Sparta poslední vzájemný zápas v lize vyhrála, předtím ale s Mladou Boleslaví dvakrát za sebou prohrála.

Sparta doma v lize od října 2011 neprohrála s Mladou Boleslaví osmkrát po sobě (z toho sedm výher).

Mladá Boleslav nevyhrála sedm kol po sobě a pod trenérem Jarolímem čeká na první ligové vítězství.

Jeho protějšek Kotal odkoučuje 200. zápas v lize.

Sáček
62. min Souček o hráči
Pavelka
36 Karabec
Karabec
62. min Dočkal o hráči
Hanousek
62. min Plavšič o hráči
39 Juliš
Juliš
85. min Kozák o hráči
Moberg Karlsson
78. min Minčev o hráči

Křapka
65. min Jakub Klíma o hráči
Preisler
84. min Fulnek o hráči
Douděra
26 Pech
Budínský
79. min Mašek o hráči
Matějovský
65. min Janošek o hráči
9 Ladra
Ladra
Jiří Klíma
79. min Škoda o hráči

Rozhodčí: Proske - Kotík, Paták

Náhradníci
Ml. Boleslav

Za Spartu nehraje její obvyklý kapitán Dočkal, zůstal na lavičce. Místo něho si pásmu vezme Pavelka.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Ml. Boleslav

1

První nesmělý útočný pokus hostí bez problémů zastavují stopeři Sparty.

2

Pavelka šel do hlavičkového souboje, dostal ránu a chvilku si poležel na trávníku.

3

Matějovského zisk uprostřed hřiště, hosté podnikají kontr.

3

Ladra se přiřítil do pokutového území domácích, po jeho sraženém centru mají hosté roh.

4

Karabec chtěl odkopnout míč, ale zasáhl spíš Matějovského.

5

Boleslav začala odvážně, snaží se hrát co nejvíc na míči.

6

Karabec ji přibrzdil taktickým faulem na polovině hrací plochy.

6

Karabec se pokusil protančit s míčem u nohy po levém křídle, neudržel však balon na hřišti.

7

Druhý roh pro hosty, staví se k němu Budínský.

7

Karabec se pokusil míč odkopnout, ale nedostala ho dál než pár metrů za pokutové území. Tam napřáhl ke střele Jiří Klíma - poslal ji vedle.

9

První návštěva Sparty v pokutovém území soupeře končí Julišovým ofsajdem.

10

Vitík si v obraně zkušeně poradil s Budínským, nechal ho proběhnout kolem sebe a rozhlíží se, komu nahraje.

10

Moberg Karlsson ale v souboji trefil Křpku, takže na míči zůstanou hosté.

10

Ne nadlouho, už si rozehrávku chystá Nita.

11

Hanousek obešel Douděru, jenže pak si dal míč daleko od nohy a narazil do dalšího bránícího hráče.

12

Obrovská šance hostí! Matějovský dloubnul míč za sparťanskou obranu, Klíma si poradil s Hanckem a šel sám na Nitu. Jenže se zalekl zakončení, netroufl si na střelu levačkou a Čelůstka ho doběhl.

13

Douděra to s důrazem přehnal, proti Hanckovi si pomohl šlapákem.

14

Moberg Karlsson hledal v pokutovém území Hanouska, hosté zahráli na roh.

15

Odražený míč se přes Hanouska dostal velkou malou domů až k Nitovi.

15

Sparta ale přece jen snaží přidat na tempu, Sáček si aktivitou vynutil faul od Řezníka.

16

Čelůstka hlavičkoval z ofsajdu.

17

Řezník místo přihrávky Douděrovi poslal balon vzduchem do zámezí.

19

Sparta tápe, dvacet minut patřilo nečekaně hostům.

20

Po přistrčení Karabce bude Sparta rozehrávat pár kroků za půlicí čarou.

21

Juliš se boleslavskou obranu pokusil přehrát patičkou, což mu nevyšlo.

21

Karabec taky zvolil netradiční řešení, a to dloubáček za obranu. Míč poslal rovnou před Diviše.

