Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Domácí stále na svém stadionu nezvítězili. V malém pražském derby proti Slavii se o to pokusí znovu. Bohemians v minulém kole utrpěli první porážku venku, podlehli 3:4 Mladé Boleslavi.

Slavia jde do zápasu posilněna výhrou 1:0 v Konferenční lize proti kosovskému celku FC Ballkani. V minulém ligovém kole opanovala pražské derby, když rozložila Spartu 4:0. Jak se jí povede v menší verzi slavného derby?

Do výkopu zbývá přibližně půl hodiny a na trávníku už za doprovodu kapely Red Hot Chili Peppers, jejíž Can’t Stop duní z reproduktorů, probíhá rozcvička obou mužstev.

Slávisté učinili jednu změnu v sestavě proti poslednímu ligovému duelu, místo Ondřeje Lingra startuje Stanislav Tecl.

Dostál
71. min Hála o hráči
31 Petrák
Petrák
46. min Kovařík o hráči
Jindřišek
33 Prekop
Prekop
19 Květ
Květ
85. min Hůlka o hráči
20 Drchal
Drchal
71. min Mužík o hráči
7 Hronek
Hronek
85. min Novák o hráči

Douděra
71. min Sor o hráči
25 Hromada
Hromada
85. min Tiéhi o hráči
19 Oscar
Oscar
85. min Kričfaluši o hráči
Olayinka
Jurečka
61. min Lingr o hráči
11 Tecl
Tecl
61. min Usor o hráči

Rozhodčí: Klíma - Kubr, Kříž
Počet diváků: 6 088

V zahajovací jedenáctce Bohemians jsou naopak hned čtyři změny. V bráně místo Valeše bude Bačkovský, v obraně nahrazuje Hůlku stoper Krch. Potrestaného Jánoše zastoupí ve středu pole Petrák, v sestavě je také Hronek za Kovaříka.

Připomeňme, že kvůli dohodě o hostování nemohou domácí využít Berana.

Čtvrt hodiny do výkopu a rozcvičky finišují, z trávníku se pomalu trousí poslední náhradníci domácích. A hřiště vzápětí začaly zkrápět rozstřikovače.

Za malou chvíli začínáme, fotbalisté obou mužstev už jsou zpátky na hrací ploše.

Ještě před výkopem převzal domácí Petr Hronek od herce Ivana Trojana, velkého fanouška Bohemians, trofeje pro hráče minulé sezony a za nejhezčí gól.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Slavia

2

Hronkův dlouhý aut do slávistického vápna odvrátil stoper Ousou.

2

Roman Květ (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Slavia 1:0
Tím ale nebezpečí pro hosty nekončilo a Bohemians se bleskově ujímají vedení! Domácí ihned vrátili balon před šestnáctku, Kačaraba ho odhlavičkoval přímo před Květa, který se parádně trefil volejem a šajtlí k pravé tyči.

3

Peter Olayinka (Slavia) vstřelil gól. Bohemians - Slavia 1:1
Dlouho ovšem náskok klokanům nevydržel, slávisté využívají přetaženého centru z pravé strany. Masopustův pas vrátil na malé vápno Jurásek a Olayinka míč tečoval mimo dosah Bačkovského.

5

U nákopu pro Tecla byl dřív Křapka, ale odehrál balon pouze do zázemí.

6

Další ofenzivní snažení Slavie skončilo faulem Masopusta na poctivě se vracejícího Hronka.

7

Kačaraba opět chyboval, Květ rozběhl Drchala, který centroval do hostující šestnáctky. Tam ale spoluhráče nenašel.

8

Na opačné straně se vyznamenal Bačkovský, který při protiútoku slávistů zneškodnil Olayinkovu ránu z bezprostřední blízkosti!

9

Olayinka se po zakončení sportovně přiznal, že balon se cestou do zázemí ještě otřel o něj, Bohemians tak budou rozehrávat od brány.

10

Bačkovský po krátkém ošetření, vynuceném zřejmě roztrženým rtem, vykopl velmi nepřesně, přímo do autu nedaleko slávistické střídačky.

12

Po několika nepřesnostech z obou stran se balon dostal k Bačkovskému, který ho nakopl daleko na půlku soupeře.

13

Na opačné straně propadl centr zleva kolem Köstla a k míči se dostal Olayinka, jehož technický pokus tentokrát postrádal přesnost.

14

Oscar prováhal prostor pro křižný pas na Douděru a když už mu balon poslal, spoluhráč s jedenadvacítkou na správném místě nebyl.

