Poslední Pardubice mají už ztrátu, v pražském Ďolíčku hostí brněnského nováčka, který je venku lepší než doma - u soupeřů získal devět bodů, doma jen pět.

1

Začal první poločas utkání Pardubice - Brno

1

Chlumecký zkoušel na úvod dlouhým centrem rozběhnout Kostku po pravém křídle, ten ale balon nezpracoval.

2

Do vápna Pardubic hlavičkoval Filip Souček, ale byl v ofsajdu.

Rosa
67. min Mareš o hráči
Zahradníček
54. min Sychra o hráči
Hlavatý
6 Icha
Janošek
77. min Vacek o hráči
Helešic
Černý
54. min Lima o hráči

Alli
85. min Fousek o hráči
Ševčík
90. min Blecha o hráči
27 Souček
Souček
76. min Pachlopník o hráči
13 Texl
20 Hladík
Hladík
85. min Rogožan o hráči
Řezníček
90. min Nečas o hráči

Rozhodčí: Szikszay - Vlček, Volf
Počet diváků: 877

4

Zbrojovka bude ze zajímavé pozice před vápnem rozehrávat dnešní první standardku.

4

Centr Ševčíka do chumlu ale vyboxoval Jakub Markovič.

6

Pardubice zatím marně hledají cestu na útočnou polovinu hřiště.

8

Zahradníček chtěl něco vymyslet u pravé postranní čáry, ale poměrně tvrdě byl sražen k zemi.

10

Centr do vápna Pardubic posílal Filip Souček, ale odvrátil jej domácí stoper Vlček.

11

Na branku poprvé vystřelil Bernardo Rosa, ale Berkovcovi jeho pokus nenadělal žádné problémy.

14

První zajímavé šance měla Zbrojovka. Centr za obranu dostal nejdřív Musa, ten ještě nezakončil, ale do vápna pak proběhl i Jakub Šural, z dobré pozice však nemířil přesně.

15

Dobrý centr do vápna posílal zleva Matěj Helešic, ale domácí hráč tváří v tvář Berkovcovi nedokázal zakončit!

18

Na hranici pokutového území se balon odrazil k Dominiku Janoškovi, jenž z první trefil spojnici!

20

Hlavatý běžel do vápna, ale jeho přihrávku před branku nikdo nezpracoval.

23
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pavel Černý (Pardubice)
Pardubice měly ve vápně další zajímavou příležitost, ale místo zakončení je z toho pouze žlutá karta pro Pavla Černého.

24

Pardubice se postupem času dostávají do tempa a mají více ze hry, jenže chybí finální fáze.

26

Ve vápně Pardubic se zničehonic objevil volný Musa, který si připravil balon na střelu, ale Markovič byl připraven!

29

Pardubice budou zahrávat první roh.

30

Domácí však rozehráli roh na krátko a Zbrojovka hned mohla do protiútoku. Roh se pak kopal i na druhé straně, míč letěl do vápna, ale domácí obrana jej odvrátila.

31

Zbrojovka se udržela okolo vápna a před Markovičem vyplaval volný Ševčík, který ale v rychlosti přestřelil!

33

Další roh pro Pardubice.

34

Po rozehrávce rohového kopu hledal Hlavatý dalším centrem hlavu Pavla Černého, ale ten na míč nedosáhl.

37

Hlavatý zajímavě hlavičkoval ve vápně a míč málem skončil v síti, Berkovec jej ale obětavě udržel před čárou.

39

Do vápna Brna se snášel další pardubický centr, ale v akci byl znovu Berkovec.

40

Jakub Řezníček (Brno) vstřelil gól. Pardubice - Brno 0:1
A na druhé straně jde do vedení Brno! Pardubická obrana za sebou zapomněla Jakuba Řezníčka, který se hnal sám na Markoviče a uklidil míč bezpečně k pravé tyči.

42

Po dalším rohu Pardubic pálil z první Michal Hlavatý, ale střela mu vůbec nesedla.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

Pardubice měly v první polovině daleko více ze hry, ale ve finální fázi toho moc nepředvedly. Největší šanci měl Dominik Janošek, který z dálky napálil spojnici a na druhé straně tak udeřila Zbrojovka. Vedení 1:0 jí po úniku zařídil Jakub Řezníček.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Pardubice - Brno

46

Domácí si chtěli pomoci rychlou rozehrávkou s brankářem, ale Markovič poslal míč úplně mimo hřiště.

49

Janošek zprava centroval do vápna Zbrojovky, ale hostující obránce v klidu zasáhl.

