Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte u zápasu 22. kola Fortuna ligy, fotbalisté Viktorie Plzeň se střetnou s olomouckou Sigmou.

Plzeň ve třech z posledních čtyř kol zvítězila a před šlágrem na Slavii v příštím týdnu potřebuje naplno bodovat.

S Olomoucí už 17 ligových utkání po sobě neprohrála, dva z posledních tří duelů ale skončily nerozhodně. Mimochodem, Sigma remizovala ve všech pěti jarních kolech.

Havel
84. min Durosinmi o hráči
10 Kopic
Kopic
78. min Jirka o hráči
19 Květ
Květ
Sýkora
60. min Vydra o hráči
20 Bucha
Bucha
Vlkanova
46. min Mosquera o hráči
15 Chorý
Chorý

SK Sigma OlomoucOlomouc(4-2-3-1)

29 Stoppen
Stoppen
Zifčák
65. min Zorvan o hráči
Pokorný
22 Poulolo
Poulolo
55. min Greššák o hráči
Ventúra
55. min Pospíšil o hráči
Vodháněl
55. min Zmrzlý o hráči
13 Chytil
Chytil
90. min Vaněček o hráči

Rozhodčí: Starý - Kubr, Slavíček
Počet diváků: 8 341

1

Jemelkův úvodní balon na Chorého mířil moc vysoko. Sigma bude vhazovat.

1

Lukáš Hejda hned při první příležitosti naložil Chytilovi na polovině hřiště. Ten zůstává ležet na trávníku.

2

Růsek vrací balon Viktorii a Chytil je zpět na hřišti.

3

Útočný faul Vlkanovi zastavuje akci Viktorie.

3

Viktoriáni zdvojili Chytila u autové čáry a balon mu čistě odebrali.

4

Dobrý balon na Vodháněla byl příliš dlouhý a Havel si s ním dokázal poradit. Odkop od branky Jindřicha Staňka.

5

Chorý pádil s balonem vpřed, jenže se u toho zamyslel. Toho využil Navrátil, který se vrátil a Chorému balon ukradl.

6

Po pěkné kombinaci na hranici šestnáctky se snažil dostat do zakončení Růsek. Jenže po souboji s Havlem padá a žádá si penaltu. Píšťalka rozhodčího Starého ale nezazněla.

7

Kolmice od Chorého na Vlkanovu nebyla přesná. Poradil si s ní bez problému Poulolo.

8

Holík to trochu přehnal s důrazem před střídačkou hostí a rozhodčí píská faul.

9

Jindřich Staněk si připisuje první zákrok po střele Mojmíra Chytila, který se obtočil kolem Hejdy. Jeho pokusu ovšem chybělo umístnění i razance.

10

Květ zastaven a Viktoria bude zahrávat první rohový kop.

10

Hejda vyšplhal ve vápně nejvýše a z malého vápna protáhl Stoppena. Jenže jeho pokus šel mimo tři tyče.

11

Na druhé straně se pro změnu musel činit domácí brankář. Chytil ještě ve vápně přihrával svému spoluhráči, kterého trochu zaskočil. Ten podklouzl, ale i tak dokázal vystřelit. Staněk dokázal zasáhnout.

13

Bucha zkoušel poslat kolmici do vápna na Havla. S tím ale obrana hostů počítala a balon odkopává.

14

Vlkanova našel ve vápně Chorého, který se dobře obtočil kolem obránce. Zařízení ale z otočky netrefil.

15

Viktoriáni se teď mezi sebou nepochopili a Hanákům darovali jednoduchý roh.

15

Hosté roh ale nesehráli dobře a ten končí jen v rukavicích Staňka.

15

Zifčák napálil z rohu vápna Havla a Olomouc bude vhazovat.

17

Sýkora výborně vypíchl balon soupeři a už s ním chtěl jít vpřed. Byl zastaven, nedovoleně. U balonu zůstanou domácí.

19

Květ našel fantastickým balonem Holíka. Jeho centr ale zablokoval Sláma.

20

Sýkora to vyzkoušel z dvaceti metrů, ale balon moc podkopl. Jeho pokus tak míří jen na tribunu.

21

Vlkanova poslal Sýkorovi těžký balon. Ten ale vybojoval alespoň aut u rohového praporku.

21

Ke střele ve vápně se dostal Chorý, ale balon netrefil dobře. Míč se kutálí daleko od branky Tadeáše Stoppena.

