Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Olomouc i Karviná v sezoně prohrály jen se Spartou, vstup do nového ročníku obě mužstva zastihl v dobré formě.

Dobré odpoledne z Olomouce, kde od 16 hodin začne utkání 8. kola Fortuna fotbalové ligy mezi místní Sigmou a hosty z Karviné.

V sestavě Sigmy je jedna velká změna, chybí v ní kapitán a pilíř defenzívy Roman Hubník. Místo něj se do středu obrany postaví Francouz Florent Paulolo, který na Hanou přišel zkraje září. V základu už nastoupil proti Plzni, celkem zasáhl do čtyř utkání.

O formě už byla řeč, v tabulce patří Olomouci zatím se 14 body čtvrté místo, Karviná má o dva méně a je osmá.

González
86. min Látal o hráči
7 Breite
Breite
90. min Daněk o hráči
8 Houska
Houska
82. min Sladký o hráči
Greššák
20 Falta
Falta
86. min Zahradníček o hráči
16 Nešpor
Nešpor
82. min Chytil o hráči

Ostrák
84. min Haša o hráči
24 Herc
Herc
84. min Guba o hráči
Hanousek
45. min Papadopulos o hráči
6 Qose
Bartošák
84. min Dramé o hráči
33 Tavares
Tavares
64. min Smrž o hráči

Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Matoušek

Karvinou přivádí jako kapitán Martin Šindelář, který tu něco odkopal, v Olomouci vyrostl a jeho otec Radek patří do legendární generace, která pod Brücknerem táhla Evropou zkraje 90. let.

1

Začal první poločas utkání Olomouc - Karviná

1

Po přihrávce Gonzáleze střílel úplně sám z 10 metrů Nešpor, ale trefil jen brankáře Neumana.

3

Falta běžel s míčem z vlastní poloviny až do šestnáctky, kde mu ho na první roh ukopl Šindelář.

4

Vladimír Neuman (Karviná) vstřelil vlastní gól. Olomouc - Karviná 1:0
To se jen tak nevidí. Centr Falty z rohu letěl přímo do rukavic Neumana, ale místo aby ho sevřel, proklouzl mu rovnou do sítě.

6

Pas Ndefeho za obranu na Ostráka byl příliš dlouhý, karvinské křídlo sprintovalo marně.

10

Zdlouhavá rozehrávka domácích, kteří dávají Karviné najevo, že nemají kam spěchat a mají si vylézt výš.

10

A najednou mohlo být vyrovnáno, Ostrák pálil z hranice penalty ostře do šibenice, Mandous se zaskvěl báječným zákrokem.

11

Následný roh končí další střelou Karvinských, ta už ovšem letěla příliš vysoko.

13

Karvinský brankář Neuman si zkomplikoval situaci dlouhým couváním, následný odkop přistál u Gonzáleze, který předložil míč do běhu Nešporovi a ten z první pálil po zemi těsně mimo.

14

Nuda nehrozí. Zmrzlý získal míč, po narážečce s Nešporem hledal volného Gonzáleze, ale jeho finálka nebyla přesná.

18

Tavares si v souboji o míč počínal příliš důrazně a fauloval Paulola. Sigma rozehrává téměř od branky.

20

Karviná znovu zahrozila, tečovaná rána nakonec projela do zámezí. Hosté mají alespoň roh.

20

Herc ale ve snaze rozehrát přetáhl míč a ten skončil bez možnosti hry za brankou Sigmy.

26

Sigma obléhá zatažený blok Karviné, Nešpor se podíval s míčem i do šestnáctky, ale nedokázal se s ním už otočit do palebné pozice.

28

Pěkný ťukes modrých, finální přihrávku Falty ovšem Karviná zblokovala na roh č. 3.

29

Tavares zbytečně bez míče dohrál Hálu, sudí Marek ho karty ušetřil.

32

Ruka Karviné u levé lajny, Olomouc zahrává přímý kop, tedy v tomto případě nejspíš centr do ohně.

34

Po dlouhém centru Hály chybělo Nešporovi pár centimetrů, aby se dostal k hlavičce z malého vápna.

38

González v ofsajdu, nebýt něj, běžel sám ze strany na branku.

41

Martin Hála skluzem zblokoval dělovku rozběhnutého Twardzika.

43

Bartošák tvrdě vypálil levačkou v momentě, kdy většina čekala spíš centr. Ne tak gólman Mandous, který na bližší tyči dělovku vytěsnil nad.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marek Hanousek (Karviná)
Hanousek sáhl rukou do přihrávky, jasný úmysl.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Marek Hanousek, nahradil ho Michal Papadopulos

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Karviná

46

Ostrák dával ve vápně pod sebe, Paulolo jeho nabídku odvrátil na roh.

47

González obešel dva soupeře a poslal míč Faltovi, ten o něj ale ve vápně přišel.

50

Nešpor se pustil v šestnáctce do dvou soupeřů, Šindelář ho nakonec o míč připravil.

51

Hořlavá situace před Mandousem, kterou složitými odkopy nakonec vyřešil Zmrzlý.

53

Rychlý kontr Karviné táhl Ndefe, ostrou přihrávkou našel v šestnátce Ostráka, ten ale mířil placírkou hodně mimo.

58

Hála nabil Faltovi, který napřáhl z takových 17 metrů, míč ale chytil opačnou faleš a kroutil se daleko od branky.

63

Qose vystřelil pěkně z otočky na vzdálenější tyč, Mandous musel rychle spěchat na zem.

64

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Rafael Tavares, nahradil ho Vojtěch Smrž

65

Greššák se rozběhl s míčem na karvinskou branku, na hranici šestnáctky se mu ale připletli do cesty dva spoluhráči a nic z akce nebylo.

67

Bartošák napálil odražený míč z první, zamířil však přímo do středu na připraveného Mandouse.

69
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Eduardo Santos (Karviná)
Brazilec Gonzaga nelibě nesl odpískaný faul a za řeči dostává kartu.

69

Martin Hála (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Karviná 2:0
González rozehrál zajímavě přímý kop na Beneše, který hlavou posunul míč do šestnáctky, kde si pro něj seběhl Hála a mezi nohy nešťastníka Neumana skóroval.

73

Karviná mohla snížit po akci Qoseho, jenž posunul míč Papadopulosovi, který vystřelil dobře, ale Mandous fantasticky vyrazil.

77

Ndefe hledal v šestnáctce nadějně Papadopulose, domácí odvrátili na roh.

78

Martin Nešpor (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Karviná 3:0
Sigma šla od půlky ve třech proti brankáři, Nešpor to vzal na sebe a prostřelil brankáře.

82

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Martin Nešpor, nahradil ho Mojmír Chytil

82

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel David Houska, nahradil ho Martin Sladký

83

Další efektní let Mandouse po střele Papadopulose.

85

González pokusil štěstí střelou od půlky přes vyběhnutého Neumana, ale míč mu nesedl dobře.