Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Souboj, který může určit přímého sestupujícího. Pokud poslední Zlín prohraje, Pardubice ve zbývajících dvou kolech už nedostihne. Pak bude záležet na tom, jak si povede Brno v Jablonci, na které má čtyřbodové manko stejně jako momentálně na Pardubice.

Vzájemná utkání v letošním ročníku: domácí týmy vyhrály vždy 2:1.

1

Začal první poločas utkání Pardubice - Zlín

1

Černý dostal hned v první minutě od Ichy balon do vápna, ale nedokázal projít přes obránce.

FK PardubicePardubice(4-3-3)

1 Nita
6 Icha
Icha
90. min Huf o hráči
Hranáč
34 Vlček
Vlček
Chlumecký
Hlavatý
90. min Tischler o hráči
Darmovzal
Janošek
27 Sychra
Sychra
70. min Helešic o hráči
P. Černý
70. min Krobot o hráči
10 Pikul
Pikul
81. min Vacek o hráči

Bartošák
63. min Reiter o hráči
Vukadinovič
78. min Dramé o hráči
Janetzký
6 Didiba
Didiba
Slončík
63. min Hrubý o hráči
15 Fantiš
Fantiš
90. min Silný o hráči
45 Balaj
Balaj
90. min Kovinič o hráči

Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek

3

U míče jsou zatím výhradně hráči Pardubic, další centr na Černého do vápna ale neprošel.

4

K první střele zápasu se dostal Michal Hlavatý, z dálky ale zamířil přímo do náruče Dostála.

6

Nita se odvážně pustil mezi dva beky Zlína a vysunul Sychru, který vybojoval pro svůj tým první roh.

6

Centr od praporku dolétl až na druhou stranu vápna k Pikulovi, ten ale neměl na zakončení čas a jeho rána z první vůbec neměla parametry.

7

Kolem vápna se zdržoval také Zlín, ale centr prolétl jen do zámezí.

8

Domácí měli ve vápně dvě velké šance! Obranný val nejprve nepropálil Marek Icha, daleko větší šanci měl ovšem Pavel Černý, který bodlem jen těsně minul!

11

Pardubice jsou směrem dopředu skutečně velmi aktivní, Janošek pro ně vybojoval další roh.

13

Dominik Janošek napřáhl z oblíbené dálky, ale balon šel úplně mimo.

15

Pikul si nabíhal pro centr do levé strany, ale míč nestihl.

16
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Bartosz Pikul (Pardubice)

18

Další roh pro Pardubice.

18

Janošek však od rohového praporku zamířil přímo do náruče Dostála.

24

Zlínu se zatím absolutně nedaří a Vrba se u lajny hodně zlobí.

25

Pavel Černý (Pardubice) vstřelil gól. Pardubice - Zlín 1:0
Po nádherné útočné akci jdou Pardubice do vedení! Rozběhnutý Pikul se dostal do vápna a krásně našel před prázdnou brankou Pavla Černého, který neměl sebemenší problém zakončit!

27

Dobrou pozici na vyrovnání měl Vukadinovič, který měl kolem sebe spoustu místa, z hranice pokutového území však napálil jediného bránícího hráče.

29

Po centru do vápna to z otočky zkoušel Fantiš, ale jeho pokus zblokoval Icha.

30

K další střele napřáhl Dominik Janošek a Dostál se musel hodně natahovat k levé tyči, aby míč zachytil! Roh pro Pardubice.

34

Tom Slončík mohl vyrovnat na 1:1, v pádu ve vápně ovšem zamířil jen těsně mimo!

36

Filip Balaj (Zlín) vstřelil gól. Pardubice - Zlín 1:1
Mrzet ho to ale už nemusí, protože o dvě minuty je skutečně srovnáno! Po centru zprava se přesnou hlavičkou prosadil Filip Balaj. Rozhodčí ještě s videem řešil možný ofsajd, ale gól platí.

40

Na vysoký centr si nabíhal Vukadinovič, vystartoval proti němu však Nita a odhlavičkoval míč pryč.

44

Zlín se dál tlačí dopředu, centr si ale pro sebe před dvěma hráči Zlína stáhl Nita.

