Žluté karty:
53. K. Kairinen, 63. L. Krejčí

Střely na branku: 4:8; Střely mimo: 3:8; Rohové kopy: 2:10
Počet diváků: 4 620 (100 % z kapacity 4 620)

Poslední tým proti druhému. Souboj bude pikantní pro domácího trenéra Radoslava Kováče, který ve Spartě hrával, končil zde aktivní hráčskou kariéru a začínal tu trenérskou. Rumunský brankář Nita nemůže za domácí tým nastoupit, protože v Pardubicích hostuje ze Sparty.

Sparta v jarní části po úvodní remíze v Olomouci vyhrála osm ligových zápasů za sebou, k tomu přidala postupy v poháru: v Liberci na penalty a naposled v týdnu zdolala České Budějovice a je ve finále.

Pardubice jsou sice poslední, ale na jaře z devíti zápasů získaly dvanáct bodů. Naposled podlehly smolně v Jablonci gólem po rohu v závěrečné minutě.

Hlavatý
89. min Rosa o hráči
7 Vacek
Vacek
Janošek
74. min Šimek o hráči
Darmovzal
74. min P. Černý o hráči
17 Krobot
Krobot
74. min Sychra o hráči
Helešic
56. min Kostka o hráči

Wiesner
74. min Daněk o hráči
Kairinen
74. min Pavelka o hráči
20 Laci
30 Zelený
Zelený
61. min Höjer o hráči
Čvančara
61. min Karabec o hráči
9 Kuchta
Kuchta
Haraslín
74. min Mabil o hráči

Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Machač
Počet diváků: 4 620

2

Jaroslav Zelený se na polovině pěknou kličkou zbavil soupeře a Sparta následně došla až pro první rohový kop.

3

Po rohu za hranicí pokutového území napřáhl Lukáš Haraslín a Budinský vyráží na další roh pro Spartu.

4

Qazim Laci ve středovém kruhu dobře vystihl kombinaci domácích a uháněl dopředu, další roh pro Spartu.

5

Po rohu se Sparta držela na míči v pokutovém území, ale ke střele se nikdo nedostal.

6

Qazim Laci dobře narazil Lukáši Haraslínovi, který z dobré pozice pálil jen těsně mimo levé tyče!

8

Ve vápně domácích znovu vyplaval volný Haraslín, který se pokusil vystřelit, ale skákavý balon Budinského příliš neohrozil.

9

Ladislav Krobot dostával přihrávku za obranu, ale míč nezpracoval a navíc byl v ofsajdu.

10

Laci dostal dobrou přihrávku, ale jeho střela z nějakých pětadvaceti metrů šla úplně mimo.

11

Zhruba ze stejné vzdálenosti pálil na druhé straně domácí Ladislav Krobot, ale Kovář si s první pardubickou střelou v zápase poradil.

14

Sparta dlouho kombinovala na útočné polovině, ale střela Ladislava Krejčího nemohla pardubickou branku ohrozit.

14

Krejčí posílal do vápna Pardubic dobrý centr, ale Wiesnerovi hlavička vůbec nesedla.

17

Sparta utahovala šrouby v pokutovém území domácích a k nebezpečné hlavičce se dostal Sorensen, jenž trefil břevno! Vlček pak odpálil míč do bezpečí.

17

Budinského rozehrávku vystihl Jan Kuchta, ale následně nedoběhl balon, který skončil v zámezí.

19

Dominik Janošek rozbíhal ojedinělou útočnou akci domácích, ale při zpracování hrál rukou.

20

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Pardubice - Sparta 0:1
Sparta pěknou kombinací vyšachovala domácí obranu včetně brankáře a po finální přihrávce zůstala před Janem Kuchtou prázdná brána! 1:0 pro Spartu.

23

Na útočné polovině Pardubic se rýsovala zajímavá šance, do volného prostoru chtěl nahrávat Ladislav Krobot, ale na poslední chvíli přišel o míč.

23

Přízemní centr do vápna Pardubic zamýšlel Jaroslav Zelený, ale míč odkopl Tomáš Vlček.

27

Denis Darmovzal dostal přihrávku na pravé křídlo, ale nedokázal odcentrovat přes obránce.

27

Dominik Janošek střelou z dálky vybojoval první roh pro domácí.

28

Z rohu však Pardubice vůbec nezahrozily.

29

Po střele Laciho má má Sparta další roh.

30

Centr od praporku sebral Budinský a dlouhým výhozem poslal dopředu Michala Hlavatého, ten chtěl přenést hru na levou stranu, ale centr mu nevyšel.

32

Na levé křídlo hledal Krobot centrem Helešice, ale ten neměl šanci balon doběhnout, hraje Sparta.

33

Marek Icha se snažil ve vápně vyskočit na vysoký centr, ale balon jen proletěl do zámezí.

34

Krobot se ve vápně natahoval po centru za obranu, ale uklouzl a pro míč si v klidu došel Kovář.

35

Další roh pro Spartu.

35

Po střele Laciho se k dorážce natahoval Kuchta, ale od druhého gólu Pardubice zachránil Hranáč! Další pokus skončil v rukavicích Budinského.

36

A Sparta má další roh.

37

Ladislav Krejčí (Sparta) vstřelil gól. Pardubice - Sparta 0:2
A je to 2:0! Na centr nejvýše vyskočil Ladislav Krejčí a uklidil míč přesně k tyči.

