Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jablonec třikrát za sebou nevyhrál, což je jeho nejdelší série od začátku jara. V podještědském derby remizoval 1:1 s Libercem, předtím podlehl 2:3 Plzni. Zápas s Budějovicemi bude speciální pro trenéra hostů Davida Horejše, jenž před současným angažmá Jihočechy vedl a působil tam i jako hráč.

České Budějovice prohrály čtyřikrát v řadě. Inkasovaly dvanáct gólů a vstřelily jen dva. Naposledy se poroučely z Hradce Králové (1:2), předtím podlehly doma 0:3 Teplicím.

Oba celky jsou na hrací ploše. Dynamo bude hrát v černobílém, Jablonec v černém.

Před utkáním dostává domácí stoper Lukáš Havel památný dres ke stému zápasu v nejvyšší soutěži.

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(3-5-2)

Janáček
15 Čoudek
Čoudek
2 Havel
Havel
Králik
71. min Broukal o hráči
Čmelík
83. min Potočný o hráči
23 Hora
Hellebrand
11 Čavoš
Čavoš
19 Penner
Penner
71. min Sluka o hráči
Čermák
71. min Zajíc o hráči
Adediran
78. min Škoda o hráči

FK JablonecJablonec(3-5-2)

1 Hanuš
Hanuš
Martinec
68. min Akpudje o hráči
32 Král
Král
Heidenreich
46. min Surzyn o hráči
31 Šulc
Šulc
21 Polidar
Polidar
78. min Patrák o hráči
Hübschman
Považanec
46. min Jovovič o hráči
14 Souček
Souček
99 Sejk
Sejk
68. min Černák o hráči

3

Čmelík dostal hodně prostoru na pravé straně, ale přihrávku do vápna uspěchal a pokazil.

4

Na druhé straně se dopředu hnali Šulc s Chramostou, ale jeho střela byla zablokovaná.

5

První velká možnost. Martinec nacentroval do vápna na úplně nekrytého Považance, který si míč zpracoval, ale pak vypálil vysoko nad.

6

I Dynamo bylo blízko gólu. Hora si vyměnil míč s Hellebrandem, pak obloučkem oslovil Adedirana, který tvrdou ranou protáhl Hanuše. Ten skvěle zasáhl a vytáhl míč nad břevno.

7

Po rohu bylo pak hodně živo na přední tyči, ale k zakončení se domácí nedostali.

9

Hora vyslal nepřesný pokus, ten byl však tečovaný. Následuje druhý budějovický roh.

10

Horův nadýchaný centr si stáhl Hanuš.

12

První roh kopal i Jablonec. Přetažený Součkův centr vracel do ohně Chramosta, domácí obrana si připsala důležitý zákrok.

13

Záhy Souček centroval už klasicky ze hry, Sejk se pokusil o akrobatické zakončení, ale na balon pořádně nedosáhl.

15

Quadri Adediran se šikovně uvolnil přes obránce, pak i vypálil, ale Jablonec zvládl ránu zablokovat. Následný roh nebyl nebezpečný.

17

Martinec povalil na hranici vápna Čermáka a je z toho zajímavý možnost pro domácí.

18

Jakub Hora (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 1:0
Povedená standardní situace a Dynamo otevírá skóre. Jakub Hora se ujal přímého kopu zhruba dvacet metrů od branky, zamířil na stranu brankáře, Hanuš udělal krok za zeď a pak už jen sledoval, jak míč plachtí do sítě.

20

A po krásné akci Hellebranda to mohlo být 2:0. Domácí záložník na hranici vápna obelstil soupeře a zakončoval ostře levačkou. Míč šel s tečí lehce nad břevno.

21

Lukáš Havel (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 2:0
Po následném rohu už se ale skóre mění podruhé. Zkrácený roh vrátil do vápna Čmelík, balon si našel Lukáš Havel a hlavou ho uklidil do sítě.

23

Hosté mají hned možnost na snížení. Čermák udeřil ve výskoku Hübschmana a to znamená přímý kop z podobné vzdálenosti, z níž skórovali domácí.

24

Chramosta však trefil jenom zeď.

26

Roh Jablonce zakončil po krátké rozehrávce sám Polidar, ale Janáček s touto variantou počítal.

29

Do otevřené obrany se řítil Čmelík, ale při zpracování mu balon zůstal na patách.

32

Exbudějovický trenér David Horejš je zatím u postranní čáry hodně aktivní, ale zatím strategii na svůj bývalý tým nevymyslel.

34

Teď měli Budějovičtí přečíslení tři na dva, ale Adediranovi se balon zamotal mezi nohy a přišel o míč.

36

Další dva rohy v krátkém sledu rozehráli domácí. Po tom druhém hlavičkoval Králik nad.

37

Tyč! Rychlá akce Dynama na levé straně skončila stříleným centrem Hellebranda, do kterého skočil rybičku Čermák a jeho hlavička orazítkovala tyč.

40

V nápadech a kreativitě teď Dynamo nešetří. Jihočechy dvě branky a další šance podpořily, naopak Jablonec se teď hledá.

42

Když se po několika odrazech otevřel prostor před Chramostou, tak do jeho finální přihrávky skočil na hranici vápna Havel.

