Slavia je ve skvělé formě: v posledních pěti ligových zápasech neinkasovala, navíc všechny vyhrála.

Brno v předminulém kole poprvé po návratu do ligy zvítězilo (v Jablonci 1:0), minule ale v domácím prostředí ztratilo s Příbramí (1:1)

1

Začal první poločas utkání Slavia - Brno

2

Na Bořilův dlouhý aut od rohového praporku naskakoval Musa, ale brněnská obrana míč odvrátila.

Karafiát
46. min Holeš o hráči
19 Oscar
Oscar
Jurásek
62. min Sima o hráči
27 Traoré
Traoré
Stanciu
32 Lingr
Lingr
46. min Olayinka o hráči
17 Provod
Provod
46. min Masopust o hráči
33 Musa
Musa
80. min Tecl o hráči

Přichystal
72. min Šumbera o hráči
Čermák
56. min Šural o hráči
16 Sedlák
Sedlák
Pachlopník
45. min Hladík o hráči
11 Fousek
Fousek
72. min Štepanovský o hráči
10 Růsek
Růsek
56. min Bariš o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Dobrovolný

3

Slávisté se okamžitě usadili u brněnské šestnáctky, rána Stanciua zpoza vápna však trefila prvního bránícího hráče.

4

Obrovská šance Brna! Fousek byl na půlce u míče dřív než laxní Oscar a z pravé strany se řítil sám na brankáře Koláře, přízemní ranou však trefil bližší tyč.

7

Hosté poprvé chvíli kombinovali na polovině Slavie a znovu si připravili solidní možnost, když Růsek zprava přihrával do vápna a jeho spoluhráči chybělo jen pár kroků.

8

Oscarův centr z levé strany našel u bližší tyče hlavu Musy, ten však z těžké pozice usměrnil míč vedle brány.

9

Tentokrát Musa přihrával, od brankové čáry vyzval zpětným pasem Bořila, ten však atakovaný obráncem nakopl míč vysoko na brněnskou bránu.

11

Slavia kopala svůj první roh, Stanciu ovšem centr nezvládl.

12

Zpětnou přihrávku Provoda zblokovali Brňané na druhý roh krátce po sobě.

12

Centr Stanciua se kroutil do brány, gólman Floder jej u bližší tyče zvládl vyboxovat.

14

Slavia drží míč na brněnské polovině, Zbrojovka ovšem pozorně a aktivně brání.

15

Slávistický centr zleva mířil na malé vápno, kam nabíhal Bořil, těsně před ním však uzmul míč brankář Floder.

16

Bořilovi se v pravém rohu hřiště otevřel prostor pro centr, místo něj však zvolil zpětnou přihrávku, která celou akci zpomalila a dovolila Zbrojovce se zformovat.

17

Traoré kouzlil u brankové čáry, nakonec vydoloval třetí roh pro Slavii.

18

První centr zvládlo Brno odvrátit, ten druhý posadil Stanciu na hlavu Bořila, který měl dost prostoru, ale míč netrefil příliš dobře a poslal ho vysoko nad břevno.

19

Brněnský Přichystal chvíli ležel na zemi po střetu s Karafiátem, nakonec s pomocí odkulhal za autovou čáru na ošetření.

20

Zbrojovka se většinu času brání, ale paradoxně má zatím větší šance než Slavia. Poté, co na hranici šestnáctky minul míč Karafiát, se do něj z první opřel brněnský záložník Sedlák a poslal balon jen kousek vedle vzdálenější tyče. Gólman Kolář se pouze ohlédnul.

22

Slavii v posledních minutách trochu vázne kombinace a Brno si tak dovoluje vysunout svou defenzivní hráz dál od své brány.

23

Stanciuovi se zatím nedaří centry ze standardních situací, ani teď jeho pobídka z přímého kopu nepřelétla přes prvního soupeře.

25

Bořil obral na brněnské polovině Fouska, akce pokračovala vysunutím na Musu, jehož přihrávku hosté zblokovali na roh. Rozhodčí ovšem přehlédli ofsajd Slavie.

26

Debutant Jurásek se na hranici vápna prohnal kolem Gajiče a šel zprava sám na brankáře Flodera, ten ovšem zvládl střelu zblízka vyrazit nohou.

29

Oscar z levé strany poslal zajímavý pas za obranu, Stanciu však míč nezasáhl a tak jej sebral brněnský gólman.

31

Slávisté občas hrají příliš bohorovně. Teď si na vlastní půlce nechal vypíchnout míč Traoré a Pachlopník se hnal do nadějného brejku, který ztroskotal až těsně před šestnáctkou.

32

Oscar se z velké dálky opřel do odraženého míče, Brňané jeho střelu odvrátili na roh.

33

Brňané si zahrávali ve vlastním vápně, kde se jim nepovedl odkop, ale nakonec se jim míč vrátil na kopačky a od Bořila ho odrazili do zámezí.

35

Na rohy je to už 8:0 pro Slavii, ale zatím z nich nic nevytěžila.

36

Provodův prodloužený centr z rohu nadělal v brněnské šestnáctce trochu zmatky, ale k zakončení se domácí nedostali.

39

Na míč si vzácně sáhl i domácí brankář Kolář, který si došel pro nákop Gajiče.

40

Rozhodčí přerušil hru poté, co na trávníku zůstal ležet otřesený záložník hostů Pachlopník.

42

Stanciu vysunul do pokutového území Oscara, tomu však při kličce utekl míč.

44

Nyní se Stanciu ocitl u brněnské brankové čáry proti dvěma soupeřům a míč poslal do zámezí.