22

Kopic na paty Sýkorovi a balon mají hosté.

23

Havel se teď s autovým vhazováním unáhlil a hodil míč jen znovu do autu.

24

Bucha vypálil z pětadvaceti metrů. Jeho pokus vyrazil na roh Poulolo.

24

Vlkanovův roh na bližší tyč zlikvidoval Sláma.

25

Holík našel centrem ve vápně nejmenšího hlavičkáře na hřišti Vlkanovu. Ten balon líznul mimo branku.

27

Skálova přihrávka na Navrátila byla příliš dlouhá a pohlídal si ji Hejda. Navrátil tak alespoň povalil stopera domácích.

28

Kopice dojel jeden z hostí a Viktoria má přímý kop ze slibné pozice.

28

Postavil se k němu Sýkora.

28

Sýkorův centr Chorého jen líznul. I tak to byl ale slušný závar před Stoppenem. Následně si obrana domácích ale poradila.

29

Efektní patička Vlkanovi nebyla efektivní a Viktoria přišla o balon.

30

Jenže vzápětí domácí vybojovali roh. Ohrožení pro hosty tak nekončí.

31

Útočný faul Chorého a z rohu tak nebylo nic.

31

Vlkanova zkoušel centrovat, ale balon byl hodně nepřesný. Skončil až u druhé autové čáry.

32

Sýkora se sice ke střele z dálky odhodlal, ale otřel ji hned Breite, který stál metr před ním. Každopádně roh.

33

Ale ani z toho nezapršelo. Nejvýše skákal Zifčák.

34

Havel si u lajny nandal velké sousto a teď musí rychle zpět.

34

Chytila naštěstí pro domácí zastavil Hejda. U balonu ale stejně zůstává Sigma.

34

A po faulu domácích si také vyzkouší přímý kop od autové čáry.

35

Ten ale Staňka příliš neohrozil. Končí v zámezí a hrát bude Staněk.

35

Pokorný si pomohl v hlavičkovém souboji rukama a píská se faul na Chorého.

36

Sláma neměl před střídačkou domácích s kým hrát a napálil tak balon alespoň až ke Staňkovi.

38

Vlkanova hledal cestu z levé strany do vápna, ale nenašel ji. Míč mu vypíchl Pokorný.

38

Kopic se po narážečce s Havlem dostal do vápna, ale byl zastaven a vzápětí fauluje.

39

Poulola okradl na půlce Sýkora. Své zaváhání společně se spoluhráči ale napravil.

40

Chytila u rohového praporku výborně odzbrojil Jemelka a Chytil navíc fauloval.

42

Květ dostal balon proti noze a nebál se vypálit. Jenže nesklopil nárt a balon napálil mezi diváky.

43

Výborně teď zatáhl dozadu Ventúra a zastavil Vlkanovu na hranici vápna.

44

Breite vypálil, ale trefil jen Jemelku. Do odraženého balonu se poté opřel Poulolo, ale ten poslal jen pozdrav do sektoru P.

45

Ani Sýkora a ani Bucha nevyzráli na obranu hostí.

45

Hlavní rozhodčí Dominik Starý nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Mojmír Chytil (Olomouc)

47

Havlův centr jen propadl vápnem a hostující brankář Stoppen bude odkopávat.

47

Faul na Chorého a standardní situace pro Viktorii od postranní čáry.

48

S prudkým centrem od Květa si hostující obrana poradila a je z toho aut.

49

Chorý sice nákop prodloužil, ale jen na Poulola.

49

Květ z levé strany poslal dobrý centr, který ještě prodloužila Havel na Kopice. Ten ale zakončit nedokázal. Míč má v rukavicích Stoppen.

50

I další centr byl pozdravem pro Stoppena, který drží balon.

50

Chorý zpracoval balon pro Kopice, který z první napálil jen obránce.

51

Další závar. Jenže žádná střela. Hostující obrana odkopává.

52

Mosquerův dlouhý aut propadl k Sýkorovi, který hledal místo kudy vypálit. Vypálil, ale místo nenašel a trefil jen Poulolu.

53

Mosquera v ofsajdu. Viktoria nemůže pokračovat.

53

Poulola si teď sám zavařil. Srazily se mu myšlenky a zachránit ho musel až brankář Stoppen, který balon odkopl pryč.

54

Trenér Jílek si připravil hned trojí střídání.

