Žluté karty:
31. A. Gning

Střely na branku: 7:1; Střely mimo: 4:4; Rohové kopy: 7:5
Počet diváků: 3 312 (53 % z kapacity 6 300)

Fotbalisté Bohemians se na podzim dlouho drželi v elitní skupině o titul, po třech porážkách v závěrečných čtyřech kolech však přezimovali sedmí. Teď navíc musejí nahradit opory, které odešly za lepším: Roman Květ do Plzně, Petr Hronek do Slavie.

Teplice čeká na jaře další souboj o ligovou záchranu, po podzimu si na dvanácté příčce hýčkají tříbodový náskok na barážové pozice.

Fotbalisté obou mužstev už nastupují na hrací plochu, zápas 17. kola brzy odstartuje.

Nejprve nicméně domácí pogratulují k nedávným 65. narozeninám svému bývalému hráči Petru Janečkovi.

Bohemians Praha 1905Bohemians(3-4-3)

Jedlička
34 Křapka
Křapka
36. min Vondra o hráči
Jánoš
84. min Jindřišek o hráči
Čermák
Kovařík
46. min Puškáč o hráči
17 Hála
Hála
75. min Dostál o hráči
20 Drchal
Drchal
33 Prekop
Prekop
84. min Matoušek o hráči

FK TepliceTeplice(3-5-2)

30 Grigar
Grigar
Vondrášek
4. min Chaloupek o hráči
28 Knapík
Knapík
7 Hybš
Hybš
16 Hyčka
Hyčka
77. min Radosta o hráči
27 Kučera
Kučera
46. min Dramé o hráči
Čičovský
63. min Sy o hráči
Mareček
26 Urbanec
Urbanec
11 Žák
Žák
63. min Kodad o hráči
25 Gning
Gning

Rozhodčí: Hocek - Vodrážka, Váňa
Počet diváků: 3 312

Ze základní sestavy domácích Bohemians na poslední chvíli vypadl navrátilec Jan Morávek, jenž usedne jen na lavičku. Jeho místo zaujímá Martin Hála.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Teplice

1

Nedlouho po úvodním výkopu ulehl na trávník teplický Vondrášek, drží se za pravačku pod kolenem a kulhá za postranní čáru. Evidentně důsledek rozbitého trávníku, hostující fotbalista nepěkně došlápl.

2

Köstl od pravé postranní čáry rýsoval kolmici do teplické šestnáctky, kam nabíhal Hála, ale pohotový Grigar byl u míče první.

4

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Tomáš Vondrášek, nahradil ho Štěpán Chaloupek

4

Čermák odcentroval od rohového praporku do pokutového území Teplic, hosté se ale snadno ubránili.

6

Urbanec vracel přetažený centr hlavou do malého vápna, domácí míč odkopli jen k Hybšovi, jehož dělovku zablokoval jeden z obránců v zelenobílém.

7

Na opačné straně druhý rohový kop Bohemians, ani tentokrát nevedl k nebezpečnému zakončení.

8

Na polovině hřiště píská sudí Hocek nedovolený zákrok Prekopovi, který v hlavičkovém souboji zasáhl do obličeje Knapíka.

11

Knapík uspěl v běžeckém souboji s Drchalem, domácí ale získali aspoň aut nedaleko teplické brány.

12

Skluzující Kučera fauloval na polovině soupeře domácího kapitána Hůlku.

14

Mareček nedovoleně zastavil Čermáka, zajímavá standardka pro Bohemians zhruba třicet metrů od Grigara.

15

Kovaříkův centr ze standardky mířil na Drchala, ten prodloužil míč do prostoru penalty, ale hosté jej ubránili.

16

Nedaleko lavičky Bohemians se hlavami srazili Prekop s Urbancem a budou potřebovat ošetření.

18

Oba fotbalisté už jsou zpět na hrací ploše a Bohemians kombinují.

19

Žák vystihl rozehrávku domácích a ve vápně našel Ginga, který na malém vápně šikovně zasekl a vybídl ke skórování Urbance nabíhajícího z druhé vlny. Ten si mohl skoro vybírat, kam balon umístí, ale rána z první mu vůbec nesedla a vzhledem k její podobě ani nebude započítána mezi střely.

20

Tak drobná korekce předchozího příspěvku, Prekop je ještě ošetřován za postranní čarou.

22

Köstl obral u lajny Hybše, nicméně pak balon opět odevzdal soupeři nepřesným nákopem hledajícím Drchala.

23

Domácí stopeři odvrátili Kučerův centr z hloubi pole, Teplice dostanou druhou šanci ohrozit bránu Bohemians z rohového kopu.

24

Pro pas z rohu si ale došel Jedlička a uklidil balon do svých rukavic.

25

Prekop už nějakou chvíli čekal, až bude vpuštěn na trávník, ale hlavní sudí Petr Hocek k velké nelibosti fanoušků se svolením poměrně dlouho otálel. Oba týmy už jsou nicméně v plném počtu.

26

Drchal u pravého praporku prošel přes dva hráče soupeře a ostře odcentroval před teplickou bránu, na malém vápně balon jen těsně minul v souboji tísněný Kovařík.

30

Hosté nevyzráli na Bohemians signálem z přímého kopu, ale nadále kombinovali. Alespoň do chvíle, než Gning ve vzdušném souboji zboural Petráka.

31
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Abdallah Gning (Teplice)

32

Ofenzivní snaha domácích skončila kousek od sektoru teplických fanoušků.

33

Petrák odehrál balon schválně do zámezí, protože jeho parťák Křapka signalizuje nějaké zdravotní problémy.

34

K ošetření ovšem nedošlo a Křapka zřejmě bude pokračovat. Hyčka z Teplic si vysloužil potlesk sportovním vrácením míče.

