Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zápas dvou sestupujících, v němž jde hlavně o čest.

Oba týmy mají zcela vyrovnanou vzájemnou bilanci v lize (sedm výher a porážek, tři remízy a skóre 22:22).

Brno doma v lize od prosince devětkrát po sobě nevyhrálo, Opava zase šestkrát v řadě nezvítězila venku.

Zdravím Vás ze zřejmě nejsmutnějšího utkání předposledního kola nejvyšší fotbalové soutěže. Oba týmy už nemohou udělat nic, co by je zachránilo od sestupu do FNL. Přesto mají týmy motivaci zvítězit, neboť oba celky mají u svého jména zápis s katastrofálními sériemi - Brno doma a Opava venku.

Štepanovský
64. min Přichystal o hráči
Čermák
Pachlopník
71. min Fila o hráči
16 Sedlák
Sedlák
84. min Kryštůfek o hráči
7 Reiter
Reiter
64. min Moravec o hráči
20 Hladík
Hladík
84. min Jambor o hráči

Mondek
46. min Kania o hráči
Nešický
46. min Hellebrand o hráči
Darmovzal
71. min Tiéhi o hráči
Helešic
8 Holík
Holík
46. min Dedič o hráči
Kramář
63. min Juřena o hráči

Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Nádvorník

Počasí taktéž odpovídá pohřební atmosféře. V Brně je po dešti, zataženo a na konec květná vcelku sychravo.

Soupeři dnes zvolili odlišné strategie. Brno nasazuje to nejzkušenější, včetně hostujících Pernici nebo Reitera. Opava naopak dává prostor mladším. Důkazem je kapitánská páska na paži osmnáctiletého Dalibora Večerky, vůbec nejmladšího hráče základní sestavy.

Los přisoudil rozehrávku hostím.

1

Začal první poločas utkání Brno - Opava

1

Rozhodčí Szikszay zahájil hvizdem zápas. Opava rozehrává na jistotu dozadu.

1

Hosté odcouvali až k brankáři Lasákovi. ten odkopává do zámezí.

2

Zbrojovka se poprvé pokusila o kombinaci, Čermák ale přihrávku pod sebe pokazil a do protiútoku se vrhli hosté, do zakončení se nakonec prodral po sehrávce Kramáře Holík, už z vápna pálil nad branku Flodera.

3

Iniciativu si opět berou hosté, Kulhánek chtěl poslat Kramáře do náběhu za obranu, jeho centr na padesát metrů však neměl potřebnou přesnost.

4

Zbrojovka rychle přichází o míč a kombinují opět hráči Opavy. Brno se nedostalo zatím pořádně k míči.

5

Podél pravé čáry se dral Helešic, který ještě chtěl vyslat nabíhajícího Holíka do lepší pozice, malou mezírku mezi obránci však netrefil. Floder bude odkopávat od branky.

7

Dreksa vyskočil na středu nejvýše po centrovaném balonu a rychle vybídl Štepanovského do samostatného úniku. Slovák ale míč nedokázal zpracovat tak rychle a nabídku tudíž nemohl zužitkovat příliš nebezpečně.

8

Holík na pravé straně dostal míč a nabral kurz branka domácích. Šikovný záložník si viditelně šel pro faul, který musel udělat Hlavica.

9

Přímý kop faulovaného z osmnácti metrů však končí vysoko nad brankou Flodera.

10

Reiter kombinuje u levé lajny s Růskem, oba ofenzivní hráči jsou ale jen pár metrů za půlící čárou a nic pro Opavu nebezpečného vymyslet nemohou.

11

Zbrojovka se snaží o průnik po pravé straně, kudy zatím prakticky nechodila. Štepanovský házel aut už v úrovni pokutového území a s balonem běžel Pachlopník. Do zakončení se ale nedostal.

13

Brno se konečně dostává do útoků a je znovu po pravé straně. Míč dostal nabíhající Růsek, který vyzkoušel z kraje šestnáctky střelu na vzdálenější tyč. Útočník ale branku netrefil, a to o pořádný kus.

15

Jan Hladík (Brno) vstřelil gól. Brno - Opava 1:0
A další příležitost skórovat už Brno nepouští. Přízemní pas za obranu viděl Hladík, převzal si jej v běhu, zvedl hlavu a prostřelil pozdě vybíhajícího Lasáka, který už neměl šanci.

