Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sparta má před posledním ligovým kolem jistotu, že v lize skončí druhá. Po pěti letech.

V posledních pěti vzájemných ligových zápasech padlo dvacet branek, na podzim Sparta vyhrála v Brně 4:1.

Brno je jistým sestupujícím, do druhé ligy se vrací po roce.

Sparťanský kouč Pavel Vrba dal volno brankářské jedničce Florinu Nitovi, jinak nasadil nejsilnější sestavu, která má k dispozici. Jen na lavičce je útočník Juliš, který v případě hattricku mohl útočit na nejlepšího střelce ligy.

Hancko
70. min Vitík o hráči
24 Polidar
Polidar
Moberg Karlsson
64. min Karabec o hráči
10 Dočkal
Dočkal
Pavelka
16 Sáček
Sáček
64. min Trávník o hráči
Krejčí
82. min Minčev o hráči
20 Hložek
Hložek
46. min Juliš o hráči

FC Zbrojovka BrnoBrno(3-5-2)

59 Floder
Floder
Hlavica
46. min Endl o hráči
6 Dreksa
Dreksa
44 Pernica
Pernica
Štepanovský
Čermák
46. min Moravec o hráči
16 Sedlák
Sedlák
46. min Jambor o hráči
Pachlopník
70. min Fila o hráči
7 Reiter
Reiter
46. min Přichystal o hráči
20 Hladík
Hladík
10 Růsek
Růsek

Rozhodčí: Machálek - Poživil, Pečenka

Zápas bude řídit rozhodčí Machálek, syn bývalého trenéra Zbrojovky. Brněnské vedení jeho otce odvolalo loni na podzim po 11. kole. Kuriózně měl Machálek ml. v 16. kole prsty v poškození Zbrojovky, když od videa neupozornil rozhodčího Marka, že má brněnský tým kopat penaltu proti Liberci.

I hosté mají v základní sestavě to nejlepší, co mohou momentálně postavit. Zranění jsou brankář Berkovec a obránce Šural, mimo kádr je za svoje prohlášení vůči kvalitě mužstva v závěru soutěže postaven záložník Vaněk.

Co čekat od Zbrojovky na hřišti nejen velkého rivala, ale taky jednoznačného favorita? Na Slavii uhrála remízu, v Jablonci vyhrála, na Slovácku a v Plzni prohrála. Její bilance na hřištích pohárových aspirantů je lepší než doma.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Brno

1

První útočná akce Sparty narazila na zformovanou obranu hostí.

2

Zbrojovka měla míč jen krátce, pouze ho odevzdala.

2

Za dlouhým nákopem se hnal Polidar, na hřišti ho však nestihl.

3

Hložek rozjel rychlou akci směrem k brance Zbrojovky, Vindheim hledal v pokutovém území Moberga Karlssona a ten špičkou kopačky balon špatně zasáhl.

4

Domácí si vybojovali první rohový kop, před Hložkem zasáhl jeden ze zadáků Brna.

5

Jan Hladík (Brno) vstřelil gól. Sparta - Brno 0:1
Obrovská chyba Sparty! Na Heču letěl vysoký míč, Hancko se mu ho zřejmě pokoušel hlavou přiťuknout, ale brankáře přeloboval, a do prázdné branky dorazil míč Hladík!

7

Okamžitě reaguje sparťanské publikum a nutí domácí hráče na zteč.

8

Po faulu na Sáčka bude Sparta kopat penaltu! Sáček si naběhl na lob od Dočkala a dobíhající Čermák ho školácky nakopl.

9

Adam Hložek (Sparta) proměnil pokutový kop. Sparta - Brno 1:1
Hložek nic nevymýšlel a ostrou ranou k tyči po Floderově pravici vyrovnává.

10

Moberg Karlsson za to vzal sám, dostal se na dostřel brněnské branky, jeho pokus o zakončení skončil po teči v rukavicích brankáře Flodera.

12

Po divokém gólovém intermezzu tu máme stejný obrázek jako na začátku utkání, Sparta kontroluje míč a snaží se dobývat branku Zbrojovky.

