Druhý tým tabulky Sparta v 12. kole fotbalové ligy přivítá nečekaně úspěšného nováčka z Pardubic, který je šestý.

Sparta v neděli zvítězila na Slovácku 2:1, doma v nejvyšší soutěži však prohrála dvakrát za sebou a inkasovala při tom sedm branek. Na mistrovskou Slavii má pětibodové manko a o bod víc než třetí Jablonec.

Zápas dvanáctého kola Fortuna ligy nabídne i souboj bratrů Čelůstkových, kteří oba nosí číslo tři. Ve Spartě působí Ondřej, za Pardubice hraje Tomáš.

Trenér Václav Kotal udělal v sestavě dvě změny proti utkání na Slovácku. Vedle Juliše na hrotu začne Plavšič, pravého halvbeka zastane Polidar. Vindheim a Moberg Karlsson jsou připravení na lavičce.

Polidar
65. min Vindheim o hráči
16 Sáček
Sáček
Ladislav Krejčí
10 Dočkal
Dočkal
84. min Trávník o hráči
64. min Hanousek o hráči
39 Juliš
Juliš
84. min Minčev o hráči
Plavšič
84. min Moberg Karlsson o hráči

Cadu
64. min Langedijk o hráči
24 Solil
Solil
89. min Lee o hráči
Jeřábek
79. min Petráň o hráči
Tischler
28 Ewerton
Ewerton
79. min Pfeifer o hráči
21 Huf
Huf
89. min Sláma o hráči

Rozhodčí: Denev - Paták, Batík

1

Začal první poločas utkání Sparta - Pardubice

1

První útočnou akci domácích zastavil ofsajd, ve kterém se nacházel Plavšič. Juliš tedy v akci pokračovat nemohl.

2

Tomáš Čelůstka chtěl prostrčit míč dopředu k Hufovi, nahrál ale jen svému bratrovi Ondřejovi v dresu Sparty.

2

Polidar nebyl v ofsajdu, protože se k němu odrazil míč od pardubických hráčů. Jeden na jednoho ale Boháče neprostřelil.

3

Trávník na Letné není v nejlepším stavu, což značně ovlivňuje přesnost i rychlost kombinace domácích.

4

Plavšič našel v náběhu před bránou Juliše, který se ale přes obránce neprosadil.

6

Ondřej Čelůstka sice zastavil ve vápně Solila, jenže balon zvládl odehrát jen na roh.

6

Pardubický roh mířil přesně k Nitovi, který rychlým výkopem našel Plavšiče. Jeho prodloužení ale nikdo ze sparťanských nevyužil.

8

Solil zbytečně přetáhl centr, který nikdo z pardubických dohnat nemohl.

10

Cadu nepustil dál Krejčího st. jen za cenu faulu. Domácí rozehráli nakrátko, ale míč putuje spíše dozadu.

11

Lukáš Juliš (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Pardubice 1:0
Krásně sehraná akce Sparty! Plavšič si vyměnil míč s Dočkalem a vlétl do pardubického vápna. Juliš zakončil jeho centr do prázdné brány.

13

Krejčí ml. neměl před vápnem příliš prostoru a o míč přišel. Pak mu ho jeden z pardubických napálil z blízka do břicha.

14

Surzyn dostal míč za Nitova záda po centru od Tomáše Čelůstky, jenže pardubická radost netrvala dlouho. Sudí Denev na základě pokynu od videa gól zrušil pro ofsajd.

17

Pořádnou ránu balonem utržil i Polidar, kterého rozhodčí v přerušené hře musel jít zkontrolovat. Stejně jako Krejčí ml. mohl ve hře pokračovat bez ošetření.

19

Pavelka nemohl dopředu, a tak míč putoval do vápna k Nitovi. Ten výkopem našel Juliše v ofsajdu.

20

Po sparťanském rohu se k hlavičce dostal Ondřej Čelůstka, který Boháčovu bránu neohrozil.

21

Krejčí st. měl čas na centr z levé strany, který nasměroval na Plavšičovi. Ten těžký kop zvládl tak napůl, balon letěl mimo.

23

Solilův balon si našel cestu do sparťanského vápna, kde ovšem našel připraveného Pavelku.

25
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Cadu (Pardubice)

26

Krejčí ml. chtěl přehodit pardubické obránce a najít Juliše, ale trefil jen Šejvla.

27

Ewerton si našel balon na hranici vápna, jenže střela mu nesedla a skončila u Pavelky.

29

Solil chtěl nasadit soupeři jesličky, jenže neuspěl a sám je nakonec inkasoval od Hancka.

31

Pardubický roh se bude opakovat. Hancko míč nepustil ani k přední tyči.

31

No a teď se míč vykutálel jen kousek od Nitovy brány. Málem si ho tam bokem srazil Hancko.

32
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Pavelka (Sparta)

33

Ewerton si pohlídal náběh Krejčího st. a zkušeně před ním zasekl míč, který pak předal spoluhráčům.

34

Polidar si kopl míč příliš daleko od nohy, ale roh nakonec vytěžil. Balon otřel o Tomla.

34

Kapitán Jeřábek balon odhlavičkoval, navíc inkasoval ránu od Krejčího ml.

35

Boháč si zakřičel na Tomla, aby mu pustil do vápna dlouhý nákop Ondřeje Čelůstky.

37

Juliš, vědom si ofsajdového postavení, do hry nezasáhl. Balon si tak vzali pardubičtí.

