Góly: 2. P. Olayinka, 13. N. Stanciu, 26. P. Musa, 52. T. Holeš, 68. L. Takács

Červené karty:
20. D. Heidenreich

Střely na branku: 12:1; Střely mimo: 8:1; Rohové kopy: 7:2
Počet diváků: 9 285 (48 % z kapacity 19 370)

Páteční předehrávka mezi fotbalisty pražské Slavie a Teplic načne program 4. kola první ligy. Vršovický obhájce titulu touží napravit minulou nečekanou remízu 1:1 ze hřiště Pardubic, po které poprvé v sezoně ztratil body a přepustil vedení v tabulce Spartě. Červenobílí se zároveň chtějí vítězně naladit na úterní úvodní utkání 4. předkola Ligy mistrů s Midtjyllandem. Teplice se pokusí v Edenu překvapit poté, co poslední dvě kola prohrály.

Slavia hlásí změny v sestavě, z nichž se dá vyčíst, že některé opory se šetří na důležitý příští týden. V útoku nehraje Tecl, místo kterého dostává šanci Musa, a v nominaci není ani Hovorka. Na stoperu nastupují Zima a Kúdela.

Teplice jsou nachystané na své polovině hřiště, nastupuje Slavia.

Pohled na tribuny sice není ještě úplně tip-top, ale nějací diváci v hledišti jsou a dokáží jistě vytvořit dobrou kulisu. A to v dnešní době není málo.

Bořil
55. min Karafiát o hráči
17 Provod
Provod
Ševčík
55. min Takács o hráči
Stanciu
55. min Lingr o hráči
3 Holeš
Holeš
76. min Tecl o hráči
Olayinka
33 Musa
Musa
71. min Kuchta o hráči

FK TepliceTeplice(3-5-2)

30 Grigar
Grigar
12 Nazarov
Nazarov
14. min Kodeš o hráči
Trubač
72. min Knapík o hráči
Žitný
82. min Ljevakovič o hráči
Vukadinovič
Řezníček
14. min Mareš o hráči
10 Moulis
Moulis
82. min Hyčka o hráči

Rozhodčí: Marek - Horák, Batík
Počet diváků: 9 285

1

Začal první poločas utkání Slavia - Teplice

1

Domácí si nerozuměli na útočné polovině, po jejich nepřesné přihrávce je míč v zámezí.

2

Peter Olayinka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 1:0
Z první akce je zde vedení favorita! Provod našel na krátkou vzdálenost v pokutovém území nekrytého Olayinku, ten si udělal pár kroků do strany a s tečí obránce Heidenreicha zavěsil.

4

Řezníček si seběhl až k pravé postranní čáře, odtud poslal nepřesný centr za Kolářovu branku.

4

Trubač se prokličkoval do pokutového území Slavie, dostal se mezi čtyři hráče s upadl, následně v boji o míč padl i jeden z jeho spoluhráčů. Ani jedno nebylo na penaltu.

5

V akci je ještě pro kontrolu VAR.

5

Pokračujeme ve hře.

6

Teplice se snaží hrát aktivně a s velkým důrazem na napadání.

7

Slavia se při pokusu o překonání důrazné obrany dopustila chyby, Bořil přihrál do autu.

8

Moulis se pustil do běžeckého souboje se Zimou, ten ho udržel za zády a pomohl si nahrávkou s Kolářem.

8

Koláře napodobil teplický brankář Grigar, taky si vyběhl před pokutové území a pomohl s rozehrávkou.

9

Ševčík se nachystal na střelu na hranici pokutového území, z voleje vypálil a po teči bránícího hráče je to roh.

9

Signál z rohu na Coufala, který ihned centroval, ale přetáhl to až za branku.

10

Středem hřiště se probíjel Žitný, Stanciu ho přibrzdil, ale nezastavil.

11

Až Olayinka otáčí hru na branku Teplic, Nazarov ho fauloval a ještě se u toho zranil. Kulhá a naznačuje lavičce, že bude asi střídat.

