Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

České Budějovice v souboji dvou tápajících mužstev vyzvou v rámci 9. kola nejvyšší soutěže Sigmu Olomouc.

Budějovice zvítězily v jediném z posledních sedmi kol a dvakrát po sobě prohrály, k tomu jsou nejhorší v lize na vlastním stadionu: pětkrát v řadě doma nebodovaly naplno.

Olomouc vyhrála v jediném z posledních sedmi kol, venku ale získala šest z celkových sedmi bodů. V úterý se nadřela na postup v poháru přes Uničov, který zdolala 4:2 až po prodloužení.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Olomouc

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-2-3-1)

Čavoš
77. min Broukal o hráči
Hellebrand
77. min Krch o hráči
38 Grič
Grič
Čmelík
46. min Škoda o hráči
17 Zajíc
Zajíc
64. min Hais o hráči

SK Sigma OlomoucOlomouc(4-2-3-1)

31 Trefil
Trefil
Chvátal
84. min Sláma o hráči
Breite
87. min Košťál o hráči
14 Růsek
Růsek
65. min Greššák o hráči
Ventúra
Zifčák
65. min Spáčil o hráči
13 Chytil
Chytil
87. min Zlatohlávek o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Antoníček, Dohnálek
Počet diváků: 2 096

3

Aktivněji začali domácí, kteří se drží na polovině soupeře.

5

Potočného standardku obrana hostí odvrátila, ale Sigma je v defenzivě dál.

8

Jihočeši jsou zatím hodně aktivní i při napadání. Zápal mají větší než Olomouc.

10

Čolič nacentroval od pravé postranní čáry, na míč si naskočil Grič, ale hlavou zamířil těsně vedle.

13

Domácí se neprosadili ani ze svého prvního rohového kopu. Jejich převaha však pokračuje.

15

První roh rozehrávali i Hanáci. Zakončil ho Chytil hlavičkou mimo branku.

17

Patrik Hellebrand si navedl míč na střelu, levačkou vypálil zpoza vápna a trefil břevno!

20

Další nadějná šance domácích. Přetažený roh Potočného vracel před branku Králik, zakončoval Havel, ale střelu mu zablokovali obránci, stejně jako pak Slukovi.

23

Ani čtvrtý a pátý domácí roh nepřinesl kýžený vedoucí gól. Ale Jihočechům dál nechybí příkladné nasazení.

25

Denis Ventúra (Olomouc) vstřelil gól. Č. Budějovice - Olomouc 0:1
Ale i takový umí být fotbal. Olomouc otevírá skóre z první šance a střely na branku. Breiteho roh doletěl na hranici vápna k volnému Denisu Ventúrovi, který jej uklidil do sítě.

28

A vedoucí branka naopak nakopla Olomouc. Jejích hráčů je nyní plné hřiště.

31

Domácí inkasovaná branka rozhodila a ztratila elán, který měli prvních dvacet minut. Sigma se naopak uklidnila a Chvátal teď zahodil navíc dobrou možnost.

34

Beneš vyjel při rozehrávce vpřed, vysunul Ventúru, který byl sám před Janáčkem. Domácí brankář mu ale rychle vlétl pod nohy, a tak zmařil jeho šanci.

37

Zmrzlý nenápadným pasem za obranu vysunul Chytila, ofsajd se nemával, a tak byl olomoucký útočník sám před Janáčkem. Toho si zkusil přehodit, ale brankář ukázal rychlý reflex.

40

Potočný tlačil roh do branky, po míči se sápal i Havel, ale brankář hostů si poradil.

42

Jan Navrátil (Olomouc) vstřelil gól. Č. Budějovice - Olomouc 0:2
Olomouc se trefuje podruhé. Chytil kolmicí našel za obranou rozběhnutého Jana Navrátila, ten udělal kličku Janáčkovi a uklidil míč do sítě.

44

Místo snahy o vyrovnání ještě do pauzy je to pro budějovické další velká rána. A na hráčích je to znát.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

První poločas je u konce. Olomouc vede 2:0, když se dá říci, že Dynamo hrálo a Sigma dávala góly. Jihočeši měli v součtu zhruba půlhodiny navrch, ale efektivní byli Hanáci, kteří mají k výhře výrazně blíž.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Olomouc

46

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Lukáš Čmelík, nahradil ho Michal Škoda

49

Sluka centrem zleva hledal v brejku Zajíce, ten se k hlavičce nedostal.

51

Hellebrand zkusil znovu vypálit zpoza vápna a Trefil předvedl skvělý zákrok, když vytáhl jeho ránu na roh.

54

Breite vysunul do zakončení Růska, ten z úhlu ale minul branku.

54

Pavel Zifčák (Olomouc) vstřelil gól. Č. Budějovice - Olomouc 0:3
A už je to o tři. Zatímco domácí reklamovali faul ve středu hřiště, Olomouc šla dopředu. Zmrzlý šel dopředu, vysunul Pavla Zifčáka, který přetlačil Králika a dostal míč do sítě.

57

Stadionem se stále častěji nese pokřik: Weber ven.

59

Jihočeši to nevzdávají, ale ani z devátého rohu neuspěli.

60

Naopak z brejku vyrazili dopředu hosté, Breite měl dobrou možnost, ale netrefil branku.

67

Domácí se dál snaží alespoň o korekci, Sigma je ale zodpovědná a čas od času podnikne i rychlý brejk do otevřené obrany.

70

Po jednom takovém pálil Spáčil, ale minul branku a Janáček tak nemusel zasahovat.

72

Počet diváků 2 096 (31 % z kapacity 6 681)

74

Potočný upaloval na branku, vyzval k zakončení Haise, který neprostřelil Trefila. Stejně se však pískal ofsajd.

77

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Hellebrand, nahradil ho David Krch

77

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Čavoš, nahradil ho David Broukal

79

Domácí už mírně rezignovali. Ví, že za lehce přes deset minut tři góly asi nedají. Pokřiky z tribun jim taky asi moc nepřidají. A Olomouc je v naprostém klidu.

82

Utkání už se spíše opravdu jen dohrává. Olomouc potřetí v sezoně vyhraje venku, Dynamo bude čekat na domácí výhru dál.

Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Benjamin Čolič (Č. Budějovice)

90

Nastavovat se budou dvě minuty.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:3

90

Je hotovo. Jak mělo Dynamo nadějný úvod, tak po první inkasované brance se jeho hra rozpadla. Olomouc se naopak po úvodní bídě pak rozjela, do pauzy podruhé skórovala. Třetí branka po změně stran pak definitivně prakticky ukončila zápas, pak už Sigma stav kontrolovala a Dynamo bylo na dně.

25. února 2024 15:00Č. Budějovice-Olomouc 2:1
16. září 2023 15:00Olomouc-Č. Budějovice 2:1
11. března 2023 15:00Olomouc-Č. Budějovice 3:0
17. září 2022 16:00Č. Budějovice-Olomouc 0:3
12. prosince 2021 15:00Č. Budějovice-Olomouc 2:1
14. srpna 2021 14:00Olomouc-Č. Budějovice 3:3
20. dubna 2021 15:00Č. Budějovice-Olomouc 2:2
15. prosince 2020 16:00Olomouc-Č. Budějovice 1:1