Góly: 22. T. Vondrášek, 41. F. Žák, 59. T. Kučera, 73. F. Žák, 82. F. Žák

58. F. Žák
35. E. Tischler, 47. P. Černý

Střely na branku: 10:2; Střely mimo: 4:3; Rohové kopy: 4:3
Počet diváků: 2 614 (14 % z kapacity 18 221)

Utkají se třináctý s posledním. Pro Teplice by případná výhra znamenala trochu klidu, od sestupové příčky by je dělilo deset bodů.

Pardubice prohrály šest ligových zápasů za sebou, nepomohla ani změna trenéra, kdy dvojici Krejčí - Novotný nahradil Radoslav Kováč.

Mužstva už jsou na hrací ploše, Pardubice v červených dresech, domácí ve žluto-modré kombinaci.

Držela se minuta ticha za Jaroslava Přerosta, dlouholetého člena klubového představenstva.

Kučera
81. min Křišťan o hráči
20 Trubač
Trubač
81. min Mareček o hráči
19 Jukl
22 Shejbal
Shejbal
84. min Emmer o hráči
11 Žák
Žák
84. min Kodad o hráči
25 Gning
Gning
80. min Vachoušek o hráči

Kostka
46. min Černý o hráči
Hlavatý
6 Icha
Helešic
80. min Kurka o hráči
Zahradníček
80. min Rosa o hráči
27 Sychra
Sychra
69. min Červenka o hráči
Tischler
46. min Vacek o hráči

Rozhodčí: Hocek - Šimáček, Novák
Počet diváků: 2 614

1

Začal první poločas utkání Teplice - Pardubice

2

Dlouhý míč za obranu odkopl brankář hostů Markovič do autu.

4

Shejbalův ostrý centr odvrátily Pardubice na první roh zápasu.

4

A Trubačův roh hosté ze vzduchu odklonili do bezpečné vzdálenosti od branky.

5

První hrozba od Pardubic, Zahradníčkův centr nebezpečí nepřinesl a pak ani jeho zablokovaná střela.

7

Centr na střed vápna, do míče se opřel z voleje Kostka, jenže střela mu nesedla a balon letěl mimo tyče.

9

Obrana Pardubic se na pravé straně otevřela, Trubač do volného prostoru posunul na Shejbala. Sám před brankářem selhal, přízemní střelu Markovič vyrazil a Trubačova dorážka letěla vysoko nad.

13

Dlouhý pas za obranu na Žáka, ale míč mu po pěkném zpracování utekl.

15

Dobrá kombinace domácích, ale na Hyčkův centr u bližší tyče Žák nedoskočil.

17

Na zpětnou přihrávku Žáka si naběhl Kučera, hned míč poslal na branku Pardubic, ale přímo do jejího středu. A tam stál Markovič.

18

Standardka hostů z hloubi pole a snadná práce pro brankáře Muchu.

20

Rozehrávajícího Markoviče neznervóznil Žákův skluz.

21

Shejbal se podél lajny probíjel k brance, u tyče z téměř nulového úhlu vystřelil, Markovič vyrazil nohou na roh.

21

Rohový kop Teplice hostující brankář vyboxoval.

22

Tomáš Vondrášek (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Pardubice 1:0
Zasloužené vedení sklářů! Gning se parádní kličkou dostal na levé straně do vápna, jeho ránu z úhlu k bližší tyči vyrazil brankář Markovič jen k volnému Vondráškovi, který ostrou ránou rozvlnil síť odkryté branky.

25

Standardka hostů přinesla jen nepřesnou střelu z dálky v podání Kostky.

29

Pardubice získaly roh, svůj první v zápase.

31

Ale z rohu hosté nic nevytěžili, ve vzduchu vládli Tepličtí.

32

Dlouhý výkop Muchy na Gninga, s ním si tři obránci poradili a k míči ho nepustili.

35
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Emil Tischler (Pardubice)
Zajel do Hyčky.

37

Po Hybšově centru skákal Gning, ale taky brankář Markovič, který byl u míče dřív.

