Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Příjemné sobotní odpoledne! V rámci 26. kola fotbalové Fortuna ligy přivítá Karviná na svém hřišti plzeňskou Viktorii. Utkání, které startuje ve 14 hodin, vám přineseme v podrobné online reportáži. Vítejte u ní.

Karviná minule při návratu trenéra Webera zvítězila ve Zlíně 2:1 a vyhrála po šesti kolech.

Plzeň v lize Karvinou dvakrát za sebou neporazila a na podzim s ní doma prohrála 0:1, v předchozích sedmi vzájemných utkáních v nejvyšší soutěži ale zvítězila.

Celky aktuálně dělí v tabulce sedm míst. Šestá Plzeň najela na vítěznou sérii a ještě živí šanci na pohárové příčky, třináctá Karviná by se měla poměrně v klidu zachránit v nejvyšší soutěži.

Čmelík
90. min Haša o hráči
Mangabeira
24 Herc
6 Qose
Qose
70. min Dramé o hráči
Bartošák
90. min Sinjavskij o hráči
Papadopulos
85. min Jursa o hráči

Hybš
46. min Mihálik o hráči
66 Káčer
Káčer
84. min Hořava o hráči
23 Kalvach
Kalvach
31 Šulc
Šulc
77. min Matějka o hráči
50 Ba Loua
Ba Loua
84. min Kovařík o hráči
Ondrášek
46. min Beauguel o hráči
21 Falta
Falta

Rozhodčí: Hocek - Blažej, Šimáček

Hlavním rozhodčím duelu je Petr Hocek, asistovat mu budou Petr Blažej a Jakub Šimáček. U videa bude na regulérnost verdiktů dohlížet Ondřej Ginzel.

Plzeňská sestava je dost překvapivá. Kvůli zraněním chybí středoví hráči Aleš Čermák s Pavlem Buchou, v základní sestavě se objevují Zdeněk Ondrášek, Miroslav Káčer či Matěj Hybš, který se po táhlých zdravotních problémech vrací do zápasového rytmu.

Domácí kouč Weber vsadil na hodně podobnou základní jedenáctku jako před týdnem. Udělal jedinou změnu: místo Vojtěcha Smrže nastupuje Kristi Qose, kterému skončil karetní distanc.

1

Začal první poločas utkání Karviná - Plzeň

1

Velká šance hned v úvodu! Po průnikové přihrávce od Ba Louy se před Ciupou ocitl Šulc, svou střelu ale neumístil dostatečně přesně a domácí gólman proti přízemnímu pokusu pohotově zasáhl!

2

Další plzeňské zakončení, Havlova střela však ani zdaleka nebyla tak nebezpečná jako od kolegy Šulce před pár minutami. Balon sotva doskákal k brankáři.

4

Plzeň vstoupila do zápasu skvěle! Po Faltově centru pálil křižně Kalvach, gólmana překonal, jenže stoper Šindelář míč z brankové čáry vykopl.

6

Dopředu se žene také Karviná, její pokusy však zatím nejsou příliš úspěšné. Dožaduje se úvodního rohu, leč marně. Odkopávat od branky bude Staněk.

7

Po rychlé rozehrávce přímého kopu vlétl do pokutového území Ba Loua. Mezi dva hráče si ale netroufl, a tak se s míčem otočil a zamířil zpět mimo vápno.

8

Šulc měl už druhou slušnou příležitost ke skórování, tentokrát netradičně hlavou. Z pravé strany centroval Ba Loua a ryšavý plzeňský záložník vystoupal nejvýš, trefil ovšem jen prostor, kde se pohyboval připravený Ciupa.

9

Do vápna se Hybš nedostal, vybojoval však pro Plzeň úvodní rohový kop zápasu. K rozehrávce se staví Káčer.

10

Centroval nakonec Ba Loua. Domácí obrana míč odvrátila do zámezí, roh se tedy bude opakovat.

11

A znovu. Tentokrát kopal Káčer, napálil balon do prvního obránce v cestě a následovat bude další rozehrávka od rohového praporku.

12

Mangabeira odzbrojil Ba Louu a snažil se přenést hru na útočnou polovinu. Neúspěšně, Karviná však u míče zůstane, bude vhazovat.