50

Jakub Řezníček (Brno) vstřelil gól. Pardubice - Brno 0:2
A hned zkraje poločasu je tu další rána pro Pardubice! Ve vápně se dobře uvolnil Jakub Řezníček a razantní střelou po přihrávce dává svůj dnešní druhý gól.

52

Na pravé straně měl míč volný Hladík, který ještě hledal Aliho, jeho zakončení do beka ale znamená jen roh Brna.

54

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Tomáš Zahradníček, nahradil ho Vojtěch Sychra

54

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Pavel Černý, nahradil ho Leandro Lima

56

Zajímavý balon dostal na levé křídlo Ali, ale stál v ofsajdu.

57

Dobrý centr za obranu dostal Dominik Kostka, který ještě hlavičkoval před bránu, ale míč skončil v náruči Berkovce.

59

Zprava chtěl centr do vápna poslat Vojtěch Sychra, ale do dráhy míče se vložil brněnský obránce a usměrnil jej do moci Berkovce.

61

Vlastní gól si málem vstřelil Jakub Šural, když se snažil zamezit centru Michala Hlavatého, míč prošel jen těsně kolem tyče.

63

Domácí se tlačí dopředu, centr Hlavatého ale neměl parametry.

65

Na trávníku je ošetřován Bernardo Rosa a hra je přerušena.

67

Kostka posílal balon před branku, kde se po něm natahoval Lima, ale na zakončení nedosáhl.

67

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Bernardo Rosa, nahradil ho Dominik Mareš

68

O chvíli později už se Lima ve vápně ke střele dostal, ale netrefil branku.

70

Pardubice zvýšily aktivitu, hlavička Hlavatého po dalším centru však šla vysoko nad.

71

Roh pro Pardubice.

72

Záhy kopaly i druhý, ale ani po jednom z nich nepřišlo zakončení, které by ohrozilo brněnskou branku.

73

Třetí roh Pardubic v krátkém časovém sledu vyboxoval Martin Berkovec.

74

Jakub Řezníček (Brno) vstřelil gól. Pardubice - Brno 0:3
A je hotovo! Pardubice se dostávaly do tlaku, ale ten na druhé straně utlumila ojedinělá akce Brna! Na levém křídle se do vápna protlačil Ali, který předložil míč před branku Jakubu Řezníčkovi, jenž kompletuje hattrick!

76

Střídání Brno: ze hřiště odešel Filip Souček, nahradil ho Ondřej Pachlopník

77

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Dominik Janošek, nahradil ho Kamil Vacek

78

Do vápna Brna centroval Kostka, ale Mareš vyskakoval marně.

80

Pardubice se dál tlačí do vápna, ale Hlavatému nezbylo než zlostí praštit do země. Jeho střela po přihrávce šla úplně mimo.

80

Dominik Mareš (Pardubice) vstřelil gól. Pardubice - Brno 1:3
Přece jen přichází čestný zásah domácích! Na hraně pokutového území si balon srovnal Dominik Mareš a přízemní střelou propálil Berkovce.

83

Hlavatý viděl, že Berkovec je mimo branku a zkusil vystřelit z velké dálky, ke druhému gólu měl ale daleko.

85

Střídání Brno: ze hřiště odešel Wale Musa Alli, nahradil ho Adam Fousek

85

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jan Hladík, nahradil ho Lukáš Rogožan

85

Počet diváků 877 (19 % z kapacity 4 620)

86
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Berkovec (Brno)

86

Čtvrtý gól Zbrojovky a zároveň i svůj měl na hlavě Jakub Řezníček, ale před Markovičem jen těsně minul!

90

Druhý poločas se bude nastavovat o čtyři minuty.

90

Vyběhnutý Markovič poslal dlouhý centr až do vápna Zbrojovky, ale hosté už si zápas pohlídají.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Vlček (Pardubice)

Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Pachlopník (Brno)

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:3

90

Utkání končí. Pardubice možná byly více na míči, ale drhla finální fáze a na druhé straně zářil Jakub Řezníček. Do sítě Jakuba Markoviče nasypal tři góly a řídil výhru Zbrojovky 3:1. Z Ďolíčku se s vámi pro dnešek loučí Marek Votke.

14. května 2023 15:00Brno-Pardubice 0:2
16. dubna 2023 16:00Brno-Pardubice 2:1
22. října 2022 16:00Pardubice-Brno 1:3
18. dubna 2021 14:00Brno-Pardubice 1:2
12. prosince 2020 16:00Pardubice-Brno 2:1