Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Slavia minule remizovala v Příbrami 3:3 a nezvítězila poprvé po osmi kolech.

Slavia doma od srpna 2018 v lize 42 zápasů po sobě neprohrála a na svém stadionu je nejlepším týmem v sezoně.

Pardubice vyhrály dvakrát za sebou, poradily si s Příbramí a Teplicemi (v obou případech 1:0).

Domácí jdou do zápasu se dvěma změnami. Obě se odehrály v obraně. Místo Zimy uprostřed začne Deli, Bořila nahradí na levém kraji Oscar.

Sima
70. min Masopust o hráči
3 Holeš
Holeš
69. min Hromada o hráči
Stanciu
79. min Traoré o hráči
17 Provod
Provod
Olayinka
79. min Bořil o hráči
16 Kuchta
Kuchta
70. min Lingr o hráči

Šejvl
61. min Ewerton o hráči
6 Toml
Čelůstka
43. min Prosek o hráči
Tischler
Hlavatý
43. min Solil o hráči
Čihák
26 Kostka
Kostka
61. min Huf o hráči
20 Cadu
Černý
46. min Jeřábek o hráči

Rozhodčí: Ginzel - Nádvorník, Podaný

Náhradníci

Hosté posílají do utkání totožnou sestavu jako v Teplicích. Na hrotu Černý, na křídlech ho doplní Tischler a Cadu.

Pardubice v prvním střetnutí s úřadujícím mistrem uhrály remízu 1:1. Na „domácím“ hřišti ve vršovickém Ďolíčku, který jim propůjčují Bohemians, vedly po gólu Tischlera. Vyrovnání Slavii zařídil Musa, který nyní hostuje v bundesligovém Unionu Berlín.

Mužstva už jsou nastoupená na velmi dobře připraveném trávníku v Edenu. Domácí v tradiční červenobílé, hosté mají modrou sadu dresů.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Pardubice

1

Na první střelu se nečekalo dlouho. Do sklepnutého balonu se opřel Černý, leč bránu zpoza vápna překopl.

2

Kuchta se opřel do Tomla a sudí Ginzel píská. Ovšem ne faul, ale ofsajd.

4

Slavia se jedním nákopem dostala do zajímavé příležitosti. Sima posílal z pravé strany ostrý míč, který ale v pardubickém vápně nikdo nezasáhl.

5

Ke Caduovi zezadu přistoupil Bah, který pardubického záložníka zezadu zbořil.

6

Neočekávaný odskok mohl přihrát balon do šance Olayinkovi, Boháč u něj však byl první.

8

Oscar se drze vrhl po koncové čáře do vápna soupeře, kde si ještě narazil s Kuchtou. Ke střele ho ale hosté nepustili.

9

Stanciu zkusil z přímého kopu překvapit Boháče, který musel rychle spěchat k levé tyči. Balon se vykutálel jen kousek vedle.

10

Kuchta vyvezl míč po levé straně a našel ve vápně Olayinku. Od něj šel balon do autu.

12

Rychlé přenesení na křídlo. Provod našel Oscara, který dal pod sebe Stanciovi. Ten zaměstnal ranou z první brankáře Boháče.

13

Holeš chyboval a nabídl balon Caduovi. Ten ovšem zbrkle balon odevzdal Kolářovi.

15

Kuchta byl příliš daleko za obranou linií Pardubic, takže se za nahrávkou od Simy ani neobtěžoval rozběhnout.

16

Provod přesným centrem našel Deliho. Proti jeho hlavičce z malého vápna se skvělým zákrokem zaskvěl Boháč!

17
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Abdallah Sima (Slavia)

19

Jan Kuchta (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Pardubice 1:0
Velký kus práce odvedl na levém křídle Sima, který utekl Čelůstkovi. Zpětnou nahrávku nedokázal zakončit Provod, po něm pálil Bah, ale na Boháče nevyzrál. Kuchta z dorážky už ovšem ano.

20

Slávistický roh skončil Deliho faulem, který na přední tyčce zboural Černého.

22

Standardku měly i Pardubice. Surzynův centr prodloužil Tischler na zadní tyč k Tomlovi, který ale v pádu nedokázal vrátit balon před bránu.

23

Oscar nahrál sám sobě, protože se spoluhráč v ofsajdovém postavení do hry nezapojil. Dál přes Surzyna neprošel.

23

24

Černý v souboji povalil Oscara, kterému se vyzula kopačka. Slávisté s rozehrávkou čekali, než si ji jejich spoluhráč znovu nasadí.

26

Slávisté úspěšně presovali a získali balon před pardubickým vápnem. Sima ovšem nahrával nepřesně.

27

Jan Kuchta (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Pardubice 2:0
Holeš vypíchl soupeři balon, Provod přesprintoval Tomla a na vápne předložil Kuchtovi. Ten měl i tentokrát jednoduchou práci.

29

Čelůstka centroval od rohového praporku nebezpečně. Čihák se protlačil k hlavičce, ale už nebyl v úplně komfortním postavení. Bránu minul.

31
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Čihák (Pardubice)

32

Stanciu ze standardky mířil na přední tyč, ale balon skončil v boční síti.

