Červené karty:
75. N. Penner

Střely na branku: 2:4; Střely mimo: 5:7; Rohové kopy: 5:4
Počet diváků: 3 167 (47 % z kapacity 6 681)

Slovácko ve čtvrtek doma remizovalo v odvetě 3. předkola Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul 1:1. Po úvodní venkovní prohře 0:3 jej tak čeká play off Konferenční ligy proti AIK Stockholm.

České Budějovice prohrály v jediném z posledních devíti domácích duelů se Slováckem.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Slovácko

3

Do útoku se v úvodu tlačí hlavně hosté, Dynamo s ním ještě na polovině soupeře nebylo.

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-2-3-1)

Čmelík
67. min Penner o hráči
11 Čavoš
Čavoš
88. min Broukal o hráči
23 Hora
38 Grič
Grič
46. min Hellebrand o hráči
Potočný
81. min Vais o hráči
10 Škoda
Škoda
81. min Hais o hráči

1. FC SlováckoSlovácko(4-2-3-1)

1 Nguyen
Nguyen
Reinberk
78. min Vecheta o hráči
Daníček
4 Šimko
Šimko
64. min Hofmann o hráči
Kalabiška
Brandner
71. min Sinjavskij o hráči
Holzer
63. min Doski o hráči
18 Kozák
Kozák
64. min Šašinka o hráči

Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Slavíček
Počet diváků: 3 167

3

Patrik Brandner (Slovácko) vstřelil gól. Č. Budějovice - Slovácko 0:1
Slovácko jde do vedení a Dynamo zažívá podobně špatný start, jako když minulý týden se Spartou inkasovalo už ve druhé minutě. Ve vlastním vápně fatálně chyboval Jakub Grič, hosté se chopili míče, Mihálikovi sice zakončení nevyšlo, ale balon se příhodně odrazil k Patriku Brandnerovi, který jej dorazil do sítě. Dva bývalí hráči Dynama tak otevírají skóre.

5

Dynamo mohlo zkusit vyrovnat po přímém kopu, který ale Potočný nerozehrál přesně.

7

Další střelecký pokus hostů obstaral Kohút, ale domácí branku minul.

10

Slovácko pokračuje v aktivitě, ale z prvního rohu nebezpečné nebylo.

13

Králikův odkop se od Brandnera odrazil do rohového praporku, a tak míč zůstal ve hře. Hosté hráli dál, ale obrana Budějovic už si následně poradila.

15

Jihočeši toho zatím moc nepředvedli. Čolič poslal centr jen na horní síť.

17

Dynamo se hodně trápí, jeho hráči často kazí přihrávky a rozčilují se jeden na druhého. Slovácko naopak může být hodně v klidu a pohodě.

18

Po druhém rohu hostů změnil směr míče hlavou Brandner a Šípoš musel být v pozoru, aby jeho pokus vyrazil nad.

19

Následoval další roh a mohlo to být o dva. Domácí byli v defenzivě hodně benevolentní, odražený míč dovolili napálit Kohútovi, jehož střelu tečoval před Šípošem osamocený Mihálik, ale zblízka přestřelil.

19

Lukáš Čmelík (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Slovácko 1:1
A prakticky z protiútoku je naopak vyrovnáno. Benjamin Čolič jen u postranní čáry posunul míč na hranici vápna Lukáši Čmelíkovi, který levačkou parádně trefil horní roh branky.

22

Po vyrovnání Dynamo ožilo. Hora dlouhým pasem hledal rozběhnutého Škodu, ten však stál v ofsajdu.

25

Jihočeši mohli dokonce rychle otočit vývoj utkání. Čavoš vlétl do šestnáctky, zpětnou přihrávkou hledal spoluhráče a Škodovi scházely ve skluzu ke gólu centimetry.

27

Zdravotní potíže hlásil domácí gólman Šípoš a musel zahodit míč. Po rychlém ošetření se však zdá, že bude pokračovat.

30

Teď však slovenský gólman Dynama zasahovat nemusel, protože Levin pálil levačkou mimo.

32

Domácí stoper Lukáš Havel dnes už potřetí ukázkově předskočil útočníka soupeře Kozáka a zatím jednoznačně ovládá tento individuální souboj.

35

Dva rohy v řadě rozehrával tým kouče Webera. Ten druhý vracel do vápna Škoda, ale Dynamo nebylo dostatečně důrazné. Tlak pokračuje.

36

Třetí roh za dvě minuty zakončil nepřesnou hlavičkou Potočný.