13

Michal Papadopulos (Karviná) vstřelil gól. Karviná - Plzeň 1:0
Kdo by to byl řekl! Na pravé straně dostal hodně prostoru Čmelík, odcentroval a našel Papadopoluse, který se prosadil mezi dvojicí hráčů a šikovně usměrnil střílený míč ke vzdálenější tyči. Staněk byl bez šance.

15

Plzeň pokračuje i po inkasované brance ve svém tlaku. Karvinou zamkla na vlastní polovině a hledá způsob, jakým se propracovat k vyrovnání.

17

Hostující rozehrávka byla hodně špatná, Karviná dobrým presinkem vybojovala míč u plzeňského pokutového území. Pálil Čmelík, jenže slabě. Staněk pohodlně zasáhl.

18

Dvě obrovské šance Plzně! Po Ba Louově centru z levé strany nejprve střílel Šulc, vzápětí dorážel Havel, gólman Ciupa ovšem předvedl dva famózní zákroky a drží vedení svého celku!

19

Další Čmelíkův centr, tentokrát nepřesný. Domácí křídelník žádného ze svých spoluhráčů nenalezl.

20

Skluzem zezadu fauloval na útočné polovině trochu zbytečně Ba Loua a může být rád, že nedostal karetní trest.

21
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Róbert Mazáň (Karviná)

22

Káčerovo přenesení hry postrádalo přesnost. Plzeň přichází o míč, Karvinou čeká autové vhazování.

24

Karviná se hnala kupředu, jejich postup ale zastavil hvizd hlavního rozhodčího. Kalvach byl totiž dle názoru arbitra ve vzdušném souboji ve středovém kruhu faulovaný.

26

Další velká možnost Plzně, další skvělý zákrok Ciupy! Tentokrát vytáhl nad břevno střelu Ondráška, který z první pálil po centru dnes velice aktivního Ba Louy.

28

V posledních minutách se Karviné přechod do útoku nedaří, její pokusy končí maximálně pár metrů za středovou čárou.

29

Čmelík se hodně rozčiluje, při souboji s Hybšem si však pomohl faulem. Míč pro Plzeň.

30

Hodně daleko od své branky vyběhl gólman Staněk, ke svému štěstí stihl odkopnout letící míč před dotírajícím hráčem domácích.

33

Po Kašově ztrátě se dostal k parádní střele Qose! Zasekl míč a natáhl před vápnem k zakončení, které Staněk ze všech sil vytěsnil na tyč.

34

Přímý kop odvrátil hlavou bránící Brabec, Karviná tak bude rozehrávat roh.

35
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Čmelík (Karviná)

37

Karviné se teď daří tlumit plzeňský tlak. Drží se na útočné polovině a snaží se udržet těsné vedení minimálně do závěru úvodní půle.

38

Průnik Mikuše zastavil nedovoleně Kalvach, Karviná bude rozehrávat přímý kop z velice zajímavé pozice. Nějakých 20 metrů, z této pozice se určitě dá vystřelit...

39

Exekuce volného kopu se ujal Bartošák. Zřejmě spíš centroval, míč si každopádně našel Staněk a vyboxoval jej do bezpečí pro plzeňskou branku.

41

Hybš našel svým centrem pouze bránícího Šindeláře, který byl ve skvělém defenzivním postavení a nepustil žádného z hostujících hráčů k zakončení.

43

Plzeňané se hodně rozčilují, po střele Šulce se jim totiž zdálo, že Santos zahrál ve vápně rukou. Penalta se ovšem kopat nebude.

44

Sudí Hocek se ještě přes sluchátko baví s kolegou Ginzelem o předchozí sporné situaci... Původní verdikt je ale potvrzený, k přestupku proti pravidlům nedošlo.

45

Hlavní arbitr nastaví v prvním poločase dvě minutu nad rámec řádné hrací doby.

45

Viktoria se ještě pokouší rozbít domácí obranný val, to se jí však ani v závěru půle nedaří. Karvinská defenziva odvrací jeden centr za druhým.

46

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Zdeněk Ondrášek, nahradil ho Jean-David Beauguel

47

Do vápna pronikl Čmelík, míč si dal však příliš od nohy, Staněk se tak sklouzl po zemi a balon si stáhl do svých rukavic.

