45. T. Necid, 82. D. Köstl

Červené karty:
47. T. Necid

Střely na branku: 6:2; Střely mimo: 4:2; Rohové kopy: 6:3

Baník usiluje o třetí vítězství za sebou, Bohemians naopak tři duely v řadě nevyhráli.

Ostravští fotbalisté doma nastoupí po více než dvou měsících. V minulém kole v Opavě hráli po téměř měsíci, jelikož kvůli nákaze koronavirem v týmu musel klub do karantény. Baník derby vyhrál 2:1.

Koronavirus trápí i Bohemians, kteří i kvůli němu mají velkou marodku.

De Azevedo
84. min Buchta o hráči
Jánoš
14 Mena
Mena
77. min Kuzmanovič o hráči
6 Tetour
Tetour
84. min Jirásek o hráči
Potočný
84. min Azackij o hráči
18 Zajíc
Zajíc
64. min Tijani o hráči

Schumacher
81. min Keita o hráči
7 Hronek
Hronek
42. min Osmančík o hráči
Jindřišek
72. min Bederka o hráči
19 Květ
Květ
42. min Novák o hráči
6 Ljovin
Ljovin
Vaníček
72. min Vacek o hráči
37 Necid
Necid

Rozhodčí: Denev - Hájek, Matoušek

1

Útočníka Necida na ostravském trávníku vítá ostrým faulem hned po pár vteřinách domácí zadák Svozil.

2

První útok hostí Baník ubránil, De Azevedo byl pak faulován Vondrou.

2

Fillo dohnal míč na hřišti a naslepo ho nakopl před branku Bohemians, kde byli jen obránci hostí.

3

Nenápadná Květova akce v pokutovém území Baníku přináší první rohový kop zápasu.

5

Jánošova skákavá střela trefila bránícího hráče Bohemians.

6

V obraně Baníku úřaduje Stronati, hlavou důrazně odehrál míč dvakrát za sebou.

7

De Azevedo si na levém křídle pohotově narazil s Potočným a nahrál na malé vápno. Tam rukavicemi zasáhl Le Giang, který se vrátil do branky Bohemians.

8

Útočné pokusy Bohemians končí dost daleko od branky domácích.

8

Mena se postavenou obranu Bohemians pokusil překonat kolmou přihrávkou, nasměroval ji na kopačky hostí.

9

Vaníčkovi svitla šance při zaváhání ostravské obrany. Míč ho ale neposlouchal, Jánoš ho dohnal a odzbrojil.

10

Opět Svozil úřaduje, jeho tvrdý zákrok v obraně dal vzniknout akci Baníku.

10

Na polovině hřiště tento zákrok oplácí Vaníček dojetím do De Azeveda.

11

Fleišman si seběhl netradičně na pravou stranu, adresoval balon před branku, ale tam vládne Le Giang.

12

Tetour nahrál naslepo a pomalu, po míči vystartoval Köstl. Kontr hostí.

12

Špatná přihrávka, která měla asi hledat Necida, akci hostí zastavila.

13

Jánošova prudká střela trefila přímo střed branky.

14

Roh pro domácí.

15

Tetour táhlým pasem hledal Zajíce, míč ale přeletěl celé pokutové území a skončil za brankou Bohemians.

16

Necid se na malém vápně pokusil neúspěšně zakončit, míč se odrazil k Schumacherovi a ten levačkou dloubákem zkusil štěstí. Laštůvka chytá.

17

Po tlačenici před pokutovým územím hostí zůstává na zemi Ljovin.

18

Mena si s míčem hraje až moc. Ljovin ho donutil otočit se směrem k brance Baníku, pak ho ale „vysvobodil“ netaktickým faulem.

19

Nejčastěji střílejícím hráčem zápasu je Jánoš. Záložník domácích přízemní ranou přiměl Le Gianga k rutinnímu zákroku.

19

Schumacher si dělal prostor na pravém křídle, fauloval u toho Fleišmana.

20

Zajíc se v obklíčení čtyř „klokanů“ neprosadil.

20

Hronek se taky pustil do souboje s Fleišmanem a ani on neuspěl. Dostal se do zámezí.

22

Jánoš dostal míč do branky Bohemians, ale zkoumá se, jestli to nebylo z ofsajdu.

23

Adam Jánoš (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Bohemians 1:0
Jánoš dostal rychlou přihrávku od Zajíce, trefil se pravačkou za zadní tyč a Le Giangův zákrok přišel pozdě.

25

Opět se hraje před pokutovým územím Bohemians, kam se nastěhovali skoro všichni hráči obou celků.

25

Stronati přihrál vzduchem do autu.

26

Fleišman našel vzduchem De Azeveda, ten přihrávkou před branku trefil Vondru a je z toho další roh Baníku.

