Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Oba týmy jsou na tom co do formy podobně. V posledních dvou utkáních dokázaly zvítězit. Brno porazilo v poháru Táborsko 2:1 a v lize Pardubice 3:1. Liberečtí zase zvítězili v podještědském derby 2:0 a v poháru si poradili s Frýdkem-Místkem 6:0.

Jde o souboj dvou sousedů v tabulce. Dělí je pouze jeden bod. Domácím patří devátá příčka a hostům sedmá. Brno má navíc zápas k dobru.

V Brně je pravé dušičkové počasí, naštěstí však neprší a tak by to mohlo fotbalu sedět.

Pro dnešní duel chybí trenéru Brna Richardu Dostálkovi ve středu obrany Lukáš Endl, který už sice zase začíná trénovat, do zápasu ale ještě naskočit nemůže. Jeho místo tak zaujme Jan Hlavica. Brno také čeká na návrat Adam Fouska a Jakuba Přichystala.

Alli
85. min Blecha o hráči
13 Texl
Texl
78. min Pachlopník o hráči
Ševčík
85. min Rogožan o hráči
27 Souček
Souček
20 Hladík
Hladík
90. min Matejov o hráči
Řezníček
90. min Divíšek o hráči

Mikula
77. min Mészáros o hráči
8 Červ
Červ
27 Valenta
Valenta
57. min Frýdek o hráči
Preisler
van Buren
77. min Purzitidis o hráči
Rabušic
57. min Rondič o hráči
Višinský
67. min Kozák o hráči

Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Matoušek
Počet diváků: 4 511

Luboš Kozel na druhé straně postrádá Mohameda Doumbiu a Jana Matouška.

Kapitáni už jsou v živé diskuzi s rozhodčími při losu. Liberečtí si zvolili výměnu stran.

Hosté tak obstarají první výkop.

1

Začal první poločas utkání Brno - Liberec

1

Višinský uvedl míč do hry a Liberec zahájí první útok, směřují ho po levé straně a získávají aut.

1

Gebre Selassie hledal už na druhé straně, kudy míč dostat dopředu, Zbrojovka ale před ním zavřela všechny skuliny.

2

Hosté se ale rychle vrátili na míč a zkoušeli projít středem, Hlavica s Šuralem ale dokázali zabránit průniku pohotovým blokem.

3

Domácí se pak také poprvé podívali za půlící čáru, faul Texla těsně za ní ale vrátí míč Liberci.

3

Mikula na pravém křídle kličkoval s míčem před Hrabinou, ten mu ale balon dokázal ukopnout.

4

Ránu z hranice vápna poslal Van Buren, někdo z domácích ale ukázal skvělý přehled a nohou hodně vysoko míč zblokoval.

4

Jakub Řezníček musel hodně přidat do kroku za centrem za obranu, míč ale stihl těsně před čárou a chtěl jej vracet pro druhou vlnu, obránci ale stačili tuhle nabídku zaregistrovat a zblokovat do Řezníčka tak šikovně, že bude následovat jen odkop Vilegena.

5

Liberec zahrozil zrychleným postupem do zakončení a přihrávkami z první se míč dostal až do vápna na pravou stranu k Višinskému. Ten střílel k pravé tyči, branku ale těsně netrefil.

7

Liberec pokračuje v tlaku, Preisler centroval z levé strany před vápno a Brno se stále nemůže dostat do tempa. Alespoň však poctivým blokem nepouští soupeře do nejnebezpečnějších prostorů.

8

Domácí se pokusili nákopem na pravou stranu vyslat Ševčíka s Hladíkem, míč ale končí za postranní čarou.

9

Rychlík Musa Alli ukázal, proč si jej Richard Dostálek oblíbil, když přesprintoval levou stranu obrany Liberce a centroval na hlavičku Řezníčkovi. Ten napálil břevno.

10

Ševčík teď nasadil parádní jesle na půlce Preislerovi a pak si doběhl před vápno pro přihrávku přesně proti noze. Vilegen se musel pořádně natáhnout, dokázal však jeho pokus zlikvidovat.

