Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sparta doma v lize prohrála s Teplicemi jediný z posledních devíti zápasů.

Teplice získaly z posledních čtyř venkovních ligových zápasů jediný bod.

Sparta v posledním utkání před reprezentační pauzou jen remizovala na půdě Českých Budějovic. Byl to její nejhorší výkon a také první ztráta pod novým trenérem Pavlem Vrbou.

Čelůstka
75. min Vindheim o hráči
Dočkal
60. min Karabec o hráči
Krejčí
66. min Trávník o hráči
Plavšič
60. min Moberg Karlsson o hráči
20 Hložek
Hložek
66. min Novotný o hráči

FK TepliceTeplice(4-2-3-1)

Němeček
46. min Grigar o hráči
16 Hyčka
Hyčka
38. min Černý o hráči
2 Mazuch
Mazuch
38. min Gabriel o hráči
Kučera
71. min Žitný o hráči
19 Jukl
Mareček
85. min Ljevakovič o hráči
10 Moulis
Moulis
Vukadinovič

Rozhodčí: Machálek - Horák, Kubr

1

Sparta pozvolna postupuje kupředu, Krejčího hosté zastavili faulem.

1

Plavšič dribluje před Hyčkou, ten ho vytlačuje.

1

Od své branky rozehrává teplický gólman Němeček, poradil si uvnitř pokutového území.

2

Čelůstka nezareagoval moc šikovně a nabídl šanci Teplicím ke kontru. Moulis přiběhl k pokutovému území a levačkou napálil boční síť.

3

Krejčí šel do výskoku, upadl a musí se posbírat ze země.

3

Adam Hložek (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Teplice 1:0
Druhý kontakt s míčem měl Němeček už otřesný, nahrál po zemi přímo na nohu Hložkovi a ten zpoza pokutového území okamžitě trefuje síť.

4

Hložek dává v letošní sezoně pátý ligový gól, a dá se říct, že po zranění je definitivně zpět.

5

Hložek terčem faulu, Sparta má výhodu a hraje dál.

5

Dopředu se vydal Polidar, nabízel se Dočkalovi, ten mu přihrávku do pokutového území neprostrčil.

6

Moulisův centr z levého křídla stahuje bez potíží Nita.

6

Z druhé strany adresoval balon do pokutového území Hyčka, v ofsajdu ale zůstal Vukadinovič.

7

Spartě nevyšel pokus vyjet s míčem, Krejčí fauloval a ještě k tomu sám kulhá.

8

Signál hostům nevyšel, před pokutovým územím nepřesně přihráli a musí se bleskově vracet.

8

Dynamický útok domácích zakončuje slabou střelou vedle Čelůstka. Ale aspoň to zkusil.

9

Hložek vedl míč směrem k teplické brance, hosté před ním ustupovali. Místo střely Hložek přihrával a tam byl Pavelka pozdě.

9

Další Hložkova akce, střelou trefil výborně postaveného Mazucha. Odražený míč napálil vedle Polidar.

10

Sparta ztratila v útoku míč a Vitík raději hned fauloval, aby se domácí stihli vrátit.

10

Přihrávka hledala Vukadinoviče, utekla mu ale až do zámezí.

11

Po Čelůstkově zásahu je tu roh pro Teplice, hosté se začínají osmělovat.

12

Centr propadl obraně Sparty na malé vápno, odtud Vitík odkopává.

12

Plavšič zakončil svůj rychlý brejk nastřelením obránce hostí. Rohový kop má i Sparta.

13

Dočkal u rohového praporku kombinuje s Plavšičem a ten vybojovává další roh.

13

Po rozehrávce nakrátko směřoval pas na Wiesnera, ten si na střelu netroufl a raději přihrál.

14

Ladislav Krejčí (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Teplice 2:0
A je z toho druhý gól, protože na přihrávku vzduchem si asi sedm metrů od teplické branky naskočil Krejčí a zakončil hlavou přesně k tyči.

15

Sparta útočí dál jako kdyby se nechumelilo.