28

Zajíc se dostal na krásný De Azevedův centr, mířil do poloodkryté branky, tam se ale zjevil Necid a nohou „gólovou“ ránu vyrazil!

29

De Azevedo si ve vápně hostí narazil se Zajícem, míč si ale nechal utéct až za branku.

31

Potočný si naběhl do ofsajdu.

33

Trocha zklidnění, s tím, že míč se nadále drží víc na kopačkách domácích.

34

Zajíc kombinoval s Jánošem, následující centr nebyl přesný.

35

Hosté jen čekají, co Baník vymyslí. Domácím hráčům se kombinace v posledních minutách ale moc nedaří.

35

Bohemka se dostává na polovinu Baníku, tam Potočný ostře zajel do Hronka a hosté pošlou míč do Laštůvkova vápna.

36

K hlavičce se dostal Necid, poslal ji vedle.

37

Köstl neomylně odvrací centr před branku Bohemians.

38

Stronati si zahrával při rozehrávce, Hronek ho dostal pod tlak, neopatrně ho však fauloval.

39

Le Giang vyrazil po centru, rukou se zaháknul o Zajíce a drží si bolavé rameno.

40

Mezitím faul Baníku poblíž půlicí čáry, ale ještě nehrajeme. Čeká se na to, zda Le Giang svoje rameno rozcvičí a bude schopen pokračovat.

41

Už se tak stalo.

41

Necid byl osamocen v pokutovém území Baníku, zády k brance. Míč si dokázal stáhnout, ale srazil si ho jen kus od sebe.

42

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Roman Květ, nahradil ho Vojtěch Novák

42

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Petr Hronek, nahradil ho Pavel Osmančík

42

Dvojí střídání pár minut před poločasem je reakcí trenéra Bohemky na zoufalý výkon jeho celku.

43

Od střídání kopou hosté už druhý rohový kop.

43

Novákův pas nadzvedl rukou Laštůvka pryč od branky.

44

Další vysoký míč pro Laštůvku.

44

Potočný snadno předběhl Schumachera, akci pak zazdil nepřesnou přihrávkou.

45

Další Potočného akci podpořil náběhem do útoku obránce Stronati, ubránit ho dokázal Jindřišek.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

De Azevedův úplně zbytečný skluz kouskuje konec první půle, a domácí hráč může být rád, že nemá kartu. Jindřiška přebrousil dost blbě.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Necid (Bohemians)
Naopak Necid za to, že rukou srazil Svozila, kartu vidí.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Bohemians

46

Osmančíkův nesmělý útočný pokud končí ztrátou míče ještě stále daleko od branky Baníku.

47

De Azevedo se snažil vysunout Menu, Le Giang byl rychlejší a míč lapil.

47
Červená karta

Červenou kartu dostal Tomáš Necid (Bohemians)
Necid loktem srazil Tetoura, a protože už má žlutou kartu, musí do sprch!

48

Necid neprotestuje, v klidu si vše vyříkává s rozhodčím, ale na verdiktu se nic měnit nebude.

49

Bohemka to teď bude mít hodně těžké, a hned to pociťuje při bránění Fleišmanova brejku. Baník šel do přečíslení.

50

Bohemians drží míč na útočné polovině, a i když je to statické, tak pokračují v ofenzívě.

51

Po Fillově faulu na Vaníčka budou hosté dokonce kopat standardku.

52

Novák hledal na malém vápně Köstla, ten šel jako tank do souboje s Laštůvkou a zboural ho. Rozhodčí mu píská faul.

55

Po Necidově vyloučení vidíme nečekanou změnu v herním projevu hostí. Pouštějí se nebojácněji dopředu.

56

Potočný u pravé lajny nohou fauloval Schumachera.

56

Přetažený Vaníčkův centr končí až za Laštůvkovou brankou.

57

Vaníček napadal Tetourovu rozehrávku důrazněji, než je povoleno.

58

Stronatiho prudký míč letěl víc jako střela než jako centr, Zajíc chtěl doklepnout do branky, ale jen posunul míč do strany, tam byl De Azevedo a zakončil vedle. Dva domácí borci nedokázali dát gól z metru!

60
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jaroslav Svozil (Ostrava)

61

Schumacher se vysunul po pravém křídle, dokázal v pokutovém území najít Osmančíka, ten ale ani nadvakrát nedokázal prostřelit bránícího hráče.

61

Baník v ofsajdu, zapomněl se tam Mena.

62

Vondra z levého křídla našel jen domácího Tetoura.

62

Pozor, hosté mohli vyrovnat! Opět se k míči na levém křídle dostal Vondra, našel před brankou Osmančíka a ten se pokusil prostřelit Laštůvku a bránícího Fleišmana. Laštůvka levou nohou míč vykopl.

