Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Předehrávka mezi fotbalisty Liberce a Pardubic otevře program 21. kola první ligy, vítejte u ní.

Slovan bude chtít Východočechům oplatit podzimní porážku 0:3, v případě vítězství se nejméně do víkendu dostane na čtvrté místo neúplné tabulky před Jablonec.

Pokud vyhraje pardubický nováček soutěže, poskočí před Liberec na pátou příčku.

Liberec bodoval v posledních čtyřech kolech a doma v lize neprohrál šestkrát za sebou. Pardubice vyhrály tři z posledních čtyř kol, venku ale v této sezoně získaly jen 10 z celkových 31 bodů.

Pešek
82. min Michal o hráči
Karafiát
82. min Cancola o hráči
Sadílek
23 Mara
Mara
68. min Faško o hráči
Mosquera
56. min Nečas o hráči
Rabušic
56. min Rondič o hráči

FK PardubicePardubice(4-5-1)

31 Boháč
Boháč
2 Prosek
Prosek
28. min Čelůstka o hráči
13 Šejvl
Šejvl
6 Toml
23 Surzyn
Surzyn
Tischler
46. min Pfeifer o hráči
Hlavatý
Jeřábek
28. min Petráň o hráči
24 Solil
Solil
26 Kostka
Kostka
60. min Cadu o hráči
Černý
28. min Huf o hráči

Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Caletka

Náhradníci

Rozhodčím bude Ondřej Pechanec, na čarách mu budou asistovat Petrové Blažej a Caletka. U videa sedí Jiří Adam, jehož asistentem je Tomáš Mokrusch.

Oba týmy už jsou na hrací ploše, domácí Liberec v modrém, hosté v červeném.

V Liberci prší, teplota jen čtyři stupně nad nulou. Trávník je hodně měkký.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Pardubice

1

Obrovská šance Liberce hned na úvod. Rabušic dostal zpětnou přihrávku před branku, otočil se kolem obránce a z rohu malého vápna trefil bližší tyč!

2

Z následného rohu Liberec nezahrozil.

5

Liberec má dál iniciativu na svých kopačkách.

5

Mosquera centroval zleva do šestnáctky, Jeřábek odvrátil na roh.

6

Sadílkův kop hosté odvrátili.

6

Michal Sadílek (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Pardubice 1:0
Pardubický obránce Prosek hlavou zpracoval parádní pas Mikuly jen pro Sadílka, který z levého rohu vlétl do šestnáctky a levačkou uklidil balon ke vzdálenější tyči. Parádní zakončení libereckého záložníka, pro kterého je to první trefa v české lize.

10

Rabušic dostal přihrávku do ofsajdu.

13

Ondřej Karafiát (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Pardubice 2:0
Mosquerův centr z trestného kopu z pravé strany přesně našel na přední tyči naskakujícího Karafiáta, který poslal balon hlavou přesně k tyči.

16

Boháč stáhl ze vzduchu centr směřující před pardubickou branku.

17

První náznak šance hostů: Kostka se na hranici šestnáctky šikovně zbavil soupeřů, jeho střelu však zblokoval křižující Mikula.

18

Boháč skvěle vyrazil gólovku Peška, ale vzrušení bylo zbytečné, Pešek byl v ofsajdu.

24

Boháč vyběhl mimo pokutové území a riskantně odvrátil hlavou balon po dlouhém nákopu Liberce před dotírajícím Karafiátem.

25

Ondřej Karafiát (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Pardubice 3:0
Parádní a rychlá akce Rabušice se Sadílkem, který našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího Karafiáta a ten se z první trefil pod břevno. Pro Karafiáta je to už druhý gól dne, dodneška přitom měl na kontě jedinou ligovou trefu.

29

Hlavatý pálil zpoza šestnáctky, libereckou branku však ani zdaleka netrefil.

32

Po dlouhém autu Mosquera hlavičkoval do břevna pardubické branky, ale stál v ofsajdu.

36

Pešek dostal přihrávku za obranu a mohl jít sám na pardubickou branku, ale balon mu odskočil od nohy.

38

Toml si pohlídal Mosquerovu přihrávku na číhajícího Peška.

39

Po střetu Chaluše s Petráněm budou Pardubice kopat penaltu. Věc ještě posoudí VAR.

39

Penalta to bude.

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matěj Chaluš (Liberec)

41

Brankář Knobloch vystihl směr Hufovy střely a penaltu vyrazil.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Surzyn (Pardubice)
za faul na Sadílka.

44

Kostka se dostal ve vápně Liberce ke střele, obránce ji však zablokoval.

45

Další útočná akce hostů, kterou však zastavila ruka Kostky v šestnáctce Liberce.

45

Knobloch vykopl nebezpečnou střelu Čelůstky. Hosté v závěru poločasu Liberec zatlačili.

45

Michal Sadílek (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Pardubice 4:0
Krásná akce Liberce: Pešek dostal centr do šestnáctky hostů, patičkou přiklepl balon ještě lépe postavenému Sadílkovi, který se levačkou asi z 12 metrů trefil přesně k tyči. Po Karafiátovi i Sadílek dává druhý gól večera. Trefu stvrdil i VAR, o ofsajd se nejednalo.

47

Mosquerův centr do vápna byl na nabíhající hráče Liberce příliš dlouhý.

48

Kostka se kličkou uvolnil v liberecké šestnáctce, jeho přihrávku však zachytil bránící Mara.

50

David Huf (Pardubice) vstřelil gól. Liberec - Pardubice 4:1
Parádní akce hostů: Čelůstka našel zpětnou přihrávkou Hufa a ten se levačkou ze zhruba 11 metrů trefil z první přesně k tyči.

52

Liberec mohl dát pátý gól. Pešek z pravé strany vlétl do vápna, zbavil se obránce a hledal na přední tyči Rabušice, ten však byl dobře pokrytý.

53

Mosquera si zaběhl za pardubickou defenzivu, ale přihrávka na nabíhajícího Rabušice se mu nepovedla.

62

Po rohu Liberce reklamují domácí ruku hostů v šestnáctce, ale hraje se dál.

62

Rondič zakončoval hlavou, ale netrefil branku.

64

Pardubice se usadily před brankou Liberce a vybojovaly roh.

64

Ten domácí obrana odvrátila.

67

Hosté jsou ve druhém poločase mnohem aktivnější než v prvním.

68

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Kamso Mara, nahradil ho Michal Faško

69

Faško se hned zapojil do hry, utekl po pravé straně a předložil lahůdku před branku Nečasovi, ten však pátý gól odmítl a střelou z malého vápna olízl jen břevno.

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Petráň (Pardubice)
za faul.

74

Rondič vyhrál souboj s brankářem Boháčem, balon se dostal k Faškovi, ten však asi z 15 metrů přestřelil.

77

Balon se v šestnáctce Liberce snesl k Surzynovi a ten ho z první napálil mimo tyče.

79

Rondič utekl po pravé straně a pronikl až do vápna, jeho přihrávku před branku však dvakrát zablokoval Šejvl.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Huf (Pardubice)

82

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Ondřej Karafiát, nahradil ho David Cancola

82

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jakub Pešek, nahradil ho Kristian Michal

86

Sadílek parádně vysunul Rondiče, ten prostřelil Boháče, gól však nemůže platit kvůli ofsajdu.

89

Rondič dostal přihrávku za obranu a mířil na zadní tyč, Boháč však jeho záměr vystihl.