Góly: 11. J. Mikula, 26. M. Rabušic (pen.), 29. M. Rabušic, 76. I. Rondič

Červené karty:
13. R. Hranáč

Střely na branku: 9:1; Střely mimo: 5:2; Rohové kopy: 3:2
Počet diváků: 1 550 (16 % z kapacity 9 990)

Utkání bylo 9. února, čtyři dny před původním termínem, kvůli pokračující karanténě pardubického týmu odloženo na neurčito. Později byl určen termín středa 9. března od 16.30.

Liberec v jarní části sezony ještě nevyhrál, po porážce ve Zlíně následně třikrát remizoval - v Boleslavi, v Jablonci a v Ostravě.

I Pardubice mají tři remízy a porážku v Plzni, naposled nedotáhly k vítězství dobře rozehraný zápas s Budějovicemi (3:3).

Tiéhi
81. min Júsuf o hráči
Havelka
60. min Tupta o hráči
Purzitidis
11 Frýdek
Frýdek
70. min Stoch o hráči
Rabušic
70. min Rondič o hráči
Matoušek
60. min Fukala o hráči

Cadu
81. min Čelůstka o hráči
21 Huf
Huf
66. min Černý o hráči
7 Vacek
Vacek
46. min Patrák o hráči
Jeřábek
24 Solil
Solil
28 Lupač
Lupač
61. min Rezek o hráči
Matějka
46. min Akosah-Bempah o hráči

Rozhodčí: Křepský - Caletka, Kubr
Počet diváků: 1 550

Náhradníci
Náhradníci
2

Liberec má v úvodu na těžkém terénu balon na kopačkách.

5

Mikula centroval z levé strany do šestnáctky, ale trefil prvního bránícího hráče.

6

Pardubická akci skončila ofsajdem.

8

Na hodně náročném trávníku balon hráče moc neposlouchá, dá se očekávat tuhý boj.

9

Po protiútoku Liberce do otevřené obrany se hosté ubránili, Liberci se ale nabízí trestný kop ze střední vzdálenosti.

10

Havelka rozehrál na krátko a Mikula nakonec zleva centroval před branku a je z toho roh pro Liberec.

11

Jan Mikula (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Pardubice 1:0
Frýdek rozehrál vysoký balon na zadní tyč, odkud ho Purzitidis vrátil před branku a našel přesně hlavu obránce Mikuly, který zblízka zavěsil. Sváteční střelec Mikula se trefil ve druhém utkání po sobě.

13
Červená karta

Červenou kartu dostal Robin Hranáč (Pardubice)
Hranáč uprostřed hřiště hrubě sestřelil Frýdka a rozhodčí hned tasil červenou.

15

David Huf (Pardubice) vstřelil gól. Liberec - Pardubice 1:1
Hosté se nedali oslabením rozhodit a hned vyrovnávají. Po rychlém brejku dostal Huf balon do volného prostoru, v šestnáctky si zasekl míč před Purzitidisem a levačkou parádně trefil protější růžek branky.

19

Matoušek prchal po pravé straně, ale balon mu uskočil do autu.

20

Liberec bude kopat roh.

20

Roh tentokrát rozehrál Havelka, ale velice nepřesně.

21

Havelka dostal přihrávku do šestnáctky, vystřelil však přímo doprostřed branky a pro gólmana hostů to bylo snadné sousto.

23

Gebre Selassie našel přihrávkou v šestnáctce Frýdka, ten však při zpracování míče bez cizího přičinění upadl.

25

Vacek skosil ve vápně Frýdka a Liberec bude kopat penaltu.

26

Michael Rabušic (Liberec) proměnil pokutový kop. Liberec - Pardubice 2:1
Rabušic penaltu s přehledem proměnil, pálil prudce k tyči, brankář Letáček skočil na opačnou stranu.

28

Po ťukesu Liberce v šestnáctce hostů zakončoval z deseti metrů Rabušic těsně vedle.

29

Michael Rabušic (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Pardubice 3:1
Tiéhi dlouhým pasem našel za obranou Rabušice, ten vběhl zprava do vápna a křížnou střelou k protější tyči překonal Letáčka.

33

Další akce Liberce skončila útočným faulem.

35

Matějka dostal přihrávku do liberecké šestnáctky, ale Štetina ho o balon obral.

38

Gebre Selassie našel centrem ve vápně Matouška, ten však balon nedokázal zpracovat.

38

Centr Purzitidise skončil v rukavicích brankáře Letáčka.

40

Jeřábek odhlavičkoval na roh po nebezpečném centru na Rabušice.

40

Z rohu Liberečtí soupeře neohrozili a Frýdek nakonec fauloval.

43

Liberec špatně vhodil aut a balon se dostal k Solilovi, který z hranice šestnáctky vystřelil velice nepřesně.

44

Hosté vybojovali roh.

44

Rohový kop se Caduovi vůbec nepovedl.

45

Mikula se po střetu s Lupačem v šestnáctce hostů těžce zvedal z trávníku.

45

Matoušek dostal balon do volného prostoru, ale dřív k němu vyběhl brankář Letáček.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Pardubice

46

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Lukáš Matějka, nahradil ho Nana Akosah-Bempah

46

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Kamil Vacek, nahradil ho Vojtěch Patrák

48

Rabušic připravil ve vápně dobrou palebnou pozici pro Havelku, ten ale v zakončení selhal.

50

Útočný faul Pardubic.

53

Pardubický Bempah zpoza šestnáctky trefil břevno.

56

Havelkova rána z dálky nadělala Letáčkovi problémy, ale nadvakrát si s ní poradil.

57

Centr Rabušice prolétl celým pokutovým územím, z jehož rohu zakončoval nepřesně Purzitidis.

62

Po centru Mikuly hlavičkoval na první tyči Rabušic do náruče brankáře Letáčka.

66

Tiéhi z dvaceti metrů minul pardubickou branku.

66

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel David Huf, nahradil ho Pavel Černý

69

Frýdek se snažil vysunout Rabušice, ale Letáček byl u balonu dřív.

70

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Michael Rabušic, nahradil ho Imad Rondič

70

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Christian Frýdek, nahradil ho Miroslav Stoch

72

Po akci Fukaly se balon odrazil ke Stochovi, který z hranice šestnáctky vypálil velice slabě a Letáček neměl problém.

74

74

Ale branku vůbec neohrozili.

75

Liberečtí obránci nedokázali odvrátit balon, ten se ve vápně odrazil k Rezkovi, který však pálil velice nepřesně.

76

Imad Rondič (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Pardubice 4:1
Parádní individuální akce střídajícího Rondiče, který sebral míč u postranní čáry, prosmýkl se mezi protihráči až za střed vápna a z 20 metrů vypálil. Balon i s tečí Čiháka překvapil Letáčka a zaplachtil k tyči.

79

Tenhle zápas je rozhodnutý, Liberec proti oslabenému soupeři dohrává v poklidném exhibičním stylu.

80

Liberečtí se prokombinovali až do vápna, Rondičova sražená střela však skončila u Letáčka.

81

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Christ Tiéhi, nahradil ho Abdalláh Hilál Júsuf