14

Adam Hložek (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Brno 2:1
Nejlepší ligový útočník úřaduje! Opět akci předcházel vynikající Dočkalův centr, na který si naběhl Hložek, bránící Hlavica a Štepanovský ho jen sledovali a Hložek zblízka hlavou strhává vedení na stranu Sparty.

17

Odkop od brněnské branky poté, co Dočkalova přihrávka skončila za brankou.

18

Pachlopník dostal balon do uličky a pronikal obranou domácích. Sáček mu v pokutovém území skluzem balon odpálil od nohy, byla to velmi nadějná akce.

20

Brno rychle otočilo hru a o podobný průnik jako Pachlopník se pokusil i Hladík, mezi dvěma obránci se ale zasekl.

21

Dočkal po vlastní ztrátě míče hned chybu napravil, zvedl hlavu a vyslal do pokutového území Hložka. Ten byl ale o kousek v ofsajdu.

22

Reiter se dopustil útočného faulu, Zbrojovka musí zpět do obrany.

22

Moberg Karlsson si narazil se spoluhráčem a hledal někoho před brankou. Je z toho roh.

23

Pachlopníkova dobrá obranná práce drží Dočkala u postranní čáry.

23

Domácí hledají cestu k brance, Dreksa zahrál na další roh.

23

Z tlaku se hosté vymanili, na brejk to ale nebylo, domácí se vrátili „pod míč“ a zase ho mají v držení.

25

Krejčí si naběhl za obranu Zbrojovky, rozhodčí ho nechali akci napřed dohrát a pak mu Machálek odpískal ofsajd.

26

Adam Hložek (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Brno 3:1
Hancko s pomocí Štepanovského teče vyslal do gólovky Hložka, ten si před Floderem poradil, obstřelil ho a má za to hattrick.

28

Mimochodem Hložek útočí na korunu krále ligových střelců! Dohnal vedoucího Kuchtu ze Slavie, oba mají v součtu 14 gólů.

28

Taky Moberg Karlsson si dělal zálusk na samostatný únik, zastavil ho ale zdvižený praporek.

29

Sparta si s nebohými hosty dělá co chce, bude kopat další roh.

30

Matěj Polidar (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Brno 4:1
Hosté jsou na ručník, jinak to vyjádřit nejde. Floderovi vypadl z rukou vysoký centr, balon spadl přímo před Polidara a ten zvyšuje.

31

U levé postranní lajny se míč odrazil od Růska, a přestože se diví, vhazují domácí.

32

Adam Hložek (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Brno 5:1
Jednomu je Zbrojovky skoro až líto. Krejčí dostal nabito v pokutovém území, místo zakončení dal do druhé vlny Hložkovi a ten zvyšuje svůj gólový účet.

36

Čelůstka dostal prostor v pokutovém území, otočil se a vypálil nad.

38

Ojedinělá útočníka akce Zbrojovky, Čermák u rohového praporku nastřelil Hancka a vybojoval roh.

39

Pachlopník rozehrál roh nakrátko, převzal míč, dostal se před pokutové území a pokusil se po zemi uvolnit Pernicu. Přihrávka prošla až k Hečovi a ten ji zachytil.

40

Štepanovský zahrál zkušeně na opačné straně hřiště, tělem pohlídal míč před Mobergem Karlssonem.

42

Jan Sedlák (Brno) vstřelil vlastní gól. Sparta - Brno 6:1
Moberg Karlsson utekl po pravé straně, místo zakončení se pokusil přihrát, míč ale dostal „do kroku“ brněnský obránce Sedlák a srazil ho do branky.

44

Hraje se prakticky výhradně před brněnskou brankou, faulem tam přerušil akci domácích Reiter.

44

Po útočném faulu v Pavelkově podání se k odkopu dostane brněnský gólman Floder.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 6:1

45

První poločas je za námi. Kromě demolice Zbrojovky můžeme sledovat i souboj o první místo v tabulce střelců, na kterém jsou Hložek a Kuchta opět srovnaní, protože Kuchta zvýšil na 2:0 v zápase Slavie proti Českým Budějovicím.