38

Kolem vápna soupeře je tým z Uherského Hradiště hodně nebezpečný. Teď si Holzer však příliš dlouho rovnal míč na střelu, pak levačkou nezamířil dobře.

39

Ale už znovu útočí Budějovice. Čmelíkův přetažený centr vracel do vápna Škoda, ale Daníček zachránil hosty.

41

I Slovácko mělo velkou šanci. Holzer centrem našel Kozáka, ten se odpoutal od Králika, ale hlavou těsně minul.

44

Na hřišti zůstal ležet Jakub Grič a potřebuje ošetření. Kouč Weber však zatím asi střídat nebude muset.

45

Nastavovat se budou dvě minuty.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

Po poločase platí stav 1:1. Dynamo nabídlo soupeři první gól samo, prosadil se Brandner. Pak vyrovnal parádním gólem Čmelík. Oba celky měly i další šance.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Slovácko

46

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jakub Grič, nahradil ho Patrik Hellebrand

48

Slovácko mělo v úvodu druhé půle slušnou šanci ze standardní situace, ale s rozehrávkou si poradila domácí obrana.

50

Hellebrand hned rozhýbal hru Jihočechů. Jeho přesné pasy dávají domácím nové příležitosti v útoku.

52

Za obranou Dynama se zjevil volný Mihálik, ale Šípoše nepropálil.

53

Michal Škoda (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Slovácko 2:1
A Hellebrand byl také u zrodu gólové akce Dynama. Potočný do otevřené obrany vyvezl míč, předal ho Hellebrandovi, ten posunul na Čmelíka, jehož centr obrana hostů přizvedla k Michalu Škodovi, jenž napálil balon přesně k tyči.

56

Na Slovácku je samozřejmě znát únava z evropských pohárů, ale teď budou muset jeho hráči přidat, jestli chtějí pomýšlet na bodový zisk.

58

Počet diváků 3 167 (47 % z kapacity 6 681)

60

Holzer ve vápně hledal rozběhnutého Mihálika, který si ale nezpracoval míč ideálně a Hora mu ho odkopl.

64

Veliká možnost Dynama. Čolič nastartoval Čmelíka, ten zpětnou přihrávkou trochu zahnal Potočného, který i tak byl před brankářem u míče první, ale vypálil nad branku.

67

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Lukáš Čmelík, nahradil ho Nicolas Penner

69

Slovácko očividně přidalo a tlačí se do útoku. Dynamo se však zatím bez větších problémů brání.

71

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Patrik Brandner, nahradil ho Vlasij Sinjavskij

74

Dynamo mohl přiblížit k výhře Hora, kterého zpětnou přihrávkou našel Penner. Jenže jeden z nejzkušenějších domácích hráčů v ideální pozici překopl.

75

Po Čoličově centru z přímého kopu umisťoval míč Škoda, ale minul branku soupeře.

75
Červená karta

Červenou kartu dostal Nicolas Penner (Č. Budějovice)

76

Penner poslal k zemi rozběhnutého Kalabišku na hranici vápna. Sudí ještě jde zkonzultovat situaci k videu.

77

Tak změna, rozhodčí Pennera rovnou vyloučil a domácí budou dohrávat v deseti.

78

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Petr Reinberk, nahradil ho Filip Vecheta

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Králik (Č. Budějovice)

81

Série přímých kopů a také převaha jednoho muže v poli samozřejmě dostává Slovácko do tlaku.

81

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Roman Potočný, nahradil ho Jonáš Vais

81

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Michal Škoda, nahradil ho Daniel Hais

83

Vlasij Sinjavskij (Slovácko) vstřelil gól. Č. Budějovice - Slovácko 2:2
Hosté využívají přesilovku. Mihálik vlétl do vápna, křížným pasem našel na zadní tyči Vlasije Sinjavského, který míč dopravil do sítě.

86

Hosté se dál tlačí a s remízou proti deseti očividně spokojení nejsou.

88

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Čavoš, nahradil ho David Broukal

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kalabiška (Slovácko)

90

Nastavovat se budou tři minuty.

90

Kalabiška nenacentroval přesně, Šípoš bude odkopávat a strategie domácích teď jasně míří k bodu za remízu.

90

Slovácko má čas na poslední nákop.

90

Dramatické střetnutí končí smírně. Slovácko vedlo v Budějovicích 1:0, pak domácí skóre otočili. Po vyloučení Pennera však hosté srovnali a ještě útočili na vítězství. Nakonec duel skončil 2:2.