17

Domácí si přihrávají na své polovině, a když už nahrávku nezvládl Nita, hosté zase míč okamžitě odevzdali.

17

Teď už si sparťané koledují docela dost a Teplice vysunují svoje napadání.

17

Sparta z toho vyjela, selhala jí až finální přihrávka v pokutovém území. Dobře se do ní postavil Mareček.

18

Další riskantní malou domů dával Pavelka, ale i tohle domácí o fous zvládli.

19

Z vyťukávání před vlastní brankou vystřelil rychlý brejk Sparty a na jeho konci Hložek v tahu sám před brankářem. Němečka, který mu zmenšil střelecký úhel, zkusil obstřelit, a minul při tom branku asi o dva metry.

20

Sáčkův faul na Moulise dává připomenout, že na hřišti jsou i Teplice.

21

Kučera hledal za sparťanskou obranou Moulise, ten se sice dostal do souboje s Polidarem, ale uhrál rohový kop.

21

Robert Jukl (Teplice) vstřelil gól. Sparta - Teplice 2:1
No a pozor! Hosté rozehráli roh na krátko, na zadní tyči zůstal úplně sám Jukl a hlavičkou za Nitu snižuje. Tohle byla opravdu krásná akce, centr poslal Kučera.

23

Rázem se hosté vracejí ke svému dotěrnému pojetí z úvodních minut, rychle přistupují k hráčům Sparty a ti musí dávat míče rychle od nohy.

24

Ladislav Krejčí (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Teplice 3:1
A je z toho pokračující kanonáda v podání Sparty. Polidar vyslal kupředu Plavšiče, který tak tak stihl odcentrovat od lajny a na malém vápně ovládl vzdušný prostor Krejčí. Dnes je před brankou k neudržení, Knapík a Němeček jako kdyby proti němu ani nestáli.

26

Sparta jde znovu nápaditými přihrávkami kupředu.

26

Krejčí se pokusil oplatit spoluhráčům přihrávku před branku, Wiesnera míč přeletěl.

27

Hosté se nestačí otáčet, a když už v obraně zasáhnou, Sparta pokračuje autovým vhazováním.

28

Penalta pro Spartu!

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Robert Jukl (Teplice)
Jukl hodně daleko od branky vrazil do Wiesnera a nedal rozhodčímu Machálkovi jinou šanci než odpískat penaltu.

29

Ladislav Krejčí (Sparta) proměnil pokutový kop. Sparta - Teplice 4:1
Toto bude pro Krejčího drahé do klubové kasy, ale kdo jiný by měl kopat než hráč útočící na hattrick? Krejčí suverénně proměňuje po zemi k tyči na opačnou stranu, než šel gólman.

30

Teplický trenér Kučera si může hlas vykřičet, jak apeluje na své hráče, aby začali hrát. Toto pro hosty začíná smrdět výpraskem.

31

Knapík vyvážel míč, a poté, co ho dokázal dát od nohy, ho důrazně a dost zbytečně dohrál Dočkal.

32

Knapík je na nohou, můžeme hrát dál.

32

Plavšičovi se podařilo dát jesle Marečkovi, ten si to nenechal líbit a poslal ho na zem.

32

Dočkal se vydal na levé křídlo podpořit útočné rejdy několika svých spoluhráčů, z jeho nohy šel míč na střelu Wiesnerovi a ten těsně minul.

33

Rohový kop domácích směřoval na Čelůstku, jehož hlavička šla vedle.

34

Kučerovi zbytečně utekl míč do autu. Sparta na trávníku jasně dominuje.

34

Hosté si chystají dva hráče na střídání.

35

Úspěšně uhraný souboj pro hosty, dopředu se vysunul Kodad, ale nahrál špatně.

36

Teplice v obraně hoří, další gól měl na hlavě Hložek. Ovšem bránící Knapík ho dokázal vykolejit.

37

Knapík však při obranném zákroku naboural do brankáře Němečka a ten se v bolestech svíjí na trávníku. Už je ošetřován, drží se za rameno.

