14. M. Jurásek
43. V. Jemelka, 84. R. Řezník

Střely na branku: 9:2; Střely mimo: 3:4; Rohové kopy: 10:2
Počet diváků: 15 486 (80 % z kapacity 19 370)

Slavia pořád doufá, že se ještě před Spartu dostane. Po minulém prohraném derby ztrácí na rivala pět bodů.

Loňský mistr Plzeň skončí třetí, to je jistota. Na jaře na Slavii prohrála 1:2, což byl pro ni ještě lichotivý výsledek, přestože vedla. Jaro se jí vůbec nepovedlo, nevyhrála už čtyři utkání, v nadstavbě hrála dvakrát doma: Slovácko 1:1 a Olomouc 1:3.

Půl hodiny před výkopem se na trávníku rozcvičují fotbalisté obou týmů, tribuny se pozvolna zaplňují. Na velký výjezd z Plzně to nevypadá, zato domácí Tribuna Sever bude tradičně silně obsazená.

Vzhledem k výsledku dříve hraného duelu na Letné, který Sparta proti Bohemians vyhrála 2:1, musejí i slávisté zvítězit. Jinak bude rival slavit titul.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

Kolář
Douděra
74. min Tecl o hráči
5 Ogbu
Ogbu
74. min Ousou o hráči
3 Holeš
Holeš
D. Jurásek
M. Jurásek
59. min van Buren o hráči
Ševčík
59. min Lingr o hráči
Zafeiris
79. min Provod o hráči

Tvrdoň
16. min Staněk o hráči
Řezník
2 Hejda
Hejda
32. min Havel o hráči
Květ
72. min Vlkanova o hráči
23 Kalvach
Kalvach
Mosquera
72. min Jirka o hráči
Durosinmi
72. min Vydra o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Hurych
Počet diváků: 15 486

Fotbalisté Slavie a Plzně nastupují na hrací plochu, utkání třetího kola nadstavbové skupiny o titul brzy odstartuje.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Plzeň

2

Mosquera naváděl balon po levém křídle, upadl, ale sudí Zelinka faul nepíská.

3

Ofenzivní snažení Slavie přerušuje hra rukou, s balonem u nohou budou pokračovat hosté.

4

Hosté rozehrávali přes brankáře Tvrdoně, jeho výkop mířil na Durosinmiho, jehož však ve vzduchu předčil Ogbu.

5

Na opačné straně pálil z dálky nejprve Zafeiris, jeho rána se odrazila od plzeňských beků k Matěji Juráskovi, jehož pokus mířil přímo do rukavic Tvrdoně.

5

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 1:0
Z další akce už domácí ovšem skórují! David Jurásek dostal míč do levého křídla, nahrál do šestnáctky Schranzovi, který ještě vedle sebe viděl na malém vápně Jurečku. Ten vypálil nechytatelně pod břevno.

7

Holeš dloubal balon za plzeňskou obranu, Jemelka byl ale rychlejší než M. Jurásek.

9

Domácí pokračují v ofenzivě, povedená kombinace na několik přihrávek bez přerušení si vysloužila potlesk z ochozů.

10

Nedovolený zákrok Kopice na Holeše přerušuje akci hostů na polovině hřiště.

11

Zafeirisův pas do plzeňské šestnáctky odkopl Jemelka.

12

Z dalšího útoku už slávisté zakončili, Jurečka pálil mimo. I kdyby byl přesnější, radovat by se nemohl, protože si nepohlídal ofsajdovou linii.

13

Centr Davida Juráska z levé strany trávníku sebral ze vzduchu plzeňský brankář Tvrdoň.

14
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matěj Jurásek (Slavia)
Matěj Jurásek si naběhl na balon za plzeňskou defenzivu a jak se ho snažil píchnout kolem vybíhajícího Tvrdoně, udělal mu kolíky díru do paže.

15

Tvrdoň se svým zraněním zjevně nebude moci pokračovat v zápase.

16

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Marián Tvrdoň, nahradil ho Jindřich Staněk

18

Ogbuův nákop do plzeňské šestnáctky odhlavičkoval Mosquera, který se poctivě vrátil s Douděrou.

19

Ogbu hledal rozběhnutého Davida Juráska na levém křídle, ale dal do své přihrávky o něco vyšší razanci než bylo třeba.

20

Roh pro hosty po průniku Mosquery kolem Douděry.

21

Kalvach svým centrem od praporku našel Hejdu, plzeňský kapitán hlavou i zakončil, ale mířil vedle Kolářovy brány.