49

Plzeň vstoupila do druhé půle v ofenzivnějším složení, zatím se jí ale nedaří ani přiblížit pokutovému území.

50

Do šance se naopak na druhé straně tlačil Papadopulos, na Bartošákův centr ovšem na malém vápně nedosáhl.

52

Jean-David Beauguel (Plzeň) vstřelil gól. Karviná - Plzeň 1:1
A je vyrovnáno! Po levé straně vlétl do pokutového území Šulc a našel střídajícího Beauguela, který udržel Santose na zádech, otočil se s míčem a přízemní střelou překonal Ciupu.

54

Zdá se, že pár gólů ještě bude v zápase k vidění. Oba týmy hrají odvážně, chtějí vyhrát.

55

Sudí Hocek řeší s kolegou u videa jeden z předchozích momentů, hra je tak pozastavená.

58

Videorozhodčí po dlouhém rozmýšlení doporučil hlavnímu arbitrovi, aby se šel podívat na záznam souboje v pokutovém území.

59

Pokutový kop se pískat nebude! Hocek došel po kontrole k názoru, že kontakt Ba Louovy ruky s míčem na penaltu nebyl.

61

Vzdušný souboj ve středu pole vyhrál Mihálik, míč ale odehrál jen do autu. Karvinou čeká vhazování.

64

Beauguel si odstavil tělem Santose a našel Ba Louu, tomu však střela absolutně nevyšla, Ciupa nemusel zasahovat.

66

Mihálik trefil břevno! Po Šulcově pasu z levé strany propadl míč až k nehlídanému plzeňskému žolíkovi, který rozezvučel horní tyč. Od ní se balon odrazil těsně před brankovou čáru a ven.

68

Viktoria soupeři míč v posledních minutách příliš nepůjčuje, Mihálikova šance byla přesto poměrně ojedinělá. Tempo zápasu pomalu klesá.

70

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Kristi Qose, nahradil ho Soufiane Dramé

71

Při výhodě se dral kupředu Šulc. Rozhodl se pro individuální akci, ukrojil si až příliš velké sousto. Skrz přehuštěný střed karvinské obrany neměl šanci projít.

73

Nadále platí, že Plzeň kombinuje a Karviná vyčkává... Do konce zápasu zbývá necelá dvacetiminutovka.

74

Ciupa si staví míč k rozehrávce od branky, Ba Louova dalekonosná střela totiž zamířila vysoko na horní tyč.

76

Domácí šli do brejku, Čmelík už mohl téměř pádit sám na branku, jenže gólman Staněk pohotově vyběhl mimo vápno a míč před slovenským křídelníkem odpálil.

77

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Pavel Šulc, nahradil ho Lukáš Matějka

79

Z plzeňského rohového kopu šance nevznikla, Káčerův centr odvrátil Papadopulos. Na zemi zůstává ležet Kaša.

81

Bartošák se snažil vyslat kupředu Papadopulose, karvinský útočník ovšem úmysl svého protihráče nepochopil. Ztracený míč.

82

Centr Havla do vápna neprošel, Plzeň bude ale znovu rozehrávat od rohového praporku.

84

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Miroslav Káčer, nahradil ho Tomáš Hořava

84

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Adriel D’Avila Ba Loua, nahradil ho Jan Kovařík

85

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Michal Papadopulos, nahradil ho Tomáš Jursa

87

Zpoza vápna to Kalvach zkusil vnějším nártem. Ciupovi míč vypadl, okamžitě po něm ale skočil a zamezil potenciální dorážce.

90

Sudí Hocek přidá k řádné hrací době ve druhém poločase devět minut! To je tedy pořádná porce...

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kovařík (Plzeň)

90

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Lukáš Čmelík, nahradil ho Roman Haša

90

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Lukáš Bartošák, nahradil ho Vlasij Sinjavskij

90

Dlouhé nastavení zatím žádnou šanci nepřineslo, spíš jej pořádně kouskují střídání. Zbývá ještě pět minut.

90

Karviná bude zahrávat rohový kop. Že by ještě příležitost pro domácí zlomit zápas na svoji stranu?

90

Domácí se drží na útočné polovině, Plzni se nedaří překročit s míčem ani půlící čáru.