38

Teplický masér zkouší hybnost Němečkova levého ramena.

38

Tuhle chvilku hrůzy hosté přežijí, Němeček se zdá být v pořádku.

38

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Alois Hyčka, nahradil ho David Černý

38

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Ondřej Mazuch, nahradil ho Šimon Gabriel

40

Ať Plavšiče brání kdo chce, stejně z levé sparťanské strany létá jeden gólový centr za druhým. Pavelka z jeho pobídky nastřelil břevno.

40

A odražený míč hlavou okamžitě vracel směrem na branku Krejčí. Hlavou ji těsně přehodil.

41

Dočkal fauloval na polovině domácích Marečka.

41

Droehnle ostrým centrem napálil Sáčka.

42

Černý si počkal na zadní tyči na balon, který mu přiklepl hlavou Moulis, a zblízka mířil na bližší tyč. Nita reflexivně vyráží na roh.

42

Nakonec to roh nebude, diví se tepličtí hráči i já, Nita střelu jasně vyrazil bokem svého těla, jinak by šla do sítě.

43

Dočkal vyslal dopředu dravého Hložka, ten udělal kličku obránci a chystal se zvýšit vedení Sparty. Němeček jeho ránu po zemi vyrazil nohou.

44

Sparta na okamžik nabírá síly na další útok kombinací u Nity.

45

A už jsou hosté zase vepředu. Mareček čistě ubránil Polidara, jenže míč ukopl do autu.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Kolmice šla za teplickou obranu na Wiesnera, ten uháněl s dvěma obránci na zádech na Němečka, ale neobhodil ho. Knapík ho těsně před zakončením rozhodil a Němeček přízemní zakončení lapil.

45

Plavšič dostal ještě nakopáno za svůj drzý průnik.

46

Do druhé půle jdou hosté s další změnou, tentokrát pravděpodobně vynucenou. Němečka v brance střídá Grigar.

47

V první akci druhé půle Vitík, jemuž se Grigara ohrozit nepodařilo.

48

Sparťanská kombinace ve středu pole se zadrhla při přihrávce na Polidara.

48

Plavšičova střela z hranice velkého vápna sražena.

49

Hosté nepolevili, Sáček se ale u rohového praporku ukličkoval.

50

Prudký centr měl rozběhnout Wiesnera, ten ale zůstal stát.

50

Plavšič se pokusil znovu najít Krejčího, jeden z teplických obránců jeho pas odhlavičkoval.

51

Sáček si před pokutovým územím řekl o přestávku, než ji ale dostal a natáhl ke střele, už před ním stál bránící Moulis.

52

Hosté se hned po zisku míče dostávají pod tlak a tak míče víceméně jen odevzdávají.

52

Vitík to s napadáním přehnal, faulem přerušil Kučerovu rozehrávku.

53

Jan Knapík (Teplice) vstřelil vlastní gól. Sparta - Teplice 5:1
Další Plavšičova rychlá akce končí přihrávkou na malé vápno na Hložka, který se natlačil před Knapíka a ten k dovršení teplického zmaru jeho nezadržitelné zakončení tečoval za Grigara.

54

Teplicím nevyšla přihrávka na útočné polovině, aut pro Spartu.

55

Pavelka rozehrávkou trefil bránícího hráče, Sparta ale zůstane dál v útoku.

56

Dočkal našel na levém křídle volného Polidara, ten si ale věřil až moc, hned ze vzduchu přihrával před branku a míč mu sjel přímo ke Grigarovi.

57

Moulis v ojedinělé útočné akci dokázal ohrozit Nitu. Těsně před velkým vápnem si udělal místo kolem Dočkala a jeho ránu musel brankář Sparty krýt.

57

Vukadinovič ve svém náběhu v ofsajdu.

60

Matěj Polidar (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Teplice 6:1
Dočkal hraje výtečně, rozdává jednu parádní nahrávku za druhou. Jeho dnes poslední pas proměnil Hložek v efektní patičku před Polidara, který ranou na bližší tyč zvyšuje.

