Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Šlágr kola budou mít na starosti dva celky z čela tabulky, Slavia a Plzeň. Vedoucí Pražané mají výhodu domácího prostředí a mohou navýšit náskok na prvním místě. Oba týmy však v posledních utkáních nezvítězily. Slavia venku podlehla Českým Budějovicím 0:1, Plzeň remizovala doma s Olomoucí 1:1.

Utkání předcházel otevřený trénink domácího mužstva před fanoušky. Speciální bude také poprvé „otevřený“ sektor hostí, ze kterého byl odstraněn čelní plot směrem do hřiště.

Oba celky dělí v tabulce pouhý bod, za nimi navíc číhá Sparta, která očekává jistou bodovou ztrátu jednoho z favoritů na zisk ligového titulu.

Trenér Trpišovský vysílá do duelu stoperskou dvojici Ogbu - Holeš, v záložní řadě budou mít na starosti defenzivu především Oscar s Hromadou.

SK Slavia PrahaSlavia(4-1-4-1)

Kolář
o hráči
Douděra
o hráči
62. min M. Jurásek o hráči
o hráči
70. min Masopust o hráči
Ševčík
o hráči
25 Hromada
Hromada
o hráči
46. min van Buren o hráči
19 Oscar
Oscar
o hráči
85. min Kačaraba o hráči
Olayinka
o hráči
11 Tecl
Tecl
o hráči
46. min Lingr o hráči

o hráči
85. min Sýkora o hráči
10 Kopic
Kopic
o hráči
85. min Durosinmi o hráči
23 Kalvach
Kalvach
o hráči
19 Květ
Květ
o hráči
60. min Vydra o hráči
20 Bucha
Bucha
o hráči
Mosquera
o hráči
82. min Jirka o hráči
15 Chorý
Chorý
o hráči
60. min Kliment o hráči

Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek
Počet diváků: 18 678

Pět změn proti duelu v Budějovicích (0:1) byste našli v domácí sestavě. Z obrany se poroučel Ousou, ze zálohy Zafeiris, Matěj Jurásek, Lingr, z útoku Jurečka.

Plzeňská jedenáctka doznala podstatně méně úprav, jen dvou: za Sýkoru s Vlkanovou naskakují Mosquera a Kalvach.

Čekáme se zahájením zápasu na to, až se vyblázní Tribuna Sever, ze které se line dým a létají předměty.

Pyro není zločin, říkají fanoušci rádi. No a ti, které zajímá víc fotbal, si zkrátka počkají.

Hráči obou týmů kmitají a sbírají bordel z trávníku.

Nadále trvá nedobrovolný úklid ze strany fotbalistů Slavie a Plzně. Inu, i královsky placený ligový fotbalista si může na pár desítek vteřin připadat jako uklízečka nebo brigádník v hangáru.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Plzeň

2

Dvě minuty se Slavia snažila co-to vymyslet na útočné polovině. Obrana Plzně je k ničemu nepustila.

3

Nyní se pomocí autových vhazování sune kupředu Plzeň.

4

Taky se hosté staví k prvnímu rohovému kopu zápasu.

5

Zase to zkouší domácí, pevně se jim postavil Jemelka.

6

Úvod je hodně rozkouskovaný. Kopic si došel pro faul, míč stojí asi 35 metrů od branky Slavie.

6

Kolář si bez potíží došel pro míč, který před jeho branku od zadní tyče vracel hlavou Havel.

7

Olayinka vletěl velmi nevybíravým způsobem do Mosquery, který se pokusil rozehrát od levé lajny.

8

Po ostrém faulu na Tecla ve středu pole výhoda v postupném útoku pro Slavii.

9

Útok skončil, čekal jsem, že rozhodčí Černý poběží za faulujícím Hejdou a bude ho napomínat, ale neděje se.

10

Utkání je vedeno ve velmi tvrdém duchu.

11

Chorý v klinči s Holešem, úspěšnější byl plzeňský hráč. Domácí trenér Trpišovský působí nezvykle neklidným dojmem.

12

Pravačkou se pokusil poslat pobídku před plzeňskou branku Jurásek. Trefil nohu jednoho z plzeňských zadáků.

14

Jemelka pozičně výborně zahrál v obraně, vyvezl míč na polovinu Slavie, domácí ho poté dokázali zdvojit u lajny a odzbrojit.

16

K Chorému se na hrotu útoku hostů přidal Holík, dvojice je ale pořád ještě málo.

