Góly: 45. M. van Buren, 61. O. Lingr, 75. I. Schranz, 90. V. Jurečka

Žluté karty:
42. J. Sláma

Střely na branku: 11:2; Střely mimo: 3:0; Rohové kopy: 9:2
Počet diváků: 16 186 (84 % z kapacity 19 370)

Slávističtí fotbalisté musí zvítězit, aby měli jistotu, že i po víkendu zůstanou na prvním místě ligové tabulky.

Červenobílí minule zaváhali v Liberci, při remíze 2:2 navíc přišli o Petera Olayinku, jenž za červenou kartu a nesportovní chování dostal čtyřzápasový trest.

Sigma přijíždí do Edenu jako šestý tým tabulky. Na podzim porazila Slavii 2:0 díky trefám Slámy s Chytilem. Druhý jmenovaný by měl do Slavie po sezoně přestoupit.

Ještě před zápasem probíhá slavnostní loučení s kariérou Davida Hovorky, obránce Slavie, jemuž zdravotní potíže neumožní návrat na trávník.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

Kolář
Masopust
69. min Jurečka o hráči
5 Ogbu
3 Holeš
Holeš
D. Jurásek
Douděra
Ševčík
80. min Pech o hráči
32 Lingr
Lingr
69. min Oscar o hráči
25 Hromada
Hromada
40. min Zafeiris o hráči
26 Schranz
Schranz
van Buren
69. min Tecl o hráči

SK Sigma OlomoucOlomouc(4-2-3-1)

33 Macík
Macík
Navrátil
84. min Poulolo o hráči
Pokorný
Greššák
35 Sláma
Sláma
57. min Zmrzlý o hráči
10 Zorvan
Zorvan
57. min Chvátal o hráči
7 Breite
Breite
71. min Zifčák o hráči
Pospíšil
Ventúra
71. min Israel o hráči

1

Po pravém křídle se pokusil zaútočit Vodháněl, důrazným zákrokem v mezích pravidel ho domácí zastavili.

1

Olomouc věnovala první minutu hledání způsobu, jak založit útok. Vynutila si hned tři autová vhazování.

2

Slavia to zkouší přes levou stranu, po které vybíhá dopředu D. Jurásek. Centry nejsou přesné.

3

Dlouhý olomoucký nákop končí u Koláře. Brankář Slavie ihned rukou rozehrává.

3

Snažení domácích dostat se přihrávkami po zemi na jeden dotek zastavil olomoucký gólman Macík. Vystartoval z branky a na zemi míč chytil.

4

Odvážnou Vodhánělovu individuální akci zastavují domácí odkopem do autu.

6

Začátek se nese ve znamení nepřesností, což se týká i Chytila a jeho zpracování míče na polovině Slavie.

8

Lingr se dožaduje rohového kopu, za pískotu z domácích tribun však bude rozehrávat Sigma.

9

Pospíšil zastaven faulem, Sigma bude rozehrávat od levé lajny.

10

Sláma přetáhl centr až za zadní tyč, je z toho souboj o míč u rohového praporku.

10

Tam bude vhazovat Sigma.

11

Olomouc má domácí pokusy o kontry dobře pokryté. Chytil se vrátil a ubránil D. Juráska.

13

Hosté přidávají i důraz, Slavii to dělá potíže.

14

Po Ševčíkově kolmici k Masopustovi uvidíme první rohový kop.

15

Hosté se po menších zmatcích v malém vápně osvobozují.

16

D. Jurásek to zkusil dalším centrem, zatím mu létají všude možně.

17

Hosté se zlobí, že Sláma byl v hlavičkovém souboji odstrčen nedovoleně, hra ale pokračovala a Van Buren vypálil těsně vedle!

18

Další Olomoucký hráče je na zemi, hostům se to už přestává líbit a srocují se kolem rozhodčího.

18

Vodháněl byl faulován už za hrou, takže si toho rozhodčí asi nevšiml. Mezitím další roh Slavie.

19

Ogbu si vyběhl až před branku soupeře, natahoval se tam po přihrávce, ta měla rotaci od něho.

20

Utkání je poměrně vyhecované, v domácím dresu hlavně D. Jurásek po každém nedovoleném zákroku skáče jak čertík z krabičky.

