Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Olomouc sedm kol po sobě nevyhrála a poslední dva ligové zápasy prohrála. Doma v lize třikrát za sebou nezvítězila.

Opava ve středeční dohrávce podlehla Spartě 0:3 a osm kol nezvítězila.

Hezké sobotní popoledne z Androva stadionu, kde od 14 hodin začne utkání 16. kola Fortuna ligy mezi místním SK Sigma a SFC Opava.

Sigma doma v letošní sezona prohrála jediné ze sedmi utkání, Opava zvenku dosud tři body nevezla. To jsou však jen statistiky.

Vepřek
79. min Zmrzlý o hráči
González
7 Breite
Breite
8 Houska
Houska
79. min Sladký o hráči
13 Chytil
Chytil
69. min Hála o hráči
5 Daněk
Daněk
79. min Yunis o hráči
16 Nešpor
Nešpor
70. min Radič o hráči

Mondek
72. min Řezníček o hráči
Nešický
72. min Janjuš o hráči
Hellebrand
72. min Večerka o hráči
11 Tiéhi
Tiéhi
24 Kania
Kania
81. min Helešic o hráči
Čvančara
46. min Schaffartzik o hráči
21 Juřena
Juřena

Rozhodčí: Marek - Caletka, Antoníček

V Olomouci panuje příznivé počasí, teploměr povylezl o několik stupňů nad nulu a ranní zběsilý vítr se utišil. Jeviště je tedy připravené, snad nás oba týmy pobaví tak, jak se na nejvyšší tuzemskou soutěž sluší.

Pravověrný fotbalový fanoušek ví, že Opava se drží na posledním místě a přes zimu proto mohutně posilovala. Sigma po porážce na Slavii v minulém kole sklouzla o tři pozice na sedmé místo.

1

Začal první poločas utkání Olomouc - Opava

3

Čvančara dostal dlouhý míč a před sebou měl jen Hubníka, zkusil střelu z dálky, která ale šla hodně mimo.

6

González dostal míč za obranu, jeho centr ale zblokoval na druhý roh Žídek.

8

Mandous ve snaze založit akci poslal míč až na svůj protějšek v brance Opavy, kterým je Vilém Fendrich.

9

Přímý kop v podání Sigmy vedl k několika svícím v šestnáctce hostí, nakonec to utnul hvizd sudího Lercha, který odpískal faul domácích.

11

Březina zkusil nacentrovat od pravé lajny a byl z toho padající list, který Mandous bez potíží chytil.

14

Po faulu na Nešpora na polovině chtěla Sigma rychle rozehrát, v čemž jí zabránil Moudoumbou, za což si vyslechl důrazné vyčinění od sudího.

15

Gonzálezův roh našel přesně hlavu Chytila, tomu se ale míč svezl a nejde tak jeho pokus započítat ani jako střelu.

16

Houska poslal prudkou přihrávku z pravé strany a Chytilovi i Nešporovi chyběl krok ke střele z malého vápna.

19

Hubník nevěděl o soupeři a ten z toho vytěžil první roh.

20

Rozehrál ho Nešický a Opava na chvíli zamkla domácí před branku, než se však sama s míčem vrátila na svou polovinu.

21

Druhý roh byl mnohem nebezpečnější, střelu Tiehiho zblokoval Látal. Hosté ještě reklamovali, že se jednalo o ruku, hra ale pokračuje dál.

22

Nešporova slabá hlavička zády k brance mířila k tyči, a i když sní Fendrich neměl nižádný problém, lze ji označit za první střelu domácích.

25

Kryštof Daněk (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Opava 1:0
Centr nejprve tečoval coby škorpion González, vzápětí Vepřekovu dorážku vyrazil Fendrich, na Daňkovu hlavičku už však nestačil.

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Radim Breite (Olomouc)
Breite zastavil zezadu Hellebranda a nemůže se kartě divit.

29

Pablo González (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Opava 2:0
Krásná trefa Gonzáleze, který si navedl v šestnáctce míč na pravačku a nechytatelně o zadní tyč ho poslal do sítě.

29

Sudí ještě komunikuje s videorozhodčím.

30

Žádná změna, gól platí.

32
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Christ Tiéhi (Opava)
Tiehi také dostává kartu z kategorie zbytečných, když se naivně nechal připravit o míč Chytilem a pak ho ještě rukama stáhl.

37

Tři muži běželi k míči, Juřena v tomto závodě předstihl domácího brankáře Mandouse, stihl ale míč jen posunout směrem na bránu. Ze správného směru ho ale Mandous stihl vychýlit na rok.

42

Vepřekovi pokus o finálku nevyšel, míč z jeho levačky zamířil obloukem za branku.

42

Pěkný kontr SFC zakončoval z hranice šestnáctky Hellebrad, jeho přízemní střelu však Hubník srazil na roh.

43

Cinnnk! Roh poslal hlavou do břevna Žídek, odtud zamířil do autu.

45

Prázdným stadionem se rozléhá sténání Gonzáleze, který šel do šprajcu s Tiehim.

45
Červená karta

Červenou kartu dostal Christ Tiéhi (Opava)
Sudí Lerch dal Tiehimu druhou žlutou kartu a vyloučil ho. 22letý Francouz se výroku hodně divil, sudí si zákrok nechal potvrdit videorozhodčím.

47

Chytil hledal centrem Daňka, ten na míč těsně nedosáhl.

49

Před Látalem odehrál míč na roh Kania.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Březina (Opava)

54

Daněk se vydal k brance, ale míč si v šestnáctce posunul příliš daleko a utekl mu do zámezí.

55

Kania padá v šestnáctce po kontaktu patrně s Hubníkem a sudí nařídil penaltu.

56

Aleš Nešický (Opava) proměnil pokutový kop. Olomouc - Opava 2:1
Nešický napálil míč doleva nahoru. Mandous sice vystihl stranu, na tu výšku už ale neměl.

58

González poslal z přímého kopu míč na Beneše, který ale hlavičkoval nad.

61

Hellebrand chtěl centrovat do vápna, míč ale zamířil neomylně přímo do Mandousových rukavic.

64

Pablo González (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Opava 3:1
Látal se kličkou zbavil hráče a předložil míč na střelu Vepřekovi. Jeho přízemní ránu ještě Fendrich ztlumil, dorážející González už měl snadnou práci.

65

David Houska (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Opava 4:1
Nešpor získal zdánlivě ztracený míč na Didibovi, přes Chytila se dostal k volnému Houskovi, který po zemi prostřelil Fendrichovi.

76

Rychlá akce sigmy po trase Breite - centrující Látal a tvrdá hlavička Hály, která ovšem skončila v rukavicích Fendricha.

85

Radič získal míč a poslal ho rovným centrem na zadní tyč, Hála však hlavičkoval v záklonu.

87

Přímý kop Zmrzlého neznamenal pro SFC žádné nebezpeční, letěl nejkratší cestou k Fendrichovi.

90

Roh Opavy vyústil v rychlý brejk Sigmy, místo sprintujícího Sladkého ale dostal míč Breite a celá akce vyzněla do ztracena.