16

Do útoku se vrhli hráči Opavy, kombinaci po pravé straně zakončoval na středu nabíhající Nešický. Střelu placírkou se mu ale nepodařilo zakroutit na branku.

17

Opava rozehrává až od brankáře. Po inkasování je o hodně živější. Brno naopak vysunulo presink a Čermák s Hladíkem napadají velmi srdnatě.

19

Opavě se teď nedaří nastartovat útok a Kramář dokonce zbytečně fauluje na půlce Dreksu. Brňané rozehrávají rychle a Štepanovský chtěl centrovat u brankové čáry na pravé straně pod sebe. Obránci jeho nabídku zblokovali a Brno bude kopat rohový kop.

20

Roh se ale Pachlopníkovi nepodařil. Opava vyváží míč pryč.

20

Jan Hladík (Brno) vstřelil gól. Brno - Opava 2:0
Hladík si připisuje druhý gól, vše ale zařídil Peter Štepanovský, který netradičně zleva nejprve vytáhl na sebe pozornost brankáře Lasáka, donutil jej vyběhnout, přeloboval jej a Hladík už musel u penaltového puntíku jen přesprintovat Rychlého, který svému přijmení nestačil dostát.

22

Do trávníku se opřelo slunce, hra Zbrojovky je konečně také zářivá, bohužel pro klub pozdě. Opava se nyní snaží u pravé lajny najít skulinku, kudy by mohli zkusit snížit, ale nedaří se jí to.

24

Pernica vybízel přízemním pasem vlevo nabíhajícího Reitera, ten se ale s míčem trochu zamotal a akci zbrzdil.

25

Pachlopník se vracel pro míč, těsně před balonem i levé čáry spadl a tak se nečekaně do útoku valil Holík. Opava rychle doplnila útok a právě Holík poslal tvrdou střelu z vápna k levé tyči. Floder k ní ale skočil včas a míč vyrazil na roh.

26

Rohový kop Opavě nic nepřinesl, centr byl přetažený a do útoku tak postupují domácí.

27

Brno je při rozehrávce hodně vysoko. Hráči si viditelně věří. Tento pokus Hlavici o rychlou rozehrávku dopředu však úspěch nepřinese.

28

Opava postupovala podél pravé čáry. Souhra Kramáře s Mondekem ale nepřinesla nic překvapivého a Brno dokázalo akci dostoupit.

30

Štepanovský padá po souboji deset metrů za půlící čarou a Brno bude rozehrávat.

30

Parádní pas za obranu dostal Růsek, který byl v náběhu přesně ve správnou chvíli. Útočník pálil znova na zadní tyč, opět ale nedokázal míč dostat mezi tři tyče.

31

Zbrojovka je zase v kontinuálním tlaku. Pachlopník centroval od pravé čáry po faulu hostí. Prudký plochý centr ale našel dříve hlavu hostujících obránců a Brno bude rozehrávat roh z levé strany.

33

Rozehrávka na krátko však Brnu nepřináší užitek, do útoku půjde naopak Opava.

33

Týmy bojují o balon na půlící čáře. Ani jedno mužstvo ale není schopné dostat míč v klidu na své obránce k rozehrávce.

34

V krátkém čase si míč osahali oba brankáři. Lasák vykopával a míč se rychle dostal až k Floderovi. Důležité ale je, že prostřednictvím svých stoperů, kteří si přihrávkou na brankáře pomáhali v rozehrávce.

36

Trenér Dostálek vyzývá své hráče, aby se nestahovali tak hluboko. Ti mu přání plní, ale přichází o míč. Hra se tempem trochu rozbíjí, míč putu je až k lasákovi, aby se hosté mohli srovnat do dalšího náporu.

37

Pernica vystihl přihrávku na střed hřiště, okamžitě posunul míč před sebe Pachlopníkovi, který téměř ihned vysílal Růska za obranu. Růsek prostřelil vybíhajícího Lasáka a Srbská slavila další branku. Asistent rozhodčího ale mává ofsajd. Gól tak neplatí.

39

Opava dokázala po levé straně prokličkovat až do vápna domácích. Tam ale míč ztratili. Přesto stadionem zní křik kapitána Dreksy, který kárá svůj tým za lehkovážnost v defenzivě.