22

Ševčík jako poslední nezvládl kličku Buchovi, ten získal balon a byl z toho brejk tři na jednoho. Plzeňský forvard Durosinmi přihrál do vápna Květovi, jenž v pádu minul bránu.

24

Na opačné straně roh, který rozehraje právě Ševčík.

25

Ševčíkův pas do vápna se odrazil k Douděrovi, který se nerozmýšlel a z voleje vypálil. Staňkovu bránu ale o dost netrefil.

26

Po nedovoleném zákroku na Kalvacha dostali hosté slibnou standardku od pravé postranní čáry.

26

Kalvach ale mizerným centrem trefil hned druhého slávistického hráče stojícího v cestě.

29

Dlouhý aut Durosinmiho letěl do dobrého prostoru, v něm ale došlo k nepříjemné srážce.

30

Na zemi zůstal ležet plzeňský kapitán Hejda, už k němu spěchají lékaři.

31

Hejdovi z hlavy teče krev, ošetření se zřejmě protáhne. Je otázkou, zda vůbec bude moci pokračovat.

32

Hejda opouští trávník na nosítkách a na lavičce hostů už se chystá Milan Havel...

32

32

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Lukáš Hejda, nahradil ho Milan Havel

33

Havel bude hrát na své pozici na kraji defenzivy, odkud se doprostřed přesunul Jemelka.

34

Slávisté prací na levém křídle vybojovali roh, který Ševčík rychle rozehrál, ale následná nepřesnost akci překazila.

35

Bucha nahrál do plzeňského vápna Matěji Juráskovi, ten ale střelu pravačkou neprocpal kolem svého strážce. Je z toho další roh.

36

Ogbu se vymrštil do obdivuhodné výšky na centr Ševčíka a usměrnil svou razantní hlavičku na bránu, bohužel pro Slavii přímo do míst, kde stál pozorný Staněk.

38

Slávisté dobře kombinují, mají mnohem lepší pohyb než soupeř. Ten se jen v bloku posouvá a snaží se podruhé neinkasovat.

39

Jemelka na polovině hřiště nedovoleně zastavil Matěje Juráska.

40

Ševčíkův centr z hloubi pole mířil do území, které strážil plzeňský gólman Staněk.

41

Douděra neobešel Mosqueru na pravém křídle, a tak to slávisté zkusí přihrávkami přes druhou stranu.

42

Kombinace po levém křídle končí nepřesnou přihrávkou Schranze na Zafeirise.

43
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Václav Jemelka (Plzeň)
Hostující stoper si neobratně ukopl míč od nohy a ve snaze získat ho zpět podrazil u slávistického vápna Ševčíka.

44

Schranz v obrovské šanci převzal balon na hranici vápna a mířil na zadní tyč, vyběhnuvší Staněk se ale překonat nenechal.

45

První poločas se nastavuje o pět minut. Po dvou ošetřováních a střídáních na plzeňské straně nepřekvapivá hodnota.

45

Před Buchou se otevřel prostor na ose hřiště, hostující záložník vyvezl balon k vápnu. Tam si ho vyměnil s Mosquerou a následně se balon odrazil od sudího Zelinky.

45

Hra tak musela být přerušena, po jejím navázání znovu kombinují slávisté.

45

Matěj Jurásek odcentroval z hloubi pole za obranu Plzně, kam si nečekaně naběhl Oscar a zkusil se na balon natáhnout rybičkou. Těsně nedosáhl.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Plzeň

46

Staněk si vyběhl pro Jurečkův centr na penaltu a s mírnými komplikacemi ho ukryl v rukavicích.

47

Hostující Staněk odkopl balon po malé domů daleko od plzeňské šestnáctky, míč ale rychle získali znovu slávisté.

48

Domácí bek Douděra se odhodlal k ráně z velké dálky, příliš se mu nepovedla, protože byla velmi nepřesná.

49

Hostující trenér Michal Bílek vidí žlutou kartu, zřejmě za nějaká nevhodná slova směrem k rozhodčímu Zelinkovi.

50

Slávisté jsou při chuti, nadále mají lepší pohyb, útočí.

51

Rohový kop pro domácí po akci Schranze na levé straně vápna.

52

Ševčíkův centr od levého praporku se stáčel do brány, tam byl nejdůraznější Staněk a vyboxoval balon do bezpečí.

53

Kolář vyběhl mimo vápno, aby odkopl do zámezí pas směřující na Havla.

54

Slibná příležitost Plzně – Durosinmi si v prostoru penalty našel centr z pravého křídla, vyskočil a hlavičkoval. Bohužel pro hosty mimo Kolářovu bránu.