45

S otřeseným Pachlopníkem to nevypadá dobře. Zbrojovka nyní hraje v deseti.

45

Odražený míč poslal zpoza vápna na brněnskou bránu Karafiát, pro Flodera šlo o rutinní zákrok.

45

Střídání Brno: ze hřiště odešel Ondřej Pachlopník, nahradil ho Jan Hladík

45

Na centr z rohu si naskočil Traoré, ale netrefil míč ideálně a ten tak skončil vedle brány.

47

Slavia vtrhla do druhé půli hned se třemi změnami v sestavě. Jeden z náhradníků Olayinka se hned zapojil do útočné akce, když těsně před šestnáctkou našel Stanciua, ten však vystřelil vedle brány.

48
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adrián Čermák (Brno)

50

Slavia zatím v úvodu druhé půle vypadá podstatně živěji než v první, souhra Olayinky s Traorém však skončila míčem mimo hřiště.

51
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Fousek (Brno)
Brněnský hráč se provinil ostrým zákrokem u půlící čáry.

52

Oscarův centr od levé autové čáry přistál v rukavicích brněnského brankáře Flodera.

54

Zbrojovka zatím bezchybně střeží vzdušný prostor, centrované míče Slavie dosud vůbec nic nepřinesly.

55

Platí to i po pokusu Kúdely, který po teči skončil v rukou Flodera.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Murphy Dorley Oscar (Slavia)
Domácí obránce srazil unikajícího Čermáka.

56

Střídání Brno: ze hřiště odešel Antonín Růsek, nahradil ho Damián Bariš

56

Střídání Brno: ze hřiště odešel Adrián Čermák, nahradil ho Jakub Šural

58

Stanciu nyní zakroutil svůj centr z přímého kopu slušně, Olayinka na něj však u vzdálenější tyče o kus nedosáhl.

59

Solidní šance se naskytla Kúdelovi, ke kterému se odrazil míč na hranici brněnské šestnáctky, slávistický obránce však zbrkle zakončoval z voleje a poslal míč daleko od brány.

60
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Moravec (Brno)
U autové čáry fauloval Olayinku.

60

Po dalším ze Stanciuových centrů ze standardní situace se míč odrazil na brněnskou bránu, kde jej bez potíží chytil Floder.

61
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pavel Dreksa (Brno)
Brněnský sběr karet pokračuje, Dreksa tvrdě sestřelil Musu.

62

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Matěj Jurásek, nahradil ho Abdallah Sima

63

Zbrojovka po změně stran prakticky rezignovala na jakékoliv útočné výpady, ale dozadu stále hraje výborně. Slavia měla za celý zápas jedinou větší šanci v podání Juráska.

65

Teď si ovšem Slavia obrovskou příležitost vytvořila. Sima z pravé strany přízemní přihrávkou našel na malém vápně Olayinku, který však trefil padajícího brankáře Flodera. Tohle byl prvotřídní zákrok.

65
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petar Musa (Slavia)

68

Abdallah Sima (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Brno 1:0
Přece jen se Slavia prosadila. Masopust hlavou poslal oblouček na malé vápno, kde se Sima přes Gajiče prosadil k hlavičce a míč se snesl do horního rohu brněnské brány. Floder se za míčem jen ohlédl.

70

Traoré pálil z dálky tvrdě, ale nepřesně.

72

Hned mohl přijít druhý gól, když Stanciu parádně vysunul Musu. Ten postrčil míč kolem brankáře Flodera, ale jeho střela se došourala těsně vedle tyče.

72

Střídání Brno: ze hřiště odešel Adam Fousek, nahradil ho Peter Štepanovský

72

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jakub Přichystal, nahradil ho Šimon Šumbera

73

Další přímočarou akci Slavie zakončoval znovu Musa, jeho tvrdý pokus z pravé strany Floder vyrazil nohou.

76

Domácí dostali míč na Masopusta na pravé straně, tomu centr vůbec nevyšel.

78

Zbrojovka se takřka nedokáže dostat k míči, teď navíc Dreksa daroval Pražanům roh.

79

Olayinka stihl míč v brněnském pokutovém územím ještě před brankovou čárou, jeho zpětný pas však žádného spoluhráče nenašel.

80

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petar Musa, nahradil ho Stanislav Tecl

81

Hosté se na chvíli osmělili, ale Slavii nijak neohrozili a znovu se stahují do defenzivy.

82

Tecl se protlačil k centru Simy z pravé strany, ale míč mu z kopačky utekl za brankovou čáru.

84

Slavia nadále kontroluje situaci, Zbrojovka se za celý druhý poločas ani jednou nedostala na dostřel Kolářovy brány. Ale ještě samozřejmě není konec.

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Damián Bariš (Brno)
Zezadu podtrhl Oscara.

87

Brňané se na chvíli usadili na útočné polovině, pokus o vysunutí Štepanovského však neměl naději na úspěch.

87

Tentokrát už se však Štepanovský dostal k zakončení a jeho pokus zpoza vápna stál za to, Kolář však tvrdou ránu mířící pod břevno akrobaticky vyrazil na roh.

88

Jakub Šural (Brno) vstřelil gól. Slavia - Brno 1:1
Hosté ze svého prvního rohu v zápase vytěžili vyrovnání. Centr Štepanovského prodloužil Dreksa hlavou na zadní tyči, kde číhal Šural a po zemi prostřelil Koláře.

90

Slavia se samozřejmě znovu vrhla dopředu a získala dva rohy po sobě. Celkem jich kopala dvanáct, ale nic z nich nevymyslela.