45

První poločas se bude nastavovat o tři minuty.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Joss Didiba (Zlín)

45

Po Janoškově standardce budou Pardubice zahrávat rohový kop.

45

Vlček vracel balon od zadní tyče do středu pokutového území, ale tam se k míči nikdo nedostal.

45

Janošek velmi dobře střílenou přihrávkou hledal Černého před brankou, ale ten se k míči nedostal.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Pardubice - Zlín

46

Hned zkraje poločasu posílal Pikul další centr pro Černého, ten ale na míč nedosáhl.

47

Bartosz Pikul vybojoval sedmý roh pro Pardubice.

49

Pardubice kopaly další roh, ale Zlín jej hlavičkou odvrátil mimo.

51

Další velké šance pro Pardubice! Černý se natahoval po balonu u levé tyče, ale Dostál vytáhl parádní zákrok, o chvíli později pálil těsně kolem druhé tyče Hlavatý.

53

Icha se z první opřel ve vápně do míče, na který by Dostál neměl nárok, ale obránce na poslední chvíli střelu vychýlil těsně nad.

54

Vukadinovič posílal do vápna Pardubic další centr, ale míč jen proletěl.

57

Rohový kop si vyzkouší také Zlín, ve vápně po centru z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Fantiš, ale Nita má míč v náruči!

59

Z dálky napřáhl Hlavatý, ale nemířil přesně.

61

Icha a Pikul trefili po pěkných střelách z větší vzdálenosti krátce po sobě tyčku!

63

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Tom Slončík, nahradil ho Robert Hrubý

63

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Lukáš Bartošák, nahradil ho Rudolf Reiter

67

Zlín mohl po rohu jít do vedení, ale to by nesměl v brance Pardubic stát Nita, který zastavil tvrdou ránu zblízka! Míč šel jednoznačně do branky.

73

Janošek měl další dobrou příležitost ve vápně Zlína, ale z první trefil jen boční síť!

78

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Vukadin Vukadinovič, nahradil ho Youba Dramé

79

Zlín otočil obraz hry a stahuje se okolo pardubického vápna. Centr odvrátil Helešic.

80

Drame to zkusil z pravé strany na bližší tyč, ale Nita jeho střelu zastavil.

81

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Bartosz Pikul, nahradil ho Kamil Vacek

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Balaj (Zlín)

83

Drame naskakoval ve vápně na centr, ale zcela evidentně si míč ze vzduchu stáhl rukou. Kartu však nevidí.

84

Na levém křídle měl dobrou příležitost Matěj Helešic, ale Dostál zareagoval včas.

85

Nita sbírá centr Drameho.

86

Antonín Fantiš (Zlín) vstřelil gól. Pardubice - Zlín 1:2
O chvíli později však Nita vyrobil hrubou chybu, když propustil další centr a Fantiš v klidu poslal míč do prázdné brány.

88

Po rohu hlavičkoval Chlumecký, Dostál vyrazil míč před sebe, ale nečíhal tam nikdo na dorážku!

90

Ve druhém poločase se bude nastavovat pět minut.

90

Střela Jana Silného mířila úplně mimo.

90

Z velké dálky mířil Emil Tischler, ale ani jeho pokus nemohl Dostála ohrozit.

90

Nita z půlky poslal míč dopředu, ale po centru se srazili hned tři hráči. Dva domácí, jeden teplický. Spěchají k nim lékaři.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2

90

V první půl hodině Pardubice řádily, šly do vedení 1:0, ve zbytku zápasu ale Zlín přidal a skóre otočil. Zvládl tak klíčovou bitvu o udržení v lize a dál živí naději. Na trávníku zůstává sedět hodně zklamaný domácí gólman Nita, který v závěru chyboval. Z Pardubic vám hezký zbytek neděle přeje Marek Votke.

14. dubna 2024 15:00Zlín-Pardubice 1:1
4. listopadu 2023 15:00Pardubice-Zlín 0:1
21. května 2023 15:00Pardubice-Zlín 1:2
19. února 2023 15:00Pardubice-Zlín 2:1
30. srpna 2022 17:30Zlín-Pardubice 2:1
10. května 2022 19:00Pardubice-Zlín 1:1
19. března 2022 15:00Zlín-Pardubice 4:1
23. října 2021 16:00Pardubice-Zlín 0:0