10

A hned je tu šance na další straně a to hodně pořádná. Van Buren běžel sám na Berkovce a Šural neměl šanci jej zachytit. Berkovec ale vyběhl a Buren jej trefil přímo do hrudi.

12

Hra se po této skvělé pasáži uklidňuje, Brno rozehrává ve své obraně.

13

Nákop Řezníčkovi do běhu sice útočník zachytit nemohl, vybojoval ale aspoň faul.

13

Zbrojovka přidala na tempu a do pokutového území mezi penaltu a hranici vápna letěl další centr z pravé strany. Řezníček byl zády k brance a nemohl zakončovat a jeho prodloužení na Musu Alliho bylo do ofsajdu.

15

Další útok po pravé straně táhl Hrabina. Centroval dobře na penaltu, jenže jeho nabídku nezachytil žádný muž v červeném. Momentum hry se ale bezpochyby přesunulo na stranu domácích.

16

A Brno je stále na míči. Postupný útok chtěl zpestřit překvapivým centrem Souček. Tomu se ale nabídka na levou tyč vůbec nepovedla a balon skončil za brankou Vilegena.

16

Rabušic dostal výborný míč na pravé křídlo a Granečný musel hasit jeho samsotatný průnik. Rabušic tak raději přirával pod sebe Valentovi, který pálil jen do Granečného, od něhož se míč odrazil zpět do střelce a poté už do zámezí. Berkovec bude odkopávat.

18

Rabušic pak pro změnu z levé strany nabízel míč za obranu Višinskému, ten lae oblouček nestačil doběhnout a tak míč skončil za brankovou čarou daleko od klece Berkovce.

19

Za míčem z pravé strany spěchal do pokutového území Hladík, před ním se ale po míči vrhl VIlegen, který jej sebral do rukavic.

20

Míč si posouvají abina s Hlavicou, chystají se na nějaký signál.

20

Ten přišel centrem do běhu Hladíkovi, ten s míčem ale nic nevymyslel.

21

Jenže při obratu hry byl faulovaný Souček a tak Zbrojovka dostane dobrou příležitost dvacet metrů od branky Vilegena z pravé strany.

22

Hrabina rozehrál překvapivě na krátko, jenže šokoval i své spoluhráče.

22

Další útok byl ale opět hodně nebezpečný. Musal Alli procedil míč mezi nohami stoperů a střílel těsně před malým vápnem pravačkou. Pro Zbrojovku bohužel orazítkoval břevno.

24

Liberec po aktivním úvodu nyní vyčkává v deseti mužích na vlastní půlce a nechává Zbrojovku tvořit hru.

25

Hladík sebral zblokovaný centr soupeře a Zbrojovka mohla jít do rychlého protiútoku. Valenta ale zůstal na zemi a rozhodčí raději přerušil hru. Záložník se ale rychle postavil na nohy a chtěl pokračovat, kvůli nutnosti přerušení jej ale vykázal za čáru a bude se muset vrátit až na pokyn.

26

Zbrojovka při postupných útocích jde většinou po pravé straně a není tomu jinak i nyní, tentokrát však souhra Součka a Hladíka nevyšla a aut budou vhazovat hosté.

27

Zpět k dobývání a bránění. Hosté jsou zase hluboko v bloku a Zbrojovka vymýšlí, kudy se do něj dostat.

27

Souček zkoušel opět dloubnout míč za obranu a vyslat tak Hladíka, opět se mu ale technický centr nepovedl.

28

Útok Liberce podpořil Preisler a střílel pěkně utaženou placírkou kolem Berkovce na pravou tyč. Domácí brankář se ale dokázal natáhnout a zneškodnit jeho pokus.

30

Liberečtí teď připravili o míč Ševčíka a své polovině a chtěli přejít do rychlého útoku, Rabušicovi se ale zamotal míč mezi nohama a Souček se stihl perfektně vrátit a ukopnout mu jej alespoň o bezpečí na aut.

30

Ševčík pak fauloval Pechatého, když se Liberec snažil o přesun hry na druhou stranu a tak se hra na chvíli přeruší.

32

Višinský se srazil se Součkem a brněnský záložník se drží za koleno kousek od půlící čáry, ošetření ale odmítá, bude v pořádku.