12

Nazarov chtěl ještě bránit, ale při zákroku proti míči ho asi bolest dostihla a Nazarov je už za postranní čarou.

13

Ani Řezníček se zřejmě necítí nejlíp! To by byl velký pech pro Teplice, kdyby musely hned dvakrát střídat.

13

Nicolae Stanciu (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 2:0
Hosté hráli chvilku v oslabení a Slavia je bleskově trestá. Coufal se protlačil po pravém křídle, předložil zpětný pas před pokutové území a odtud se přesně k tyči trefuje Stanciu.

14

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Jakub Řezníček, nahradil ho Jakub Mareš

14

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Jevgenij Nazarov, nahradil ho Petr Kodeš

16

Uvidíme, co dva góly a dvě zranění s Teplicemi udělají.

17

Mareš potáhl zajímavý protiútok středem, dal doleva Žitnému a ten vracel padáčkem před malé vápno. Holeš vystoupal do vzduchu a míč odehrál.

18

Musa hrudí sklepl balon do druhé vlny Ševčíkovi, jeho bomba ze 16 metrů proletěla nad.

19

Mareček důrazně obral Musu, z toho je vidět, že bojovnost ještě hosty neopustila.

19

Kúdela lehkovážně ztratil balon, Žitný se ale do gólové šance neprodral.

20
Červená karta

Červenou kartu dostal David Heidenreich (Teplice)

20

Další obrovská rána pro Teplice. Musa unikal Heidenreichovi, běželi rameno na rameno, na hranici pokutového území Musa padl a rozhodčí teplického obránce vylučuje.

21

Heidenreich nemůže věřit vlastním očím, nemá dojem, že by fauloval, už ale pomalu opouští hřiště.

21

Míč si k přímému ohrožení branky chystá Stanciu.

22

Máme zde VAR, tak že by červená karta byla až moc přísná?

22

Není, Stanciu dostává pokyn, může se pustit do exekuce.

22

Hvězda Slavie trefila zeď, od ní se míč odráží na roh.

23

Mareš na vlastní polovině připravil o míč Coufala, tahem se vydal dopředu, před pokutovým územím domácím vyzval k zakončení Vukadinoviče a ten si balon ukopl od nohy.

24

Holeš to dostal deset metrů od branky na levačku, vypálil nad.

26

Kombinační přechod Slavie přes střed hřiště končí nepodařenou kolmicí směrem na Grigara.

26

Petar Musa (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 3:0
Mareček neměl komu rozehrát, odehrál míč jenom za sebe a tam nebyl Grigar, jen nabíhající Musa. Útočník Slavie s přehledem přidává další gól.

29

Slavia neztrácí apetit, Zima střílí vysoko nad.

30

Marečkova další malá domů a z hlediště se ozývá ihned pískot a výzvy, aby Grigar míč pustil.

30

Grigar to vyřešil s přehledem, ale domácí se hned vrací do útoku.

30

Vukadinoviče srazil Kúdela a hráč Teplic se drží za pravý kotník.

31

Coufal se dostal až na hrot útoku domácích, kde čekal na vysoký pas, dobře ho pokryl Vukadinovič. Je tedy v pořádku.

32

Stanciu prudce vypálil z asi 20 metrů, Grigar nadvakrát míč kryje.

33

Ševčíkův útočný faul.

34

Stanciu se pokusil vysunout Musu, stopeři Teplic byli připraveni.

35

Teplice si pohlídaly prostor na hranici vlastní šestnáctky, průniková přihrávka Kúdely jim neprošla.

36

Slavia si postupem času vytváří čím dál větší územní převahu. Je to logické, hraje přesilovku a vysoko vede.

37

Obrovskou hrubku udělal Kolář, který rozehrávkou našel jenom Trubače. Teplický hráč nestačil šanci využít, kličkami šanci ztratil.