42
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Martinec (Jablonec)

44

Tentokrát Čavoš přišel o míč v nebezpečném prostoru, ale k jeho štěstí a celého domácího týmu Jablonec zbrzdil akci a Polidarův střílený centr lapil Janáček.

45

Nastavovat se budou dvě minuty.

45

Lukáš Čmelík (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 3:0
Domácí poločas snů končí třetím gólem v jablonecké síti. Těžko říct, jestli Lukáš Čmelík z pravé strany centroval nebo střílel, každopádně ve výsledku přeloboval brankáře Hanuše a je to 3:0.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:0

45

Budějovice potvrzují pověst nevyzpytatelného týmu. Po sérii bídných výkonů dnes září a Jablonec drtí po nejlepším poločase sezony 3:0. Hosté toho moc neukázali, Jihočeši naznačili průběh utkání zejména díky dvěma brankám během tří minut.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Jablonec

46

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel David Heidenreich, nahradil ho Michal Surzyn

46

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jakub Považanec, nahradil ho Vladimir Jovovič

46
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Nicolas Penner (Č. Budějovice)

48

Severočeši musí přidat na aktivitě. Teď Havel trochu nešťastně tečoval centr do vápna, ale domácí situaci ustáli.

50

Na druhé straně posílal Čmelík ostrý balon do vápna, ale Adediran na něj nedosáhl.

52

Adediran si pokryl míč a pak ještě hledal spoluhráče ve vápně, nakonec je z toho další roh.

53

Ondřej Čoudek (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 4:0
A je to 4:0. Horův roh sice ještě nebezpečně propadl vápnem, na hřišti ho však dostihl Lukáš Čmelík, nasadil jesličky soupeři, nacentroval a Ondřej Čoudek hlavou vstřelil svůj první ligový gól.

55

Domácí útočník Adediran se hnal sám na Hanuše, udělal si kličku kolem něj, dožadoval se penalty, ale místo toho mu sudí udělil žlutou kartu za simulování. Tak však neplatí, protože po opravě se píská ofsajd.

57

Nicméně Jablonec je v rozkladu a vůbec nestačí tempu domácích, kteří si zápas naopak užívají.

59

Daniel Souček (Jablonec) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 4:1
Branka naděje? Po rohovém kopu se balon odrazil k Danielu Součkovi, který jej napálil přesně k tyči.

62

Domácí se snaží zklidnit hru. Možná si před inkasovaným gólem chvílemi dovolovali až moc.

64

Čermák neměl ve vápně velkou podporu, tak si navedl míč na levačku a vypálil. Balon skončil kousek vedle.

66

Penner předal míč Adediranovi, ten si zasekl obránce a slabě vypálil. Hanuš ránu jen vyrazil a obránce odehrál na roh.

67

Při něm Adediran předvedl útočný faul. Hosté zkusili rychle rozehrát, ale nabídli míč soupeři, domácí útočník byl sám před Hanušem, ale neskóroval, stejně jako dorážející Čmelík.

68

Po rohu vytáhl Hanuš hlavičku Králika na roh. Situace se opakovala ze druhé strany, znovu hlavičkoval Králik a jen těsně minul.

68

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Václav Sejk, nahradil ho Michal Černák

68

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jakub Martinec, nahradil ho Joshua Akpudje

70

Quadri Adebayo Adediran (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 5:1
Tak to už je debakl. Král všemi způsoby marně držel domácího útočníka, ale Quadri Adediran byl nezadržitelný a šajtlí prostřelil Hanuše.

71

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Marcel Čermák, nahradil ho Tomáš Zajíc

71

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Nicolas Penner, nahradil ho Branislav Sluka

71

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Martin Králik, nahradil ho David Broukal

73

S výsledkem nic nezmohla ani střela Černáka do náruče Janáčka.

76

Počet diváků 2 895 (43 % z kapacity 6 681)

78

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Matěj Polidar, nahradil ho Vojtěch Patrák

78

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Quadri Adebayo Adediran, nahradil ho Michal Škoda

80

Utkání trochu ztratilo tempo. O vítězi je jasno a hosté trochu rezignovali.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Hübschman (Jablonec)

83

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Lukáš Čmelík, nahradil ho Roman Potočný

86

Havel už s kapitánskou páskou vyrazil do útoku, až na malém vápně mu balon odkopla přesila soupeřů.

88

Chramosta vystřelil spíš tak rezignovaně do náruče Janáčka.

90

90

Chytře rozehraný přímý kop Jovoviče na Chramostu skončil střelou těsně vedle jabloneckého útočníka.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 5:1

90

Utkání je u konce. Dynamo díky nejlepšímu výkonu sezony bere i nejvyšší výhru. Jablonec poráží 5:1 a zapisuje důležité tři body do tabulky. Severočeši mají opační pocity, ale předvedli slabý výkon.

17. února 2024 15:00Jablonec-Č. Budějovice 5:2
2. září 2023 15:00Č. Budějovice-Jablonec 2:1
23. dubna 2023 16:00Č. Budějovice-Jablonec 5:1
29. října 2022 15:00Jablonec-Č. Budějovice 3:0
13. března 2022 15:00Č. Budějovice-Jablonec 2:0
16. října 2021 16:00Jablonec-Č. Budějovice 2:2
24. dubna 2021 14:00Č. Budějovice-Jablonec 0:2
19. prosince 2020 14:00Jablonec-Č. Budějovice 2:1