15

Na opačné straně Hronek nepropálil slávistický blok.

16

Další Bačkovského výkop ze země zamířil neomylně do zámezí u laviček.

17

Po dalekonosném autovém vhazování Hronka z levé strany propadl balon na zadní tyči ke Květovi, jenže hlavičkoval v obtížné pozici slabě mimo.

19

Na opačné straně hosté zahrozili ze standardky po faulu na Tecla, Olayinka si našel Juráskův centr a hlavou jen těsně minul tyč po pravé ruce Bačkovského.

20

Přímý kop měli k dispozici i domácí, Květ ale stříleným pokusem blok slávistů neprorazil.

21

Zakončení si u druhého vápna zapisuje Hromada, stejně jako jeho spoluhráč před pár okamžiky bránu Bohemians míjí.

22

Douděra hlasitě zařval po souboji s Prekopem, který následně protihráči dal pěkně od plic najevo, co si o takových projevech myslí.

23

Ve vápně Slavie se na zemi ocitl Prekop po kontaktu s Hromadou, hra je přerušena kvůli přezkumu videorozhodčího.

25

Dobré dvě minuty hlavní Klíma komunikoval s kolegou Berkou u videa a vydává se osobně prohlédnout klíčový záznam.

27

Penalta se kopat nebude, hrajeme dál.

28

Na druhé straně už Klíma pokutový kop píská! Tecl vysunul mezi stopery Jurečku, který v šestnáctce padl po souboji s Křapkou a Krchem.

29

Domácí u Klímy protestují, nezdá se jim, že by šlo o penaltový zákrok. Jurečka se mezitím chystá na rozehrání.

29

Klíma opět utíká k obrazovce, tentokrát ji má podstatně blíže. A potvrzuje svůj původní verdikt.

30

Václav Jurečka (Slavia) proměnil pokutový kop. Bohemians - Slavia 1:2
Hostující forvard vypálil po své levé ruce, ale víceméně doprostřed brány. Bačkovský se vrhl opačným směrem.

33

Ofenzivní snažení hostů přerušuje postavení mimo hru, které si nepohlídal Jurečka.

34

Ofsajd i na druhé straně, provinil se Drchal.

35

Prekop nákopem na polovinu soupeře víceméně odevzdal míč soupeři, slávisté si ho ale dlouho neužili. Jurečka se totiž opět ocitl v ofsajdu.

36

Jindřiškova pobídka do pravého křídla byla na Dostála příliš dlouhá a rychlá.

37

Bohemians jsou po druhé inkasované brance vyvedení z míry, nejsou schopní si nahrát dvakrát, třikrát po sobě.

38

Po výkopu Bačkovského fauloval stoper Kačaraba domácího forvarda Drchala, standardky se ujme Květ.

39

Květův pas ovšem hned na první tyči odvrátili hosté na roh.

39

Na Květův centr od praporku si naběhl Křapka, ale nedokázal nasměrovat balon na slávistickou bránu.

40

Ofenzivní kombinace domácích je žalostná, opět končí nepřesností. Chybí nápad, odvážnější přihrávka, ale i pohyb.

41

Bačkovský si poradil s Hromadovou střelou zpoza šestnáctky, vyrazil ji do bezpečí.

42

Krch zahrál před nabíhajícím Teclem raději na roh.

43

Z rohového kopu, který mířil na bližší tyč, hosté nezahrozili.

44

Jurečka zahrál na polovině Bohemians rukou, Klíma píská.

45

Budou se nastavovat čtyři minuty nad rámec obvyklé hrací doby.

45

V první nastavené minutě se Jurečka opět ocitl v ofsajdu za domácí defenzivní linií.

45

Ve druhé na ofenzivní polovině fauloval domácí Květ v souboji Hromadu.

45

V závěru nastavení uvolnil Květ pohotovou přihrávkou do prostoru Hronka, ten se ale k zakončení na bránu přes slávistický blok neprotlačil. Přihrál proto Dostálovi, který napálil levačkou jen blokujícího Ousoua.

48

Slávisté si poradili s Hronkovým dalekonosným autem, ale budou čelit ještě rohu.

49

Hosté ubránili i Kovaříkův pas od pravého praporku.

50

Po průniku Douděry se bude rozehrávat rohový kop i na druhé straně hřiště.

51

Domácí si s Juráskovým centrem hravě poradili a Bačkovský lapil balon do rukavic.

51

Kovařík rozběhl Květa, který posunul už ve vápně balon Drchalovi. Po jeho souboji s jedním ze slávistů následuje roh, i když domácí by si asi přáli spíš penaltu.

