolas Penner
Quadri Adediran ze zdravotních důvodů odstupuje. Nahradil ho Penner.

57

Vzrušení při dvojité šanci Zajíce, dorážce Čermáka či případné ruce ve vápně bylo zbytečné. Sudí mává ofsajd.

60

Aktivní pojetí hry Dynama znamená zajímavou podívanou a také stále otevřený osud utkání. Oba celky mohou a chtějí vyhrát.

61

Marcel Čermák (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Ostrava 2:1
Dynamo znovu vede. Fleišman nedosáhl na dlouhý centr, balon propadl k Tomáši Zajícovi, ten připravil střelu pro Marcela Čermáka, který balon uklidil k tyči.

63

A na hřiště to přineslo i emoce, kdy se do sebe několik hráčů pustilo po ostřejším zákroku Havla.

65

Počet diváků 4 392 (66 % z kapacity 6 681)

67

Zajíc byl v dobré pozici a zpracovával si vysoký míč, ale ten mu utekl moc blízko k Laštůvkovi.

70

Každopádně Dynamo dál kontroluje hru a snaží se být aktivní. Baník chystá provést několik změn.

72

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Matěj Šín, nahradil ho Muhamed Tijani

74

Po Fleišmanově rohu hlavičkoval Říha, ale v záklonu nebyl přesný.

75

Nový muž na hřišti Tijani hned pálil, ale pravačkou minul Šípošovu svatyni zhruba o dva metry.

77

Na druhé straně to zpoza vápna zkoušel Čermák a Laštůvka pouštěl do zámezí střelu, která šla sotva metr vedle.

78

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Tomáš Zajíc, nahradil ho Jakub Matoušek

78

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Roman Potočný, nahradil ho Matej Mršič

78

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Jiří Fleišman, nahradil ho Eldar Šehič

78

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Nemanja Kuzmanovič, nahradil ho Robert Miškovič

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Srdjan Plavšič (Ostrava)

82

Po Čoličove trestném kopu hlavičkoval Havel do tyče!

84

Škoda vysunul Čermáka, ten si prohodil obránce a připravoval šanci Matouškovi, který ale v tísni na míč nedosáhl.

85

Almási pálil z těžké pozice o kousek nad.

85

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Cadu, nahradil ho Daniel Smékal

85

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Muhammed Sanneh, nahradil ho Jan Juroška

86

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Hellebrand, nahradil ho David Broukal

86

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Marcel Čermák, nahradil ho Patrik Čavoš

88

Jihočeši se dál snaží aktivně bránit, Baník se nadechuje k závěrečnému tlaku.

90

Šípoš byl u míče první a obral hostující útočníky o šanci.

90

Ostravským se povedl brejk, Tijani našel na vápně volného Almásiho, ten už si chystal míč na střelu, když mu do ní skočil obránce Havel.

90

Nastavovat se bude pět minut.

90

Mršič získal roh, což je pro domácí nejlepší řešení.

90

Domácí uspořili několik desítek sekund a vracejí se zpátky do obrany. Baník už musí hrát jednoduše.

90

Roh pro Baník, do vápna míří i brankář Laštůvka.

90

Budějovice se ubránily, Šípoš drží míč a odkopne ho co nejdál od své branky.

90

Je konec. Budějovice porazily Ostravu 2:1, když byly po většinu zápasu lepším a aktivnějším týmem. Rozhodnutí zařídil prvním ligovým gólem ve druhé půli Marcel Čermák.