41

Zbrojovka zkouší vymyslet další kulišárny u levé čáry na úrovni pokutového území, centr Reitera ale dokázali zblokovat Didiba nebo Rychlý.

43

A další zakončení letělo směrem na Lasáka. Po prudké přihrávce Hladíka pálil Růsek, míč ale letí znovu nad.

44

Postupný útok Brna znovu zaměstnává Lasáka. Ten chytá proti sluníčku a tak má ještě obtížnější práci. Padající míč ale dokázal lapit bez problémů.

45

Další náběh po levé straně za obranu, tentokrát s Pachlopníkem jako autorem nabídky a Čermákem jako zakončovatelem. Lasák musel znovu daleko z branky a opat byl překonán. Čermák ale přeloboval brankáře mimo branku a balon končí za sítí.

46

Hladík se po rychlé akci ocitl s míčem na malém vápně a hned po poločase pořádně zahrozil. hattrick mu zatím ale uniká, střela nemířila do branky.

48

Od branky po dalekonosném pokusu Večerky odkopává Floder. Míč končí za pravou postranní čarou.

49

Pachlopník po autu vysílal nabíhajícího Růska za obranu, rozhodčí píská ofsajd, i když se to ani jednomu z obou jmenovaných pořádně nelíbí.

50

Srážku ve vzdušném souboji odnesl více Helešic a na hřiště míří masér a lékař Opavy. Helešic ale bude v pořádku.

51

Po levé straně se prosmýkli Pachlopník s Reitrem. Míč potom putoval na nohu Hladíka na kraji malého vápna. Do zakončení se ale střelec obou dnešních branek nedostal.

53

Opava je v postupném útoku, přesun míče na pravou stranu se ale nepovedl a tak Růsek s Hladíkem míří dopředu.

54

Růsek v další akci postupoval vpravo a chtěl centrovat po doběhnutí druhé vlny brňanů, jeho nabídku ale zblokoval Didiba na roh.

55

Pachlopníkovi centr nesedl dokonale, Opava jde dopředu.

56

Zbrojovka bude rozehrávat přímý kop z dvaadvaceti metrů v dobré pozici na středu hřiště po faulu při rychlé obrátce hry. Pachlopník se Štepanovským už se rovnají k exekuci.

56

Pachlopník vystřelil, trefil ale zeď a tak si půjde kopnout také roh.

57

Nacvičený signál. Pachlopník přetáhl centr na Štepanovského, ten se odhodlal k nůžkám. Nechybělo moc, aby míč zapadl za vzdálenější tyč.

60

Štepanovský už čechral míč po náběhu na pravé straně do pokutového území, kam nabíhali také další záložníci ze středu. Čermák byl u míč ale o něco později, než Hellebrand a rozhodčí musel pískat šlapák.

61

Dreksa teď zase vyplnil prostor celého stadionu svým křikem. kapitánovi domácích se nelíbilo postavení jeho kolegů.

62

Brno rozehrálo po faulu pár metrů za půlící čarou velmi rychle a Reiter cítil příležitost překvapit ještě víc rychlou střelou z dálky. Míč ale prolétl vedle levé tyče.

63

Střídání Opava: ze hřiště odešel Denis Kramář, nahradil ho Václav Juřena

64

Hladík opět sahal po hattricku. Převzal míč ve vápně od Reitera na úrovni penalty a pálil na zadní tyč. Brankář Lasák jeho pokus ale vyrazil.

64

Střídání Brno: ze hřiště odešel Peter Štepanovský, nahradil ho Jakub Přichystal

64

Střídání Brno: ze hřiště odešel Rudolf Reiter, nahradil ho Jan Moravec

65

Pachlopníka teď tvrdě dohrál Didiba, a brněnskému mladíkovi se to hodně nelíbí. Rozhodčí zůstává ale v klidu.

67
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dalibor Večerka (Opava)
Večerka fauluje Pachlopníka na půli nepříjemně na dlouhou nohu a vidí žlutou.

68

Hladík hlavou zpracovával centr pro Růska. Ten byl v ideální pozici na penatlovém puntíku. Růskovi ale není gól dnes souzen, jeho pokus končí opět mimo.