33

Hladík dostal míč na pravé křídlo a snažil se centrovat přes Preislera. Míč ale neprocedil přes jeho blok skluzem. Bude se tedy zahrávat roh.

33

Ševčík píč poslal krátkým centrem na bližší tyč, nejvýše ale vyskočili domácí a odhlavičkovali míč do bezpečí.

34

Alli se na chvíli přesunul na pravou stranu a snažil se ukličkovat Preislera, míč mu ale utekl až za čár a tak se bude kopat od branky hostí.

35

Do útoku šli hosté a Šural si nechal na chvíli odskočit Van Burena. Poté ale výborným skluzem ukopl útočníkovi míč a napravil tak svoji drobnou chybičku.

37

Řezníček utekl po levé straně a chystal se na centr Hladíkovi do běhu. Ten si místo nábehu odstoupil a čekal míč za penaltu a tak ze slibné akce nakonec nic nebylo. Domácí kapitán se díval na spoluhráče dost rozzlobeně.

38

A tak kombinovali hosté na střeedu hřiště, tam ale dnes dobře pracuje Texl a míč jim v rozehrávce sebral.

39

Van Buren se opět dostal do samostatného úniku a z hlavní tribuny se zdálo, že přeloboval Berkovce a má branku v kapse, jenže míč šel po zásahu brněnského brankáře těsně vedle jeho levé tyče. Následovat tak bude roh.

40

Centr na bližší tyč zvládli domácí odklidit.

41

Nedorozumění v rozehrávce Brna chtěl využít Višinský, sám ale nedokázal míč posunout přesně na své spoluhráče.

42

Alli opět rozběhl své nohy a posílal další další centr na hlavu Řezníčka, Liberečtí mají s Allim problémy a Řezníčkovi chybělo jen málo, aby hlavou poslal míč na pravou tyč. Pokus proletěl těsně vedle ní.

43

Domácí reklamovali faul na půlce, v rozehře ale pokračují muži v modrém.

44

Zbrojovku teď dokázali hosté zatlačit do hlubokého bloku, centr Mikuly ale byl mizerný a Berkovec jej ze vzduchu pohodlně stáhl.

45

Míč tak posouvají domácí. zatím jen mezi stopery na své půlce.

45

Pak ale Granečný nevydržel a podpořil po levé straně útočné snažení. Jeho centr ale nenašel nikoho z domácích.

45

45

Ale i Liberec si ještě vytvořil dobrou příležitost. Centr z pravé strany letěl přímo do běhu Preislerovi na hranici penalty. Ten hlavičkou minul pravou tyč, navíc byl v ofsajdu.

45

Minuta nastavení už běží a domácí se dožadovali penalty po srážce Ševčíka se stopery soupeře. Pak se ještě Hlavica snažil prodrat do vápna. Míč ale nezkrotil, hosté mu ho ukopli a tím poločas končí.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Souček (Brno)

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

Na tribunách stadionu na Srbské je sice trochu zima, diváci jsou ale dnes zatím ve varu. Na obou stranách mohlo padnout několik branek a hraje se vcelku pohledný fotbal. Největší šance měli na obou stranách elitní útočníci. Van Buren dvakrát pohořel na výběhu Berkovce, Řezníčkův pokus zastavila dokonce až horní tyč.

45

Aktéři už jsou zpět na hřišti. Druhá půle začne ve stejném složení jako ta první. Ševčík si ještě cosi zalepoval na ruce, už ale běží rozehrát druhou část.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Brno - Liberec

46

Ševčík už kopl do míče a Zbrojovka rozehrávkou přes stopery vymýšlí první útok.

47

První nákop na pravou stranu se nepovedl a pak se Hlavica dostal pod tlak, situaci ale vyřešil přesunem hry k levé čáře.

47

Preisler centroval z levé strany zajímavý centr do vápna a Hlavice se Šuralem nebyli postaveni zrovna perfektně. Útočníci hostí ale na míč také nedosáhli.

48

Rozhodčí duje do píšťalky po srážce na půlce, kterou odnesl nejvíce Plechatý. Už je ale na nohou a dokonce si také rozehraje hru.

