Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Soupeři z červencového kvalifikačního utkání o Evropu, ve kterém Liberec porazil Mladou Boleslav 2:0.

Liberec prohrál jediný z poslední sedmi domácích ligových duelů.

Mladá Boleslav naopak čeká na první vítězství pod staronovým trenérem Karlem Jarolímem, v posledních dvou kolech jen remizovala v Opavě (2:2) a prohrála s Ostravou (1:3).

Liberci se doma proti Boleslavi dlouhodobě daří. Naposledy s ní U Nisy prohrál před téměř 13 lety.

Koscelník
72. min Pešek o hráči
23 Mara
Mara
86. min Chaluš o hráči
22 Beran
Beran
76. min Sadílek o hráči
25 Hromada
Hromada
24 Fukala
Fukala
Matoušek
72. min Mosquera o hráči
Rabušic
76. min Rondič o hráči

FK Mladá BoleslavMl. Boleslav(5-3-2)

Markovič
Zahustel
62. min Jakub Klíma o hráči
34 Křapka
Křapka
Tatajev
61. min Šimek o hráči
25 Túlio
Túlio
15 Mazáň
Mazáň
Janošek
62. min Fulnek o hráči
Budínský
73. min Drchal o hráči
Douděra
46. min Graiciar o hráči
Jiří Klíma
16 Mareš
Mareš

Rozhodčí: Adámková - Hock, Vlček

Boleslav v této sezoně venku získala jen dva body.

Na stadion U Nisy se snáší soumrak, teplota klesla k nule.

Domácí kouč Pavel Hoftych udělal oproti poslednímu utkání v sestavě hned pět změn, hostující Karel Jarolím čtyři.

Liberec bude hrát v modrém, Boleslav v oranžovém.

Výkop bude mít Boleslav.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Ml. Boleslav

1

Budínský centroval zprava do liberecké šestnáctky, balon byl však na nabíhající hráče příliš dlouhý.

4

Hra se zatím odbývá ve středu pole.

6

Náznak rychlé liberecké akce: Matoušek utekl po levé straně a přihrával do vápna Beranovi, toho však obrana odstavila.

6

Jakub Hromada (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Ml. Boleslav 1:0
Rabušic dostal dlouhý centr do šestnáctky, přiklepl balon hlavou zpátky volnému Hromadovi, který parádním volejem levačkou z hranice vápna zamířil k tyči. Gólman si na balon odražený od země sáhl, ale jeho cestě do sítě nezabránil.

10

Ruka boleslavského Klímy na půlce hřiště.

12

Po špatném odkopu Liberce se dostal k míči Túlio a střelou z více než 20 metrů mířil těsně vedle domácí branky.

13

Zajímavá standardní situace pro hosty, takový zkrácený roh.

14

Nguyen musel vyboxovat Budínského ránu z úhlu.

15

Hosté přebírají aktivitu, budou kopat roh.

15

Balon zachytil Mikula a kopl ho do autu.

17

Po faulu na Hromadu bude zahrávat Liberec podobnou standardku jako před chvílí soupeř.

17

Beranovi centr nevyšel, trefil prvního hráče ve vápně.

18

Nebezpečná akce hostů skončila útočným faulem Janoška na Maru.

19
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Mareš (Ml. Boleslav)
za faul na Fukalu.

20

Markovič vyboxoval balon po rohu Liberce.

22

Rabušic se dral k centru Tijaniho, ale pomohl si faulem a navíc byl v ofsajdu.

25

Beran parádně vysunul Rabušice, ale vybíhající Markovič byl u balonu o chloupek dřív.

26

Koscelník utekl po pravé straně a hledal ve vápně Rabušice, ještě před ním však míč zasáhl Tatajev. Po následné nepovedené malé domů zmatek v šestnáctce hostů pokračoval, ale Boleslav nakonec situaci ustála.

28

Do vápna hostů přes několik hráčů drze prošel domácí mladík Beran, dostal se sice z úhlu, přesto nebezpečně vypálil pod břevno. Markovič vytáhl na roh.

