Vítejte u online reportáže z 30. kola Fortuna ligy. Slavia se utká s Plzní od 19.30, sledujte vývoj minutu po minutě.

Slávisté mají titul na dosah: stačí jim i remíza či zaváhání Sparty v Liberci.

Červenobílí neprohráli s Plzní už pětkrát za sebou, z toho čtyřikrát ji porazili.

Slavia jako jediná v ligové sezoně neprohrála, v nejvyšší soutěži bodovala 41x za sebou a drží historický rekord v počtu zápasů bez porážky.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

Kolář
o hráči
Masopust
o hráči
57. min Provod o hráči
o hráči
46. min Traoré o hráči
Ševčík
o hráči
62. min Kuchta o hráči
25 Hromada
Hromada
o hráči
46. min Stanciu o hráči
19 Oscar
Oscar
o hráči
van Buren
o hráči
71. min Olayinka o hráči

o hráči
83. min Hejda o hráči
o hráči
56. min Čermák o hráči
50 Ba Loua
Ba Loua
o hráči
57. min Mihálik o hráči
Beauguel
o hráči
78. min Ondrášek o hráči
21 Falta
Falta
o hráči
56. min Kopic o hráči

Rozhodčí: Berka - Blažej, Kotík

Plzeň v šesti venkovních zápasech jarní části ligové sezony neprohrála.

Domácí udělali v sestavě dvě změny proti poslednímu ligovému zápasu proti Bohemians. Nehrají Stanciu a Tecl, místo nich naskočí Van Buren s Bahem.

V základní jedenáctce hostů došlo k jedinému střídání. Místo Limberského začne na levém kraji obrany Hybš.

Slávisté vyběhnou proti Plzni už jako mistři ligy. Sparta, která jako jediná mohla rivala ještě teoreticky předehnat, v Liberci remizovala 2:2.

První jsou na hřišti fotbalisté Plzně. Uličku pro potlesk za vítězství soutěži svému soupeři nevytvořili. Výkop se blíží.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Plzeň

1

Rozehrávku měli hosté, ale už po deseti vteřinách mají míč na kopačkách fotbalisté Slavie.

2

Do první šance se tlačil Van Buren, jehož sražený pokus ve vápně likviduje Staněk.

3

Hromada inkasoval nepříjemný šlapák od Kalvacha a musí se mu věnovat slávističtí lékaři. Kalvach za svůj zákrok kartu neobdržel.

5

Hromada už je zpátky na hřišti. Přes Brabce nedostal balon do vápna, ale získal pro domácí roh.

6

Tomáš Holeš (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 1:0
A ze standardky domácí udeřili! Havel nedoskočil na centr, od Beuguela se balon odrazil k Holešovi, který ho obratem napálil do sítě.

7

O rychlou odpověď se snažil Beuguel, ale neprostřelil obránce před sebou.

9
Důležité

Kúdela nevěnoval dostatečnou pozornost Beaguelovu nákopu a do šance se dostal Káčer. Jeho první střelu Kolář zlikvidoval, druhý pokus letěl až k rohovému praporku.

11

Postupný útok domácích zastavil na pravé straně Kaša.

12

Bořil vyzval centrem z levé strany k hlavičce Van Burena. Ten v těžké pozici mířil mimo.

13

Bah si splnil povinnosti i směrem dozadu a s přehledem sklepl balon hlavou Kolářovi.

14
Důležité

Ševčík se skvěle uvolnil na pravé straně a poslal do vápna skvělý balon. Van Buren si přehodil Staňka, ale po kontaktu spadl. Penalta pro Slavii.

14
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jindřich Staněk (Plzeň)

15
Důležité

Staňek si ale s Deliho penaltou poradil. Odražený balon si pro sebe ukradl Van Buren, ale trestuhodně překopl.

17

Další slávistický postup až faulem zastavil Havel.

19

Ošetření si teď vyžádal gólman Staněk, který chvíli předtím zasáhl proti Bořilově střele.

21

Plzni se nedaří opustit vlastní polovinu. Dlouhý nákop vrátil zpět Deli.

22

Filip Kaša (Plzeň) vstřelil vlastní gól. Slavia - Plzeň 2:0
Bořil centroval z levé strany. Kaša nešťastnou tečí přizvedl míč přes bezmocného Staňka.

24

Plzeňští fotbalisté rozehrávali přímý volný kop z levé strany. Pozorná obrana Slavie centr odrvrátila.

25
Důležité

Ba Loua centrem našel ve vápně Beauguela, ten ale hlavou balon nedokázal vměstnat pod břevno.

26
Důležité

Masopust skvěle vyvezl balon středem hřiště a na hranici vápna ho předložil Bahovi. Jeho střelu skvěle vytáhl Staněk.

27

Z následného rohu už Slavia plzeňského gólmana neohrozila.

28

Domácí hrají v obrovské pohodě, zato hosté neví, kde jim hlava stojí. Další slávistickou střelu si připsal Masopust, jehož pokus zpoza šestnáctky letěl nad.

29

Kúdela podržel na zádech Faltu a pohlídal míč na cestě ke Kolářovi.

30

Bořil měl na levé straně znovu spoustu prostoru. Tentokrát jeho střela končí ve Staňkově náruči.

31

Staněk dobře četl hru a nastartovanému Van Burenovi odkopl balon do autu.

32
Důležité

Skoro identická situace. Van Buren utíkal po výborném Ševčíkově pasu sám na Staňka, ale nezakončil přesně.