16

Tomáš Chorý (Plzeň) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 0:1
Domácí měli aut, naprosto však selhali. Po dvou prohraných osobních soubojích vyrazil do jejich obrany Kopic, z křídla našel na malém vápně Chorý a ten zblízka prostřelil Koláře.

18
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Kalvach (Plzeň)

19

Slavia se pokouší obranu Plzně rozhýbat přihrávkami po zemi.

20

Hosté se nenechali rozhodit, proto si sešívaní přihrávají vzad.

20

Střela z dálky ze Schranzovy kopačky doskákala k Staňkovi, který s ní neměl potíže.

22

Plzeň se po povedeném gólovém brejku úplně zatáhla. Místo rozehrávky sáhla k odkopnutí od vlastní branky, Slavia jde hned zpět do útoku.

23

Plzeň je úspěšnější v osobních soubojích, a to jak před vlastní brankou, tak v poli.

24

Chorý si pomohl faulem, podrazil Olayinku.

25
Důležité

Holeš křížně přenesl hru na zadní tyč, kde číhal Tecl. Kanonýr Slavie to měl na dlouhou nohu, proto zblízka zakončil vedle.

28

Roh sešívaných Plzeň ubránila.

28

Střelu si na nohu rovnal Oscar, nakonec si netroufl.

29

Ševčík našel na malém vápně Olayinku, ten sice byl zdvojen, přesto dokázal hlavou zakončit. Odrazem o jednoho ze soupeřů vybojoval Slavii roh.

29

Plzeň se opět ubránila. V obraně jí vzorně pomáhá Chorý.

31

Domácí si dávali přednost, kdo vystřelí, utahovali šrouby, Schranz to další přihrávkou vzduchem možná překombinoval. Jemelka hlavičkuje na roh.

33

Oscar si sbíhal na přihrávku do levého křídla, Jemelka ho při přebírání balonu postrčil. Standardka pro Slavii.

34

Staněk skočil po centru, vyrazil ho mimo pokutové území.

34

Plzeň se však musí dál bránit, nedokáže se dostat ze sevření Slavie dál než před pokutové území.

35

Skoro dvacet minut po gólu teprve druhý rychlý kontr hostí. Mosquera se protáhl po levém křídle, jeho přihrávka nikoho nenašla.

37

Schranzova vytrvalost stačila na přihrávku do pokutového území, přesnost jí chyběla.

39

Opticky Slavia svého soupeře drtí, vyložené šance z toho zatím nepřicházejí. Pokud však Plzeň bude nadále takhle pasivní, tak to brzo může být jinak.

41

Hromada padá v pokutovém území Plzně, bylo to po lehkém postrčení od Květa. Místo faulu se ale píská Hromadova ruka.

42

Potřetí Plzeň na polovině Slavie. Opět v tom měl prsty Mosquera, končí to rohovým kopem.

43

Kalvachovi se nepovedl, odražený míč je znovu kořistí hostí.

44

Kalvach si kop zopakuje.

44

Centru dal rotaci od branky, obrana Slavie míč odrazila.

45

Plzeň začíná být odvážnější. Kopic přihrával do vápna Slavie po zemi, Ogbu tam zasáhl.

45

U půlicí čáry leží Ševčík, jemuž Chorý vystavil ukázkový hokejový strom.

45

Nastavují se tři minuty.

45

Olayinka tečoval plzeňský odkop do zámezí, nicméně kope se roh.

45
Důležité

Vyznamenal se Staněk, Olayinka hlavičkoval k tyči, plzeňský gólman se tam vrhnul a míč vyrazil.

45

Minuta do konce poločasu, vysoko do pole vybíhá brankář Kolář a urychluje útok Slavie.

45

Jenže jeho spoluhráči v útoku si nepočínali přesně, odkopávat bude Staněk.

45

Vysokým obloukem se míč od Schranzovy hlavy snesl ke Staňkovi.

46

Slavia začala útočně naladěna, Juráska na levém křídle ale centr přeletěl a hrát může Plzeň.

47

Další Juráskova akce byla vydařenější, individuální akcí po levé lajně přináší Slavii roh.

48
Důležité

Po něm byl ve výhodné palebné pozici Ogbu, nezakončil, nakonec dokázal přistrčit za vápno přihrávku opět Juráskovi a ten mířil těsně nad.

50

Slavie je plné hřiště, Kopic srazil přihrávku před branku hostí na další roh.

