90. M. Surzyn
2. R. Jukl, 79. M. Beránek

Střely na branku: 6:8; Střely mimo: 3:6; Rohové kopy: 4:4
Počet diváků: 2 059 (34 % z kapacity 6 108)

Zápas zachráněných. Jablonec i Teplice se rozloučí se sezonou v utkání, jež rozhodne pouze o tom, který z týmů skončí v tabulce výš. Domácí, kteří jsou dvanáctí, mají aktuálně o bod víc.

Jablonečtí minule prohráli 0:2 v Pardubicích a trenér Horejš provedl oproti tomuto duelu v základní sestavě tři změny. Hanuše nahrazuje v brance Surovčík, v poli místo Součka a Hübschmana hrají Surzyn a Kratochvíl.

Teplice naposledy remizovaly doma s Brnem 1:1, pro dnešní „bezstarostné“ utkání udělal kouč Frťala v úvodní jedenáctce pět korektur. Místo gólmana Muchy, Hory, Trubače, Marečka a Fily dostávají šanci brankář Němeček, Knapík, Jukl, Vachoušek a Jásir Núr.

Na stadionu Střelnice by dnes mohla být k vidění branková přestřelka, protože ve dvou vzájemných zápasech v této sezoně padlo celkem deset gólů. Teplice doma na podzim vyhrály 3:2, Jablonečtí jim na to jaře vrátili v podobě triumfu 4:1.

FK JablonecJablonec(4-4-2)

Surovčík
23 Surzyn
Surzyn
32 Král
Král
72. min Heidenreich o hráči
Štěpánek
21 Polidar
Polidar
31 Šulc
Šulc
Považanec
80. min Houska o hráči
Kratochvíl
64. min Patrák o hráči
Černák
46. min Ikaunieks o hráči
99 Sejk
Chramosta
46. min Hübschman o hráči

Radosta
79. min Beránek o hráči
27 Kučera
Kučera
19 Jukl
Jukl
65. min Dramé o hráči
7 Hybš
Hybš
Vachoušek
66. min Urbanec o hráči
25 Gning
Gning
79. min Hora o hráči
Jásir Núr
58. min Žák o hráči

Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Robert Jukl (Teplice)
Za faul.

5

Hosté měli možnost nebezpečné standardky ze strany pokutového území, ale Hybš centr přetáhl až na brankovou čáru.

6

Po centru se dral do zakončení teplický Jásir Núr, ale u míče byl první jablonecký gólman Surovčík.

7

Teplice kopaly první roh zápasu a po obranné hlavičce Krále budou hned zahrávat další.

7

Ani po něm se do zakončení nedostaly.

9

Po přízemním centru Gninga pustil ve vápně míč do ještě lepší pozice Jásir Núr Vachouškovi, ten ale z deseti metrů zcela volný v obrovské šanci jabloneckou bránu přestřelil.

11

První náznak jablonecké šance vyřešil vyběhnutím a odkopem míče před Sejkem gólman Teplic Němeček.

16

Dvě průnikové nahrávky domácího Považance adresáty nenašly a hosté přišli snadno dvakrát k balonu.

20

Ze strany se pokoušel projít do vápna jablonecký Šulc, ale na teplické beky si nepřišel.

21

Po nahrávce Gninga vypálil z deseti metrů po zemi teplický Jásir Núr, ale Surovčík zasáhl skvěle. Další velká šance hostů!

22

Na druhé straně po rychlém přesunutí hry vystřelil z hranice pokutového území Černák, Němeček bez potíží míč chytil.

26

Hosté zahrávali trestný kop, ale Kučera z dobré pozice z 21 metrů vysoko přestřelil branku.

29

Po dobrém presinku hostů běžel z úhlu sám na bránu Jásir Núr, ovšem Surovčík vyrazil jeho pokus na roh.

30

Abdallah Gning (Teplice) vstřelil gól. Jablonec - Teplice 0:1
Roh domácí ubránili, ale po následném centru se míč postupně a po nepřesném odkopu Sejka dostal až na hranici vápna ke Gningovi, který se levačkou trefil parádně do šibenice.

34

Po další standardce hostů, kteří jsou zatím jasně lepší, nepřesně střílel Hybš.

38

Po prvním rohu Jablonce skončil balon v rukavicích teplického gólmana.

41

Hosté se bez potíží ubránili po centru Surzyna z trestného kopu.

42

Po tečované střele Kratochvíla skončil míč těsně vedle tyče teplické brány.

43

Domácí kopali dva rohy v rychlém sledu, po druhém střílel Král mimo.

45

Jablonečtí v závěru přidali, ale Tepličtí brání pozorně.

48

Na nebezpečný přizemní centr Ikauniekse jeho jablonečtí spoluhráči před brankou nedosáhli.

49

Matěj Radosta (Teplice) vstřelil gól. Jablonec - Teplice 0:2
Jásir Núr se po přesném pasu prohnal po levé straně přes nedůrazného Štěpánka, od brankové čáry předložil míč před prázdnou bránu volnému Radostovi, který ho z metru bezpečně poslal do sítě. Krásná akce.

52

Domácí mohli bleskově snížit, ale Polidar po nahrávce Ikauniekse v jasné šanci selhal a zblízka Němečka, který předvedl výborný zákrok, neprostřelil.

55

Teplický Gning uvolnil ve vápně Jukla, jenž ze strany trefil protější tyč!

57

Po centru se míč odrazil od Ikauniekse směrem na teplickou bránu, ale Němeček neměl problém.

58

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Mohamed Jásir Núr, nahradil ho Filip Žák

61

Gólman Němeček musel vyběhnout až před vápno, aby zhatil možnost domácího Ikauniekse.

64

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Miloš Kratochvíl, nahradil ho Vojtěch Patrák

65

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Robert Jukl, nahradil ho Soufiane Dramé

66

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Tadeáš Vachoušek, nahradil ho Jakub Urbanec

66

Se střelou Sejka z otočky si teplický brankář poradil.

68

Po nabídce Dramého ze strany teplickému Gningovi v ideální palebné pozici nesedl míč a vysoko přestřelil.

69

Neuvěřitelné! Gning v další obrovské šanci trefil protější tyč a odražený míč napálil Urbanec do břevna jablonecké brány...

70

Ve středovém kruhu je ošetřován jablonecký stoper Král.

72

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jan Král, nahradil ho David Heidenreich

73

Další možnost hostů. Gning uvolnil Urbance, jenž tentokrát v dobré možnosti minul bránu.

77

Jablonecký Polidar se hezky prosmýkl ze strany do vápna, ale pak nenahrál přesně.

79

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Matěj Radosta, nahradil ho Marek Beránek

79

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Abdallah Gning, nahradil ho Jakub Hora

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marek Beránek (Teplice)
Za faul.

80

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jakub Považanec, nahradil ho David Houska

84

Jablonecký Ikaunieks se probil ve vápně k zakončení, ale Němeček jeho přizemní pokus s námahou vytěsnil a míč se pak došoural na tyč.

87

Počet diváků 2 059 (34 % z kapacity 6 108)

88

Po nahrávce Patráka se dostal do zakončení ve velmi dobré pozici domácí Ikaunieks, ale jeho střelu na poslední chvíli zablokoval na roh Chaloupek.