Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Utkání bylo z důvodu nákazy v příbramském mužstvu odloženo z původního termínu 19. září na 13. října, ani napodruhé jej ale nešlo odehrát, protože se předtím soutěž zcela zastavila. Odehraje se tak nakonec během reprezentační přestávky, na čemž se oba týmy dohodly.

Oba soupeři potřebují zabrat. Slovácko v posledních třech utkáních neskórovalo a získalo jediný bod, v tabulce je jedenácté, v případě výhry v dnešní dohrávce se dostane o bod před osmý Jablonec. Příbram v tomto ligovém ročníku získala zatím jen jediný bod a je na posledním osmnáctém místě, vítězstvím by bodově dohnala šestnácté Brno, na jehož hřišti se představí za týden.

Slovácko po koronavirové přestávce před týdnem doma remizovalo 0:0 s Olomoucí, Příbram doma podlehla 0:4 Ostravě.

Ve slovácké sestavě došlo k jediné změně, místo záložníka Michala Kohúta, který si plní povinnosti v reprezentační jednadvacítce, bude hrát Patrik Hellebrand.

Šimko
88. min Mareček o hráči
Petržela
80. min Jurečka o hráči
Daníček
Hellebrand
66. min Navrátil o hráči
Sadílek
80. min Kubala o hráči
20 Havlík
Havlík
Kliment
66. min Cicilia o hráči

FK PříbramPříbram(4-5-1)

Melichar
Cmiljanovič
46. min Kvída o hráči
Rezek
87. min Budínský o hráči
19 Vais
Vais
70. min Boakye o hráči
7 Zorvan
Zorvan
70. min Hájek o hráči
9 Vávra
Vávra
87. min Belej o hráči

Rozhodčí: Berka - Flimmel, Hock,

Příbram řešila také jednu absenci, vyloučeného stopera Oliviera Kingueho nahradí Filip Zorvan.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Příbram

1

Úvodní výkop obstarali domácí.

2

Slovácko v útoku vybojovalo míč a Sadílek díky tomu potáhl míč po levé straně vápna. Následný centr ale stáhl do rukavic gólman Melichar.

4

První rohový kop v utkání vybojoval příbramský Pilík. Sám se také ujal rozehrávky z pravé strany, sudí však po jeho centru odpískal útočný faul.

5

Po slovácké ztrátě míče před vlastním vápnem z levé strany přihrával po zemi před bránu Vávra, míč ale lehce lapil brankář Bajza.

8

První rohový kop i pro Slovácko. Hráči jej na pravé straně rozehráli nakrátko, po následném centru před bránou Hofmann hlavičkující v tísni nedokázal zakončit.

10

Centru slováckého Havlíka z přímého kopu z vápna snadno odvrátili hosté.

12

Krásné křížné přenesení hry v podání slováckého Kadlece, na jehož centr si v pravé straně vápna za obránce naběhl Reinberk, po zpracování si ale míč nechal utéct do zámezí.

13

Centr příbramského Cmiljanoviče z levé strany skončil za bránou.

16

Po slováckém šikovném křížném pasu poslal z levé strany vápna nebezpečnou přihrávku před bránu Sadílek, Cmiljanovič se štěstím míč srazil nad vlastní bránu.

17

Z následného rohu se domácí neprosadili.

19

Pro křížný slovácký nákop z levé strany si ven z brány došel příbramský gólman.

20

Nyní byl gólman Melichar vedle pokutového území, kde se snažil pohlídat míč mířící do zámezí. Napadal jej ale Kliment tak aktivně, až míč na hřišti udržel. Balón ale následně odkopl do bezpečí jeden z příbramských hráčů.

21

Třetí rohový kop Slovácka v zápase, Sadílkův centr ale odvrátila příbramská obrana. Při pokračující domácí akci se dopustil v pokutovém území útočného faulu Kliment.

24

Dlouhý Sadílkův aut se snažil u první tyče prodloužit Kadlec, jeho hlavička však důrazná nebyla.

26

Při slováckém útoku skončil před bránou na zemi Kliment, který marně reklamoval, že byl faulovaný, sudí mu naopak odpískal útočný faul.

29

Dotírání slováckého Klimenta na příbramského brankáře Melichara má další pokračování. Odehrálo se ve stejném místě jako před pár minutami, tentokrát tam Kliment vystihl Melicharovu rozehrávku, odražený míč ale skončil pod Melicharovou kontrolou.