56

Chytil se opět projevil. Okradl o balon Sýkoru a hned se do zakončení. Vypálil těsně vedle pravé tyče Staňkovy branky.

57

Chorý a Pokorný si oba z hlavičkového souboje odnesli šrámy. Faul se píská ale na domácího útočníka.

58

Mosquera se nakonec protáhl kolem čáry a přihrával Sýkorovi. Ten ovšem z dobré šance přestřelil.

59

Sýkora křižným balonem hledal nabíhajícího Havla. Tomu chyběl k balonu krok. Stoppen bude odkopávat.

60

Na druhé straně vypomohl obraně Květ. Navíc tak šikovně, že vhazovat budou domácí.

60

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Sýkora, nahradil ho Matěj Vydra

62

Chytil byl u půlící čáry dokonce ztrojen. Vybojoval alespoň aut.

63

Pavel Bucha (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Olomouc 1:0
Viktoria Plzeň se ujímá vedení! Mosquera centroval z levé strany na Chorého. Ten míč hlavičkou sklepnul na Buchu, který propálil vše, co stálo před ním. 1:0 pro domácí.

64

Viktoria se probudila. Vydra si balon sice ve vápně ukopl, ale přesně na Mosqueru, který to zkusil levou nohou. Mimo.

65

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Pavel Zifčák, nahradil ho Filip Zorvan

65

66

Tadeáš Stoppen teď drží šance svého týmu. Vydra na něj šel ze strany sám. Stoppen mu výborně zmenšil prostor a střelce Viktorky vychytal.

67

Chorý byl chycen v ofsajdu, přitom se tvářil, že balon hrát nechce.

68

Mojmír Chytil (Olomouc) vstřelil gól. Plzeň - Olomouc 1:1
V Plzni je vyrovnáno! Hanáci si za tuhle akci zaslouží podtrženou jedničku. Ondřej Zmrzlý pláchnul kolem levé postranní čáry a do vápna poslal výborný balon. Ten si ve vzduchu našel kdo jiný než Mojmír Chytil a akrobatickým zakončením ve vzduchu nedal Staňkovi nárok.

71

71

Chorého centr z pravé strany odkopává svíčkou Jiří Sláma.

72

Breite musel faulovat. Souboj na polovině hřiště s Vydrou prohrál a nechtěl riskovat pokračování akci domácích.

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Radim Breite (Olomouc)

73

Vydra opět poslán k zemi u poloviny hřiště.

74

Na hřišti se začíná přiostřovat.

75

Vydra poslal exkluzivní pas do vápna na Chorého. Ten obstřelil brankáře Stoppena, jenže trefil tyč.

76

Bucha pas adresáta nenašel. Balon mají hosté.

77

Bretie sráží centr z pravé strany na roh.

77

Z rohu není nic, ale Viktoriáni zůstali u balonu.

77

Chorý vybojoval další roh.

78

Ten už vypadal lépe. Stoppen prolétl malý vápnem, ale balon nezasáhl.

78

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Erik Jirka

79

Greššák zachránil Sigmu. Vydra obešel jednoho obránce a už chtěl vypálit. V poslední chvíli mu balon vypíchl právě Greššák.

80

Nálada na stadionu začíná být velice napjatá. Havel fauloval Navrátila, ale to se nelíbí ani hráčům a ani fanouškům.

80

Počet diváků 8 341 (71 % z kapacity 11 700)

81

Růsek teď pomstil svého kamaráda a dojel Havla před vápnem domácích.

82

Hejda povalil na zem Chytila a zamezil tak rychlému brejku hostů.

83

Zorvan teď místo balonu trefil Květa a hrát bude Viktorka.

84

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Milan Havel, nahradil ho Rafiu Durosinmi

85

Mosquera vybojoval další roh.

85

Po rohovém kopu zůstává ležet na zemi jeden z hostí.

86

Byl to Lukáš Greššák, který dostává za čárou pivní sprchu od domácího kotle.

87

Stoppenův výkop sice dolétl k Růskovi, ale ten ho poslal jen do autu.

89

Buchův balon si ve vápně našel Durosinmi, ale hlavičkoval mimo.

90

Stoppen s rozehrávkou nepospíchá.

90

Staněk si teď zahrál s ohněm a Chytila zastavuje až za cenu karty.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jindřich Staněk (Plzeň)

90

Dominik Starý přidává k druhému poločasu pět minut.

90

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho David Vaněček

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Vaněček (Olomouc)