33

Slavia získává balon až příliš lacino. Olayinka se vrhl do otevřené obrany, ale nahrávkou Kuchtu netrefil. Ten si musel najít balon sám, leč přes Šejvla Boháče neohrozil.

35

Čihák s balonem protancoval do slávistického vápna a zpětnou nahrávkou našel Kostku. Proti jeho střele musel zasahovat Kolář.

37

Slávisté si málem zopakovali vlastní gól z Příbrami. Holeš ovšem mířil mimo vlastní bránu, takže daroval soupeři roh. Z něj pardubičtí nezahrozili.

38

Boháč se nedorozuměl se Šejvlem a balon propadl k Olayinkovi. Ten netrefil prázdnou bránu...

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Čelůstka (Pardubice)

40

Kostka vedl protiútok hostů, ale nahrávku do křídla poslal Tischlerovi příliš pomalu. Slávisté se stihli vrátit.

41

Pardubický roh dopadl neslavně. Odražený balon ještě zkoušel zakončit Kostka, ale netrefil ideálně.

42

Sima se ani nestihl radovat. Jeho gól padl po ofsajdu, takže nemohl platit.

43

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Michal Hlavatý, nahradil ho Tomáš Solil

43

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Tomáš Čelůstka, nahradil ho Jan Prosek

44

Další nedorozumění mezi Boháčem a obránci přihrálo míč Olayinkovi. Jeho centr si našel Bah, kterému střela nesedla.

45

Provod se nechal o balon obrat Caduem, který ho pak ale odevzdal zpátky Kolářovi.

47

Šejvl se nechal zastrašit Olayinkou a místo Tomlovi adresoval nahrávku postranní čáře. Slavia tak zadarmo přišla k autu.

48
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Šejvl (Pardubice)

49

Provod se ujal rozehrávky volného kopu. Centrem našel Deliho, který v souboji nedokázal zakončit.

51

Dokonalá ovšem není ani slávistická rozehrávka. Bahovi přeskočil balon nohu, skončil v autu.

52

Nicolae Stanciu (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Pardubice 3:0
Stanciu to z podobných situací zkouší rád. Zpoza vápna vypustil ostrou, falšovanou střelu, která zaplula k pravé tyči.

55

Jeřábek se příliš tvrdě opřel do Kuchty. Stanciu z nařízeného trestňáku míč prakticky odevzdal Boháčovi.

56

Olayinka sotva přebral balon a už slyšel hvizd sudího. Vybíhal totiž z ofsajdu.

59

Surzyn centroval z levé strany, ale míč adresoval jen Kolářovi. Slavia šla do rychlé protiakce, ale Olayinkovi míč utekl do autu.

61

Jeřábek se dostal do potíží, faulem ho vysvobodil Provod.

61

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Martin Šejvl, nahradil ho Ewerton

61

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Dominik Kostka, nahradil ho David Huf

62

Solil vybojoval míč u rohového praporku a navedl ho do vápna. Tischlerovi střela nesedla.

64

Slávisté sami ví, že není třeba spěchat. Balon koluje na domácí polovině.

65

Sima bojoval s míčem, gravitací i dvěma obránci Pardubic. Nakonec získal roh.

66

Přetažený balon se od zadní tyče vrátil před bránu k Olayinkovi, který z malého vápna kolenem na Boháče nevyzrál.

71

Čihák zkusil z velké vzdálenosti štěstí, ale to mu příliš nepřálo. Balon skončil na tribuně.

72

Lingr se hned zapojil do útočné akce, ale balon dostal na paty. Tak zkoušel najít patičkou Baha, což se nepovedlo.

73

Slávistický roh, který rozehrával Provod, skončil na Boháčovi. Stanciu dobrým napadáním zabránil Pardubicím v rychlém protiútoku.

75

Lingr se vrhl za balonem po hlavě, aby ho mohl přiťuknout zpět Stanciovi. Ten z první pálil mimo.

76

Slávisté zazdili další gólovou šanci. Stanciu šel sám na Boháče, ale ještě hledal vedle sebe Olayinku. K němu se včas vrátil Čihák.

78

Masopust fauloval před domácím vápnem. Přímý kop rozehrál Cadu, ale jeho centr spoluhráče nenašel.

79

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Peter Olayinka, nahradil ho Jan Bořil

79

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Nicolae Stanciu, nahradil ho Ibrahim Traoré

80

Provod se zkusil do vápna dostat samostatně, ale Tomla si neobhodil.

81

K balonu se ve vápně nachomýtl Lingr, ale nedokázal si ho nachystat do střelecké pozice.

82

Kolář musel zasahovat proti střele Ewertona. Ten se dostal k míči celkem lacino, protože slávisté chybovali při rozehrávce.

83
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Surzyn (Pardubice)

85

Bah si seběhl až na levé křídlo, odkud centrem našel ve vápně Traorého. Ten hlavičkoval nepřesně.

86

Hromada dostal těžkou nahrávku a přišel o balon. Dobrou defenzivní práci odvedl Provod, který se natlačil před Ewertona.

88

K Bořilovi se snesl balon z nebes, tak ho obratem zkusil napálit na bránu. Boháč ale zůstal bez práce, střela šla nad.