50

Alli dostal míč na levou stranu a mohl zase dávat míč pod sebe. Řezníček už ale situaci přeběhl a z druhé vlny nikdo v červeném nedobíhal.

50

Zbrojovka alespoň vybojovala rohový kop z pravé strany.

51

Jakub Šural (Brno) vstřelil gól. Brno - Liberec 1:0
Přetažný centr musel doběhnou Hladík, pálil k bližší tyči a Vilegen jen musel zblokovat. Šural byl první, kdo se dostal k míči a uklidil jej za bezmocného brankáře.

53

Musa Alli se netradičně objevil na levém beku, skluzem ale situaci tento ofenzivní záložník vyřešil bezchybně.

53

Liberec musí do útoku a to teď to dokazoval průnikem z pravé strany. Centr ale sebral jen Berkovec.

54

Valenta si hlasitě od plic ulevil po pokažené rozehrávce na středu hřiště, bude ale muset rychle zpátky, míč posílá Hlavica na pravé křídlo.

56

Van Buren opět nastartoval své nohy a Hrabina jej absolutně nestíhal. Kontakt s míčem ale libereckého střelce zpomalil a Brno ve dvou dokázalo Holanďana eliminovat.

57

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Michael Rabušic, nahradil ho Imad Rondič

57

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Matěj Valenta, nahradil ho Christian Frýdek
Luboš Kozel musí reagovat na inkasovanou branku, vytahuje dvojité střídání.

59

Michal Ševčík (Brno) vstřelil gól. Brno - Liberec 2:0
Alli utekl po levé straně a centroval Řezníčkovi za penaltu. Ten míč levačkou netrefil ideálně a Vilegen zasáhl. Míč ale vyhodil stoperovi pod tlakem Ševčíka, ten stopera o míč připravi poslal jej do odkryté branky.

61

Slovan se snaží středem prostřednictvím Frýdka projít do zakončení, jenže míč sebrali v rozehře domácí a hned přesunuli balon opět na Alliho. Ten zase našel Řezníčka a jeho hlavu, míč ale těsně minul pravou tyč.

63

Liberec dostává možnost rohu z levé strany po rychlém průniku a zblokovaném pokusu.

63

Roh se ale nepovedl, protože hned s rozehrávkou jeden z útočících hráčů trefil Granečného a rozhodčí situaci posoudil jako faul.

65

Vilegen centroval míč na levou stranu, aby pomohl spoluhráčům s přesunem hry na druhou stranu. Liberec je ale po druhé inkasované neschopný dát si přesnou přihrávku a chybí mu i nápad.

66

Brno tak rozehrává jednoduchámi přihrávkami a vysiluje soupeře, který se ho snaží stínovat a přerušit rozehrávku.

67

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Denis Višinský, nahradil ho Matyáš Kozák
Trenér Kozel tak sahá k dalšímu střídání.

67

Gebre Selassie centroval od půlky až na Van Burena ve vápně, toho ale přehlavičkoval Hlavica.

68

Alli měl další své představení na levé straně, centr ale tentokrát neprošel. Míč ale sebral Souček a Brňané si jej posouvali na hranici pokutového území, na střelu ale bohužel pro ně nedošlo.

69

Mikula se posunul do pozice halfbeka a z pravé strany centroval za obranu Brna. Šural musel míč uklidit do bezpečí a tak Liberec získává roh.

69

Rozehru na krátko ukončil centr, který odhlavičkoval Hlavica.

70
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matyáš Kozák (Liberec)
Alli už zase sprintoval v úniku a Kozák musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

71

Brno nikam nespěchá a tak se vrátilo k posouvání míče.

71

Jakub Řezníček (Brno) vstřelil gól. Brno - Liberec 3:0
Řezníček dostal od Ševčíka centr za obranu, tělem si za sebou udržel obránce a přeloboval Vilegena. Situaci ještě musel potvrdit videorozhodčí, je to ale branka!

73

Liberec se centrem na levé straně dostal do útoku, situaci ale vyřešili domácí odkopem míče na roh.