50

Peter Olayinka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 1:1
Někdo z plzeňských hráčů velmi nešťastně na přední tyči lehce líznul centr, Olayinka byl na malém vápně úplně sám a hlavou razantně vyrovnává.

52

Rázem musí i Plzeň zase víc hrát. Před pokutovým územím Slavie se hosté neprosadili, hrozbu brejku domácích pak raději Hejda eliminoval důrazným zákrokem.

53

Na plzeňskou polovinu veze další hrozbu Lingr, po zásahu Havla má další roh.

54

Ševčík to kope dobře, na malém vápně je hned Plzni horko.

54

Olayinkovi nevyšel krok, už se asi viděl v blafáku a jak zakončuje do odkryté branky. Akci v rychlosti nedotáhl.

56
Důležité

Staněk drží Plzeň po Ševčíkově dělovce do vinglu! Pravačkou ji vyrazil nad.

59

Van Buren hlavičkuje nad. Slavia je po vyrovnání výrazně lepší.

Důležité

M. Jurásek se hned mohl zapsat mezi střelce, polovina diváků už jásala, ale střídající hráč trefil boční síť!

65

M. Jurásek povalil při pokusu prodrat se k míči Havla.

68

Schranz se rozběhl po pravém křídle, Bucha mu skluzem míč podle všeho čistě vypíchl, nakonec však na domácího hráče dopadl.

69
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Schranz (Slavia)
Kuriózní karta. Schranz se po Buchově zákroku odebral za postranní čáru a do hřiště vběhl dřív, než mu rozhodčí dal pokyn.

70
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ivan Schranz, nahradil ho Lukáš Masopust

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matěj Jurásek (Slavia)
M. Jurásek napomínám za vražení tělem do Mosquery.

72

Zápas se drobí do faulů a přerušování, to hraje do karet Plzni.

73

Okamžitě po rozehrání padá D. Jurásek po souboji s Holíkem, šli do sebe v běžeckém souboji oba, hůř to dopadlo pro domácího borce.

74

Počet diváků 18 678 (96 % z kapacity 19 370)

74

Míč se po rohovém kopu odrazil o zem před Lingra, který ho z první netrefil tak, jak chtěl, a napálil ho vedle.

76

Ondřej Lingr (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 2:1
Tohle Slavii vyšlo náramně. Po ťukesu na pravém křídle na přihrávku po zemi nabíhal Van Buren, byl možná i faulován, za ním ale situaci jistil Lingr a nekompromisní ranou do sítě otáčí stav.

78

Slavia chce kout železo, opět obléhá pokutové území Plzně.

79

Kliment se rve s obranou Slavie, vybojoval na sebe faul.

79

Ševčík se pokusil potáhnout útok po pravém křídle, byl faulován, domácí mají výhodu.

79
Důležité

Podobná akce jako před druhým gólem domácích, M. Jurásek po průniku do vápna dával pod sebe, akce končí střelou těsně nad!

81

Oscarovu střelu z první zastavila obrana Plzně.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jhon Mosquera (Plzeň)
Oscar zastavoval kontr Plzně, Mosquera ho při tom fauloval.

82
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jhon Mosquera, nahradil ho Erik Jirka

83
Důležité

Velká šance střídajícího Jirky, na poslední chvíli jeho přihrávku před branku na Havla jeden z domácích ukopl z malého vápna na roh.

85
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Murphy Dorley Oscar, nahradil ho Taras Kačaraba

87

Kliment se snažil hrát zády k brance, za sebou měl Masopusta a toho fauloval.

87

88

Plzeň se ještě snaží nadechnout, chystá si roh.

89

Ogbu se vyšrouboval nejvýš, hlavou míč odehrál z vápna domácích.

90
Důležité

M. Jurásek mohl pečetit! Van Burec mu sklepl autové vhazování do mezery mezi obránci Plzně, střídající hráč Slavie postupoval sám na Staňka, a v momentu, kdy se ho chystal překonat, mu skluzem na míč pod nohy přiletěl Sýkora.

90

Nastavuje se pět minut.

90

Olayinka vybojoval další roh. Akci dodal grády tím, jak přeskočil skluzujícího Jemelku.

90

Hosté se zlobí, že se míče jako poslední před odrazem do zámezí dotkl Olayinka, nic jim to není platné.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Holeš (Slavia)

90

Plzeň šturmuje, za pískotu z tribun dobývá pokutové území Slavie.

90

Jeden pokus o střelu ze skákavé přihrávky nevyšel, vzápětí si nabíhal Hejda, k zakončení se však neprotlačil.