60

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Adam Karabec

60

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Srdjan Plavšič, nahradil ho David Moberg Karlsson

61

Tomáš Wiesner (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Teplice 7:1
Neskutečný gólostroj pokračuje v podání Sparty i po jejím vystřídání. Karabec vysunul do šance Wiesnera a ten trhá další list z teplického trhacího kalendáře,

64

Chvilka uklidnění, Teplice mají míč u své branky a Sparta se teprve formuje proti nim.

65

Teplický ofsajd.

66

Hložek šel zase za míčem přes obránce, Knapík ho možná při jeho průniku zasáhl a Hložek se drží za obličej.

66

Hložek už si otírá ústa dresem a jde střídat. Domácí už budou šetřit síly.

66

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Michal Trávník

66

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Adam Hložek, nahradil ho Ondřej Novotný

68

Kučera dal Moulisovi na paty, takže se musel vrátit pro míč, ale zvládl to a Teplice jsou v útoku.

68

Vytěžily z toho i střelu ze souboje před pokutovým územím, Nita ji spolehlivě chytá.

70

Špatná rozehrávka domácích přímo na Kučerovu nohu, kapitán Teplic z toho ale nezvládl založit nebezpečnou akci.

70

Gabriel si v souboji střídajících hráčů poradil s nabíhajícím Novotným.

71

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Tomáš Kučera, nahradil ho Patrik Žitný

71

Až po mohutném prostřídání ubrala Sparta na tahu na branku, dál ale kontroluje míč.

73

Žitný dokázal nahrát před Nitovu branku, na malém vápně zasáhnul nohou Čelůstka a odehrál na roh.

74

Moulisův prudký centr nedokázal domácí stopeři zasáhnout úplně jistě, nicméně nebezpečí se jim podařilo odvrátit.

75

Moberg Karlsson, hrající v ochranné přilbě, zkoušel střelu na zadní tyč. Minul ji.

75

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ondřej Čelůstka, nahradil ho Andreas Vindheim

77

Více prostoru pro teplické hráče využívá především aktivní Žitný, jehož aktivitu musí domácí řešit.

77

Vitík vyváží míč a předává Vindheimovi.

78

Moberg Karlsson chtěl přihrát na jistotu, ale jeho předávka dozadu byla nepřesná a nakrátko byly na míči Teplice.

78

Vindheim podstoupil souboj u rohového praporku, míč za postranní čáru ale šel od něho.

80

Karabcovu technickou střelu k tyči musel s vypětím sil vyrazit Grigar.

80

Míč vyrazil do pole, sparťané si ho doběhli a pokračují v ofenzivě.

80

Tu ukončilo odpískání útočného faulu Trávníka na Žitného.

81

Patrik Žitný (Teplice) vstřelil gól. Sparta - Teplice 7:2
Volno si ten vybrala obrana Sparty, Moulis dostal hodně prostoru na přihrávku Žitnému a ten si v pokutovém území počínal jako zkušený mazák. Kličkou do protipohybu se vyhnul Vindheimovi a zavěsil.

85

Domácí náhradníci jsou hladoví, ale už ne tak přesní. Novotný navíc fauloval.

85

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Lukáš Mareček, nahradil ho Admir Ljevakovič

86

Domácí si poradili v souboji několika hráčů na polovině hřiště, Sáček ihned startoval Novotného, přihrávka ale letěla blíž ke Grigarovi a ten ji lapil.

87

Zase poblíž branky operoval Novotný a míč poskakoval malým vápnem před Grigarem.

88

Jukl se provinil útočným faulem a jen pokrčil rameny směrem k asistentu rozhodčího, který jeho zákrok signalizoval.

89

Wiesner se pokusil zrychlit souhru s Pavelkou, z první ale přihrávku otočil do autu.

90

Sparta dohrává v poklidu s míčem mezi stopery.

90

Moberg Karlsson chtěl navrtat obranu Teplic narážečkou, ta se vrátila zase k obráncům domácích.