22

Hanousek se neprosadil přes Douděru, ten jeho centru zodpovědně zastoupil cestu.

23

Hosté se motali ve dvou v týlu sparťanské obrany, dlouhý míč ale k brejku nevedl.

23

Matějovský nečekaným otočením hry přečíslil obranu Sparty a po Preislerově centru číhal na bližší tyči Klíma. Na dlouhou nohu zakončil vedle.

25

Pokus o přihrávku z kopačky moberga Karlssona boleslavská obrana „spolkla“ jako malinu.

27

Vitík se dostal pod tlak forčekujícího hráče, Čelůstka mu pomohl a převzal od něho míč.

27

Hosté se jen staticky bránili v pokutovém území, nicméně Pech jim nechtěně pomohl tím, že si nechal utéct míč do zámezí.

29

Šimek se ukopl, zadarmo jdou domácí na balon.

29

První šance Sparty a hned obrovská! Hanousek si naběhl na zadní tyč, zblízka hlavičkoval do Divišova protipohybu a jen zázračný zákrok brankáře hostí drží stav 0:0.

30

Hlavičkou nad se prezentoval Čelůstka.

30

Karabcův pas končí u Diviše a ten hned posílá spoluhráče dopředu.

31

Vitík končí boleslavský kontr malou domů Nitovi.

32

Za postranní čarou se nechává ošetřovat Pech, hosté jsou v oslabení.

32

Juliš se snažil prosadit v pokutovém území, skončil tam na zemi.

34

Pavelka nahrál přímo bránícímu hráči v modrobílém.

36

Pavelka už nechtěl kombinovat, raději napřáhl z bezmála 30 metrů. Rána šla vedle.

38

Sparta vyrovnala hru, přidala v soubojích a pomalu přebírá aktivitu.

39

Juliš šel do běžeckého souboje s Řezníkem, po odrazu balonu budou domácí vhazovat.

39

Klíma před pokutovém území domácích předal míč Budínskému, který si ale netroufl na střelu a kombinuje dál.

40

Kombinace se hostům nepovedla. Míč má u nohy Nita.

41

Nitovi odskočil míč po malé domů, napadajícímu hráči hostí chyběly asi dva kroky, aby mu ho vypíchl.

42

Středem to vzal Moberg Karlsson, dva hráče Boleslavi obešel, v pokutovém území ale měl proti sobě moc husto.

42

Ještě Vindheim se pokusil akci dokončit, střílenou přihrávkou nastřelil Hanouska, od toho šel balon směrem od branky.

43

Boleslav se rozběhla do nadějného přečíslení, Ladra dovezl útok až do pokutového území a tam trefil do nohou pozičně dobře postaveného Vitíka.

44

Matějovský střelou z hranice pokutového území trefil bránícího hráče.

45

Preisler rozehrál roh hostí na zadní tyč, odtud křížem hlavičkoval Křapka a míč přeletěl břevno.

45

Juliš faulovaný před pokutovým územím hostí.

45

Moberg Karlsson zahrál standardku přímo na branku, obstřelil zeď a trefil tyč!

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Ml. Boleslav

46

Druhá půle začíná ostrým faulem na Pavelku.

46

Dva hostující hráči zariskovali a rozběhli se sprintem k Nitovi, kam čekali malou domů. Domácí zadáci to přečetli a otočili hru jiným směrem.

47

Domácí se potýkají s boleslavským napadáním, potíže mají už na vlastní polovině.

49

Budínský našel obloučkem v pokutovém území Klímu, ten začal hrát zády k brance a dostal se pod velký tlak, takže balon zase poslal zpět.

49

Ladra po centru hlavičkoval vedle sparťanské branky.

50

Budínský dostal na levém křídle hodně prostoru, navedl si ale míč do středu hřiště a odcentroval jen do skrumáže.

52

Preislerův křídelní atak zastavil Vitík.

54

Juliš neměl šanci doskočit na vysoký míč.