39

Ewerton šajtlí hledal Cadua, ale toho ustrážil Polidar. Vnějším nártem pak Ewerton i střílel, ovšem mimo bránu Sparty.

41

Dočkal načechral míč do vápna k Pavelkovi, který vracel před bránu. Polidarovi se zakončení nevyvedlo.

42

Míč se před sparťanským vápnem poodrážel k Tomlovi. Pardubický obránce ale nemířil vůbec přesně.

43

Tischler chtěl patou vrátit Ewertonovi, ale netrefil přesně a míč se vykutálel ze hřiště.

45

Tischler v tísni neobehrál Pavelku. Tomáš Čelůstka pak míč domácím prakticky odevzdal.

45

První poločas bude prodloužený o dvě minuty.

45

Trpělivě rozehranou akci zakončoval po Dočkalově centru mladší Krejčí, jenže si podle sudího pomáhal nedovoleně, a stejně bránu netrefil.

47

Pardubičtí vstoupili do druhé půle aktivně. Huf ale ve vápně promáchl, Jeřábek poté z dálky pálil vysoko nad.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

48

Solil z otočky překvapil Nitu po rohovém kopu. Pohotová rána šla jen těsně nad.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Pardubice

50

Juliš zvládl u lajny první dotek, jenže pak ho u vápna předběhl Tischler a balon pohlídal na cestě do zámezí.

51

Hancko a Sáček si vběhli do cesty, čímž darovali aut Pardubicím.

53

Dočkal už rozdal spoustu skvělých přihrávek, tahle mezi ně ovšem nepatřila. Polidar ji v žádném případě nemohl stihnout.

54

Juliš už nepočítal s druhou narážečkou od Dočkala a balon tak mohl v klidu sebrat Boháč.

57

Nitovi se zamotal balon pod nohama, ale pardubičtí byli daleko.

57

Juliš pouštěl míč za sebe a našel si ho Plavšič, který z první trefil bližší tyč Boháčovy brány!

59

Tomáš Čelůstka utekl po lajně Polidarovi, jenže tváří v tvář proti Nitovi neuspěl. Huf už dorážku z úhlu do brány nevměstnal.

60

Nita v permanenci znovu! Ewerton měl na noze vyrovnávací gól, jenže brankář Sparty jeho střelu z penalty zpacifikoval.

62

Z velké vzdálenosti zkoušel štěstí Tomáš Čelůstka. Jeho střela byla tečovaná, hosté mají roh.

63

Pardubice rozehrají standardku i od druhého praporku. První centr sparťanští obránci srazili do zámezí.

63

Ani druhým pokusem nebezpečí před bránou Sparty pardubičtí neuspěli.

66

Sparťanský roh mohl dopadnout mnohem lépe. Hancko přizvedl míč ke Krejčímu, který na něj ovšem před Boháčem nedosáhl.

66

Solil je při chuti. Utekl Sáčkovi a píchl si míč kolem Hancka, pak ale zakončoval mimo.

67

Krejčí uštědřil Jeřábkovi v hlavičkovém souboji ránu loktem. Tento faul se obejde bez karty.

68

Od Ondřeje Čelůstky se balon odrazil přímo k Tomlovi, který v pádu přehazoval Nitu. Jeho pokus skončil těsně nad břevnem.

70

Vindheim využil zaváhání v obraně Pardubic a vrhl se do útoku. Šejvl ho ale dostihl a jeho střelu zblokoval.

72

Plavšičův důraz odnesl Surzyn, kterému sparťanský záložník přišlápl nohu.

74

Dočkal se na pětníku dokázal zbavit dvou hráčů Pardubic a předal míč dál. Do střely se tlačil Plavšič, ale pálil jen do Boháče.

75

Hanouskovo zaváhání ve vlastním vápně nakonec skončilo pardubickým faulem. Solil Hanouskovi přišlápl nohu.

77

Nita už si šel na malé vápno pro balon, jenže Sáček ho pro jistotu zakopl do autu.

79

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Jan Jeřábek, nahradil ho Michal Petráň

79

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Ewerton, nahradil ho Lukáš Pfeifer

80

Dočkal cpal centr po malém vápně k Julišovi, ale do cesty se balonu postavil Šejvl.

80

Ondřej Čelůstka (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Pardubice 2:0
Hancko prodloužil Dočkalův roh na zadní tyč, odkud Ondřej Čelůstka překonal hlavou Boháče.

83

Krejčí už trochu zbytečně povalil na vlastní polovině Pfeifra. Hosté z nařízené standardky ale nic nevytěžili.

84

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Michal Trávník

84

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Srdjan Plavšič, nahradil ho David Moberg Karlsson

84

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Juliš, nahradil ho Martin Minčev

87
Červená karta

Červenou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)
Sudí Denev po zhlédnutí videa zrušil původní žlutý verdikt na červenou kartu. Úplně zbytečný a surový zákrok loktem na Solila...

89

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel David Huf, nahradil ho Jiří Sláma

89

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Tomáš Solil, nahradil ho Sang-hjok Lee

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Emil Tischler (Pardubice)

90

Druhý poločas bude nastavený o tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90

Pardubice se ještě snaží o čestný gól, ale k bráně Sparty to mají zatím daleko.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pieter Langedijk (Pardubice)

90

Z dnešního online přenosu je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších utkání na shledanou!