39

Sparta dál prohání domácí hráče rychlou kombinací na polovině hřiště.

39

Ke střele z dálky se dostal Dominik Janošek, ale Kovář si míč stáhl ze vzduchu.

40

Po centru Ichy se ke střele dostal Matěj Helešic, ale míč mířil úplně mimo.

42

Budinský vyběhl proti volnému Čvančarovi a uklidil míč na tribunu.

44

Krobot dostal dobrý centr do vápna, ale hlavičkou trestuhodně minul! Takových šancí se dnes pro Pardubice moc opakovat nebude.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45

Tomáš Čvančara urazil s míčem pěkný kus cesty a proběhl až před pardubickou branku, ale Budinský si s jeho nepříliš razantní střelou poradil.

45

Do vápna Sparty se snášel další centr pro Krobota, ale Kovář byl u míče dřív.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

Sparta tak po první půli vede v Pardubicích v klidu 2:0, trefili se Kuchta a Krejčí.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Pardubice - Sparta

48

Standardní situaci domácích z velké dálky rozehrával Dominik Janošek, ale hodně výrazně minul.

50

Třetí branka Sparty byla ovšem záhy odvolána kvůli ofsajdu!

52

Čvančara si chtěl spravit chuť, uháněl na Budinského, ale dobře jej vystínoval Robin Hranáč a šanci zabránil.

53
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kaan Kairinen (Sparta)

54

Po faulu Kairinena si míč znovu postavil Dominik Janošek, ale namířil pouze do náruče Kováře.

56

Z dobré pozice napřáhl Tomáš Čvančara a jen těsně minul!

56

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Matěj Helešic, nahradil ho Dominik Kostka

58

Sparta drží domácí hráče pod zámkem na jejich obranné polovině. Pardubice se vůbec nemohou dostat na míč.

59

Wiesner dobrou přihrávkou našel Lukáše Haraslína, který ve vápně jen těsně minul!

60

V další šanci Sparty Čvančara ve vápně našel Kuchtu, ale ten nedokázal zakončit přes obránce!

61

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jaroslav Zelený, nahradil ho Casper Höjer

61

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Tomáš Čvančara, nahradil ho Adam Karabec

63

Pardubice už se radovaly z prvního gólu, když domácí útočník uklízel balon do prázdné brány, ale branka stejně jako v případě Sparty neplatí kvůli ofsajdu.

63
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)

66

Hlavatý chtěl poslat do vápna Sparty další centr, ale hru zastavil ofsajd.

68

Ve vápně Sparty zůstal po souboji s Matějem Kovářem ležet Ladislav Krobot, ale penalta se pískat nebude.

68

Na druhé straně se ve vápně k míči dostal Kuchta, ale trefil jen beka před sebou.

70

Útočnou akci domácích rozběhl Denis Darmovzal, který předal balon na levé křídlo Chlumeckému, jeho nekvalitní centr ale skončil někde na tribuně.

72

Ve vápně Sparty se uvolnil Ladislav Krobot, jehož střela měla parametry, ale rozhodčí píská ofsajd.

74

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Dominik Janošek, nahradil ho Samuel Šimek

74

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Ladislav Krobot, nahradil ho Vojtěch Sychra

77

Hlavička Krejčího skončila v náruči Budinského.

78

Na hranici pokutového území se snažil balon zpracovat Pavel Černý, ale fauloval.

78

Počet diváků 4 620 (100 % z kapacity 4 620)

80

Vlček v souboji poslal k zemi Jana Kuchtu, ten se těžko zvedal ze země.

81

Hlavatý posílal do vápna dobrou přihrávku, po které se natahoval Pavel Černý, ale míč mu sebral Matěj Kovář.

82

Adam Karabec měl ve vápně spoustu času, ale trefil jen domácího hráče a míč se odrazil na desátý roh pro Spartu.

85

Mezi dvěma pardubickými obránci ve vápně proběhl Awer Mabil, který se dostal ke střele, ale Budinský míč zkrotil!

86

Další slibnou šanci domácích zastavil ofsajd.

89

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Michal Hlavatý, nahradil ho Bernardo Rosa

90

Běží poslední minuty zápasu, Sparta se v klidu drží na útočné polovině.

90

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90

Sychra se s míčem dostal až do vápna domácích, ale neprošel přes Martina Vitíka.

90

Pardubice budou zahrávat pravděpodobně poslední roh.

90

V samém závěru běžel úplně sám na brankáře Jan Kuchta, ale nepovedeným dloubáčkem zamířil jen do náruče Budinského!

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2

90

Ve druhém poločase už v CFIG Areně gól nepadl a Sparta tak bere tři body za výhru 2:0. Příjemný zbytek neděle a hezké Velikonoční pondělí vám z Pardubic přeje Marek Votke.

3. prosince 2023 15:00Pardubice-Sparta 1:2
5. srpna 2023 15:00Sparta-Pardubice 5:2
9. dubna 2023 19:00Pardubice-Sparta 0:2
15. října 2022 19:00Sparta-Pardubice 5:2
13. března 2022 18:00Sparta-Pardubice 3:1
17. října 2021 19:00Pardubice-Sparta 2:4
21. dubna 2021 17:00Pardubice-Sparta 2:2
16. prosince 2020 16:00Sparta-Pardubice 2:0