38

Olayinka se na levém křídle pustil do souboje s Černým, který ho ale k brance nepustil.,

40

Teplice i teď vyrážejí snaživě dopředu, pokud získají míč.

41

Moulis a Žitný se snaží probít středem obrany Slavie, tam je však přelidněno.

41

Olayinka nasadil jesle Černému a pak to technicky zkusil na zadní tyč, Grigar dokázal jeho oblouček chytit.

43

Teplice se z obrany dostávají jen odkopem, domácí ochotně zakládají další útok.

43

Dalekonosná střela z Holešovy kopačky končí na tribuně za Grigarem.

44

Kúdela obranným odkopem zabránil v útoku Vukadinovičovi. Navíc reklamuje, že soupeř balon do autu tečoval.

45

Bořil se vřítil do pokutového území hostí, ale musel se pod tlakem obrany otočit a vrátit se zpět.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Žitný s Moulisem si přihrávali nepřesně, Holeš přesně zasáhl.

45

Přihrávka hledala naběhnutého Musu, který se ale proti dvěma obráncům hostí neprosadil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Teplice

46

Mareček si na malé domů nepřestal věřit, teď zkušeně uklidil míč do Grigarových rukou hlavou.

47

Stanciu vystřelil z 20 metrů a taky trefil prostor, kde stál Grigar.

48

Coufal se při pokusu o vykličkování z obrany dostal do autu.

48

Mareš srdnatě bojuje u rohového praporku proti dvoučlenné přesile. Vybojoval vhazování.

49

Marešovi následně balon utekl.

49

Hosté se i za tohoto stavu snaží podnikat rychlé výpady, mají to ale těžké proti zformované Slavii.

50

Provod vyslal k pravému rohovému praporku Olayinku, ten si sice pohrál s Vondráškem, ale teplický obránce jeho pas stačil nadzvednout.

50

Následně velmi nepříjemná chvilka pro Olayinku, jeho další akci zakončil ostrým faulem na kotník Vukadinovič. Domácí borec je v péči masérů.

51

Na centr vyběhl Grigar, balon nezkrotil, obránci mu ale pomohli.

52

Olayinka je zpět s hned se pouští do napadání.

52

Provod dostal do úzkých Trubače, donutil ho k odkopu do autu.

52

Tomáš Holeš (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 4:0
Holeš dnes branku Teplic bombarduje s chutí. Našel si volný prostor před pokutovým územím, kde dnes hosté brání velmi špatně, a napřáhl přesně do horního rohu.

54

Okamžitě se dopředu vydává Stanciu, dvě jeho střely ve vyložené šanci blokuje bránící hráč tělem.

55

Slavia bezpečně vede a chystá si hned trojí střídání. Přece jen dneškem sezona nekončí.

55

Mezitím Grigar výborným zákrokem levou rukou vyráží na roh Ševčíkovu bombu, už to mohlo být o pět.

56

Po rohovém kopu z úřední tyče hlavičkuje nad střídající Karafiát.

57

Odkop od branky Teplic, útočný faul Mareše v souboji o míč a hned se hraje zase proti hostům.

58

Coufalův průnik do pokutového území, zpětná přihrávka a Zimova střela. K brance skrz bránící hráče nedoletěla.

58

Olayinka v souboji jeden na jednoho neobešel Kodeše, dal si míč dál od nohy.

59

Marešovi je pískán další útočný faul.

59

Lingr se na pravém křídle zbavil Vondráška, další přihrávka na Provoda už mu nesedla.

61

Penalta pro Teplice!

61

Trubač dostal výbornou přihrávku do rozhozené obrany Slavie, šel sám na Koláře, ještě se pokoušel udělat zpětnou kličku Coufalovi a ten ho podkopl.

62

Penaltu jde kopat Mareš.

62
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vladimír Coufal (Slavia)

62

Jakub Mareš (Teplice) proměnil pokutový kop. Slavia - Teplice 4:1
Kolář skočil po své pravé ruce, zatímco Mareš umístil svoji prudkou ránu do místa, kde brankář před tím stál, tedy doprostřed.