45

Nejen na góly je to 6:1, ale i na střely na branku. Znamená to, že všechny přesně mířené pokusy, které hráči dokázali vyprodukovat, skončily v síti.

47

Zbrojovka se po mohutném prostřídání pustila dopředu, Hladík vybojoval roh, zahraje ho Štepanovský.

47

Růsek zakončil vysoko nad.

48
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Jambor (Brno)
Střídající Jambor bez respektu zajel do Dočkala, vidí kartu.

50

V intencích prvního poločasu je začátek toho druhého ospalý. Pět minut a ještě jsme neviděli gól.

51

Moravec se na pravém křídle vysunul až k praporku, jeho centr srazil za roh Hancko.

51

První Pachlopníkův centr se odrazil od souboje na bližší tyči, druhý odehrál jeden ze zadáků v rudém.

52

Štepanovský zakončil svůj průnik středem hřiště ranou nad.

54

Zvýšit mohl Polidar, neprostřelil však obranný val Zbrojovky. Krejčí pak dorážel nad.

57

Krátká pauza, lehce se zranil Hancko. Brněnský obránce Pernica proto zakopl balon do zámezí.

60

Tempo zápasu šlo dolů, domácí teď balony středem hřiště tahají víc individuálně a ztrácejí je.

61

Hosté svými centry ohrožují malé vápno Sparty, až Pernicovu přihrávku chytá Heča.

62

V držení míče jsou hosté, kombinují s vlastním gólmanem.

63

Floder nepřesně rozehrál, o průnik se pokusil Moberg Karlsson.

64

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Michal Sáček, nahradil ho Michal Trávník

64

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Moberg Karlsson, nahradil ho Adam Karabec

65

Karabec v akci, jeho centr na Krejčího skončil za brankou.

67

Na malém prostoru před brněnskou brankou bylo hodně hráčů a Dočkalova přihrávka tudy neprošla.

70

Hosté si nerozuměli při rozehrávce, Pernicovi utekl míč do autu.

70

Střídání Brno: ze hřiště odešel Ondřej Pachlopník, nahradil ho Daniel Fila

70

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Dávid Hancko, nahradil ho Martin Vitík

72

Domácí si trochu zahrávají s rozehrávkou před vlastní brankou, dorážení zbrojováků nakonec ustáli.

73

Růsek se pokusil uvolnit v šanci Filu, pod jehož nohy se rychle vrhnul Heča.

76
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Vitík (Sparta)

78

Štepanovský ukončil krátké obléhání sparťanského vápna střelou nad.

79

Opět se hosté pokusili vysoko napadat, jejich snahu přehnal Štepanovský a fauloval.

80

Trávník hledal na malém vápně Juliše, Floder šel na zem a centr chytil.

81

Vitík v obraně ustál souboj s Filou, který se ho snažil ukličkovat.

82

Zbrojovka hraje v závěru aktivně, leč nepřesně.

82

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Martin Minčev

85

Floder v klidu stáhl ze vzduchu balon před Vitíkem a okamžitě ho vyhodil až k půlicí čáře, kde číhal Fila.

86

Juliš byl sám před brněnskou brankou v ofsajdu, akci však zakončil a můžeme pochválit Flodera, že polovysokou střelu akrobaticky vyrazil.

87

Zbrojovka dotahuje alespoň v poměru rohových kopů, na ty vede Sparta 7:5.

88

Další z brněnských klasik: po rohu hosté propadli v útoku, do brejku jim utekl Minčev a mohl jít sám na branku. Rychlé nohy ukázal Moravec, Minčeva dohnal a odzbrojil.

89

Průbojný Štepanovský se provinil dalším útočným faulem.

90

Brněnským pokutovým územím se hrnul Karabec, nikdo do něho nechtěl jít moc důrazně, aby neudělal penaltu, a až poslední zadák Endl ho zastavil.