22

Drobná změna strategie sešívaných, kteří nyní při snažení o dobytí velkého vápna spoléhají na přihrávky po zemi. I na to je Sigma připravena a odkopává míče pryč.

24

Van Buren faulován v postupném protiútoku.

25

Olomouc díky Vodhánělovi vyvezla hru na polovinu sešívaných.

25

Zorvan tam byl faulován, Sigma má možnost něco ukázat.

26

Akce skončila daleko od Kolářovy branky, Navrátil byl pokrytý.

26

Tempo a nasazení zápas má, oba celky se však potýkají s bezradností v útoku.

28

Další Navrátilův pokus, přetažený centr od pravého praporku a rozehrávat bude Kolář.

28

Kolář si vyběhl před svoje vápno, na křídle hledal Juráska, ale zakopl míč do autu.

29

Domácí se rychle vrátili na míč, rychlý kontr zakončoval Douděra přizemní střelou přímo do Macíka.

30

D. Jurásek sice odcentroval přes svého strážce, našel však jen rukavice připraveného Macíka.

30

Greššák fauluje Ševčíka, další šance pro Slavii.

31

Kolmice směřovala na Lingra, u toho byl rychle obránce Sigmy a přihrávku před branku srazil na roh.

31

Jenže další přetažený centr končí pod Tribunou Sever, na kterou dnes v první půli Slavia útočí.

33

Chytil se chtěl ukázat svému budoucímu zaměstnavateli. Ve sprintu směrem ke Kolářovi ho zastavil Ogbu.

34

Ševčíkův centr před olomouckou branku nadvakrát krotí Macík.

35

Sešívaní šli dopředu co nejrychleji, bylo to na úkor přesnosti.

35

Domácím vzal míč Breite, chtěl s ním vyjet z poloviny Sigmy a nemilosrdně ho sestřelil Hromada.

36

Hromada se nezvedá, při faulu si ublížil víc než protihráč.

36

U Hromady jsou maséři, vypadá to na potíže s ramenem po dopadu na trávník.

37

Pokračuje se, domácí zatím v deseti.

37

Sigma toho využívá k držení míče na útočné polovině.

38

Hromada je na lavičce domácích bez dresu, nechává si tejpovat levé rameno.

38

Hromada jde do kabin, Slavia bude střídat.

38

Na hřišti další ostrý faul na Breiteho kolem středové čáry.

39

Sigma plánuje vytěžit z nabídnuté možnosti co nejvíc. Pospíšilovu jedovatou střelu těsně nad zemí vyráží Kolář na roh.

40

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jakub Hromada, nahradil ho Christos Zafeiris

40

Zafeirisův první kontakt s míčem končí nepřesnou přihrávkou, Macík ji pohledem zkontroloval.

41

Sigma měla domácí hráče při přechodu do útoku dobře rozebrané, těží z toho kontrem Zorvan.

41

Vodháněl si před Kolářovou brankou pomohl faulem.

42
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Sláma (Olomouc)

43

Van Buren nabil Zafeirisovi proti noze, střelu srazil jeden z bránících hráčů na roh.

44

Lingr se protáhl mezi dvěma olomouckými hráči, prostor si udělal i důrazně rukama, i jeho centr však Sigma odhlavičkovala.

45

Nastavují se tři minuty.

45

Van Buren dostal na hranici velkého vápna těžkou přihrávku, balon nemohl zpracovat.

45

Mick van Buren (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Olomouc 1:0
Na konci druhé minuty nastaveného času to Slavii přece jen vyšlo. Masopustům centr z pravého křídla zastavil na malém vápně Schranz, sice ještě nezakončil, ale nejblíž byl Van Buren, který pohotově dorazil do sítě.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Olomouc

46

První olomoucký pokus končí odpískáním útočného faulu.

48

Krásná Ševčíkova přihrávka do prostoru k penaltovému puntíku znamenala ohrožení pro Macíka! K němu se hnal Schranz, došlo k boji o míč na zem. Pohotovější byl Macík.

50

Chytil je na hrotu olomouckého útoku osamocen, trenér hostí Jílek už se u lajny zlobí nad odevzdáváním míčů.

52

Slavia pracuje v defenzivě spolehlivě. Že se jí nepovedl Ševčíkův přechod do útoku už ji tedy tak bolet nemusí.