51

Ani tento rohový kop nepřinesl obraně Slavie významnější nebezpečí.

52

Naopak slávisté zahrozili z protiútoku, Tecl uvolnil mezi obránce Bohemians ofenzivního parťáka Olayinku, ten si ale dal míč daleko od nohy a Bačkovský pohotově zasáhl.

53

Jurásek podskočil Dostálův nákop a za ním vyplaval volný Drchal, který zkusil z úhlu překvapit Koláře. Hostující gólman však u bližší tyče jistě zasáhl.

54

Po Hronkově autu se na zemi ocitl nejdřív Jindřišek, pak v šestnáctce ještě Drchal, ani v jednom případě Klíma nepíská.

55

Aktivně napadající Prekop donutil k chybě Masopusta a domácí budou kopat roh.

57

Kovařík přetáhl balon na zadní tyč, Drchal ho vrátil do ohně a Prekopovo zakončení hosté tečovali. Další roh.

58

Kovařík zkusil podobnou rozehrávku, ale tentokrát se Bohemians nebezpečné střele nedostali.

59

Prekop si naskočil na Dostálův centr na hranici vápna, ale jeho hlavička nemohla Koláře ohrozit.

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Tecl, nahradil ho Moses Usor

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Ondřej Lingr

65

Bohemians teď neúnavným napadáním donutili hosty ke ztrátě na vlastní polovině.

66

Po Hronkově autu bylo opět živo ve vápně Slavie, hosté byli nicméně v soubojích úspěšnější a nepustili protivníka do zakončení.

67

Na opačné straně uvolnil Usor dalšího náhradníka Lingra, ale ten už centroval z velkého úhlu přímo do autu.

68

Krch slabou přihrávkou dostal pod tlak Bačkovského, který se neohroženě vrhnul hlavou proti Lingrově kopačce. Klíma píská faul na domácího brankáře.

69

Momentálně se nehraje moc hezký fotbal, nákopy jsou k vidění z obou stran.

70

Usor ve vápně Bohemians díky nedůrazu domácích z ničeho nic přišel k šanci, v nečekané pozici ale z voleje nezamířil přesně.

74

Hála se marně pokoušel projít kolem Juráska, hrát budou slávisté.

76

Ondřej Lingr (Slavia) vstřelil gól. Bohemians - Slavia 1:3
Hosté se díky propadnutému balonu ocitli v protiútoku zhruba čtyři na jednoho už od poloviny hřiště. Olayinka nezazmatkoval, uvolnil Lingra po své pravici a slávistický náhradník překonal Bačkovského.

78

Počet diváků 6 088 (97 % z kapacity 6 300)

78

Vzhledem k odečtení původní kapacity tribuny u pošty, která je kvůli havarijnímu stavu z bezpečnostních důvodů zavřená, je vyprodáno.

79

Peter Olayinka (Slavia) vstřelil gól. Bohemians - Slavia 1:4
A je po zápase, Bohemians jsou odevzdaní a slávisté při chuti. Jednoduchý pas do pravého křídla, náběh z druhé vlny, přihrávka před bránu – a Olayinka dává svůj druhý gól.

81

Slávisté znovu vykombinovali snadno levou stranu Bohemians, ale tentokrát bere Lingrovi radost ze zakončení do prázdné brány ofsajd.

84

Křapka si v rozehrávce pomohl s Bačkovským, ale vzápětí nedokázal na pár metrů přesně přihrát Köstlovi.

85

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jakub Hromada, nahradil ho Christ Tiéhi

85

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Murphy Dorley Oscar, nahradil ho Ondřej Kričfaluši

85

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Roman Květ, nahradil ho Lukáš Hůlka

85

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Petr Hronek, nahradil ho Vojtěch Novák

88

Kovařík se prohnal po levém křídle, ale hosté si s jeho centrem hravě poradili.

89

Část fanoušků Bohemians na hlavní tribuně pomalu opouští ochozy, pro dnešek zjevně stačilo.

90

Tiéhi fauloval na rohu šestnáctky kličkujícího Prekopa, Bohemians mají k dispozici zajímavou standardku.

90

Hrací doba druhého poločasu bude nastavena o dvě minuty.

90

Kovařík zkusil ze standardky přímou ránu na bránu a protáhl Koláře, který tvrdý pokus akrobaticky vyrazil nad břevno.

90

Po rohovém kopu Bohemians a centru z pravého křídla se po sklepnutí Hůlky ocitl v dobré střelecké pozici Mužík, z voleje ale zamířil přímo do rukavic Koláře.