56

Rafiu Durosinmi (Plzeň) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 1:1
O chvíli později už je vyrovnáno, přestože slávisté protestují. Kopic protečoval míč patou na penaltu k Durosinmimu, který v souboji na hraně pravidel odstavil Oscara a poslal balon kolem Koláře do sítě. Domácím se nelíbí právě intenzita souboje s Oscarem.

57

Hra ještě nepokračuje, sudí Zelinka komunikuje s kolegou i videa.

59

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Ondřej Lingr

59

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Matěj Jurásek, nahradil ho Mick van Buren

60

Branka platí, k porušení pravidel podle rozhodčích nedošlo. Slávisté teď ve zbytku utkání potřebují skórovat, remíza by znamenala titul pro Spartu.

60

Havel si navedl balon z levé strany na roh velkého vápna a pravačkou vypálil vedle.

61

Zkrácený roh pro domácí po nedovoleném zákroku v pravé části hřiště.

62

Zafeirisův centr ze standardky odvrátili hosté za vápno, kde se do skákajícího balonu opřel Douděra. Mířit o něco líp, aspiroval by na gól sezony.

65

Výtečný Staněk! Plzeňský brankář nadvakrát u své pravé tyče zneškodnil gólovou střelu Jurečky, jemuž do tutové šance nahrál po pravé straně uniknuvší Jurásek.

66

Lingr se po přiťuknutí od van Burena otáčel s balonem v plzeňském vápně ke střele, zakončit ale kvůli důsledné obraně soupeře nedokázal.

67

Slavia teď má velký tlak, další střela letěla na Staňka tentokrát z kopačky Douděry. Hostující gólman chytá.

69

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 2:1
Domácí podruhé v zápase vedou a opět zásluhou téhož střelce! Jurečka si do vápna naběhl na parádní kolmou přihrávku Oscara a nekompromisní ranou na zadní tyč překonal Staňka.

72

Ogbu se posadil na trávník, zřejmě s křečí. Mezitím Plzeň nachystala trojí střídání.

73

Ogbu pokračuje v zápase, ale brzy jej nejspíš nahradí Ousou. Vedle něj se do hry chystá také Tecl.

74

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Igoh Ogbu, nahradil ho Aiham Ousou

74

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Douděra, nahradil ho Stanislav Tecl

75

Kalvach uprostřed pole podrazil van Burena, standardka pro domácí.

76

Ti okamžitě uvedli míč do hry a pokračují v kombinaci.

77

Jirka se rozhodl, že proběhne celé hřiště s balonem u nohy. Dostal se až do vápna Slavie, kde ale míč ztratil a navíc neobratně upadl.

79

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Christos Zafeiris, nahradil ho Lukáš Provod

80

Staněk vyběhl na centr z rohového kopu a odrazil balon mimo pokutové území Plzně.

81

Nový muž na trávníku Provod ihned vybojoval standardku, fauloval jej Havel.

81

S Lingrovým centrem do vápna si hosté poradili a odvrátil balon pryč.

82

Počet diváků 15 486 (80 % z kapacity 19 370)

83

Oscar dotíral na Řezníka a vybojoval další roh pro Slavii.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Radim Řezník (Plzeň)

85

Ze zmíněného rohu nicméně slávisté Staňka neohrozili, centr Juráska totiž na cestě do vápna vylétl za hranice hřiště.

86

Jirka nepropálil hradbu slávistický těl na hraně vápna.

87

Kopic na polovině Slavie podkopl nohy Provodovi, sudí Zelinka přerušuje hru.

89

Van Buren z hranice vápna vypálil a trefil bok plzeňského Jemelky.

89

K plzeňskému forvardovi Vydrovi propadl přízemní centr Řezníka z pravé strany, tečovaná střela ale nemohla Koláře zaskočit.

90

Nastavuje se znovu pět minut.

90

Havlův nebezpečný centr zleva proletěl malým vápnem Slavie! Hosté ještě nevzdávají snahu alespoň o remízu.

90

Vlkanova plzeňskou akci ukončil tím, že u vápna Slavie fauloval Lingra.

90

Plzeň skutečně ještě jednou zahrozila, na vápně se dostal Kaša k odraženému balonu a tvrdě vypálil. Trefil se do místa, kde vyčkával připravený Kolář.

90

A další šance, tentokrát Vydrovi do gólové střely skočil obětavý Ousou. Roh pro hosty.

90

Na rohový kop vyběhl i plzeňský brankář Staněk, k centru se nicméně on ani nikdo z jeho spoluhráčů neprobojoval. A zápas touto akcí končí.