Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Když se oba týmy utkaly naposledy, Sparta v Olomouci remizovala 1:1. Bylo to letos v lednu v úvodním kole jarní části.

Sparta od té doby vyšplhala až na první místo tabulky, kde hájí dvoubodový náskok na Slavii. S tou ve středu prohrála finále poháru (0:2).

Sparta v lize 17 zápasů po sobě neprohrála, v Olomouci však zvítězila v jediném z posledních šesti duelů.

Sigma vstupuje do nadstavby z šestého místa jen s minimální šancí na posun na pohárové příčky.

Chvátal
75. min Vodháněl o hráči
Ventúra
61. min Zorvan o hráči
Pospíšil
7 Breite
Breite
88. min Vaněček o hráči
35 Sláma
Sláma
61. min Zifčák o hráči
13 Chytil
Chytil
Navrátil
60. min Kramář o hráči

Laci
61. min Sadílek o hráči
Kairinen
88. min Pavelka o hráči
17 Höjer
Höjer
70. min Mejdr o hráči
10 Karabec
Karabec
61. min Haraslín o hráči
9 Kuchta
Kuchta
11 Minčev
Minčev
70. min Daněk o hráči

Rozhodčí: Všetečka - Hájek, Hrabovský
Počet diváků: 9 364

Sparta se může na Andrově stadionu těšit z mohutné podpory fanoušků, kteří obsadili takřka celou severní tribunu za bránou.

Do brány Sigmy se vrací zkušený Macík, který hledá po zranění ideální formu.

V Olomouci panuje chladné počasí. Sice třináct stupňů, ale fouká studený vítr. Stadion je však téměř zaplněný, kulisa bude dobrá. Pojďme si užít zápas, jenž zase může napovědět v boji o titul.

1

Začal první poločas utkání Olomouc - Sparta

2

Pokorný si hlavičkou pod tlakem pomáhá malou domů.

2

Pospíšil pronikl až do pokutového území, jeho přihrávku v pádu zastavuje dobře postavený Krejčí.

3

Chytil se u vápna zamotal do vlastních kliček a přišel o míč.

4

Sigma skvělou kombinací vyjela od lajny, Chvátal narazil míč Pospíšilovi, ve středu pálí zpoza vápně tvrdě levačkou Zmrzlý, přízemní pokus k tyči Kovář vyráží před sebe a poradil si také s dorážkou Chytila, ta by však pro mávaný ofsajd neplatila.

7

Kuchta dostal krásný balon za obranu, ale z mírného úhlu bránu netrefil. Střílel tvrdě nahoru.

8

Karabec padá na půlce po kontaktu s Breitem, který se hodně hněvá na sudí za odpískaný faul.

11

Chvátal nakopává balon na Chytila, ale toho si pokryla dvojice Krejčí - Panák.

12

Pospíšil zahrál standardní situace dobře mezi malé vápno a penaltu, kde se k hlavičce přes Panáka vyšplhal Beneš v masce, ale zakončil nad bránu.

12

Pospíšil pobavil diváky krásnou přihrávkou rabonou, ale do ofsajdu.

15

Chytil si pokryl balon u lajny před Panákem, který ho nakopl. Faul.

16

Slámovu standardní situaci v klidu sbírá Kovář.

18

Breite vypíchl míč Lacimu, který pak na něj došlápl. Další faul ve středu pole.

19

Sigma teď lépe kombinuje po levé straně, po akci Slámy s Breitem odvrací Panák v těžkostech na roh.

20

Sudí Všetečka píská Benešovi útočný faul na Krejčího a je po rohu.

23

Macík neodhadl centr Krejčího a byl tuze rád, že balon nezapadl do brány.

25

Laciho roh Sigma ubránila.

26

Martin Minčev (Sparta) vstřelil gól. Olomouc - Sparta 0:1
Laciný gól. Minčev si udělal prostor za vápnem ke střele levačkou, a skákající pomalou střelu Macík nezkrotil. Tohle by měl chytat.

30

Sigma ve většina zápasů na jaře inkasuje jako první, teď opět z první střely. Tohle tým sráží.

34

Navrátil krásně vyjel na své půlce z přečíslení, Chytil si balon hezky píchl kolem Krejčího, ale Panák jej vytlačil a v těžké pozici střílí slabě mimo bránu.

36

Krejčí v ostrém souboji u lajny povalil Chytila, Všetečka ukazuje, že čistě ramenem. Krejčí pak hecuje fanoušky Sparty za bránou.

38

Krejčí skluzem na půlce fauluje Chytila, olomoucký hroťák schytává od kapitána Sparty tvrdé rány.

43

Krejčí v dalším ostrém souboji pokryl míč před Chytilem, odkop od brány Sparty.

44

Sigma hraje v poli slušně, je organizovaná, silná na míči, ale do vápna Sparty je cesta složitá.

45

Sigma obléhá vápno Sparty, ale tam klíčové souboje prohrává. Sudí přidá 2 minuty.

45

Pospíšil s Chytilem nachystali krásnou souhrou palebnou pozici před vápnem Pokornému, měl hodně místa, ale nártem vysoko přestřelil.

46

Pospíšil vyvezl míč, brejk Sigmy zastavuje Kairinen, sudí Všetečka kupodivu faul nepíská.

48

Na druhé straně píská Všetečka jako faul zákrok na Vydru. Sigmáci se zlobí.

50

Chytil od půlky táhl útok po lajně, pláchl Panákovi, ale neměl komu přihrát a tak z ostrého úhlu prověřil Kováře, který nohou vyráží na roh.

50

Sláma centruje od praporku našel hlavu Beneše, který ale hlavičkuje slabě do náruče Kováře.

52
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Radim Breite (Olomouc)

52
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Minčev (Sparta)
Pánové si něco vyříkávali z očí do očí.

53

Panák našel Kuchtu v ofsajdu.

55

Laciho střelu zpoza vápna srazil na roh Ventúra.

55

Sigma se ubránila.

58

Chvátalův centr sráží na roh Minčev

60

Centry do vápna sparťané odvrací, odražený balon zpoza šestnáctky napálil Pospíšil z voleje nad bránu.

60

Jílek chystá trojí střídání, do akce půjdou Kramář, Zifčák a Zorvan.

63

Kuchta mohl přidat pojistku. Beneš uklouzl ve vápně, ale Macík Sigmu podržel a míč vyráží na tyč!

65

Sigma se dožaduje penalty za ruku ve vápně!

65

VAR penaltu nedoporučuje, Kairinen se podle něj nedopustil přestupku.

65

Jílek ironicky tleská.

69

Sigmáci i díky střídání zvýšili obrátky, ale palebných pozic se dostávají těžko.

72

Zmrzlý odvrátil centr jen na vápno, Haraslínovi však half volej nevyšel, pálí mimo.

74

Sparta drží Olomouc na uzdě, další roh po zásahu Beneše. Jako přes kopírák. Opět odražený balon na vápně, střílí Haraslín, Chvátal blokuje, další roh. Zmrzlý odvrací.