31

Příbramský Diarra hlavičkoval v tísni po přímém kopu nad bránu.

31

Slovácký Daníček převzal ve vápně šikovné Havlíkovo prostrčení a uvolnil se ke střele, z úhlu ale vystřelil jen do boční sítě.

33

Slovácko je zatím v utkání o něco lepší, znovu ale potvrzuje, že má problémy s koncovkou, vždyť v minulých třech utkáních neskórovalo. Dnes se zatím nedostalo do větší šance.

37

Stanislav Hofmann (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Příbram 1:0
Z první vážné situace Slovácko skóruje. Vše odstartovala Hellebrandova parádní střela z dálky, kterou od své pravé tyče skvěle vytáhl brankář Melichar. Při pokračující akci dokázal po další vyražené střele zblízka prostřelit Melichara stoper Hofmann. Slovácko dokázalo v lize skórovat po 408 minutách.

40

Přímý kop pro Příbram od levého rohu vápna. Rezkovu parádní střelu padající k zemi dobře vyrazil brankář Bajza.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kliment (Slovácko)
za útočný faul na brankáře Melichara, s nímž svedl další ze soubojů mimo vápno.

49

Slovácko zahodilo tutovku! Kliment při průniku středem skvěle přešel přes dva protihráče a na hranici vápna už proti němu byl jen vyběhnutý brankář. Propálit jej ale nedokázal.

52

Při centru z pravé strany byl Kliment obsazený a hlavou tak zakončit nedokázal.

54

Domácí Hellebrand na levé straně vápna tančil s míčem, centr ale poslal za bránu.

57

Penalta pro Slovácko! Hellebrand se ve vápně rval k odraženému míči, Zorvan jej skluzem poslal k zemi. Správnost rozhodnutí potvrdil i videorozhodčí.

58

Vlastimil Daníček (Slovácko) proměnil pokutový kop. Slovácko - Příbram 2:0
Melichar skončil na svou pravou stranu, Daníček míč poslal k opačné tyči.

60

Při udělené výhodě slovácký Kliment před vápnem přihrál ze středu na levou stranu do běhu volnému Reinberkovi. Ten ale nezvládl první dotyk s míčem, ze střelecké pozice se tak dostal blíž k protihráčům a zakončit už nedokázal.

60
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Karel Soldát (Příbram)
za faul předcházející slovácké šanci.

62

Příbram se dostala ojediněle vpřed, z rohového kopu ale nezahrozila.

62

Slovácký Havlík se pokusil o střelu ze střední pozice, bylo to však velmi ukvapené a střela mu vůbec nesedla.

62

Lukáš Sadílek (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Příbram 3:0
Příbramská obrana se zdá být v rozkladu. Při dalším slováckém útoku Kliment snad zády zpracoval míč pro Sadílka, jehož pohotový přízemní pokus skončil v bráně.

65

Penalta i pro Příbram! Vávra centrem z levé strany nastřelil ruku Reinberka. Také správnost této penalty potvrdil videorozhodčí.

66

Dvě zakončení Slovácka krátce po sobě nepustila do brány branková konstrukce. Nejprve zblízka trefil tyč Cicilia, po následném rohovém kopu si stejně vedl i Kadlec.

70

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Filip Zorvan, nahradil ho Pavel Hájek

70

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Jonáš Vais, nahradil ho Isaac Boakye

74

Příbramský Vávra se cpal po dlouhém nákopu před vápnem do zakončení, sudí mu ale ještě předtím odpískal ofsajd.

76

Vlastimil Daníček (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Příbram 4:1
Po centru z pravé strany se Daníček zblízka zakončil hlavou.

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Navrátil (Slovácko)
Navrátil vnikl sám do vápna, nedokázal ale obejít přes brankáře Melichara, místo toho jej ještě nepříjemně fauloval.

80

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Václav Jurečka

80

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Lukáš Sadílek, nahradil ho Filip Kubala

83

Dva příbramské rohové kopy po sobě. Po tom druhém Rezek prodloužil míč k zadní tyči, kde snadno zasáhl brankář Bajza.

86

Hra je přerušená, sudí prověřuje, jestli nemá pro Slovácko odpískat druhou penaltu.

87

Penalta pro Slovácko! Po Havlíkově centru poslal ve vápně Diarra k zemi Kubalu. Sudí původně nechal ve hře pokračovat. Protože Kubala zůstal ležet, Příbramští pak míč zakopli. Teprve pak se rozhodčí k situaci na radu videorozhodčího vrátil.