53

Povedený moment z obou stran! Za prudkou přihrávkou se vydal Lingr, vysokým obloučkem hledal před olomouckou brankou nabíhající spoluhráče, a brankář Macík stáhl míč ze vzduchu jednou rukou.

54

Jílek už ze druhé poloviny zápasu viděl dost, chystá několikeré střídání.

55

Chytil nepřestává překypovat aktivitou! Po jeho dobrém vedení míče a přihrávce do levého křídla centroval Sláma, míč je sražen na roh.

55

Vodháněl dokázal z přehuštěného prostoru vystřelit levačkou po zemi, Kolář střelu kryje.

57

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Filip Zorvan, nahradil ho Juraj Chvátal

57

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jiří Sláma, nahradil ho Ondřej Zmrzlý

58

Krásnou Zafeirisovu střelu pod břevno vyráží Macík!

60

Nepříjemný moment pro Chytila. Sledoval míč, nedával pozor, co se dějem za ním, a tvrdou stopku mu vystavil Ogbu.

61

Ondřej Lingr (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Olomouc 2:0
Zafeiris je ve hře Slavie hodně znát. Z jeho přihrávky centroval před Macíka z levého křídla Jurásek, Macík míč neudržel a Lingr, ač byl na zemi, pohotově zvyšuje.

64

Van Buren a Schranz měli na kopačkách třetí branku Slavie, Macík mezi nimi lítal jako hadr na holi, nakonec kolotoč ustál a odolal.

72

Douděra sklepl do druhé vlny Jurečkovi, který si udělal dva kroky do lepší palebné pozice a vypálil na Macíka. Ten na bližší tyči nohou vyráží na roh.

73

Chytil se dostal u pravé lajny do obklíčení, ze souboje vyšel bez míče.

74

Slavia hraje s chutí, Zafeiris se snažil vymyslet další přihrávku do šance.

75

Ivan Schranz (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Olomouc 3:0
Tecl se uvolnil ze souboje nalevo od branky Olomouce, Douděra krásně odcentroval na zadní tyč a Schranz bez potíží hlavou zvyšuje. Krásná akce, domácí po změně stran excelují.

78

Laxní rozehrávky domácích se snažil využít Zifčák, jeho narušování vlastního týla dokázali sešívaní rychle ukončit.

79

Jurečka si vyměnil přihrávku s Douděrou, zase od tyče ohrožoval Macíka, napodruhé to zkoušel přihrávkou. Macík ji chytá.

80

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho David Pech

81

Domácí obléhají pokutové území Sigmy. Před ním z důrazného souboje odpadl Greššák, rozhodčí raději přerušuje hru.

82

Slavia zůstane po míči rozhodčího v útoku.

82

Jurásek vystrašil Macíka, ten jeho nečekaný pokus z úhlu vyráží nad břevno.

84

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jan Navrátil, nahradil ho Florent Poulolo

86

Utkání se v poklidu dohrává, Sigma sympaticky neskládá zbraně, nebezpečí z toho však nevzniká.

88

Nepřesnost v útoku hasí hosté rychlým taktickým faulem, aby jim nehrozil brejk Slavie.

89

Macíka při bdělosti udržel Pech, pravačkou mu nenadělal moc starostí.

90

Slavia na útočné polovině sklízí aplaus fanoušků.

90

Jurečka v akci, kterou dnes předvedl několikrát: naběhl si do mezery v obraně na kolmou přihrávku, vracel míč před branku, obrana Olomouce zasáhla.

90

Nastavují se čtyři minuty.

90

Těžká Teclova přihrávka do křídla na Douděru, tomu nevyšel krok.

90

Tecl se pokusil probít po pravé lajně, tělo mu jako strom nastavil Poulolo.

90

Zafeiris od pravé lajny posadil míč na hlavu Tecla, který si tuto standardku vybojoval, a zakončení legendy sešívaných s námahou na zemi kryje Macík.

90

Ještě minutu se bude hrát, po faulu se na nohy zvedá Greššák.

90

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Olomouc 4:0
Hosté velmi ležérně rozehrávali a Slavia jim ukazuje, že hrát se má až do konce. Zafeiris jim míč vypíchl, nahrál před branku Jurečkovi a ten po zemi podél Macíka uklízí míč k tyči.