40

Pokus pardubického Tischlera o akrobatické zakončení skončil útočným faulem.

41

Filip Žák (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Pardubice 2:0
Ukázková akce! Zase na levé straně vápna si Shejbal báječně narazil s Kučerou a pak předložil míč k bližší tyči Žákovi, který z pár kroků balon jistě uklidil do sítě vyšachovaného Markoviče.

45

Krásně zakroucený centr Hyčky na střed vápna a hlavička Žáka, která však šla přímo na brankáře.

45

Využijte přestávku před druhým poločasem ligového zápasu a zavzpomínejte na jednoho dávného účastníka nejvyšší domácí soutěže. Osm let patřily mezi českou elitu také Blšany, jejichž slávu připomíná obsáhlá fotogalerie. Díky ní se podíváte na stadion a do zákulisí, připomenete si hráče nebo funkcionáře a zjistíte, jak to v klubu vypadá dnes, šestnáct let od sestupu z první ligy. Aktuální i dobové snímky najdete zde.

46

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Emil Tischler, nahradil ho Kamil Vacek

46

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Dominik Kostka, nahradil ho Pavel Černý

47
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pavel Černý (Pardubice)

48

Teplická střela z dálky se mezi tyče nevešla.

54

Vlčkův nákop z hloubi pole na zadní tyč, kam si nabíhal Helešic - míč trefil povedeně z voleje, jenže rozvlnil jen boční síť. Domácím však zatrnulo.

58

Počet diváků 2 614 (14 % z kapacity 18 221)

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Žák (Teplice)

59

Tomáš Kučera (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Pardubice 3:0
Domácí otupují nápor Pardubic gólem! Hosté špatně rozehráli, Vacek zpětným pasem poslal míč na domácího Kučeru, který pak běžel sám na jednoho obránce. Rozhodl se pro střelu z hranice vápna a nádherně vymetl šibenici.

61

A rána Hyčky z podobné vzdálenosti jako od Kučery, tentokrát brankář skvěle vyrazil na roh.

62

Z rohu domácí vytěžili jen aut.

64

Markovič vyběhl až za levý kraj vápna, aby odkopl míč před Trubačem.

65

Roh Pardubic bez nebezpečí.

69

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Vojtěch Sychra, nahradil ho Marek Červenka

71

Hlavatý se ve vápně dostal ke střele, ale ze stoje, takže byla slabá a domácí ji zablokovali.

73

Filip Žák (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Pardubice 4:0
Teplická paráda pokračuje! Žák dostal od Trubače do vápna kolmici za Vlčka, který se ho marně snažil zastavit skluzem a po kličce brankář míč poslal za čáru.

76

Z úhlu pálil do boční sítě Hyčka, míč byl ještě sražený, roh.

76

Po rohu dobře hlavičkoval Vondrášek ke vzdálenější tyči a Markovič měl co dělat, aby míč vyrazil.

77

První střelu na branku Pardubic bezpečně zlikvidoval Mucha, Vacek to zkoušel technicky.

80

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Abdallah Gning, nahradil ho Tadeáš Vachoušek

80

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Matěj Helešic, nahradil ho Petr Kurka

80

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Tomáš Zahradníček, nahradil ho Bernardo Rosa

81

Standardka Pardubic a zakončení nad branku ve skluzu, ovšem taky v ofsajdu.

81

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Tomáš Kučera, nahradil ho Jakub Křišťan

81

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Daniel Trubač, nahradil ho Lukáš Mareček

82

Filip Žák (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Pardubice 5:0
Hattrick! Na branku Pardubic se řítili sami dva tepličtí hráči, stíhaní soupeři z boku. Vachoušek mohl sám dát svoji první ligovou branku kariéry, ale ještě nezištně posunul na Žáka. A ten se do prázdné branky nemýlil.

Michal Hlavatý (Pardubice) vstřelil gól. Teplice - Pardubice 5:1
Hosté obírají brankáře Muchu o nulu, trefil se kapitán Hlavatý v poslední vteřině zpoza vápna.