74

Centr z rohu byl nejlepší pro Gebre Selassieho, jenže ten hlavičkou trefil jen prvního spoluhráče před sebou.

75

Odkopává se od domácí branky po nepovedené souhře Rondiče se záložníky.

77

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Mick van Buren, nahradil ho Marios Purzitidis

77

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jan Mikula, nahradil ho Karol Mészáros

78

Alli na sebe získal další faul těsně před šestnáctkou soupeře. Gebre Selassie jej strčil a Brno dostane dobrou příležitost ze standardky.

78

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jiří Texl, nahradil ho Ondřej Pachlopník

79

Standardku z levé strany kopal Souček. Míč ale svou pravačkou poslal hodně vysoko nad branku.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Ševčík (Brno)
Ševčík fauloval na půlce a vidí za to žlutou kartu.

80

Frýdek centroval z pravé strany, Liberci se ale teď nedaří vůbec nic, balon sebrali domácí obránci.

81

Řezníček napřáhl ke střele z vaceti metrů, Vilegen neměl potíže skočit si pro pomalou ránu.

81

Dobrou standardku teď ale budou zahrávat po faulu Hrabiny i hosté. Centr z pětadvaceti metrů chystá Frýdek.

82

Jenže Brno dokázalo centr eliminovat a do útoku utíkali Alli a Granečný. Tomu chybělo jen málo, aby byl u míče dříve než vybíhající Vilegen.

84

Další roh pro Liberec po akci z levé strany.

84

Frýdek byl tentokrát příjemcem rohu na krátko. Pálil z dálky ale nepřesně.

85

Střídání Brno: ze hřiště odešel Michal Ševčík, nahradil ho Lukáš Rogožan

85

Střídání Brno: ze hřiště odešel Wale Musa Alli, nahradil ho Filip Blecha

85

Domácí posílají na hřiště mladé talenty, Ševčík s Allim mají dnes odslouženo a sklízí pochvaly trenérů.

86

Roh si vybojovali domácí, konkrétně na levé straně Rogožan poslal centr, který hosté museli zblokovat na roh.

86

Centr dokázal Vilegen ve výběhu vyboxovat.

88

Liberec chtěl po pravé straně zrychlit přechod do útoku, Rogožan si ale pomohl drobným faulem a tak jejich postup rozmělní, protože rozhodčí musí pískat.

89

Plechatý se snažil průnikovou přihrávkou po zemi vyslat ještě Preislera do útoku, ten ale na míč nedosáhl.

90

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jakub Řezníček, nahradil ho Josef Divíšek

90

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jan Hladík, nahradil ho Róbert Matejov
Starty si užijí také další z lavičky Brna.

90

Hladík še důrazně za míčem za obranu a zřejmě zavadil o Vilegena, který si vyběhl pro míč. Rozhodčí píská faul.

90

Nastavují se tři minuty, tady je ale rozhodnuto.

90

Rogožan s míčem krásně prokličkoval z pravé strany až skoro na malé vápno, do střely se ale nedostal.

90

Počet diváků 4 511 (42 % z kapacity 10 785)

90

Liberec fauluje Součka v rozehrávce na půlce.

90

Berkovec musí pomoci s rozehrávkou Součkovi s Hrabinou, Liberec vysunul presink. Hráči Zbrojovky jsou ale na koni a v tomto jistí.

90

Rogožan dostal centr na levý roh vápna Liberce, ten ještě přenesl míč na druhou stranu pro Blechu který pálil. Vilegen ale míč nějak vytěsnil na roh.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0

90

Je dobojováno. Na začátku se domácí museli dostat do obrátek a uhlídat Van Burena. V druhém poločase byli ale jasně lepším týmem a třikrát prostřelili Vilegena.

23. dubna 2023 16:00Liberec-Brno 3:1
30. října 2022 15:00Brno-Liberec 3:0
14. května 2021 20:00Liberec-Brno 1:1
22. ledna 2021 18:00Brno-Liberec 0:3
16. března 2018 20:15Liberec-Brno 2:0
16. září 2017 17:00Brno-Liberec 1:2
25. února 2017 16:00Brno-Liberec 1:0
21. srpna 2016 17:00Liberec-Brno 0:0