Góly: 13. V. Jurečka, 31. P. Olayinka, 36. D. Douděra

Žluté karty:
83. J. Vondra

Střely na branku: 8:0; Střely mimo: 4:2; Rohové kopy: 5:5
Počet diváků: 18 974 (98 % z kapacity 19 370)

Slavia prohrála s Bohemians jediný z posledních šestnácti ligových zápasů. Doma jim nepodlehla dokonce devatenáctkrát v řadě. V poháru je na začátku dubna vyřadila v semifinále po výhře 3:2 po prodloužení.

Bohemians neprohráli sedm kol za sebou, z toho pětkrát triumfovali a v lize jsou čtvrtí. Naposledy rozstříleli Mladou Boleslav 4:0, předtím remizovali 2:2 v Olomouci.

Napřed malý ceremoniál. Masopust přebírá dárek u příležitosti 100. zápasu za Slavii.

Douděra
71. min Pech o hráči
19 Oscar
Oscar
Zafeiris
87. min Traoré o hráči
26 Schranz
Schranz
63. min Provod o hráči
Jurečka
63. min Jurásek o hráči
van Buren
71. min Tecl o hráči

Jánoš
87. min Nový o hráči
Kovařík
46. min Dostál o hráči
20 Drchal
Drchal
77. min Mužík o hráči
33 Prekop
Prekop
46. min Puškáč o hráči
17 Hála
Hála
66. min Morávek o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Caletka
Počet diváků: 18 974

1

Slavia začíná zostra, Olayinka se na levém křídle odpoutal od svého strážce a našel Van Burena, jehož střelu z pokutového území zablokoval někdo z hostů.

2

Hraje se na polovině Bohemians. Domácí výběr jako kdyby remíza Sparty na Slovácku ještě víc nabudila. Cítí šanci vrátit se do čela.

3

Po třech minutách má Slavia první rohový kop.

4

Zafeiris ho rozehrál před první tyč, obrana Bohemians tam byla zformována.

5

Schranz tančil nad míčem před vápnem hostí, uvnitř šestnáctky se pokoušel uvolnit Jurečku. Přihrávku k němu neprotlačil.

6

Zafeiris přehlédl nabíhajícího Douděru, na tom akce sešívaných ztroskotala.

7

Snaha o kontr v podání Bohemians skončila záhy na levém křídle, kde se i s míčem dostal do zámezí Hála.

8

Holeš si v souboji pomohl nedovoleně.

8

Schranz vedl míč individuálně do hloubi poloviny Bohemians, zastavil ho Köstl.

9

Slavia je od začátku dominantní na míči, s rozehrávkou jí před pokutovým územím pomáhá brankář Kolář.

10

Drchal návštěvou na polovině Slavie, brzo byl odzbrojen.

10

Zahrozit se pokusil taky Prekop, od balonu ho oddělil Masopust.

10

Utkání je od začátku rušné, Douděra se nechal strhnout k zakončení z otočky ze vzduchu. Míč netrefil.

12

Křapka v tísni zahrál do autu, to dává Slavii vhazování poblíž pokutového území soupeře.

12

Snahu Slavie o útok po zemi hosté ubránili.

13

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 1:0
Schranzův centr z levé strany přeletěl celé pokutové území, což nakonec pro Slavii bylo dobře. Masopust z opačné strany přihrál pod sebe, kde byl se svojí pravačkou nachystaný Jurečka. Zpoza hráče trefil horní roh Jedličkovy branky.

13

Hosté si ještě gólovou situaci vyříkávají. Vypadá to, že Jurečkovu střelu lehce tečoval Jindřišek, který střílejícího hráče bránil.

15

Překop se snažil odpovědět ve vápně Slavie. Nevzdal se, ani když spadl na zem, na přesnou přihrávku ani střelu to však nebylo.

17

Na tahu jsou hosté, což okamžitě přináší útočnější projev Bohemians.

17

Na nákop ze standardky před branku Slavie číhal Köstl, pokryl ho povzbuzený Jurečka.

21

Masopustova jedovatá rána šla těsně vedle brány.

23

Olayinka šel za přihrávkou před branku, Hůlka byl v souboji důraznější.

24

Za obrannou linii hostí se pokusil proběhnout Jurečka, nepustil ho bezchybně hlavičkující Křapka.

24

Centr z levého křídla si nachystal Kovařík, domácí byli před svojí brankou nachystaní.

25

Bohemka se nevzdala, z dalšího výpadu vytěžila rohový kop.

25

Kovaříkův pas s rotací od branky proletěl pokutovým územím.

26

Köstl byl dostatečně odolný v souboji, vytěžil z toho střelu. Domácí obrana mu ji zablokovala.

27

Kousek od postranní čáry má zdravotní potíže Köstl, spoluhráči se k němu běží podívat.

27

Köstl dostal míčem do choulostivých míst. Už je na nohou.

28

Hosté dál vysílají směrem ke Slavii drobná varování, snaží se centry i kratší přihrávky cpát do pokutového území před Koláře.

30

Van Buren se pokusil vytvořit přečíslení před brankou Bohemians, s míčem u nohy skončil vedle ní.

30

Útočník Slavie dokázal ještě přihrát pod sebe, Jurečka střílel nad.

31

Peter Olayinka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 2:0
Nádherným gólem se do hry po trestu vrací Olayinka! Svůj sprint z poloviny hřiště zakončil na hranici pokutového území zasekávačkou kolem dvou hráčů Bohemians a výstavní ranou do vinglu.

31

Stejně jako v derby velkých S vede Slavia 2:0. Uvidíme, jak s náskokem naloží.

33

Domácí sebevědomě pokračují v útočení.

34

Jurečka se u pravého praporku pokusil obejít Vondru. Skoro se mu to podařilo, Vondra upadl, následně se od něho balon odrazil do zámezí.