70

Didiba se vydal na útočný výlet a z pozice stopera se objevil až na hrotu útoku. Jeho snažení ale vedlo pouze k Kaniově pokusu na zadní tyč, který ztlumil Floder a odkopl Pernica.

71

Střídání Brno: ze hřiště odešel Ondřej Pachlopník, nahradil ho Daniel Fila

71

Střídání Opava: ze hřiště odešel Denis Darmovzal, nahradil ho Christ Tiéhi

72

Zbrojovka dvakrát zahrozila gólově, neprve se mohl radovat Hladík, poté do úniku pronikl Hlavica, jehož zblkovaný pokus z kraje šstnáctky zapadl těsně za břevno a jen pár desítek centimetrů chybělo ke gólu. Brňané budou rozehrávat roh.

75

Matěj Helešic (Opava) vstřelil gól. Brno - Opava 2:1
Opava z ničeho nic snižuje. Míč na pravé straně obdržel Helešic, který seběhnul z křídla a procedil míč skrze Flodera.

77

Zbrojovka zápasu dominuje, jedna akce ale může celý zápas změnit. To nechce připustit Přichystal, který s míčem utekl po pravé straně. Dál už ale nic nevymyslel a dopředu půjde Opava.

79

Zbrojovka už zase kombinuje v útočném snažení. Hladík nesobecky vybídl Filu při průniku do vápna a Fila mu chtěl jeho přihrávku vrátit. Míč už ale zpět na malé vápno nepropasíroval.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Rychlý (Opava)
Rychlý si počínal až příliš tvrdě v souboji a nejvíce to odnesl sám. Nejen, že musí být ošetřen, je mu také odpískán faul. brno ale rozehrávku z pětatřiceti metrů nezužitkovalo.

82

Antonín Růsek (Brno) vstřelil gól. Brno - Opava 3:1
Tak přece se dočkal. Antonín Růsek si naběhl do vápna na levé straně, kde převzal přihrávku z levého křídla a nekopromisně míč poslal do vzdálenější šibenice.

84

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jan Sedlák, nahradil ho Lukáš Kryštůfek

84

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jan Hladík, nahradil ho David Jambor
Hladík se hattricku nedočká. Na hřiště za něj míří Jambor.

85

Zbrojovka přidává pod kotel i po vstřelené brance. S míčem dobrých dvacet sekund kličkoval tam a zpět po pravé čáře Přichystal. Obránci jej ale dobře vystínovali a útočník se k centru ani k zakončení nedostal. Jeho spoluhráči byli ale stále v aktivní nabídce. To Brnu celý ročník doma chybělo.

87

Zbrojovka si vybojovala další rohový kop. Čermák hledal přetaženým centrem Kryštůfka, ten na míč ale nedoskočil.

88

Penalta! Fila utekl za obranu a brankář Lasák se mu vrhnul pod nohy.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kryštof Lasák (Opava)

88

Antonín Růsek (Brno) vstřelil gól. Brno - Opava 4:1
Zápas má druhého dvougólového střelce. Růsek nekopromisně uklidil míč k levé tyči.

90

Běží poslední minuta základní hrací doby. Rozhodčí nastaví jen dvě minuty. S míčem putují vpřed hosté.

90

Z akce hostí nic nebude, míč končí v zámezí a odkopávat bude Floder.

90

Stadionem se ozvala hrozivá rána, do ochozů vletěl dělobuch tvrdého jádra fanklubu Zbrojovky, který je za plotem stadionu.

90

Zbrojovka zaslouženě vyhraje, nic na tom nezmění ani centr Helešice z levé strany.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:1

90

I přes výhru zní stadionem: Bartoňek ven. Fanoušci omluvu v podobě tří bodů neberou a chtějí odchod majitele týmu.

23. května 2021 17:00Brno-Opava 4:1
31. ledna 2021 14:00Opava-Brno 0:2
12. března 2005 17:00Opava-Brno 2:0
11. září 2004 20:00Brno-Opava 2:1
29. listopadu 2003 17:15Opava-Brno 4:0
13. srpna 2003 17:15Brno-Opava 2:0
10. května 2002 16:30Brno-Opava 1:2
25. listopadu 2001 13:30Opava-Brno 2:1