35

Kovařík odcentroval přes šíři hřiště pravačkou do teplické šestnáctky, kam nabíhal Köstl, ale z velkého úhlu nedokázal zasáhnout balon pořádně.

36

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Antonín Křapka, nahradil ho Jan Vondra

39

Kučerův centr právě Vondra odvrátil ze šestnáctky domácích, kteří se momentálně musejí bránit.

40

S Chaloupkovým odvážným zakončením z dálky si hravě poradil domácí brankář Jedlička..

41

Na opačné straně se do zajímavé pozice dostal Hála, který si našel odražený míč po defenzivním zákroku Knapíka a ve teplickém vápně z voleje vypálil. Bohužel pro Bohemians minul.

42

Tepličtí fotbalisté měli k dispozici rohový kop, ale jejich protivník se ubránil. Gólman Jedlička si vzápětí poradil i s dalším Urbancovým centrem do pokutového území.

44

Kovařík svým ostrým centrem napálil do obličeje Knapíka, to nevypadalo hezky, sudí Hocek raději okamžitě přerušil hru.

45

Knapík už je ovšem na nohou a zápas pokračuje.

45

Prekop z osy hřiště vypálil levačkou, ale s tím by na Grigara nevyzrál ani kdyby měl teplický brankář nohy i ruce svázané. Balon do vápna Teplic sotva doskákal.

45

Nastavují se tři minuty.

45

V závěru nastavení největší šance zápasu, po Kovaříkově centru zleva si odražený balon v teplické šestnáctce našel Prekop, jehož dělovku fantasticky vyrazil Grigar.

48

Čermák čechral míč za teplickou obranu na Hálu, ale hosté to ubránili.

49

Vzápětí si hostující Knapík poradil s Hálovým přízemním centrem od levé postranní čáry.

52

Prekopův přetažený centr vracel do vápna Teplic domácí Köstl, ale hosté si poradili.

54

Dvě gólovky domácích v rychlém sledu! Nejprve vychytal Drchala po uvolnění od Puškáče teplický gólman Grigar, kterého pak po hlavičce prvního jmenovaného útočníka Bohemians zachránila tyč!

56

David Puškáč (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Teplice 1:0
Do třetice už to domácím vychází a trenér Veselý si na lavičce pochvaluje vydařené střídání. Drchal přetlačil v souboji na pravé straně hřiště Hybše, uvolnil se do vápna a adresoval Puškáčovi přihrávku před prázdnou bránu.

58

Hálův centr od praporku prodlužoval na první tyči Köstl, ale balon zamířil do zázemí.

60

Jánoš se ukázkově uvolnil na hranici pokutového území, propracoval se i ke střele, ale Grigarovu bránu minul.

61

Po chybě v teplické rozehrávce si to do otevřené obrany zamířil Drchal, jehož vracející se obránci vytlačili z optimálního úhlu. Forvard Bohemians vypálil na přední tyč, kterou si ohlídal Grigar.

62

Z následného rohového kopu domácí už nezahrozili.

63

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Adam Čičovský, nahradil ho Babacar Sy

63

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Filip Žák, nahradil ho Ladislav Kodad

64

Po rohovém kopu hostů se k hlavičce dostal Dramé, ale zakončil vysoko nad Jedličkovu bránu.

65

Puškáče u pravé postranní čáry uhlídal Knapík, ale domácí pokračují v ofenzivním snažení.

66

Teplický protiútok končí ofsajdovým postavením útočníka Gninga.

67

Čermák po rohu odcentroval na bližší tyč, kam si naběhl Prekop a dostal se k hlavičce. Zamířil však jen přímo do Grigarových rukavic.

69

Po souboji s Dramém se na zemi ocitl Hála, standardka pro domácí.

71

Nadějný teplický brejk vedl Kodad, ale už v šestnáctce Bohemians nedokázal přesně přihrát spoluhráči.

72

Mareček vypálil zpoza šestnáctky vysoko nad Jedličkovu bránu.

73

Puškáče u levé postranní čáry povalili hned dva tepličtí fotbalisté, zkrácený roh pro Bohemians.

74

David Puškáč (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Teplice 2:0
Hálův centr z přímého kopu nejprve Grigar vyboxoval, ale míč vrátil do vápna Jánoš a našel na bližší tyči hlavu Puškáče, jenž teplického brankáře parádně přeloboval.

75

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Martin Hála, nahradil ho Martin Dostál

77

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Alois Hyčka, nahradil ho Matěj Radosta

79

Domácí odvrátili teplický centr z volného přímého kopu a aktuálně vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by o své dvoubrankové vedení mohli přijít.

80

Bohemians zaútočili po levé straně a byť se Dostál nedostal k centru, získal pro svůj tým alespoň rohový kop.

81

Do zakončení se tentokrát fotbalisté Bohemians nedostali, Petrákův pokus z vápna tepličtí obránci zablokovali.

82

Urbanec se pokoušel proniknout po levém křídle, avšak daleko se nedostal.

83

Jeho druhý pokus už byl úspěšnější, Urbanec získal pro svůj tým rohový kop.

85

Počet diváků 3 312 (53 % z kapacity 6 300)

87

Drchala fauloval na polovině hřiště Urbanec, duel poklidně spěje ke tříbodovému zisku pro Bohemians.

89

Třetí branku domácí z rohového kopu nepřidají, po Čermákově centru střela nepřišla.

90

Na pravém křídle se uvolnil střídající Babacar Sy, ale míč mu poskočil a místo centru z toho málem byl útok na tramvaj za bránou Bohemians.

90

Rozhodčí opět nastavuje tři minuty nad rámec povinné hrací doby.

90

V závěrečné minutě nastavení poslední šance pro hosty korigovat výsledek, standardka po faulu na Gninga.