Zatímco Zbrojovka bude usilovat o únik ze sestupové příčky a vylepšení pozice nejhoršího domácího týmu soutěže, Slovan se pokusí opět o něco přiblížit pohárovým pozicím.

Severočeši mohou natáhnout šňůru bez porážky na pět ligových zápasů. Ve vyrovnané tabulce jsou na šestém místě a mají ještě zápas k dobru.

Brněnský nováček získal na úvod jarní části cenný bod za remízu 1:1 v Mladé Boleslavi, za posledních osm kol ale zvítězil jen jednou a v tabulce mu patří sestupové 16. místo.

Také Liberec na úvod jarní části remizoval 1:1, když doma proti Bohemians 1905 stejně jako Brno v Mladé Boleslavi neudržel vedení.

FC Zbrojovka BrnoBrno(4-4-2)

40 Šustr
Šustr
17 Moravec
Moravec
46. min Bariš o hráči
Pachlopník
66. min Štepanovský o hráči
13 Texl
Texl
76. min Sedlák o hráči
90 Vaněk
Vaněk
Záhumenský
46. min Šumbera o hráči
20 Hladík
Hladík
9 Fila
Fila
46. min Vintr o hráči

Purzitidis
84. min Mara o hráči
Sadílek
84. min Michal o hráči
Karafiát
10 Pešek
Pešek
78. min Fukala o hráči
Rabušic
58. min Rondič o hráči
Mosquera
84. min Faško o hráči

Rozhodčí: Marek - Šimáček, Ratajová

V liberecké sestavě chybí Filip Nguyen, jehož partnerka očekává potomka a brankář tak dostal kvůli porodu volno.

Zbrojovka má v sestavě i stopera Pavla Dreksu, který minulý zápas nedohrál kvůli potížím se zády.

1

Začal první poločas utkání Brno - Liberec

1

Pernicův dlouhý míč našel Hladíka, ten však před libereckým vápnem nedokázal míč udržet.

2

Liberecký Jugas před svou šestnáctkou špatně odhadl dlouhý nákop, ale míč za něj odklidil Chaluš.

3

Zbrojovka bombarduje libereckou obranu dlouhými míči. Po dalším z nich se do vápna dostal Moravec, ale jeho přízemní pas hosté odklidili.

5

Liberec získal první roh, centr odvrátil Pernica.

5

Velká šance Brna. Fila z levé strany našel před šestnáctkou Vaňka, který měl dost času ke zpracování i následné ráně. Ta mířila pod břevno, odkud míč pohledným zákrokem vyrazil Knobloch na roh.

7

Na konci rychlé akce Slovanu přihrával Pešek na malé vápno Rabušicovi, před ním dokázal skluzem zasáhnout Šural. Při následném rohu hosté faulovali.

9

Hra se po zajímavé pasáži ustálila uprostřed hřiště.

10

Zpoza stadionu se ozývá skandování brněnských fanoušků.

11

Vaněk před libereckým pokutovým územím oslovil Filu, ten se dokázal s míčem otočit a vystřelit, ale jeho slabý pokus se došoural daleko od brány.

13

Liberečtí se snaží podržet delší dobu míč, ale zatím se jim to daří jen na vlastní půlce.

15

Domácí Vaněk je často na míči a snaží se tvořit, v posledním případě se mu však oblouček za libereckou obranu nepovedl.

17

Brněnský Texl propašoval míč do šestnáctky na Filu, který v souboji s libereckou přesilou spadl na trávník. Rozhodčí však nechal pokračovat ve hře.

18
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Timotej Záhumenský (Brno)
Brněnskému hráči utekl míč a pak ostře sestřelil Koscelníka.

19

Peškův centr z přímého kopu prodloužil v brněnské šestnáctce Pourzitidis, míč však žádného jeho spoluhráče nenašel a skončil za brankovou čárou.

20

Liberec zdařile presuje brněnskou rozehrávku, domácím tak nezbývá než nakopávat míče dopředu.

22

Liberec se nastěhoval na brněnskou polovinu, ale jeho opakované bezradné centry do vápna k ničemu nevedou.

25

Jhon Mosquera (Liberec) vstřelil gól. Brno - Liberec 0:1
Parádní akce libereckého útočníka. Mosquera si naběhl pro míč do území nikoho mezi brněnskými obránci Pernicou a Moravcem, našteloval si jej na levačku a z nějakých pětadvaceti metrů trefil vzdálenější horní roh branky. Šustr plachtil vzduchem marně.

28

Zbrojovka zvýšila svou aktivitu, ale do liberecké defenzivy hledá cestu těžko.

30

Zbrojovka předvedla povedenou kombinační akci, ale s mizernou tečkou. Moravec si po přiťuknutí od Fily udělal těsně před šestnáctkou prostor pro střelu, ta mu však vůbec nesedla a míč letěl směrem od branky místo do ní.