55

Sparta toho moc nemá, když si ale šanci vypracuje, tak to je tutovka! Juliš to v pokutovém území dostal na pravačku, z první zakončoval na zadní tyč a Diviš vytáhl parádní zákrok.

57

Moberg Karlsson si naběhl do bránícího hráče, faul nevybojoval a ještě skončil otřesen na zemi.

58

Pavelka našel volného spoluhráče na levé straně, Moberg Karlsson zůstal úplně sám před Divišem a do horní poloviny branky zavěsil! Bude se řešit, jestli nebyl v ofsajdu.

58

David Moberg Karlsson (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ml. Boleslav 1:0

60

Hancko obcházel Křapku, ten proti němu vyrazil, fauloval ho a sám je otřesen. Navíc nad ním stojí rozhodčí s kartou v ruce.

61
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Antonín Křapka (Ml. Boleslav)

61

Křapka zároveň v doprovodu masérů opouští hrací plochu.

63

Plavšič šel do skluzu v souboji o míč, Matějovský na něho možná dupnul.

63
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marek Matějovský (Ml. Boleslav)

65

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Antonín Křapka, nahradil ho Jakub Klíma

65

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Dominik Janošek

66

Preislerův dlouhý aut se stal kořistí domácích. Souček posílá dopředu Moberga Karlssona.

67

Ten se dostal až před Diviše, který však měl k míči dřív a odehrál ho do bezpečí.

68
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Vitík (Sparta)
Domácí obránce sestřelil Preislera.

69

Od Janoška začala přímočará kombinace hostí, Preisler si naběhl do pokutového území za obranu a včasný Vindheimův zákrok znamená, že hosté budou kopat roh.

71

Janošek se po Ladrově uvolnění dostal před Nitu a měl na noze vyrovnání! Nitu se pokusil překonat do jeho protipohybu, domácí brankář se ale vyznamenal.

73

Plavšič už svoje kulhání rozběhal, z levého křídla šel do souboje jeden proti jednomu, bránícího hráče neobešel.

75

Pavelka si počkal na skákající míč, levačkou namířil k levé Divišově tyči a boleslavský gólman se musel hodně natahovat, aby vyrazil na roh.

76

Po Dočkalově centru hlavičkoval Čelůstka do Divišových rukou.

77

Střelu Moberga Karlssona vyrazil Diviš vedle sebe, dobíhající Juliš pak zblízka trefil boční síť.

78

Čelůstka dopravil míč do boleslavské branky, ale z ofsajdu.

78

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Moberg Karlsson, nahradil ho Martin Minčev

79

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jiří Klíma, nahradil ho Michal Škoda

79

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Lukáš Budínský, nahradil ho Lukáš Mašek

81

Nabíhajícímu Julišovi chyběl kousek, aby dokázal srazit do sítě Plavšičův centr.

82

Škoda mohl po Janoškově akci vyrovnat! Podobně jako Juliš to i Škoda měl na dlouhou nohu, dokázal sice zakončit, ale Nita byl na místě.

84

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Dominik Preisler, nahradil ho Jakub Fulnek

85

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Juliš, nahradil ho Libor Kozák

86

Hosté sahají po vyrovnání! Ladra zpoza pokutového území zatočil ránu pod břevno, míč už padal do sítě, Nita se tam ale ještě rukou natáhl a dokázal vyrazit na roh.

86
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Andreas Vindheim (Sparta)

87

Minčev číhal v ofsajdu.

88

Fulnek v útoku prohrál souboj, domácí mohou vyrazit.

89

Daleko se ale nedostali, už se opět hraje na její polovině.

90

Sparta měla teď vícekrát za sebou šanci na rychlý brejk, ukázala ale, že víc než hlad po zvýšení vsadí na obranu.

90

Nastavují se čtyři minuty.

90

Škoda prodloužil hlavou do pokutového území, tam bylo ale bílých dresů málo.

90

Minčev postupoval sám na boleslavského obránce, ten mu vystavil stop patičkou.

90

Dvě minuty nastaveného času máme za sebou. Plavšič byl nevhodně sobecký, místo přihrávky před branku se dostal až do zámezí.