64

De Azevedova bomba trefila Köstla, od kterého se míč odrazil za čáru. Je z toho roh pro domácí.

64

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Tomáš Zajíc, nahradil ho Muhamed Tijani

65

Tetour dohnal míč až těsně v zámezí, od branky hostí bude odkopávat Le Giang.

65

Novák měl na okamžik prostor na prostředku hřiště, spěchal k brance Baníku, stopku mu vystavil Svozil.

66

De Azevedo dostal přihrávku na hranici pokutového území hostí, navedl si míč na levačku a vypálil pod břevno. Le Giang se tam akrobaticky vytáhl a ránu vyrazil na roh.

67

De Azevedo vymyslel nečekané řešení přihrávky do vápna a dloubáčkem našel Menu na puntíku pro penaltu. Mena hlavičkoval vedle.

69

Hůlka odvrací pas před branku hostí jen k Jánošovi, Baník pokračuje v útoku.

70

Už ne, Schumacher rychle vyváží balon. Fauloval ho Potočný.

70
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Roman Potočný (Ostrava)

70

V prakticky ideální pozici byl asi šest metrů od branky domácích Hůlka, hlavičkoval ale rozhozen a zakončil nad. Hned se chytá za hlavu, tohle byla velká šance.

72

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Antonín Vaníček, nahradil ho Kamil Vacek

72

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Josef Jindřišek, nahradil ho Jiří Bederka

73

Jánoš si pohybem říkal o přihrávku do šance, narazil ale do velmi dobře hrajícího Köstla.

74

K sólu se nadechl Osmančík, obešel Tetoura a až Stronati ho odstavil od míče.

74

Je docela zvláštní, že Baník, ač vede a hraje přesilovku, nechává hosty ujíždět do takovýchto kontrů.

75

Schumacher při průniku zastaven nedovoleně.

75

Hůlka si tělem pokryl míč před De Azevedem, hosté budou vhazovat.

76

Bederka vysunul Nováka, ten zpětnou přihrávku pokazil.

76

Tijaniho centr vyráží pěstmi dál od branky Le Giang.

77

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Pepe Mena, nahradil ho Nemanja Kuzmanovič

78

Bohemka se neprosadila proti zformované obraně Baníku, Kuzmanovič spěchá kupředu.

78

Střídající Kuzmanovič doběhl s míčem na noze až do pokutového území hostí, tam však nedokázal přejít přes Köstla.

80

Domácí nechávají Bohemku držet míč a napadají ji. Možná to nebude špatná myšlenka, protože hosté „do plných“ neútočí moc účinně.

81

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Till Schumacher, nahradil ho Ibrahim Keita

81

Köstlovi šel pod nohy Fillo, zasáhl míč a obránce hostí ho dohrál šlapákem.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Köstl (Bohemians)

83

Novák zaměstnal Filla na křídle, vybojoval standardku a tohle může být velmi slušná šance pro hosty!

84

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Daniel Tetour, nahradil ho Milan Jirásek

84

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Dyjan Carlos De Azevedo, nahradil ho David Buchta

84

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Roman Potočný, nahradil ho Oleksander Azackij

85

Novákův centr proletěl pokutovým územím.

85

Keita hledal před brankou Nováka, obránce domácích odkopává. Neřeknu vám kdo, nad hřištěm je hustá mlha.

86

Hraje se pod taktovkou Bohemians. Prosadí se proti zatažené obraně a vyrovnají?

87

Keita padá v pokutovém území Baníku. Azackij ho držel rukama, v mlze to ale bylo dost špatně vidět, takže kdo ví.

88

Novák se dral přes Filla a fauloval ho.

89

Le Giangovi se nepovedla rozehrávka, Köstl to ještě krátce napravil a vyvážel míč, proti přesile se ale neprosadil a musí mazat zpět do obrany.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Po dlouhém odkopu od vlastní branky zkusí něco vymyslet Baník.

90

Dvě minuty do konce, hosté se snaží obléhat pokutové území Baníku.

90

Novák padá při pokusu o průnik do vápna, rozhodčí nepíská.

90

Píská až teď, ale bude to Ljovinův šlapák. Píská se tedy proti Bohemce.

90

Žlutá karta pro někoho na lavičce hostí.

90

Útočný faul domácích, půl minuty do konce, Le Giang žene všechno před Laštůvku.

90

Domácí tenhle nákop odrazili, což jim asi zajistí tři body. Míč ukořistil Kuzmanovič a peláší s ním co nejdál od branky Baníku.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0

90

Baník si ve druhém poločase koledoval, ubránil se ale i díky tomu, že hosté neměli finální přihrávku. Jinak v oslabení hráli velice sympaticky.

90

Bohemka naopak může litovat velmi špatně odehrané první půle. Sami se okradli o 45 minut hry.