32

Hosté se dlouho připravovali k rozehrání přímého kopu, Sadílek nakonec poslal míč přímo doprostřed brány a pro Šustra nebylo problém jej chytit.

34

Michael Rabušic (Liberec) vstřelil gól. Brno - Liberec 0:2
Velké zaspání brněnské defenzivy. Mosquerův centr od levé autové čáry přistál na hlavě Koscelníka, který sice z malého vápna trefil brankáře Šustra, ale u odraženého míče byl první Rabušic a zblízka jej špičkou kopačky doklepl do sítě.

37

Zbrojovka teď ukazuje, že její postavení na chvostu tabulky není náhodné. Domácí hráči si nedokáží kloudně přihrát ani na vlastní polovině.

40

V brněnské šestnáctce to opět hořelo, Peškovu přihrávku z levé strany však Dreksa dokázal vychýlit vedle své brány.

41

Po libereckém rohu se k hlavičce dostal Rabušic, jeho slabý pokus však mířil přímo do rukou Šustra.

43

Po Peškově centru měla Zbrojovka znovu potíže, Sadílek však svůj pokus nedokázal protlačit přes hradbu těl.

45

Po dlouhé době se v útoku připomněla také Zbrojovka. Po Hladíkově přízemním pasu se míč odrážel před hostující brankou, dostal se k němu i Fila, ale k zakončení se nakonec Brňané nedostali.

48

Peškův centr z přímého kopu sice neměl výšku, ale u bližší tyče jej nebezpečně prodloužil Koscelník. Míč nakonec prolétl kousek vedle vzdálenější brněnské tyče.

50

U liberecké šestnáctky se ocitl i brněnský stoper Pernica, svůj souboj o míč však prohrál.

53

Hra se mění v oboustrannou nakopávanou.

55

Zbrojovka přitlačila Slovan k vápnu, Šumberův zpětný centr od brankové čáry však hosté odvrátili.

56

Liberec vyčkává na své šance a pak rychle uhání dopředu. Teď Brňanům vypíchl míč Mosquera, který vysunul Rabušice, jeho přízemní střelu z úhlu vyrazil Šustr.

58

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Michael Rabušic, nahradil ho Imad Rondič

60

Hladík svou individuální akci vybojoval roh. Šumbera z něj našel hlavu Dreksy, ten však poslal míč mimo libereckou bránu.

62

Rondič uspěl proti brněnské přesile a posunul míč Mosquerovi, ten však centr z levé strany naprosto zpackal.

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Šural (Brno)

64

Na tribunách se záhadně objevila pyrotechnika.

65

Šumberův roh dokonale vystihl dosavadní hru Zbrojovky. Centr na přední tyč mířil do prostoru, kde se žádný domácí hráč nevyskytoval.

66

Střídání Brno: ze hřiště odešel Ondřej Pachlopník, nahradil ho Peter Štepanovský

68

Liberecký Koscelník na vlastní půlce předložil míč Brňanům, jenže Vintr toho využít nedokázal.

70

Hladíkovi se otevřel prostor před libereckou šestnáctkou, jenže místo střely se snažil vymyslet přihráku, kterou naprosto nezvládl.

71

Po Mosquerově centru poslal Sadílek hlavou míč vysoko nad domácí bránu.

73

Rondič se na pravém křídle dostal přes domácího obránce Šurala, ale jeho snahu pokazil Pešek, kterému míč utekl za brankovou čáru.

74

K Vintrovi se odrazil míč v liberecké šestnátce, domácí náhradník se pokusil o technickou střelu, tou však trefil jen hlavu hráče před sebou.

76

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jiří Texl, nahradil ho Jan Sedlák

76

Jakub Pešek (Liberec) vstřelil gól. Brno - Liberec 0:3
Zřejmě je hotovo. Rondič na brněnské půlce ustál souboj s Dreksou a vytvořil přečíslení, při němž posunul míč doprava Peškovi, který tváří v tvář brankáři Šustrovi poslal míč pod břevno.

78

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jakub Pešek, nahradil ho Michal Fukala

80

Když už se Zbrojovka dostane blíž k liberecké bráně, chybí jí jakýkoliv nápad. Štepanovský se to snažil řešit střelou z dálky, ta však minula bránu.

88

Utkání už se dohrává jen z povinnosti, domácí jsou i nadále zcela bezradní.

89

O pozitivní záblesk v domácí hře se postaral Vaněk, který z přímého kopu jen těsně minul horní roh liberecké brány.

90

Ještě jednou zahrozili také hosté, když míč po pravé straně zatáhl Koscelník a našel ve vápně Faška, jeho střelu Brňané vychýlili mimo bránu.