34

Domácí mají utkání pod kontrolou, soupeře vůbec nepouštějí k vlastnímu vápnu.

36

Masopust sice upadl na všechny čtyři, ale stihl se zvednout a předat do vápna Ševčíkovi. Toho ale zradil první dotyk a balon mu utekl.

37

Z Beauguelovy dobré práce mohl těžit Falta, z pravé strany však mířil mimo Kolářovu bránu.

38

Šance i na druhé straně. Masopustovu sraženou ránu na přední tyči Staněk zastavil.

39

Po faulu na Ba Louu měli hosté přímý kop. Faltův centr vracel před bránu Kaša, slávisté ale balon odkopli do bezpečí.

41

Staněk měl další práci, ale tentokrát dost jednoduchou. Při sbírání balonu ho nikdo neatakoval.

42

Kúdela se opřel do míče z dálky. Jeho ambiciózní střela bránu minula.

43

Na Plzeň se valil další útok. Bořil ale netrefil centr ideálně, balon vyskočil nad.

44

Holeš čekal na hvizd, ale ten od sudího Berky nepřišel. Balonu se zmocnil Oscar, po jehož akci získali domácí roh.

45

Z rohu ale další šance nepřišla. Kúdela musel hrát až dozadu na Koláře.

45

První poločas bude nastavený ještě o dvě minuty.

45
Důležité

Tak ještě v posledních vteřinách první půle přišla šance Plzně. Beauguel levačkou na Koláře nevyzrál.

Mick van Buren (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 3:0
Obrovská úleva pro nizozemského útočníka. Hned zkraje druhého poločasu si nechal balon spadnout na nárt a uvnitř vápna ho napálil k přední tyči.

49

Beauguel sebral balon skluzem Bořilovi, jenže podle sudího se dopustil nebezpečné hry.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jean-David Beauguel (Plzeň)

52

Domácí rozehráli přímý kop nakrátko, Ševčíkovi se kombinace se spoluhráči dál nedařila.

53

Havel zaváhal při zpracování balonu ve vlastním vápně. Bořil ale s nabídnutou šancí nenaložil dobře.

55

Van Buren marně čekal na pohyb od Traorého, a tak ho skluzem o míč připravil Havel.

Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Adriel D’Avila Ba Loua, nahradil ho Ondřej Mihálik

57
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Lukáš Provod

59
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Mihálik (Plzeň)

61

Po dobré práci Oscara se domácí ke střele nedostali. Provod poté na pravém křídle o balon přišel.

62

Do rychlého brejku se hnal Beauguel, za jeho centrem se ale Mihálik tlačil s pomocí faulu.

62
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Jan Kuchta

64

Kuchta se ihned zapojil do akce, ze které zakončoval technickou střelou Provod. Staněk vytáhl dobrý zákrok.

65

Po rohu vyboxoval míč pryč Staněk, ale domácí ho ještě vrátili do ohně. Od Bořila se jen odrazil ke gólmanovi.

66
Důležité

Kalvach chyboval při rozehrávce. Van Buren si narazil se Stanciem, ale v samostatném úniku na Staňka nevyzrál.

67

Miroslav Káčer (Plzeň) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 3:1
Káčer si vyměnil balon s Čermákem a parádní technickou střelou zpoza vápna překonal Koláře.

69

Po Havlově centru se mohl do zakončení dostat Kalvach, ale balon se mu odkutálel od nohy.

70

Beauguel se přece jen ke střele přes Deliho s Kúdelou probil, ale ta nakonec na Koláře neprošla.

70

Po nařízeném rohu pálil zpoza vápna Kalvach. Rána to byla tvrdá, ale nepřesná.

71
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Mick van Buren, nahradil ho Peter Olayinka

72

Alexander Bah (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 4:1
Domácí jakékoliv drama odmítají. Stanciu perfektně načasoval centr na Baha, který z ostrého úhlu dostal míč za Staňkova záda.

75

Slávisté vůbec nepolevují v tlaku. Osmý roh v zápase rozehraje Stanciu.

76

Centr vypadal nebezpečně, ale plzeňská obrana si s ním poradila.

77

Další ostrý zákrok od Kalvacha odnesl tentokrát Oscar. Ten si musel vyžádat ošetření od klubových lékařů.

78
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jean-David Beauguel, nahradil ho Zdeněk Ondrášek

80

Slávisté už mají vyčerpaná střídání, zatím hrají v deseti bez Oscara.

82

Další slávistický roh poslal Stanciu do náručí Staňkovi.

82
Důležité

Hezká akce Plzně. Kopic předložil do vápna Čermákovi, jeho pokus placírkou Kolář na přední tyči vykopl.

83
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Filip Kaša, nahradil ho Lukáš Hejda

84

Nicolae Stanciu (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Plzeň 5:1
Stanciu znovu předvedl perfektní kopací techniku. Přesně umístil střelu k tyči, Staněk přes bránící hráče neviděl.

87

Kopic se snažil až příliš. Bořila připravil o míč nečistě.

90

Slávisté už si užívají poslední vteřiny zápasu. Stadionem zní pokřik a potlesk hrstky fanoušků, kteří byli připuštěni do hlediště.

90

Druhý poločas bude nastavený o dvě minuty.

90

Slávisté měli titul jistý už před zápasem a oslavili ho ve velkém stylu. Plzeň rozstříleli 5:1 a mohou se radovat. Z online reportáže se loučíme. Děkujeme za pozornost a u dalších zápasů na shledanou.