35

Při rozehrání rohového kopu dostal od spoluhráče Hůlky úder do hlavy Křapka, rozhodčí Zelinka se na něho běží podívat.

36

David Douděra (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 3:0
Další fantastická dalekonosná rána a je to 3:0! Dlouhý pas z poloviny sešívaných sklepl hrudí Van Buren před Douděru, který si ho potáhl víc na střed a zpoza vápna se krásně trefil k tyči.

38

Menšího zaváhání v obraně Slavie chtěl využít Vondra, míč sice vypíchl, ale dal si ho daleko od nohy.

40

Další ošetřování podstupuje Köstl, má potíže s kolenem.

42

Van Buren utekl Křapkovi, na jeho přihrávku zpět do druhé vlny však nikdo ze spoluhráčů nenabíhal. Proto mohl Jindřišek pohodl uhasit nebezpečí odkopem.

43

A další Van Burenův dynamický běžecký souboj, Křapka mu opět nestačí.

44

Domácí zklidňují hru přihrávkami kolem brankáře Koláře.

44

Už se hraje na polovině hostí, Jurečka měl k Zafeirisově přihrávce daleko.

45

Drchal zkusil něco vytvořit na pravém křídle, suverénně ho přikryl Ogbu.

45

Oscar to na opačné straně hřiště zkusil na Jánoše, ten mu míč ukopl do autu.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Narážečka domácích s Oscarem skončila ztrátou, Oscar skončil na zemi.

45

Hálův pokus o vyběhnutí do útoku zastavili domácí taktickým faulem.

47

Jindřišek hledal na hrotu nabíhajícího Hálu, přihrávku zastavil Ogbu.

47

S prvním výpadem hostí si Slavia poradila bez potíží. Uvidíme aktivnější a lepší hru Bohemky?

48

Hůlkův pokus vysunout Drchala nebyl přesný.

50

Do druhé půle nevstoupila Slavia tak hladová, nikam se nežene.

52

Na rohy vyrovnávají hosté na 2:2.

53

Puškáč se mezi dvěma obránci prosadil k zakončení hlavou, poslal ho nad branku Slavie.

55

Přece jen se hosté začínají rozbíhat, po Drchalově sprintu a Holešově zásahu je zde další jejich roh.

56

Hůlka si to rozběhl na přední tyči, zakončil vedle, ale ale horší je, že se ve výskoku srazil hlavou se Schranzem. Ten zůstává ležet.

57

Maséři dokázali Schranze dostat na nohy, bude pokračovat ve hře.

58

Köstl zabojoval u postranní lajny, sebral míč Holešovi, avšak ani z této akce nevyslali hosté první přímou střelku na bránu. Puškáčův pokus někdo z domácích srazil nohou.

59

První serióznější akce Slavie ve druhé půli bude taky pokračovat rohem. Zafeiris si chtěl udělat pozici narážečkou s Olayinkou, do které hosté stačili vstoupit.

60

Olayinkovi se nepovedla patička na Jurečku, protože však nebyl bráněn, doběhl si míč a pokračuje dál jinou variantou.

61

Domácí zůstávají v náporu kolem vápna hostí.

61

Schranz si na levém křídle položil Jánoše, načež předložil balon Douděrovi. Jeho přízemní pokus kryje u své levé tyče Jedlička.

62

Hála nastřelil Holeše, roh pro hosty.

62

Pokus o rozehrání nakrátko Bohemce nevyšel, sama se zahnala až skoro na polovinu hřiště.

62

Před vybíhajícím Douděrou nakonec musel rukama zasáhnout brankář Jedlička.

67

Dostálův kop z rohu končí po dvojím přizvednutí daleko mimo pokutové území Slavie.

67

Hosté nadále nedokázali vyslat přímou střelu na branku domácích.

68

Rychlý útok Slavie zakončil Douděra střílenou přihrávkou na zadní tyč, kde dobíhal M. Jurásek. Byl tísněn, zblízka dorazit nestihl.

71

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Douděra, nahradil ho David Pech

71

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Mick van Buren, nahradil ho Stanislav Tecl

71

Počet diváků 18 974 (98 % z kapacity 19 370)

73

Morávek chtěl vysunout malou mezerou mezi obránci Slavie jednoho ze dvou nabíhajících spoluhráčů, přihrávku ale neprocedil.

75

Slavia v poklidu drží míč, z poloviny Bohemians se vrací ke Kolářovi.

76

Zafeirise dokázala obrana hostí zdvojit, přesto mladý záložník domácích udržel balon a rozehrál ho.

77

Juráskův prudký pas nenašel spoluhráče na malém vápně před Kolářem.

77

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Václav Drchal, nahradil ho Ladislav Mužík

78

Teclův pád v pokutovém území vyvolal šum v hledišti.

79

Náhradník Slavie měl na noze zakončení na malém vápně, z otočky se pokusil zaskočit Jedličku levačkou. Trefil přesně místo, kde gólman hostí číhal.

80

Provodova přihrávka po levé lajně se po odrazu o Köstlova záda stočila do zámezí.

81

Jánošovu střelu zastavil nohou Ogbu.

82

Slavia obehrává polovinu Bohemians přihrávkami na jistotu.

83

Oscar obehrávání přerušil rychlým výpadem, snažil se vysunout do šance Masopusta, toho Vondra na cestě k brance zastavil faulem.

83
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Vondra (Bohemians)

84

Juráskova polovysoká střela šla k tyči, Jurásek se musel vrhnout po své levici a vyboxovat ji.

85

Tecl se nabídl do pokutového území, s hlavou nahoře viděl nabíhat Oscara, s ním se však stačil stáhnout i jeden ze soupeřů. Přihrávku k němu tedy nepustil.