29

Alexej Tatajev (Ml. Boleslav) vstřelil vlastní gól. Liberec - Ml. Boleslav 2:0
Po rohu hlavičkoval na přední tyči Kačaraba a balon s nešťastnou tečí Tatajeva zaplul ke vzdálenější tyči boleslavské branky.

30

Budínský po centru z pravé strany před brankou hlavičkoval pod břevno, Nguyen však zabránil skoro jistému gólu a balon vytěsnil nad.

33

Další navštívenka Budínského, jehož střela tentokrát skončila těsně vedle.

38

Liberec mohl zvýšit. Hromada byl po přihrávce Matouška před brankou úplně sám a mířil na jistotu do odkrytého kouta branky, trefil však nohu vybíhajícího Markoviče a balon skončil na tyči!

42

Po faulu na aktivního Koscelníka zahrával Liberec trestný kop, Beranův centr však byl přetažený.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Ml. Boleslav

46

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel David Douděra, nahradil ho Martin Graiciar

49

Faul Tatajeva na Rabušice uprostřed hřiště.

50

Po souboji s Mazáněm se s pochroumaným kolenem těžce zvedal Koscelník.

51

Hosté kopali roh, branku neohrozili.

53

Liberecká akce vyšla do ztracena, Kačarabův centr skončil u Markoviče.

56

Hosté se snaží, ale chybí jim finální přihrávka.

57

Rabušic centrem zprava hledal hlavu nabíhajícího Matouška, ten však v tísni míč netrefil přesně.

59

Hosté šli do protiútoku, centr Zahustela však byl zablokován.

59

61

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Alexej Tatajev, nahradil ho David Šimek

62

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Dominik Janošek, nahradil ho Jakub Fulnek

62

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Ondřej Zahustel, nahradil ho Jakub Klíma

63

Rabušic z rohu šestnáctky přestřelil boleslavskou branku.

63

Matoušek vlétl do vápna hostů jako vítr, ale nakonec mu balon utekl do zámezí.

65

Po centru Mary hlavičkoval Kačaraba jen do rukavic brankáře Markoviče.

67

Markovič vyběhl mimo šestnáctku, aby uhasil potenciální šanci Liberce.

68

Koscelník centroval do šestnáctky hostů, jeden z obránců míč ve skluzu odkopl do bezpečí.

70

Velký závar před brankou Liberce, v pádu se snažil zakončit Graiciar, ale Nguyena nepřekonal.

71

Před brankou hostů se uvolnil Rabušic, ale byl v ofsajdu.

72

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Martin Koscelník, nahradil ho Jakub Pešek

72

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jan Matoušek, nahradil ho Jhon Mosquera

72

Do šance se hnal Pešek, přeloboval brankáře, ale minul branku.

73

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Lukáš Budínský, nahradil ho Václav Drchal

74

Po akci Túlia byl na hranici šestnáctky osamocený Jiří Klíma, ale střela mu vůbec nesedla.

75

Graiciar mohl střelou ze zhruba 13 metrů snížit, ale Nguyen ji skvěle vyrazil. Velká šance hostů.

76

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Michael Rabušic, nahradil ho Imad Rondič

76

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Michal Beran, nahradil ho Michal Sadílek

78

Mosquera dostal od Peška balon za obranu a zpoza vápna chtěl přehodit Markoviče, což se povedlo, ale nemířil přesně.

80

Po další akci Peška hlavičkoval Hromada vedle boleslavské branky.

80

Mareš pálil z dálky, balon před Nguyenem skočil, přesto ho domácí brankář dokázal zkrotit.

84

Mosquerův centr mířil do náruče Markoviče.

85

Na videu se zkoumala případná ruka domácího Mikuly v šestnáctce, ale nic nedovoleného shledáno nebylo.

86

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Kamso Mara, nahradil ho Matěj Chaluš

90

Po zákroku Mazáně na unikajícího Peška bude Liberec kopat penaltu.

91

Rondič už měl postavený balon na penaltové značce, sudí Adámková se však ještě jde osobně podívat na video.