65

Slavia se vrací do útoku. Gól je pro Teplice odměnou za sympatickou snahu, ale obraz hry se asi moc měnit nebude.

66

Olayinka našel v pokutovém územím Takácse, který při pokusu o otočku upadl. Následně se ještě k zakončení neúspěšně dral Lingr.

67

No ale pozor, Mareš se dostal s míčem na hranici velkého vápna a snažil se prostrčit míč do tutovky Moulisovi.

68

Olayinka se dostal na hranici autu, předložil balon spoluhráči zpět a ten trefuje síť. Grigar a celé Teplice protestují, domácí se radují z navýšení vedení.

68

Ladislav Takács (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 5:1

70

Mareš v další díře v obraně sešívaných, Slavia v tomto dost polevila a hosté se snaží ji trestat! Mareš to měl ale na dlouhou nohu a zakončil vedle.

71

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petar Musa, nahradil ho Jan Kuchta

72

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Daniel Trubač, nahradil ho Jan Knapík

74

Slavia teď není dopředu tak ostrá jako v první hodině, není se čemu divit, už hodně prostřídala.

75

Moulis operoval v pokutovém území, Kúdela jeho přihrávku před branku vychýlil z jejího směru.

76

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Holeš, nahradil ho Stanislav Tecl

77
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kuchta (Slavia)

78

Takács ve středu hřiště zastavil nedovoleně Žitného.

78

Tempo nám lehce upadlo, hlavně vinou toho, že Slavii se nedaří tak často rozebírat teplickou obranu.

79

Karafiátův dlouhý nákop na Kuchtu končí v autu.

80

Mareš se pokusil uličkou vyslat Moulise, nepovedlo se mu to. Nadějná akce do finále nedospěla.

81

Kuchta si naběhl za teplickou obranu a šel sám na Grigara. Pokusil se ho obstřelit, trefil ale brankáře do nohou.

82

Tečovaná Provodova střela skončila vedle teplické branky.

82

Míč na Tecla byl moc dlouhý, Vondrášek ho navíc odstavil tělem.

82

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Patrik Žitný, nahradil ho Admir Ljevakovič

82

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Pavel Moulis, nahradil ho Alois Hyčka

83

Takács dobře zasáhl v obraně a hned dlouhými kroky uhání dopředu.

84

První střelu na teplickou branku zastavil Mareček, opakovanou ránu poslal Provod nad.

85

Takácsova střela neprošla mezi bránícími hráči.

85

Lingr obranu Teplic obstřelil, ale minul i branku.

86

Vondrášek před Provodem zahrává na roh.

86

Na hlavičku zůstal sám Zima, ale hlavičkoval z místa, bez pořádného výskoku, a tak nemohl míči udělit moc velkou rasanci.

87

Dávají o sobě vědět i Teplice, Ljevakovičův pokus vychýlil na roh Tecl.

87

Vondrášek poslal na branku podobně nedůraznou hlavičku jako na opačné straně před pár desítkami vteřin Zima.

88

Do obrany se zapojuje teplický obránce Hyčka, hrající v masce na zlomeném nose. Tělem zastavil Coufalův centr.

89

Rozhodčí ukazuje na roh pro Slavii, Provod se ale hlásí k tomu, že míč za branku kopl on. Hostující hráči si s ním plácají a děkují mu.

90

Za bubnování domácích fanoušků zápas dohráváme.

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Ještě Kúdelova přízemní rána z dálky, Grigar ji vyráží do strany.

90

Centr na malé vápno a Takács hlavičkuje těsně vedle.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 5:1

90

Teplice hrály snaživě, ani za vysokého skóre nic nezabalily, ale Slavia měla jasnou převahu a vyhrála dominantně a zaslouženě. Na střely na branku to skončilo 12:1, na střely vedle 8:2.